Szerző Téma: Érdekességek, egyéb  (Megtekintve 61380 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Érdekességek, egyéb
« Válasz #135 Dátum: 2013.04.28 16:46:21 »
jaja,én is ezt vallom. hasznos az,a szivatásokkal együtt. bennem inkább az élmények maradtak meg.
sorgéppel együtt 8évet húztam le.
de állítom,h MINDENKIRE ráférne jópár hónap!

Abszolút egyetértek.  Kell(ett) a férfivá váláshoz.

Én másfél évet szolgáltam 1986-87-ben, pont Csernobil alatt.  :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re: Érdekességek, egyéb
« Válasz #136 Dátum: 2013.04.28 17:14:32 »
Abszolút egyetértek.  Kell(ett) a férfivá váláshoz.

Én másfél évet szolgáltam 1986-87-ben, pont Csernobil alatt.  :devil:
Egy "turnussal" később. Rendszerváltás és délszláv háború előtt. Mi tartottuk az utolsó bemutató lövészetet Kulikov marsallnak, a VSZ Egyesített Fegyveres Erői parancsnokának. :ph34r:
Egyenlő feltételek mellett vajon milyen odds-ai lettek volna a céltárgyaknak? :hmmmm: :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #137 Dátum: 2013.04.28 17:49:33 »
A katonai kiképzés és felkészítés azóta fontos része a fiúk férfivá válásának, amióta önálló etnikai és területi entitások léteznek a földön. Ennek annulálása oktalan fecsegés a témáról.

 :yes: :yes: :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #138 Dátum: 2013.04.28 20:40:26 »
..bár főiskolai végzettséggel attól sem féltem volna, hogy szívatnak, mert tudtommal így nem kopaszként kezdtem volna...

Sorkatonaként pont onnan indultál volna, mint a 8 álltalánosos. Mi 12-en voltunk egy körletben, főként Miskolci, és Szolnoki srácokkal (én voltam egyedül pesti) és talán ha 4 ünknek nem volt diplomája.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Érdekességek, egyéb
« Válasz #139 Dátum: 2013.04.29 01:17:01 »
Egy időben mi is sokat túráztunk éjszaka  :yes:

Mostanában már inkább nappal szoktunk. Ma pl. három barátommal megcsináltuk a Mecsek 30 nevű teljesítmény-túrát  :D : egészen pontosan 32.7 km volt a táv a Keleti-Mecsekben, összesen 1000 m szintkülönbséggel. Jelenleg a székből alig bírok felállni  :lol:
Muhahaha, 30 :P csekkdisz ;)
http://www.gyaloglunk.hu/
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #140 Dátum: 2013.04.29 08:34:54 »
Sorkötelesség: elnézve, hogy ma mekkora rahedli, fiúnak csúfolt hitvány féreg lézeng pl. a bevásárlóközpontokban, hajlamos vagyok én is azt mondani, hogy lenne (megint) értelme. Mindazonáltal nem titkolom továbbra sem, hogy anno amikor ez még engem is érintett, nem bántam, hogy nem került sor a behívásomra. Tartottam tőle, annak alapján, amit az adott időszakban ('92-től a kötelezettség eltörléséig) szolgáló barátaim, ismerőseim meséltek róla. Hogy végül hasznos lett volna-e rám nézve? Nehéz megítélni, ez azért szerintem erősen személyiség-függő.

Amit micila írt (gondolok itt az utolsó soraira), abból szvsz inkább az következik, hogy szükség van hadseregre. Olyanra, amely képes is ellátni a feladatait. De hogy ez sorállományúakból (is) álljon-e, az nem egyértelmű.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #141 Dátum: 2013.04.29 08:38:53 »
én voltam katona illetve határőr 351 napot. 92-93. hát pár poént leszámítva nehéz volt. mivel ment lent a balkáni balhé és engem le akartak dobni Lentibe Apám felhozatott pestre de így sem volt könnyű. 75 nap kiképzés Adyliget, majd Ferihegy. megtanultam gyűlölni ezt a szót: "borsodi"  aki volt bent tudja mit jelent..

a lövészeteket szerettem. lőttem evvel-avval , a legnagyobb poén az vót mikor a balassagyarmati lőtéren a kötelező lövészet után a tisztek lusták volták visszavinni 2-3 rakasz PKM géppuska hevedert és mondtak nekem hogy : lődd el... :) 
na, az jó vót!  ::)
Egyik jó barátom is határőrként szolgált, '94-'95-ben. Siklóson... ebből adódóan volt is része eléggé izgalmas dolgokban a déli határon. Mindennek ellenére, az egész szolgálata alatt összesen 5 (öt) darab éles lőszert volt alkalma ellőni, AK-val.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #142 Dátum: 2013.04.29 08:39:41 »
Sorkötelesség: elnézve, hogy ma mekkora rahedli, fiúnak csúfolt hitvány féreg lézeng pl. a bevásárlóközpontokban, hajlamos vagyok én is azt mondani, hogy lenne (megint) értelme. Mindazonáltal nem titkolom továbbra sem, hogy anno amikor ez még engem is érintett, nem bántam, hogy nem került sor a behívásomra. Tartottam tőle, annak alapján, amit az adott időszakban ('92-től a kötelezettség eltörléséig) szolgáló barátaim, ismerőseim meséltek róla. Hogy végül hasznos lett volna-e rám nézve? Nehéz megítélni, ez azért szerintem erősen személyiség-függő.

Amit micila írt (gondolok itt az utolsó soraira), abból szvsz inkább az következik, hogy szükség van hadseregre. Olyanra, amely képes is ellátni a feladatait. De hogy ez sorállományúakból (is) álljon-e, az nem egyértelmű.
Tökéletesen egyetértek... :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Érdekességek, egyéb
« Válasz #143 Dátum: 2013.04.29 08:42:37 »
Muhahaha, 30 :P csekkdisz ;)
http://www.gyaloglunk.hu/
Na jó  ;) ... Nekünk azért ez teljesítmény volt, lévén még eléggé kezdők vagyunk. És azt a 32.7 km-t (amiben volt 1000 m szint is) kvázi megállás nélkül nyomtuk le (kivéve persze az ellenőrző pontokon a pecsételést), hisz volt szintidő is (8 óra). Menet közben ettünk-ittunk... Több volt ez azért egy laza sétánál  :yes:

De az oldal klassz, köszi  :D !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #144 Dátum: 2013.04.29 13:00:44 »
Én a http://teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/ oldalról szoktam mazolázni szimpatikus túrákat, amikor véletlenül rá is érek.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #145 Dátum: 2013.04.29 13:11:38 »
Sorkatonaként pont onnan indultál volna, mint a 8 álltalánosos. Mi 12-en voltunk egy körletben, főként Miskolci, és Szolnoki srácokkal (én voltam egyedül pesti) és talán ha 4 ünknek nem volt diplomája.
Az én szakaszomban rengeteg borsodi srác volt, pesti alig.   Nem volt egyszerű az élet velük. Teljesen máshogyan voltak szocializálva. De uniformizálódtak, nevelődtek a hónapok során.

Egy sztori, ami vele esett meg:

Alegységügyeletes voltam, valamikor éjfél után el kellett mennem dolgot végeznia helyettesemre, egy borsodi srácra hagytam a "boltot". Kb. negyed óra múlva visszatértem, amikor látom ám, hogy a helyettes feszes vigyázzban áll, vele szemben az ÜTI vörös fejjel üvölt. 

A lényeg az volt, hogy az ÜTI velem akart egy másnapi program miatt beszélni (egyébként a lófaxt, csak ellenőrizni akart, hogy alszom-e  :devil:), felcsörgött a forrón  (éi: tárcsa nélküli általában piros telefon), de nem vette fel senki sem.  Nagy nehezen kimagyaráztam, hogy biztos technikai zűr volt, a főhangya lenyugodott, elment, majd megkérdeztem a srácot, hogy miért nem vette fel. azonnal mondta, hogy Ő felvette, ahogy csörgött a teló, de nem szólt bele senki sem.
Mondom, hogy ezt azért nem hiszem, kértem, hogy mutassa meg, mit csinált.  Hát a jóképességű valóban felvette, de az egész telefont, nemcsak a kagylót.  :eek: Ha nem látom a saját szemmel, akkor nem hiszem el.

Egyébként ha jól emlékezem rudabányácskai, vagy környéki volt a srác, egy végtelenül jószándékú, de egyszerű ember.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #146 Dátum: 2013.04.29 19:22:16 »
Alapvetően nem lennék a sorkötelesség ellen, ha valóban hasznos lenne az az időszak. Igen, manapság sokaknak kellene önfegyelmet, rendet, tiszteletet és kötelességtudatot tanulnia, de úgy gondolom, a sorkötelesség utolsó évei már inkább a (rossz) vicc kategóriájába estek, mintsem, hogy komoly értelme lett volna.
Számomra pl. az akkori körülmények között elképzelhetetlen lett volna, hogy a munka helyett még katonának menjek. AKKOR kaptam munkát, AKKOR kellett elvállalni, mert fél év múlva nem biztos, hogy kaptam volna.
Csak a munka szükségessége miatt nem akartam katona lenni, bár főiskolai végzettséggel attól sem féltem volna, hogy szívatnak, mert tudtommal így nem kopaszként kezdtem volna. De egy rendes alapkiképzés nyilván nekem sem ártott volna. Az önfegyelemmel nincs gondom, mert 8 éven át versenyszerűen sportoltam, megtanultam a monotonitást magamban kezelni. A tiszteletet megadom annak, aki megérdemli és felém is megadja a minimálisat. Egyedül a rendrakás nem az erősségem, de ha neki kezdek, kevés kifogás érheti a munkámat. Kényelmes vagyok, valószínűleg ezen segített volna a sorkötelesség.  ::)


Elolvastam sok hsz-t. bepivel jórészt egyetértek (én 20 hónapot voltam katona(1977-78), az alatt diplomáztam le álamvizsgáztam le , azért szereltem le egy kicsit elöbb- volt hogy felállitott őrként is tanultam, mert vizsgázni azért elengedtek.
Önfegyelem -OK, különben csak szívott volna az ember
Tiszteletet-nem ! mit lehetet tisztelni egy senkiházi tiszthelyettesen, de a többin sem.
Mindig is értelmetlen vicc volt az egész.
Katonásdi, az max 0,5% volt.: talán kétszer löttünk egyszer kispuskával :D egyszer géppisztollyal. De cipelni rendszeresen.
Nem volt vállasztás, hogy munka vagy katonaság- ezt nem is értem miért írod.
Engem azért vittek el, mert féltek, hogy késöbb már nem hivhatnak be.
Kötelességtudat stb- nem! megtanultunk sunnyogni, munkát kerülni (nem tudom ki élvezte pl a konyhai munkát reggel 6-este 10-ig fekete mosogatóban, derékig a sárgaborsós üstben...).
A legkomolyabb harcászati feladatok is inkább vicc kategoriába tartoztak,pl  1953- as technikával.
Kényelmesség: átment határtalan lustaságba, fásultságba, nemtörödömségbe. (volt olyan öregkatona aki egész nap csak feküdt az ágyán , rádiot hallgatott, a tiszteket elküldte a*ba
ha egyáltalán mertek hozzá szólni. Még kimenőre se sokszor jelentkezett, nem hagyta magát zsarolni.)

Rendbe tettem az idézetet. Palaczk
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.29 23:35:31 írta Palaczk »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #147 Dátum: 2013.04.29 21:37:37 »
Alapvetően nem lennék a sorkötelesség ellen, ha valóban hasznos lenne az az időszak. Igen, manapság sokaknak kellene önfegyelmet, rendet, tiszteletet és kötelességtudatot tanulnia, de úgy gondolom, a sorkötelesség utolsó évei már inkább a (rossz) vicc kategóriájába estek, mintsem, hogy komoly értelme lett volna.
Számomra pl. az akkori körülmények között elképzelhetetlen lett volna, hogy a munka helyett még katonának menjek. AKKOR kaptam munkát, AKKOR kellett elvállalni, mert fél év múlva nem biztos, hogy kaptam volna.
Csak a munka szükségessége miatt nem akartam katona lenni, bár főiskolai végzettséggel attól sem féltem volna, hogy szívatnak, mert tudtommal így nem kopaszként kezdtem volna. De egy rendes alapkiképzés nyilván nekem sem ártott volna. Az önfegyelemmel nincs gondom, mert 8 éven át versenyszerűen sportoltam, megtanultam a monotonitást magamban kezelni. A tiszteletet megadom annak, aki megérdemli és felém is megadja a minimálisat. Egyedül a rendrakás nem az erősségem, de ha neki kezdek, kevés kifogás érheti a munkámat. Kényelmes vagyok, valószínűleg ezen segített volna a sorkötelesség.  ::)


Elolvastam sok hsz-t. bepivel jórészt egyetértek (én 20 hónapot voltam katona(1977-78), az alatt diplomáztam le álamvizsgáztam le , azért szereltem le egy kicsit elöbb- volt hogy felállitott őrként is tanultam, mert vizsgázni azért elengedtek.
Önfegyelem -OK, különben csak szívott volna az ember
Tiszteletet-nem ! mit lehetet tisztelni egy senkiházi tiszthelyettesen, de a többin sem.
Mindig is értelmetlen vicc volt az egész.
Katonásdi, az max 0,5% volt.: talán kétszer löttünk egyszer kispuskával :D egyszer géppisztollyal. De cipelni rendszeresen.
Nem volt vállasztás, hogy munka vagy katonaság- ezt nem is értem miért írod.
Engem azért vittek el, mert féltek, hogy késöbb már nem hivhatnak be.
Kötelességtudat stb- nem! megtanultunk sunnyogni, munkát kerülni (nem tudom ki élvezte pl a konyhai munkát reggel 6-este 10-ig fekete mosogatóban, derékig a sárgaborsós üstben...).
A legkomolyabb harcászati feladatok is inkább vicc kategoriába tartoztak,pl  1953- as technikával.
Kényelmesség: átment határtalan lustaságba, fásultságba, nemtörödömségbe. (volt olyan öregkatona aki egész nap csak feküdt az ágyán , rádiot hallgatott, a tiszteket elküldte a*ba
ha egyáltalán mertek hozzá szólni. Még kimenőre se sokszor jelentkezett, nem hagyta magát zsarolni.)


Az a beteget aki nem akar meggyógyulni, az nem is fog! p.v.

Itt is rendbe tettem az idézetet. Palaczk
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.29 23:37:36 írta Palaczk »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #148 Dátum: 2013.04.30 08:49:33 »

Elolvastam sok hsz-t. bepivel jórészt egyetértek (én 20 hónapot voltam katona(1977-78), az alatt diplomáztam le álamvizsgáztam le , azért szereltem le egy kicsit elöbb- volt hogy felállitott őrként is tanultam, mert vizsgázni azért elengedtek.
Önfegyelem -OK, különben csak szívott volna az ember
Tiszteletet-nem ! mit lehetet tisztelni egy senkiházi tiszthelyettesen, de a többin sem.
Mindig is értelmetlen vicc volt az egész.
Katonásdi, az max 0,5% volt.: talán kétszer löttünk egyszer kispuskával :D egyszer géppisztollyal. De cipelni rendszeresen.
Nem volt vállasztás, hogy munka vagy katonaság- ezt nem is értem miért írod.
Engem azért vittek el, mert féltek, hogy késöbb már nem hivhatnak be.
Kötelességtudat stb- nem! megtanultunk sunnyogni, munkát kerülni (nem tudom ki élvezte pl a konyhai munkát reggel 6-este 10-ig fekete mosogatóban, derékig a sárgaborsós üstben...).
A legkomolyabb harcászati feladatok is inkább vicc kategoriába tartoztak,pl  1953- as technikával.
Kényelmesség: átment határtalan lustaságba, fásultságba, nemtörödömségbe. (volt olyan öregkatona aki egész nap csak feküdt az ágyán , rádiot hallgatott, a tiszteket elküldte a*ba
ha egyáltalán mertek hozzá szólni. Még kimenőre se sokszor jelentkezett, nem hagyta magát zsarolni.)

Rendbe tettem az idézetet. Palaczk

Akkor te előfelvételis voltál nem?   Ha igen, az egy másik kategória, nem sima sor.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #149 Dátum: 2013.05.03 05:56:31 »
Amit micila írt (gondolok itt az utolsó soraira), abból szvsz inkább az következik, hogy szükség van hadseregre. Olyanra, amely képes is ellátni a feladatait. De hogy ez sorállományúakból (is) álljon-e, az nem egyértelmű.
1. Hát tudod itt Szentendrén van a "Tiszthelyettes Képző Akadémia" ami a tiszti főiskolából lett. Hát látnád azokat az alakokat akik "kivánszorognak" onnan. Hát az ellenséget humorral győznénk le. Halálra röhögnék magukat.
2. A 2006-os árvíznél az egész város pakolta a homokzsákot a belvárosban. Amikor a 99%-a kész volt csak akkor jelent meg 3 teherautónyi "katona" valahonnan (mert Szentendrén nem volt). Végignéztem a kocsiról le parancsot. Azt a vánszorgást. lődörgést. szájban lógó civel való úgynevezett sorbaállást. Hát az M.A.S.H. filmek fő jelenete lehetett volna. Utána mindenkit elzavartak mert hogy mostantól a katonák veszik át a (kész) munkát. Nevetséges és felháborító volt.
Ez a mai hivatásos hadseregünk!!!