Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 731028 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Starlet
« Válasz #1485 Dátum: 2008.01.11 07:53:52 »
Nekem hála istennek nem kell trükköznöm mind a 4 téli csak ha játszani akarok akkor kell kézivel ügyeskednem :pofa: de még télen is szenvednem kell hogy kitörjön a fara mert csak tükör jégen csúszik meg igazán :nagymosoly: hülye téli gumi eszeveszetten tapad :nagymosoly: pl szilveszter éjszakáján amikor volt a nagy havazás mindenki 50 körül tépett az 51es fõúton én 90nél kipróbáltam hogyha megrángatom a kocsit csúszik-e tovább egyenesen vagy teljesíti a szarvas tesztet és meglepõdésemre teljesítette :nagymosoly: szóval ha valaki téli gumit vesz inkább vegyen keskenyebb és ballonosabb gumit nekem nagyon bejött 8) aláztam az audikat és bálna merciket hóesésben 8)
Starlet! Feel the Power!!!

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Starlet
« Válasz #1486 Dátum: 2008.01.11 08:06:32 »
Amúgy láttátok már mit szeretnének bevezetni a kedves rendõrbácsik májustól???
Emelik a gyorshajtás bírságát 30ezer és 300ezer között mozog majd a kis csekkecske hát nem örömteli :robbanfej:
De azért van jó oldala ha jobban megnézi az ember.
http://www.nol.hu/cikk/476953/
Starlet! Feel the Power!!!

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Starlet
« Válasz #1487 Dátum: 2008.01.11 11:51:46 »
Szilveszterkor én is aláztam! Kár hogy az anyós ülésen ültem berugva mint az atom:) Csajos vezetett nekem kellett rászólni hogy ne menjünk már 90el mert félek az meg rángatta a kormányt de a kocsi meg se mozdult az útról, mintha oda lett volna ragasztva! Rulez nyári gumi :) Amúgy frankónk olyan téli gumi kell mint a mankó kerék eszméletlen vékony és nagy ballonos, nagyon adja az ívet 160nál is kanyarba keresztbe(NEM ÉN HAVEROM TAPASZTALATA :D )

Idézetet írta: "Getnow"
Nekem hála istennek nem kell trükköznöm mind a 4 téli csak ha játszani akarok akkor kell kézivel ügyeskednem :pofa: de még télen is szenvednem kell hogy kitörjön a fara mert csak tükör jégen csúszik meg igazán :nagymosoly: hülye téli gumi eszeveszetten tapad :nagymosoly: pl szilveszter éjszakáján amikor volt a nagy havazás mindenki 50 körül tépett az 51es fõúton én 90nél kipróbáltam hogyha megrángatom a kocsit csúszik-e tovább egyenesen vagy teljesíti a szarvas tesztet és meglepõdésemre teljesítette :nagymosoly: szóval ha valaki téli gumit vesz inkább vegyen keskenyebb és ballonosabb gumit nekem nagyon bejött 8) aláztam az audikat és bálna merciket hóesésben 8)
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Starlet
« Válasz #1488 Dátum: 2008.01.11 11:55:44 »
Én is Ex Starletes vagyok amúgy!!! És remélem engem is megtürnek majd, jövõhéten kedd vagy szerdán megyek fel pestre... FElõlem lehetne akkor is összeröffenés!

Idézetet írta: "sai"
ha húzok 1 kézit nekem is kitör a fara.. kiengedem a kézit és vissza áll 1enesbe :)

hát nem tudom ha én hátra tenném a téli és elöre a nyárit.. lehet h nem menne ki a segge.. de ez valószinü azért mert elsem tudnék indúlni :P

másik.. ha ráérek én is szivesen elmegyek 1össze röffenésre :) (feltéve ha nem köveztek meg hogy Hondával megyek :P ) de mint ex starletest remélem megtürtök :)
gy Toyota sosem hagy cserben...

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #1489 Dátum: 2008.01.11 12:32:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"

A két db téli + két db nyári kombó eleve nagyon kockázatos. Ha valaki profi sofõr és tudja kezelni a felülkormányzottságot (ami igen ostorcsapásszerûen jön egy olyan elsõkerék-hajtású kocsinál, amin elöl téli és hátul nyári gumi van), az tegye elõre a télit, mert annak többet fog számítani, hogy el tud indulni és nem akarja majd minden kanyarból kitúrni az orrát a kocsi. Az ilyen tudással nem rendelkezõk tegyék hátra a télit. Vagy felejtsék el az egész spórolós hülyeséget, és vegyenek még két télit :otlet:


Nah ja.. nekem ezért van elöl a téli.. mondjuk ha csúszik akkor nem száguldozok.. mikor meg csúszott akkor szépen rallyztam.. (driftesen vettem a kanyarokat :D )

mondjuk most hogy már szárazabbak az utak mostmár kicsit túrom neki :) multkor ment elöttem egy fehér vti.. aztán követtem.. tök jó volt cikázni a duplasávos uton :)

csak mostmár ovatosan megyek én is.. kicsit sokba lenne a gyorshajtásos bünti :P :banging:
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #1490 Dátum: 2008.01.11 12:36:34 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Én is Ex Starletes vagyok amúgy!!! És remélem engem is megtürnek majd, jövõhéten kedd vagy szerdán megyek fel pestre... FElõlem lehetne akkor is összeröffenés!


jövö7 Szerda lenne jó nekem mert kedden melozok :(
egyébként meg te még közelebb vagy mert neked még mindig :toy: van..
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Starlet
« Válasz #1491 Dátum: 2008.01.11 19:38:09 »
Nekem jó a szerda csak olyan délután fele ha nem esik ki az útból mert délelött vizsgázom és nem tudom mikor végzem. De én benne lennék ha lenne valami :pofa:
Starlet! Feel the Power!!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #1492 Dátum: 2008.01.11 19:52:52 »
Idézetet írta: "Getnow"
Nekem hála istennek nem kell trükköznöm mind a 4 téli csak ha játszani akarok akkor kell kézivel ügyeskednem :pofa: de még télen is szenvednem kell hogy kitörjön a fara mert csak tükör jégen csúszik meg igazán :nagymosoly: hülye téli gumi eszeveszetten tapad :nagymosoly: pl szilveszter éjszakáján amikor volt a nagy havazás mindenki 50 körül tépett az 51es fõúton én 90nél kipróbáltam hogyha megrángatom a kocsit csúszik-e tovább egyenesen vagy teljesíti a szarvas tesztet és meglepõdésemre teljesítette :nagymosoly: szóval ha valaki téli gumit vesz inkább vegyen keskenyebb és ballonosabb gumit nekem nagyon bejött 8) aláztam az audikat és bálna merciket hóesésben 8)


Jobb télen is a legalább gyári méretû gumi, annál nem okos dolog keskenyebbet föltenni. Mert télen sem mindig havas-jeges az út, márpedig száraz vagy nedves úton kapásból hátrányos a keskeny gumi, és a ballonos oldalfal is. Kiveséztük ezt már gumis topikban. (Persze ha valaki olyan helyen lakik, ahol télen folyton hó van, és hegyre kell járni, az tegyen föl keskeny gumit - de Magyarország nem ez a hely.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Starlet
« Válasz #1493 Dátum: 2008.01.11 20:24:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Jobb télen is a legalább gyári méretû gumi, annál nem okos dolog keskenyebbet föltenni. Mert télen sem mindig havas-jeges az út, márpedig száraz vagy nedves úton kapásból hátrányos a keskeny gumi, és a ballonos oldalfal is. Kiveséztük ezt már gumis topikban. (Persze ha valaki olyan helyen lakik, ahol télen folyton hó van, és hegyre kell járni, az tegyen föl keskeny gumit - de Magyarország nem ez a hely.)



Én is így gondoltam nekem is most a gyári méret van fent 165/70 r13 ennél vékonyabb tényleg nem lenne jó. Ezt csak azért mondtam mert nyáron nekem is szélesebb és peresebb gumi lesz fent mert nyáron meg ez az ideális szerintem persze nem túlzásokba esve lesz szélesebb mert az visszájára fordul mert pl egy 205 széles gumival csúszkálnék mert kicsi a kocsi tömege és nincs akkora leszorító erõ hogy tapadjon esõs idõben.

én nem értek hozzá csak a tapasztalataim alapján meg a fizikából merítve gondolom ezeket. Lehet rossz a logikám :pofa:
Starlet! Feel the Power!!!

joco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Starlet
« Válasz #1494 Dátum: 2008.01.11 20:32:53 »
sziasztok!

bár ez nem starlet, de egy 2E motoros corrolához szeretnék egy kis segitséget kérni.
voltak vele problémák, de sikeresen megoldodtak. amire nem tudok rájönni: inditásnál kevés az üzemanyag, ha hideg, ha meleg. ha adok neki vagy 6-7gázfröccsöt beindul. ha jár és leállitom de pár másodperc mulva inditom akkor gáz nélkül is indul. esetleg valakinek valami ötlete?

Köszi Jocó

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #1495 Dátum: 2008.01.12 01:04:32 »
Idézetet írta: "Getnow"
...nyáron nekem is szélesebb és peresebb gumi lesz fent mert nyáron meg ez az ideális szerintem persze nem túlzásokba esve lesz szélesebb mert az visszájára fordul mert pl egy 205 széles gumival csúszkálnék mert kicsi a kocsi tömege és nincs akkora leszorító erõ hogy tapadjon esõs idõben.


Ennél a méretnél ez még aligha lenne gond, de ezzel együtt a 205-ös szerintem is túl nagy lenne a Starletre, szvsz 185-ös lenne az ideális kompromisszum nyárra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Starlet
« Válasz #1496 Dátum: 2008.01.12 11:58:38 »
Ok nekem is jó a szerda de srácok nem nagyon ismerem pestet szal intézzetek olyan helyet ahov én is oda találok bármikor és valahogy értesítsük egymást!!!!
gy Toyota sosem hagy cserben...

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #1497 Dátum: 2008.01.12 12:58:24 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Ok nekem is jó a szerda de srácok nem nagyon ismerem pestet szal intézzetek olyan helyet ahov én is oda találok bármikor és valahogy értesítsük egymást!!!!


oks majd kitalálunk valami helyszint.. mondjuk valami nagyobb bevásárló központ vagy valami ilyesmi lenne jó.. (szerintem)
mondjuk Polus Center?! :D
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Starlet
« Válasz #1498 Dátum: 2008.01.12 15:42:17 »
Pólus Center nem tom de olyan messze hangzik szigetszentmiklóstól nem?

Idézetet írta: "sai"
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Ok nekem is jó a szerda de srácok nem nagyon ismerem pestet szal intézzetek olyan helyet ahov én is oda találok bármikor és valahogy értesítsük egymást!!!!


oks majd kitalálunk valami helyszint.. mondjuk valami nagyobb bevásárló központ vagy valami ilyesmi lenne jó.. (szerintem)
mondjuk Polus Center?! :D
gy Toyota sosem hagy cserben...

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #1499 Dátum: 2008.01.13 11:58:02 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Pólus Center nem tom de olyan messze hangzik szigetszentmiklóstól nem?


Nem tudom.. annyira nem lehet messze.. :P
de csak egy 5let volt...
honda Civic Sedan 1.5 Vtec