Szerző Téma: Érdekességek, egyéb  (Megtekintve 61375 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Érdekességek, egyéb
« Válasz #180 Dátum: 2013.05.12 07:47:27 »
főzünk gázon...:-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #181 Dátum: 2013.05.12 08:40:09 »
Villanyt rengeteg módon lehet csinálni, max. a tárolás a gond.

Így van!! Akkor a fanyalgókat sem fogja izgatni a homlokzat v. egyéb épület határoló szerkezet esztétikuma, nem fog le(ki,fel)-olvadni a fagyasztójában tárolt élelmiszer, képes marad főtt ételt készíteni, nem fog befagyni a valaga, naplemente után nem fog "megvakulni" és nem lesz kényszerkussra ítélve a neten. p.v.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #182 Dátum: 2013.05.12 15:12:55 »
Magyarországon a villamos energia legtöbb részét fölgázból állítják elő. Az erőművek egy része használható köolajjal is, vagy szilárd tüzelőanyaggal. Ha nincs gáz, marad Paks, ami az ország 40%-ának elég, az import, amitől minden drága lesz, és a többi erőmű, amitől meg szmogriadó lesz.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #183 Dátum: 2013.05.12 16:50:04 »
Magyarországon a villamos energia legtöbb részét fölgázból állítják elő. Az erőművek egy része használható köolajjal is, vagy szilárd tüzelőanyaggal. Ha nincs gáz, marad Paks, ami az ország 40%-ának elég, az import, amitől minden drága lesz, és a többi erőmű, amitől meg szmogriadó lesz.
Ugy hallottam az EU előnybe szeretné részesíteni az olcsobb nyugati villamos energiát, meg tudtommal most is "át kell venni" a sokkal drágább szélenergiát. Ugy tudom nekünk felesleg károsanyagkibocsájtási qvotánk van, akkor miért nem használjuk fel szilárd tüzelőanyag felhasználásra, egyébként meg valamennyire azt is szűrni lehet(ne).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #184 Dátum: 2013.05.12 21:43:33 »
Magyarországon a villamos energia legtöbb részét fölgázból állítják elő. Az erőművek egy része használható köolajjal is, vagy szilárd tüzelőanyaggal. Ha nincs gáz, marad Paks, ami az ország 40%-ának elég, az import, amitől minden drága lesz, és a többi erőmű, amitől meg szmogriadó lesz.
Apró részletkérdés csak a téma horderejéhez képest, de meglehetősen lehangoló tény, hogy a pécsi hőerőművet, a szénbányák bezárása óta, nagyrészt a Mecsek erdőiből kivágott (!) fákkal üzemeltetik  :wacko: ... Hivatalosan persze nagy arányban hulladékfát használnak fel ehhez. De gyakorlatilag nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #185 Dátum: 2013.05.12 22:57:01 »
Az energia miatt én annyira nem félek. Gázból még a pesszimisták is azt jósolják, hogy leglább 2x annyi van  mint kőolajból. A műanyagot meg majd újra hasznosítják. :)
Na az ára, az nem lesz mindegy.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #186 Dátum: 2013.05.13 09:21:33 »
Apró részletkérdés csak a téma horderejéhez képest, de meglehetősen lehangoló tény, hogy a pécsi hőerőművet, a szénbányák bezárása óta, nagyrészt a Mecsek erdőiből kivágott (!) fákkal üzemeltetik  :wacko: ... Hivatalosan persze nagy arányban hulladékfát használnak fel ehhez. De gyakorlatilag nem.
pedig ez a jövő. megújuló forrásból kell széndioxidot gyártani, mert az nem növeli az összes széndioxid mennyiségét a légkörben. a fatüzelés ilyen. a magyar faállomány egyébként  régóta folyamatosan növekszik :)
a szén, kőolaj nem megújuló. egyébként én atomenergia-drukker vagyok, annál tisztább energiaforrás, ami nagy mennyiségben hozzáférhető, ma nem létezik.

mellesleg úgy tudom, hogy az EU és a nagy áramos vállalatok folyamatosan dolgoznak azon, hogy lekössenek egy kisebb észak-szaharai területet (talán Algériában), amellyel óriási áremtermelő kapacitást lehetne kiépíteni. a kérdés az infrastruktúra és a politikai stabilitás hiánya arrafelé.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #187 Dátum: 2013.05.13 20:21:39 »
pedig ez a jövő. megújuló forrásból kell széndioxidot gyártani, mert az nem növeli az összes széndioxid mennyiségét a légkörben. a fatüzelés ilyen. a magyar faállomány egyébként  régóta folyamatosan növekszik :)
a szén, kőolaj nem megújuló. egyébként én atomenergia-drukker vagyok, annál tisztább energiaforrás, ami nagy mennyiségben hozzáférhető, ma nem létezik.

mellesleg úgy tudom, hogy az EU és a nagy áramos vállalatok folyamatosan dolgoznak azon, hogy lekössenek egy kisebb észak-szaharai területet (talán Algériában), amellyel óriási áremtermelő kapacitást lehetne kiépíteni. a kérdés az infrastruktúra és a politikai stabilitás hiánya arrafelé.
Tehát úgy gondolod, hogy az erdők faállománya nagyobb mértékben növekszik, mint ahogy kitermelik? Örülnék, ha igazad lenne ebben  :yes: ... de sajnos azt hallani itt Pécs környékén sokfelől (erdészektől is), hogy a hőerőmű etetéséhez gátlástalanul irtják az erdőket, a pótlással nem igazán törődve.

Azon a szaharai területen mi is lenne? Napelem-telepek? Bocs ha szakszerűtlen vagyok, nem értek hozzá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #188 Dátum: 2013.05.13 20:33:00 »
Tehát úgy gondolod, hogy az erdők faállománya nagyobb mértékben növekszik, mint ahogy kitermelik? Örülnék, ha igazad lenne ebben  :yes: ... de sajnos azt hallani itt Pécs környékén sokfelől (erdészektől is), hogy a hőerőmű etetéséhez gátlástalanul irtják az erdőket, a pótlással nem igazán törődve.

Azon a szaharai területen mi is lenne? Napelem-telepek? Bocs ha szakszerűtlen vagyok, nem értek hozzá.
Nyilván egy erőmű iszonyú mennyiségű fát felhasznál.
De még nagyobb gond, hogy egyre többen fűtenek fával, és nem csak a szegények (mert azok akár "ingyen" is beszerzik) és már itt Budapesten is! Hány hír volt már, hogy egész erdőket, gyűmölcsösöket kivágtak, elloptak .

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #189 Dátum: 2013.05.13 23:24:26 »
Tehát úgy gondolod, hogy az erdők faállománya nagyobb mértékben növekszik, mint ahogy kitermelik? Örülnék, ha igazad lenne ebben  :yes: ... de sajnos azt hallani itt Pécs környékén sokfelől (erdészektől is), hogy a hőerőmű etetéséhez gátlástalanul irtják az erdőket, a pótlással nem igazán törődve.

Azon a szaharai területen mi is lenne? Napelem-telepek? Bocs ha szakszerűtlen vagyok, nem értek hozzá.
Naperőmű
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #190 Dátum: 2013.05.14 08:07:37 »
Tehát úgy gondolod, hogy az erdők faállománya nagyobb mértékben növekszik, mint ahogy kitermelik? Örülnék, ha igazad lenne ebben  :yes:
Konkrétan ebben igaza van. Az ország faállománya valóban növekedik már évtizedek óta. Viszont a lakosság elszegényedése gyorsan visszafordíthatja ezt a folyamatot...
Corolla 1,4 VVT-i 2005

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #191 Dátum: 2013.05.15 23:42:51 »
Jobb helyet nem találtam:

Tök jó figyelemmegosztásra kihegyezett játék: http://www.kongregate.com/games/IcyLime/multitask?acomplete=multita

Akár vezetéshez is hasznos lehet...  ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #192 Dátum: 2013.05.16 09:04:24 »
Jobb helyet nem találtam:

Tök jó figyelemmegosztásra kihegyezett játék: http://www.kongregate.com/games/IcyLime/multitask?acomplete=multita

Akár vezetéshez is hasznos lehet...  ;)
Vagy vezetés közben ... :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #193 Dátum: 2013.05.16 10:39:33 »
Az már Level 2.  :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #194 Dátum: 2013.05.16 10:44:19 »
Gondolom otthon meg nincs már ép szekrény hogy legyen bútorlap :D
http://izismile.com/2013/05/14/russian_lowrider_vs_speed_bump.html
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer