Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 732955 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #1140 Dátum: 2007.08.09 16:55:00 »
csak ugy mellékesn megjegyzem hogy Faterom autószerelö.. és több mint 20éve van a szakmában.. kikértem a véleményét.. és valahogy ö nem igy vélekedett a kocsiról mint itt 1esek.. másrészt + utána olvastam.. több tulajjal is beszéltem..
másrészrõl meg irogatok Fiat forumra.. ezenkivül meg már 1jópár éve ennek a Forumnak is a tagja vagyok.. igy gondoltam nem egetverö bün ha +osztom az itteni emberekkel is a dolgot.. de ezer bocsánat érte..

Idézet
Ennél fogva némi véleményem kialakulhatott arról hogy mit lehet autónak és mit lehet VESZÉLYES HULLADÉK-nak nevezni.

veszélyes hulladéknak az 1000éves trabantot + kispolszkit + ladát lehet nevezni.. a többi autóra szerintem nem lehet ilyet mondani.. föleg nem általánositani márkákra..
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Starlet
« Válasz #1141 Dátum: 2007.08.09 18:39:02 »
Uraim, mielõtt még eldurvulna, szeretném mindenkinek a figyelmét felhívni arra, hogy errefele nem szokás más volt, meglévõ, leendõ autóját, legyen az bármilyen márka és típus kritizálni. Véleményt mondani szabad, sõt idõnként el is várják  :nagymosoly: , de ezért vagyunk itt.
Szépen kérek mindenkit, hogy maradjunk meg a normális keretek közötti hangvételnél. Ez persze nem jelenti azt, hogy mindenki véleményének azonosnak kell lennie, de az eltérõ véleményeket kulturáltan és sértésmentesen hozzuk egymás tudomására. (lást Etikai kódex)
Amennyiben ez valamiért nem tartható jön a moderáció.
A Toyotaclub fórumja ezidáig normális hangnemben íródott HSZ-ek tömkelegét tartalmazza, tartsuk meg ezt a jó szokásunkat!
Köszönöm a cartársak együttmûködését!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Starlet
« Válasz #1142 Dátum: 2007.08.09 18:43:33 »
Idézetet írta: "toytib"

Másrészt ezen a fórumon mindenki (tisztelet a kivételnek) csak kertel és jópofizik, vagy okoskodik olyan dolgokban amihez halvány lila ..... sincs.


Hmm. :hmm: Egy értelmes ember. Röviden és tömören összefoglalta a fórum lényegét.  :nagymosoly: Végülis véleménye és jószándéka a hozzánemértõnek is lehet. Ki mondta, hogy ez egy szakmai fórum ahol csak az szólhat hozzá akinek papírja van róla? Amíg a "zöldek" meg nem hurcolnak érte azt írok amit akarok.

Idézetet írta: "toytib"

Azt hiszem nem túloztam, és ezt rajtam kívûl tudják sokan, csak nem szólnak hozzá.


Szeretem amikor valaki a hallgatag nép nevében beszél. Biztos, hogy mégsem vagy politikus? :kacsint:

Idézetet írta: "toytib"

15éve autószerelõ vagyok és a szakmában is dolgozok ennyi ideje!!! (nem csak iskolát végeztem)
 

Nem baj elnézzük neked. :)

Idézetet írta: "toytib"

Ennél fogva némi véleményem kialakulhatott arról hogy mit lehet autónak és mit lehet VESZÉLYES HULLADÉK-nak nevezni.

Szerintem ennyi!

(én legalább leírom a véleményem, nem úgy mint mások)
 

"A kimondott szó fegyver, a kimondatlan hatalom."
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Starlet
« Válasz #1143 Dátum: 2007.08.09 18:46:46 »
Ja, amúgy ez a Starlet topic. Akár az OFF-ba is lehetene folytatni! :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Starlet
« Válasz #1144 Dátum: 2007.08.09 18:50:28 »
Idézetet írta: "Trotter66"

A Toyotaclub fórumja ezidáig normális hangnemben íródott HSZ-ek tömkelegét tartalmazza, tartsuk meg ezt a jó szokásunkat!
Köszönöm a cartársak együttmûködését!


Bocsi. Nagyjából egyidõben írtuk a hozzászólásunkat. Ha tudom, hogy a Lovag úr már a kardján tartja a kezét nem írok semmit sem.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #1145 Dátum: 2007.08.09 18:57:07 »
én ugy érzem , hogy normális hangnemben irtam..
de ha nem akkor bocsánat!
és többet nem hozom fel a témát!!!

másik tessék kijönni Red Sun-ra!!! :D[/u]
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Starlet
« Válasz #1146 Dátum: 2007.08.09 18:58:05 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Trotter66"

A Toyotaclub fórumja ezidáig normális hangnemben íródott HSZ-ek tömkelegét tartalmazza, tartsuk meg ezt a jó szokásunkat!
Köszönöm a cartársak együttmûködését!

Bocsi. Nagyjából egyidõben írtuk a hozzászólásunkat. Ha tudom, hogy a Lovag úr már a kardján tartja a kezét nem írok semmit sem.

Semmi baj. Ennyi belefér bõviben. Én direkt nem írtam le a véleményemet, mert akkor adott esetben nem tudok moderálni pártatlanul. :vag2:
Gondolom ez is érthetõ. :roll:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Starlet
« Válasz #1147 Dátum: 2007.08.09 19:02:33 »
Idézetet írta: "sai"
én ugy érzem , hogy normális hangnemben irtam..
de ha nem akkor bocsánat!
és többet nem hozom fel a témát!!!

Ha úgy érzed, akkor úgy is van. :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Starlet
« Válasz #1148 Dátum: 2007.08.09 19:46:25 »
Minnyán szétcsapok....

1., Nem érdekel, hogy kinek milyen autója van.
2., Nem érdekel, hogy ki, mit gondol más márkákról.
DE!
Szeretném, ha az a hangnem megmaradna, ami eddig megszokottnak tekinthetõ volt.
Pontosan tudom, hogy Toytib milyen megszállott Toyotás, azt is, hogy ért a kocsikhoz (hogy mást ne mondjak, az idei alkatrészfelismerõ versenyt is Õ nyerte. Ép, hogy csak cikkszámokat nem írt a kérdõívre...), ezért azt hiszem, hogy elsõkörben igazán megbocsájtható neki, hogy felhorkan, ha valaki márkát vált.
Azt viszont neki kell elfogadni, hogy ehhez mindenkinek joga van.
Ez a fórum azért van, hogy beszélgessünk, véleményt cseréljünk. Nincs azzal baj, ha ezek a vélemények homlok egyenest eltérnek. Még csak "jópofizni" sem kell. Lehet barátságos hangnemben is vitázni. Nincs helye a "Qrva nagy autószerelõ" és más személyeskedõ megjegyzésnek.
Tartsuk egymást tiszteletben!

Köszönöm!

Ui.:
Még egy Redsun felhívás ebben a topicban és kitörlöm az összeset. Már írtam, hogy légyszi a találkozós topicban írjatok errõl (program ajánló). Ott ráadásul többen is olvassák.
Amúgy ahogy Trotter is írta, nem véletlen, hogy nem nagyon találkoztál Toyotával. A hivatalos japán autós tali, a Japfest. Azt többen látogatják.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #1149 Dátum: 2007.08.09 22:33:36 »
Hozzászólnék úgy általánosságban. Én is kissé meghökkentem a hangnemen, ami itt alább pár hsz-t jellemzett :| ... A forma is fontos, nem csak a tartalom!

Ami a tartalmat illeti: én is úgy gondolom, hogy racionális szempontból majd' minden esetben kevésbé jó ötlet nem-japán autót venni, mint japánt. Sõt részben irracionális szempontból is, mert a nem-japán autó esetében az esély a frusztrációra, csalódásra nagyobb lesz. (Más kérdés, hogy az embert egy japán autó részérõl az esetleges meghibásodás nagyobb lelki csapásként érheti, mint pl. egy olasz autó részérõl, de ezek már csak nüanszok.) Ha tehetem, én is igyekszem általában mindenkit rábeszélni arra, hogy válasszon japán autót, és általában úgy gondolom, hogy aki nem így tesz, az kisebb-nagyobb fölösleges kockázatot vállal. Minél öregebb autóról van szó, annál inkább igaz mindez (néhány kivétellel, mert azért a németek úgy kábé a 90-es évek közepéig még gyártottak jópár olyan autót, amelynek "japán" megbízhatósága volt). Mindazonáltal el kell fogadni, hogy sok esetben a forma, a feeling, az image stb. általi vonzerõ legyõzheti a racionális mérlegelést - ezt igazából nem értem meg, de elfogadom. Nagyjából ennyi az álláspontom a kérdésrõl, még ha nem is kérdezte senki :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Starlet
« Válasz #1150 Dátum: 2007.08.10 20:48:01 »
Visszatérve a Starlet témához  :)

Szerintetek ezt a gyertyatípust érdemes lenne használni? Kifejezetten Starletekbe ajánlja. (Persze nem tõle venném, mert írtó drágán adja, bár nem tudom itthon mennyiért beszerezhetõ)
Most a gyári NGK-kat használom.
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #1151 Dátum: 2007.08.10 21:55:32 »
Idézetet írta: "Machado"
Visszatérve a Starlet témához  :)

Szerintetek ezt a gyertyatípust érdemes lenne használni? Kifejezetten Starletekbe ajánlja. (Persze nem tõle venném, mert írtó drágán adja, bár nem tudom itthon mennyiért beszerezhetõ)
Most a gyári NGK-kat használom.


Nem érdemes. Semmi értelme. Toyotába NGK vagy Denso gyertya való.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Starlet
« Válasz #1152 Dátum: 2007.08.11 13:23:07 »
Idézetet írta: "Machado"
Visszatérve a Starlet témához  :)

Szerintetek ezt a gyertyatípust érdemes lenne használni? Kifejezetten Starletekbe ajánlja. (Persze nem tõle venném, mert írtó drágán adja, bár nem tudom itthon mennyiért beszerezhetõ)
Most a gyári NGK-kat használom.


nekem volt bosch négypolusu gyergya a kocsiban /2E motor/ semmi különös nem volt vele.
se jobb se rosszabb nem volt az autó tõle
baj nem volt vele csak beöregedett. egy fél éve cseréltem le én is NGK-ra.
felelsleges
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Starlet
« Válasz #1153 Dátum: 2007.08.11 17:26:40 »
Köszönöm az eddigi válaszaitokat.

Most készülök kitisztítani hûtõrendszert.
Azt tudom, hogy van magának a hûtõblokknak egy kézzel kicsavarható leeresztõ nyílása, viszont a javítási kézikönyv megemlít leeresztõ csavarokat is, a "cilinderblokk oldalán".
Na ez vajon hol lehet?
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #1154 Dátum: 2007.08.12 01:59:29 »
Idézetet írta: "Machado"
Köszönöm az eddigi válaszaitokat.

Most készülök kitisztítani hûtõrendszert.
Azt tudom, hogy van magának a hûtõblokknak egy kézzel kicsavarható leeresztõ nyílása, viszont a javítási kézikönyv megemlít leeresztõ csavarokat is, a "cilinderblokk oldalán".
Na ez vajon hol lehet?


Hát valahol a motorblokk oldalán. Valszeg a tûzfal felé nézõ, hátsó oldalán. De én azt ajánlanám, hogy azt ne piszkáld, ha nem muszáj. Ha eddig még sosem csavarták ki (ami sanszos), akkor valszeg jól be van rohadva. És akkor könnyen bele tud szakadni, mikor próbálod kicsavarni. Az meg nem jó dolog. Szóval fújd be csavarlazítóval, aztán várj egy jó darabig (legalább 15-20 percet), majd óvatosan próbáld megindítani. Ha nem enged, inkább ne erõltesd.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )