Szerző Téma: Érdekességek, egyéb  (Megtekintve 60691 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

FANCY

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Érdekességek, egyéb
« Válasz #30 Dátum: 2005.04.12 20:14:02 »
Számomra kicsit lehangoló a ma megjelent AutóPiac hetilapban közölt -Újautónak nincsen párja?-cikk "Minden tizedik új autót még az eladás előtt kijavítanak a kisebb-nagyobb koccanások miatt. Az új tulajdonos erről mit sem tud."
Érdemes elolvasni.Ezt lehetne irni a Márkakereskedők rovatba is.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Érdekességek, egyéb
« Válasz #31 Dátum: 2005.04.12 20:36:44 »
Idézetet írta: "FANCY"
Számomra kicsit lehangoló a ma megjelent AutóPiac hetilapban közölt -Újautónak nincsen párja?-cikk "Minden tizedik új autót még az eladás előtt kijavítanak a kisebb-nagyobb koccanások miatt. Az új tulajdonos erről mit sem tud."
Érdemes elolvasni. Ezt lehetne irni a Márkakereskedők rovatba is.

Valamelyik autó2-ben volt is ebből egy eset. Nehéz ügy, mert senki nem szokta vállalni - a kereskedő sem, a képviselet sem, és a szállító sem.
music     

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Érdekességek, egyéb
« Válasz #32 Dátum: 2005.04.13 11:56:25 »
Idézetet írta: "FANCY"
Számomra kicsit lehangoló a ma megjelent AutóPiac hetilapban közölt -Újautónak nincsen párja?-cikk "Minden tizedik új autót még az eladás előtt kijavítanak a kisebb-nagyobb koccanások miatt. Az új tulajdonos erről mit sem tud."
Érdemes elolvasni.Ezt lehetne irni a Márkakereskedők rovatba is.


Igen sajnos ez van. Az egyik spanom egy olyan helyen dolgozik ahova elöször menek az autók az országba. Ami megsérül szállítás közben azt kilakatolják. Sajnos vannak olyan autók is amelyeknek az egész oldalát fujni kell, és "Mi" így kapjuk meg a márkakereskedésben.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Érdekességek, egyéb
« Válasz #33 Dátum: 2005.07.28 23:43:56 »
Csak érdekességként egy kis sport:

NHL: Vas János szerződést kapott a Dallas Starstól

Hároméves szerződést kapott az észak-amerikai profi jégkorongligában szereplő Dallas Starstól Vas János.
A 21 éves válogatott csatárral közölték, hogy szeptember 1-jén kell megjelennie a texasi klub edzőtáborában és amikor október 5-én beindul az NHL küzdelemsorozata, akkor a Dallas tartalékegyüttesében, az International Hockey League-ben (IHL) érdekelt Iowa Starsban kap lehetőséget, azonban szükség esetén bármikor magához rendelheti az NHL-es élgárda.

A jelenleg Horvátországban nyaraló Vas - aki az elmúlt két hétben a tengerentúli együttes nyári edzőtáborában vett részt - amatőr játékjogát 2002-ben foglalta le az 1999-ben Stanley Kupa-győztes, 2000-ben finalista Dallas, miután a svéd junior bajnokságban a rájátszás gólkirálya lett. Vas azóta is Svédországban játszik és a válogatottban ugyancsak alapembernek számít. Szuper Levente után Vas János a második magyar hokis, aki NHL-es szerződéssel bír.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
Érdekességek, egyéb
« Válasz #34 Dátum: 2005.07.29 09:36:22 »
Idézetet írta: "molnarl"
Csak érdekességként egy kis sport:

NHL: Vas János szerződést kapott a Dallas Starstól

Hároméves szerződést kapott az észak-amerikai profi jégkorongligában szereplő Dallas Starstól Vas János.
A 21 éves válogatott csatárral közölték, hogy szeptember 1-jén kell megjelennie a texasi klub edzőtáborában és amikor október 5-én beindul az NHL küzdelemsorozata, akkor a Dallas tartalékegyüttesében, az International Hockey League-ben (IHL) érdekelt Iowa Starsban kap lehetőséget, azonban szükség esetén bármikor magához rendelheti az NHL-es élgárda.

A jelenleg Horvátországban nyaraló Vas - aki az elmúlt két hétben a tengerentúli együttes nyári edzőtáborában vett részt - amatőr játékjogát 2002-ben foglalta le az 1999-ben Stanley Kupa-győztes, 2000-ben finalista Dallas, miután a svéd junior bajnokságban a rájátszás gólkirálya lett. Vas azóta is Svédországban játszik és a válogatottban ugyancsak alapembernek számít. Szuper Levente után Vas János a második magyar hokis, aki NHL-es szerződéssel bír.

Szurkolunk neki, hogy előbb-utóbb bekerüljön a "nagycsapatba"
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Érdekességek, egyéb
« Válasz #35 Dátum: 2005.07.29 11:08:39 »
Idézetet írta: "molnarl"
Hi!

Ha valakinek esetleg lenne ideje játszani, nekem sajna nincs. :cry:
Ma láttam a Need For Speed Underground 2-t, szerintem nagyon jó lett!!!

3 toyotát is felfedeztem benne, Corolla, Celica, Supra!

Ajánlom figyelmetekbe!


Az tényleg jó kis game,  én még régebben Mazda rx8 :oops: -al játszottam végig...
Amugy hamarosan jön a folytatása (talán november tájékán)  Need for Speed Most Wanted cimmel, és lesznek benne már rendörök is :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

rezol

  • Vendég
Érdekességek, egyéb
« Válasz #36 Dátum: 2005.07.29 12:04:33 »
Idézetet írta: "music"
Egy érdekes adat, vagy talán tendencia?


Nekem 7-es Operám van,de kénytelen vagyok az IE-t használni.
Hatásotokra letöltöttem a Firefoxot is.
Ez se tökéletes.

A hibák:
Míg az IE ismeri a hosszú ékezeteket,e-mailes linkekről indítható és egérrel scrollozható,addig az opera
-nem indul el e-mail linkről
-nem írja a hosszú őű karaktereket (ha átállítom a kódolást EU 1230-ra akkor írja,de a weblapok lesznek hieroglifásak)
-egérrel nem scrollozható

a firefox pedig (egyelőre csak ez a biztos)
-szintén nem reagál a scroll kerékre

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Érdekességek, egyéb
« Válasz #37 Dátum: 2005.07.29 12:12:39 »
Őszinte legyek?
Én is feltettem a Firefox-ot, hát nagyot csalódtam benne. Ahhoz, hogy bármit is tudjon, rakás plugint fel kell rakni. Ettől meg olyan lassú lesz, hogy csak na.
Fagyik rendszeresen, a Java appleteknél főleg (Pl. http://www.terkepbank.hu)

Én inkább visszatérek a Maxthonhoz: http://www.maxthon.com/
Ez egy IE alapú, de az IE-nál jobb, mert bebíztosítja, és a firefox tabbelt felületét is gyorsítva kínálja...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Érdekességek, egyéb
« Válasz #38 Dátum: 2005.07.29 12:13:48 »
Idézetet írta: "Szonár"

-egérrel nem scrollozható

a firefox pedig (egyelőre csak ez a biztos)
-szintén nem reagál a scroll kerékre


Próbáld leszedni az egered driverét, hagyd az alapértelmezett Windowsost. Azzal menni fog.
Nekem scrollozható a Firefox, meg mindegyik.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Érdekességek, egyéb
« Válasz #39 Dátum: 2005.07.29 12:22:24 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Szonár"

-egérrel nem scrollozható

a firefox pedig (egyelőre csak ez a biztos)
-szintén nem reagál a scroll kerékre


Próbáld leszedni az egered driverét, hagyd az alapértelmezett Windowsost. Azzal menni fog.
Nekem scrollozható a Firefox, meg mindegyik.

A scroll a vindos része, szal annak működni kell, ha minden jó, az nem program függő, csak a programozónak engedélyeztetnie kell megíráskor. De utánna már minden gépen kell mennie.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Érdekességek, egyéb
« Válasz #40 Dátum: 2005.07.29 12:25:37 »
Idézetet írta: "robi"
Őszinte legyek?
Én is feltettem a Firefox-ot, hát nagyot csalódtam benne. Ahhoz, hogy bármit is tudjon, rakás plugint fel kell rakni. Ettől meg olyan lassú lesz, hogy csak na.
Fagyik rendszeresen, a Java appleteknél főleg (Pl. http://www.terkepbank.hu)

Én inkább visszatérek a Maxthonhoz: http://www.maxthon.com/
Ez egy IE alapú, de az IE-nál jobb, mert bebíztosítja, és a firefox tabbelt felületét is gyorsítva kínálja...

Nézd nem kell neked ecsetelnem, hogy az IE nél minden jobb. Én azért használok tűzrókát, mert nekem bejött. Van néhány problémája az tény, de nem találtam nála sokkal jobbat eddig. Igazából én már rég Linuxot akarok használni, csak még sok dolog nem megy alatta, de már nagyon várom, hogy végre lecserélhessem ezt a vackot.
Laco 73 :D

rezol

  • Vendég
Érdekességek, egyéb
« Válasz #41 Dátum: 2005.07.29 12:26:48 »
Idézetet írta: "robi"


Én inkább visszatérek a Maxthonhoz: http://www.maxthon.com/
Ez egy IE alapú, de az IE-nál jobb, mert bebíztosítja, és a firefox tabbelt felületét is gyorsítva kínálja...
Felraktam ezt is,ez scrollozható.Csak kicsit lassan tölt be.
Az egerem 5 gombos (a scrollt gombként nyomni is lehet),kék ledes optikai példány (hama),a win98 alapból nem ismeri fel csak a saját szoftverével.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Érdekességek, egyéb
« Válasz #42 Dátum: 2005.07.29 12:51:51 »
Idézetet írta: "KLaco"
A scroll a vindos része...

A scrollt a driver adja. Ha az ember az alapéltermezett windows drivert használja, akkor Win98 esetében lehetnek gondok, mert az erősen régi, és sokféle egeret nem ismer fel rendesen...
Ezért ha felteszed az egér saját driverét, akkor az Windowsban valószínüleg menni fog, némi program okozhat gondot.
Én ilyen esetben a Microsoft Intellipoint v4.12 Win98 alá és a Microsoft Intellipoint v5.2 Win2000, WinXP alá -kat szoktam ajánlani. Ezek a Microsoft egerekhez vannak kitalálva, de működnek minden más egerekkel is, scrollt belértve. Tulajdonképpen ez a Windowsos alapértelmezett drivernek a bővitett, frissített változata.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Érdekességek, egyéb
« Válasz #43 Dátum: 2005.07.29 12:53:23 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nézd nem kell neked ecsetelnem, hogy az IE nél minden jobb.

Ezzel maximálisan egyetértek. Épp ezért nem használom én se... Csakhogy nekem a firefox nem jött be...
De tudod, kinek a pap, kinek a kalap...

rezol

  • Vendég
Érdekességek, egyéb
« Válasz #44 Dátum: 2005.07.29 13:01:52 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
Nézd nem kell neked ecsetelnem, hogy az IE nél minden jobb.

Ezzel maximálisan egyetértek. Épp ezért nem használom én se... Csakhogy nekem a firefox nem jött be...
De tudod, kinek a pap, kinek a kalap...
Asszem majdem jó lenne nekem ez a Maxthon csak a vízszintes scroll csúszkát nem rajzolja ki,emiatt pl a beszélgessünk topikban nem is tudtam idézni,mert az idézet gomb már nem volt a képernyőn.

Telepítettem a plugint.
A scroll tényleg megjavult. :)
Viszont az 5 gombos egérből 4 gombos lett. :(
A sroll-t már nem lehet lenyomni gombként.
De ez annyira nem zavar,eddig a double-klick volt rajta.