Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 711156 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Starlet
« Válasz #135 Dátum: 2005.09.25 06:20:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Annyival azért nem fogyasztanak ezek többet, a kis Starlet eleve takarékos. Talán fél literrel, na bumm. Szóval a helyzet korántsem "drámai" :)Mondom, én mentem sokat háromgangos automatával, és nem volt zavaró .

Amerikában a Civic, amit használtunk (1,5 90 LE), zommel országúton használva és okosan vezetve evett 8,5-9 litert. Itthon egy barátomnak volt iylenje, de botváltós, és neki ez az érték 2-3 literrel alacsonyabb volt. Mondom, egy Honda, tehát nem gagyi autó.
Persze az egész kérdés akadémikus, mert nincs egy darab eladó automata Starlet sem. :cry:
music     

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #136 Dátum: 2005.09.25 17:28:31 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Annyival azért nem fogyasztanak ezek többet, a kis Starlet eleve takarékos. Talán fél literrel, na bumm. Szóval a helyzet korántsem "drámai" :)Mondom, én mentem sokat háromgangos automatával, és nem volt zavaró .

Amerikában a Civic, amit használtunk (1,5 90 LE), zommel országúton használva és okosan vezetve evett 8,5-9 litert. Itthon egy barátomnak volt iylenje, de botváltós, és neki ez az érték 2-3 literrel alacsonyabb volt. Mondom, egy Honda, tehát nem gagyi autó.
Persze az egész kérdés akadémikus, mert nincs egy darab eladó automata Starlet sem. :cry:


nah ja eleve ritka kocsi a starlet.. hát még az automata... az még ritkább..
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #137 Dátum: 2005.09.29 13:32:35 »
találtam google-n 1 jó képet!! :) gondolom starlet p8 nak a reklámja (vagy valami hasonló) lehet :)
http://www.catalog.sakura.ne.jp/toyota/STARLET-EP82-171026.jpg
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Starlet
« Válasz #138 Dátum: 2005.09.30 17:32:55 »
Visszaülök a Starletembe, jippijéé!! :D :D

Aki megvette, megszorult, és visszahozta. Majdnem feleannyiért, mint amennyiért februárban megvette :D És ugyanolyan jó állapotú, mint volt, csak 1-2 rozsdapötty jött elő pluszban.

A váltás oka: magas benzinár. Mostanában heti 1000km-t megyek, és nem mindegy, hogy egy km benzinköltsége 11 forint vagy 18 forint. Ráadásul nem amortizálódik egy drága autó és nem kell fizetni a részleteket sem. Nem akarok hazudni, havi szinten olyan 50ezres megtakarítást jelent a váltás.

Gondolkodtam még a Carina elgázosításán, de az egyszeri közel 300ezres költség nem érné meg. Még ha átrakhatom másik autóba a nagyrészét, akkor sem. És a banki részleteket akkor is fizetni kell.

Szóval visszatértem a Starlet klubba, lehet örülni, hülyének nézni, minden :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Starlet
« Válasz #139 Dátum: 2005.09.30 17:42:54 »
És Sopronba is azzal jössz már?

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Starlet
« Válasz #140 Dátum: 2005.09.30 18:29:10 »
Idézetet írta: "Misi"
És Sopronba is azzal jössz már?

Mivel a mai napon leelőlegezték és el is vitték a Carinámat, így igen...
Gyors eladás volt :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Starlet
« Válasz #141 Dátum: 2005.09.30 18:40:24 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Misi"
És Sopronba is azzal jössz már?

Mivel a mai napon leelőlegezték és el is vitték a Carinámat, így igen...
Gyors eladás volt :)


Ez tényleg gyorsan ment.
 :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #142 Dátum: 2005.09.30 19:26:21 »
Idézetet írta: "sai"
találtam google-n 1 jó képet!! :) gondolom starlet p8 nak a reklámja (vagy valami hasonló) lehet :)
http://www.catalog.sakura.ne.jp/toyota/STARLET-EP82-171026.jpg


Vannak azon az oldalon még más érdekességek is , érdemes végigböngészni :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #143 Dátum: 2005.09.30 19:29:11 »
Idézetet írta: "Szeke"
Visszaülök a Starletembe, jippijéé!! :D :D

Aki megvette, megszorult, és visszahozta. Majdnem feleannyiért, mint amennyiért februárban megvette :D És ugyanolyan jó állapotú, mint volt, csak 1-2 rozsdapötty jött elő pluszban.

A váltás oka: magas benzinár. Mostanában heti 1000km-t megyek, és nem mindegy, hogy egy km benzinköltsége 11 forint vagy 18 forint. Ráadásul nem amortizálódik egy drága autó és nem kell fizetni a részleteket sem. Nem akarok hazudni, havi szinten olyan 50ezres megtakarítást jelent a váltás.

Gondolkodtam még a Carina elgázosításán, de az egyszeri közel 300ezres költség nem érné meg. Még ha átrakhatom másik autóba a nagyrészét, akkor sem. És a banki részleteket akkor is fizetni kell.

Szóval visszatértem a Starlet klubba, lehet örülni, hülyének nézni, minden :D


Nocsak  :o ... hát ez érdekes , de a leírtak alapján valóban ésszerűnek tűnik . Amúgy a 11 Ft/km-t miként hozod össze ? Az alig több mint 4 liter 100 kilométeren ... vagy ez gázzal értendő ? Csak mert "benzinköltség"et írtál .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Starlet
« Válasz #144 Dátum: 2005.09.30 19:59:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nocsak  :o ... hát ez érdekes , de a leírtak alapján valóban ésszerűnek tűnik . Amúgy a 11 Ft/km-t miként hozod össze ? Az alig több mint 4 liter 100 kilométeren ... vagy ez gázzal értendő ? Csak mert "benzinköltség"et írtál .

Olyan 7-8 liter körül eszik gázból. Ez kb. 11 ft. Igen, rosszul írtam, üzaköltséget kellett volna  :wink:

Átszámítva ez tényleg kb. 4 liter 100km-en. Ha hozzávesszük, hogy a Carina 6-6,5-öt evett...  :roll:   Legalább heti 20 literrel bentebb vagyok.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Starlet
« Válasz #145 Dátum: 2005.09.30 21:06:40 »
Idézetet írta: "Szeke"


A váltás oka: magas benzinár. Mostanában heti 1000km-t megyek, és nem mindegy, hogy egy km benzinköltsége 11 forint vagy 18 forint. Ráadásul nem amortizálódik egy drága autó és nem kell fizetni a részleteket sem. Nem akarok hazudni, havi szinten olyan 50ezres megtakarítást jelent a váltás.

Heti 1000 km??? Ezt hogyan hozod össze? Felcsaptál futárnak?
Ill az 50ezret is sokallom picit. Bár azt nem tudom mennyit részletet fizettél a Carinára havonta...
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #146 Dátum: 2005.09.30 21:09:59 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nocsak  :o ... hát ez érdekes , de a leírtak alapján valóban ésszerűnek tűnik . Amúgy a 11 Ft/km-t miként hozod össze ? Az alig több mint 4 liter 100 kilométeren ... vagy ez gázzal értendő ? Csak mert "benzinköltség"et írtál .

Olyan 7-8 liter körül eszik gázból. Ez kb. 11 ft. Igen, rosszul írtam, üzaköltséget kellett volna  :wink:

Átszámítva ez tényleg kb. 4 liter 100km-en. Ha hozzávesszük, hogy a Carina 6-6,5-öt evett...  :roll:   Legalább heti 20 literrel bentebb vagyok.


6-6.5-öt ? Akkor szinte kizárólag városon kívül közlekedhettél , és azt sem túl eszement tempóban .

Hát igen , jelentős megtakarítás ez így a Starlettel - node legyen is , cserébe a menetteljesítmények , komfort és helykínálat terén megnyilvánuló hiányosságokért (mármint a Carinával szemben) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Starlet
« Válasz #147 Dátum: 2005.09.30 21:17:39 »
Idézetet írta: "kavarc"
Heti 1000 km??? Ezt hogyan hozod össze? Felcsaptál futárnak?

Suli miatt kell ennyit menni, átmeneti megoldás  :wink:

Idézetet írta: "kavarc"
Ill az 50ezret is sokallom picit. Bár azt nem tudom mennyit részletet fizettél a Carinára havonta...

Havi részlet majdnem 30, biztosítás havonta 2-3al több, +80 liter fogyasztás, és akkor még nem beszéltünk a Carinák egyre növekvő értéktelenedéséről és gyorsabb és drágább amortizációjáról.  :roll:

A Starlet meg már nem tud veszíteni az értékéből, csak minimálisat.  :wink:

A Starletet februárban 300-ért adtuk el. A tulaj költött rá kb 40ezret (vezérműszíjcsere meg ilyesmi). Most eladja nekünk kb. 190-ért mert megszorult.
A Carinát 1.3-ért vettük. Költöttem rá kb. 100ezret. Most 1.4-ért adjuk el úgy, hogy közben bő fél évig használtam.
Ha mindent összevetünk, volt fél évig egy "ingyen" Carinám  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Starlet
« Válasz #148 Dátum: 2005.09.30 21:19:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
6-6.5-öt ? Akkor szinte kizárólag városon kívül közlekedhettél , és azt sem túl eszement tempóban .

Hát igen , jelentős megtakarítás ez így a Starlettel - node legyen is , cserébe a menetteljesítmények , komfort és helykínálat terén megnyilvánuló hiányosságokért (mármint a Carinával szemben) .

Igen, városon kívül, erős 90-es tempóval használtam.

Pontosan. Azért az előző hozzászólásomban leírt költségek kivonásával elég jól jövök ezután majd ki. A komfortról pedig annyit: sosem voltam fullos kocsihoz szokva.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #149 Dátum: 2005.09.30 22:22:10 »
Idézetet írta: "Szeke"
A Carinát 1.3-ért vettük. Költöttem rá kb. 100ezret. Most 1.4-ért adjuk el úgy, hogy közben bő fél évig használtam.
Ha mindent összevetünk, volt fél évig egy "ingyen" Carinám  :wink:


1.4-ért  :o ??? Ehhez csak gratulálni tudok  8) !

Az érem másik oldaláról nézve : néha meglep , hogy milyen hülye emberek vannak . 1.4 már tavaly sem lett volna kevés egy ilyen autóért , idén pedig már 1.2-ért is bőven kapni . Ennek ellenére van , aki csőlátással kifizeti az 1.4-et , anélkül hogy szánna rá minimális időt és energiát , hogy megnézze , mibe is kerülnek úgy általában az ilyen autók  :roll: ... hiába no , nagy az Isten állatkertje !

(Persze félre ne értsd : ez nem a ti bajotok , én is dalolva eladtam volna 1.4-ért , ha találok olyan barmot , aki megveszi ennyiért  :D )
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )