Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 723667 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #1575 Dátum: 2008.01.25 01:39:10 »
Idézetet írta: "Getnow"
Ja ja ezeket a nagyobb hõértékû gyertyákat nevezik "soprtnak" én is a többpolusúval szemezgetek mert ha igaz akkor jobb hatásfokkal robbantja be a keveréket de még mielött megvenném utána nézek rendesen mert én is úgy látom ahogy te szepi :pofa: szóval még keresgélek a neten ezügyben


Sztem ne keresgélj. Gyertyából az kell bele, amit a gyár elõír (vagy annak pontosan megfelelõ). E téren nem érdemes kísérletezni, mert nem vezet semmire, csak kidobod a pénzt, és legrosszabb esetben még árthatsz is vele a motornak.

Chiptuninggal sem lehet sokat elérni egy ilyen kis köbcentis, szívó benzines motornál. Ilyen motor esetében jelentõs teljesítmény-növekedést csak relatíve komoly anyagi ráfordítással, klasszikus mechanikai tuninggal lehet elérni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Starlet
« Válasz #1576 Dátum: 2008.01.25 09:11:22 »
Idézetet írta: "Getnow"

Jó hát nem egészen egy kategória a két autó kb 10év teknika választja el õket :pofa: nekem azért nagyon jó a fogyasztás mert a gyári adat p8-ra 6,4liter most télen kevesebb(6,2liter) és azért ez egy 13 éves autó szerintem ezeket figyelembevéve jó a fogyi (nyáron még kevesebbnek kell lennie :pofa: ) amúgy most a sportgyertyákkal koketálok még az infó gyüjtésnél tartok nem veszek össze vissza mindent a kocsira csak amiben értelmet látok :kacsint:


innen, ebbõl a katalógusból:
http://www.toyotaclub.hu/egyeb/yaris_pr/kepek.html
yaris gyári specifikáció szerinti fogyasztás:
http://www.toyotaclub.hu/egyeb/yaris_pr/24.jpg
5.8 a vegyes, 5.0 országúti és 7,2 város.

délután megnézem a nagytoyotás könyvben, ebben:
http://www.libri.hu/hu/book/szakkonyvek/muszaki/kozlekedes/toyota
hogy mit írnak a starlet fogyasztásról

a spritmonitoron nézegetve az 1.3 starleteket:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/49-Toyota/447-Starlet.html?fueltype=2&power_s=52
nem nagyon van 6alatti átlagfogyasztású starlet :hmm:

DE
ha az 1.3 yarisokat nézzük:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/49-Toyota/441-Yaris.html?fueltype=2&power_s=52
akkor azt látni,h nagysárgrendileg fél literes átlagfogyasztásbeli különbség van :nana:

pontos számokban kifejezve:

1.3yarisból:
57autóra 6,46l/100km-es fogyasztást hoz  801.407km-en

1.3starletbõl
72autóra 6,94l/100km-es fogyasztást hoz  1.032.273km-en

szóval a 6,2 fogyasztás (fõleg télen) jó :nagymosoly:
de simán lehetne hozni vele a 5,5 alatti értékeket is nyáron. :)

tuning:
gyertyából a gyár által preferált denso-t használom.
légszûrõbõl a gyári papírt. (nem sziszeg, de legalább jól megszûri a koszos levegõt)
kipuffogó...TTE-Remus dobot próbáltam, de a búgáson kívül semmi értelme. se kisebb fogyi, se többletteljesítmény. csak szép és brümmög, és 2óra folyamatos vezetés után kibaxnám már.... http://www.tte.de/popup/TTE/cm_yaris_P1_silencer.htm
ültetõrugó -3mm...volt, szép volt, de fogyasztás csökkentõ hatása szinte 0 (esetleg autópályatempónál alacsonyabb a légellenállás, de ott meg nem járok)...kanyarban bátrabban bele mertem dobni a kocsit, de rázott is minden úthibán. (ráadásul a lengéscsillapítók is folyamatosan sziszegtek, a gyári-számukar ideális- "munkapont" megváltozása miatt)
alufelni (15") szélesebb gumikkal(185/55)...volt, szép volt :nagymosoly: fõleg a rugóval...de többet fogyaszt az autó. és a stabilítás növekedését szinte sehol nem tudtam kihasználni. persze, kipróbáltam,h mennyivel késõbb csúszik-mászik el az autó, de a hétköznapi használatban (szinte)soha nincsen rá szükség.

ami viszont ér is valamit az a jó, detényleg jó olaj: mobil10w40 és castrol0w30 között van kb 5-7deci üzemanyagcsökkenés :nana:
bár... nemtom,h mennyire enné-szeretné a starlet motorja ezt a nagyon híg olajat :szomorú: (yarisom, lassan 120.000km-rel sem eszi...) mindenesetre egy mobil10w40rõl shell5w40-re való átállásnál is tapasztaltam kb 3-4 deci fogyicsökkenést.

egy -gyári mérettel megegyezõ- alacsony gördülési ellenállású gumi pedig megint sokat jelent.

de a legtutibb tipp,h nem tolod neki :nagymosoly: :vezetes:
(ezeket az értékeket csak úgy tudtam elérni,h 80-t sem mentem városon kívül...inkább 75 :mrgreen: )

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #1577 Dátum: 2008.01.25 09:39:38 »
hát nekem annó a P8 as Stárletem 7lityit fogyasztott 100on.. ált 2000ft ért tankoltam bele és aból elmentem 100km-et.

Most a Honda olyan 8-10 között fogyaszt.. még pontosan nem mértem meg.. van amikor 8körüli fogyasztás jön ki.. de van hogy több... (akkor 1picit jobban odalépek neki  :nagymosoly:  )
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Starlet
« Válasz #1578 Dátum: 2008.01.25 10:30:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Getnow"
Ja ja ezeket a nagyobb hõértékû gyertyákat nevezik "soprtnak" én is a többpolusúval szemezgetek mert ha igaz akkor jobb hatásfokkal robbantja be a keveréket de még mielött megvenném utána nézek rendesen mert én is úgy látom ahogy te szepi :pofa: szóval még keresgélek a neten ezügyben


Sztem ne keresgélj. Gyertyából az kell bele, amit a gyár elõír (vagy annak pontosan megfelelõ). E téren nem érdemes kísérletezni, mert nem vezet semmire, csak kidobod a pénzt, és legrosszabb esetben még árthatsz is vele a motornak.

Chiptuninggal sem lehet sokat elérni egy ilyen kis köbcentis, szívó benzines motornál. Ilyen motor esetében jelentõs teljesítmény-növekedést csak relatíve komoly anyagi ráfordítással, klasszikus mechanikai tuninggal lehet elérni.



A teljesítmény növelésrõl csak mondjuk úgy játszottam a gondolattal mert ezt a mocit nincs sok értelme felhúzni többe kerülne mint az egész autó ha olyan tuningot rakok bele ami nem csökkenti drasztikusan az élettartalmát. A több polusú gyertyákal azért barátkozom mert mûködési elve olyan hogy hatékonyabban robbantja be a keveréket. Utána néztem az én Starletem 2 E-E motorjába 0,8as hézagú gyertya kell, ilyet is nézek csak olyat ami hatékonyabb elvégre az otto motorok hatásfoka nem valami jó és ezt szeretném a gyertyával javítani. Felvettem a kapcsolatot egy céggel ami ilyeneket árul, msnen tartom vele a kapcsolatot amúgy neki is toyotája van :pofa: meglátjuk mi sül ki belõle
Starlet! Feel the Power!!!

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Starlet
« Válasz #1579 Dátum: 2008.01.25 10:37:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az 1.3-as Yarisnak sem 4.6 (vagy 4.8 ) a gyári adata, hanem sokkal több :wink: ... Elvileg a te autód azonos körülmények között, azonos sofõrrel még kevesebbet is kellene fogyasszon, mint egy 1.3-as Yaris, lévén könnyebb. Sztem leszilaci simán ki is hozná belõle a kisebb fogyasztást :D


Ez igaz lejjebb is tudnám tornázni ha nem járnék annyit a belvárosban ott viszont nem finomkodhatok sajnos mert megölnek :szomoru: egyszer probáltam szép nyugisan menni és el is ment tõle a kedvem mert mindenki bevágott elém tolta hátulról a verdát gyorsításkor, ha már felgyorsultam szép nyugisan akkor meg azért elõztek meg mert miért ne, ezért utálom a várost kész õrültek háza. Szóval nekem a 6,2 fogyi a 70% város miatt jön össze :?
Starlet! Feel the Power!!!

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Starlet
« Válasz #1580 Dátum: 2008.01.25 10:39:51 »
Idézetet írta: "sai"
hát nekem annó a P8 as Stárletem 7lityit fogyasztott 100on.. ált 2000ft ért tankoltam bele és aból elmentem 100km-et.

Most a Honda olyan 8-10 között fogyaszt.. még pontosan nem mértem meg.. van amikor 8körüli fogyasztás jön ki.. de van hogy több... (akkor 1picit jobban odalépek neki  :nagymosoly:  )


Ha jól tudom akkor neked a hondád autómata váltos és az nem éppen fogyasztás csökkentõ tényezõ :pofa: amúgy meg szerintem nem rossz a 8körüli fogyasztás!
Starlet! Feel the Power!!!

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Starlet
« Válasz #1581 Dátum: 2008.01.25 12:47:46 »
Nah ehez hozzá szólok már én is! :P

2E motorral kiskunhalas-miskolc táv átlag 110km/h sebességgel 5,2 liter/100km-re jött ki? Igaz "light" karbival.

Fogyasztáscsökkentõ tuning a kompreszió növelés, mivel nagyobb kompreszió alatt kevesebb keverékkel nagyobb erõt tudunk elérni!!!! Igaz én nem mértem miután megsíkoltam mivel Drag kocsit csináltam nem papós autót :)
De már az igaz hogy pár illegális versenyen nem evett 15 litert hanem csak 11 et:) 80-km-en :)

Amúgy ha kicsit mahinálsz a gyújtással, de ne drasztikusan és kisebb spic fejeket veszel a Starletbe akkor nem fog vigan 160al menni a kocsika csak 130-al de városba jó és nagyon keveset fog enni!!!

Sajna nem tom a gyári spicc fejek méretét :(
gy Toyota sosem hagy cserben...

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #1582 Dátum: 2008.01.25 15:53:36 »
Idézetet írta: "Getnow"

Ha jól tudom akkor neked a hondád autómata váltos és az nem éppen fogyasztás csökkentõ tényezõ :pofa: amúgy meg szerintem nem rossz a 8körüli fogyasztás!


Nekem AUTÓMATA????? :rohog:  ugyan már... soha nem lesz nekem autómata kocsim.. elveszik a vezetés filingje..

(mondjuk multkor vezettem egy E mercit laza 8millios kocsi (használtan) hát abba nem sajnáltam annyira h automata :D )

nah de vissza térve hondám manuális váltós!!!
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Starlet
« Válasz #1583 Dátum: 2008.01.26 10:05:28 »
Idézetet írta: "sai"
Idézetet írta: "Getnow"

Ha jól tudom akkor neked a hondád autómata váltos és az nem éppen fogyasztás csökkentõ tényezõ :pofa: amúgy meg szerintem nem rossz a 8körüli fogyasztás!


Nekem AUTÓMATA????? :rohog:  ugyan már... soha nem lesz nekem autómata kocsim.. elveszik a vezetés filingje..

(mondjuk multkor vezettem egy E mercit laza 8millios kocsi (használtan) hát abba nem sajnáltam annyira h automata :D )

nah de vissza térve hondám manuális váltós!!!


Huh ezt jol benéztem bocsi :oops: nem tudom miért emlékszem erre. A klímád autómata??? szerintem összekevertem valamivel.
Starlet! Feel the Power!!!

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #1584 Dátum: 2008.01.26 16:03:18 »
Idézetet írta: "Getnow"

Huh ezt jol benéztem bocsi :oops: nem tudom miért emlékszem erre. A klímád autómata??? szerintem összekevertem valamivel.


nem még az sem autómata..  :nyelv:
nem tudom mire emlékszel.. vagy mivel kevered :D
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Starlet
« Válasz #1585 Dátum: 2008.01.27 14:30:51 »
Kedves Klubtársak, Fórumozók!

Egyesületünk élete talán eddig sem volt unalmas, de azon vagyunk, hogy még színesebbé tegyük, még több hozzáadott értékkel lássuk el a hivatalos klubtagságot. A tegnapi nap, többek közt éppen ezért, elnökségi ülést tartottunk, ahol átbeszéltük, hogy hol tartunk most és, hogy mit tehetnénk még azért, hogy a jövõben még többen tartsák fontosnak, hogy ehhez a közösséghez tartozzanak akár fórumunkon, akár az Egyesület által szervezett találkozókon keresztül. Számos jó ötlet pattant elõ a fejekbõl, melynek eredménye remélhetõleg egy még színeseb autós klub lesz. Az elkövetkezendõ hónapokban újdonságokkal fogtok találkozni, ami remélhetõleg elnyeri tetszéseteket. Ezek közt lesznek apróságok és lesznek nagyobb léptékû dolgok is.
Célunk fõként az, hogy az egyesületi tagok részesüljenek plusz szolgáltatásokban, így a legtöbb változást fõleg Õk fogják tapasztalni.
Az elsõ apró lépések, már a tegnapi nap folyamán megvalósításra kerültek és reményeink szerint a tavaszi találkozó idejére (errõl már olvashattok a találkozók topicban), melyen az éves közgyûlésünket is tartjuk, fog befejezõdni.
Reméljük, hogy ténykedésünk elnyeri majd tetszéseteket!

Üdvözlettel:
A Toyota Klub Magyarország Egyesület elnöksége

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Starlet
« Válasz #1586 Dátum: 2008.01.28 10:43:34 »
az én 2E motoromban volt négypolusu gyertya, semmi külömbséget nem láttam fogyi illetve egyebekben miután beleraktam egy gyári NGk-t vagy mit
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #1587 Dátum: 2008.01.31 02:01:03 »
Idézetet írta: "Getnow"
A több polusú gyertyákal azért barátkozom mert mûködési elve olyan hogy hatékonyabban robbantja be a keveréket. Utána néztem az én Starletem 2 E-E motorjába 0,8as hézagú gyertya kell, ilyet is nézek csak olyat ami hatékonyabb elvégre az otto motorok hatásfoka nem valami jó és ezt szeretném a gyertyával javítani. Felvettem a kapcsolatot egy céggel ami ilyeneket árul, msnen tartom vele a kapcsolatot amúgy neki is toyotája van :pofa: meglátjuk mi sül ki belõle


Ez mese. Marketing-rizsa. Ha ilyen egyszerû lenne a hatásfokot javítani, hogy belerakunk egy többpólusú gyertyát mert az "hatékonyabban robbantja be a keveréket", akkor biztos lehetsz benne, hogy az összes autóban ilyen lenne. Aztán mégsincs. Tök egyszerû az ábra. Amelyikbe a gyár eleve többpólusút rak, abba az kell utólag is. Amelyikbe nem, abba nem. Illetve bele lehet tenni, de ezzel csak a pénzedet dobod ki az ablakon, javulni az égvilágon semmit nem fog tõle.

Aki ilyet árul, az persze nyilván megpróbálja megmagyarázni neked ennek az ellenkezõjét. Ne higyj neki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Starlet
« Válasz #1588 Dátum: 2008.01.31 12:13:45 »
pedig én még emléxem vagy 10 éve errea négypolusu gyertya dologra a bosch találta ki.  még anno az autót motorban is reklámozták tök nagy ujdonság volt.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #1589 Dátum: 2008.01.31 18:32:26 »
Idézetet írta: "murray"
pedig én még emléxem vagy 10 éve errea négypolusu gyertya dologra a bosch találta ki.  még anno az autót motorban is reklámozták tök nagy ujdonság volt.


Régebbi kell ez legyen, mert unokatesóm -azóta rég eladott- '88-as Audi 100-asában ilyen volt gyárilag.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )