Szerző Téma: 2005 tavaszi találkozó helyszíne  (Megtekintve 56935 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #30 Dátum: 2004.10.06 08:00:37 »
nekem is vannak toyotás haverjaim,mindjárt 3 is, abból kettő gumiszervízben dolgozik, (1 carina E+ 1 corolla)
továbbá van egy spanom,aki kénytelen lesz elhozni az 1985-ös Corolla Gt-jét, ami mellesleg 6,1-et megy 0-100 ra!!
Most eltt összerakva és ***a nagyot szól és gyönyörű!
Jövök én is, Ujferi és Hardy szintúgy mert ha nem balhé lesz, :) , továbbá a szlalom díjazásánál megpróbálom beszervezni az egyik pécsi tuningcentert is, hátha valamit fel tudnak ajánlani az első 3 nak egy kiállítás keretében!!!
Továbbá Kaposváron van egy corolla wrc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #31 Dátum: 2004.10.06 10:13:21 »
Egy kérdés pécsieknek: ha netán Balaton felé megy az ember Pécsre, akkor Siófok felé menve mennyivel hosszab az út (időben és km-ben), mint a 6-oson?
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #32 Dátum: 2004.10.06 12:08:44 »
Lehet menni Siófok-Dombóvár-Abaliget felé, kb 211 km és 3 óra.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #33 Dátum: 2004.10.06 12:31:30 »
Siófok-Sárbogárd-Dombóvár-Sásd-Komló-Pécs az kb másfél óra,de nagyon kényelmesen...!!Km-ben nem tom hogy mennyi,de teljesen mindegy hogy merre jössz!!Nézd meg egy útvonaltervezőben,hogy melyik gyorsabb!Pest-Siófok-Pécs v. Pest Pécs a 6-oson !

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #34 Dátum: 2004.10.06 13:41:49 »
Idézetet írta: "SzzS"
Siófok-Sárbogárd-Dombóvár-Sásd-Komló-Pécs az kb másfél óra,de nagyon kényelmesen.

Ha az a szakasz 1.5 óra, akkor a teljes Bp-Orfű távra megadott 3 óra bőven elegendő, mert normál forgalom esetén Bp-Siófok 1 óra.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #35 Dátum: 2004.10.06 13:46:58 »
így van!
de az volna a legjobb ha tényleg lenne Pécsett egy "gyüjtő" és onnét tűz tovább Orfűre konvojban!!

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #36 Dátum: 2004.10.06 20:57:26 »
Idézetet írta: "SzzS"
Nézd meg egy útvonaltervezőben,hogy melyik gyorsabb! Pest-Siófok-Pécs v. Pest Pécs a 6-oson!

A 6-os utat már betéve tudom, csak kíváncsi voltam az alternatívára. Gyorsabbnak nyilván a 6-os a gyorsabb, hacsak nem 200-zal megyek végig az M7-en, - ez egy 86 lóerős kocsitól nem valószínű - de most nem cél a pályacsúcs megjavítása.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #37 Dátum: 2004.10.06 22:52:46 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "SzzS"
Nézd meg egy útvonaltervezőben,hogy melyik gyorsabb! Pest-Siófok-Pécs v. Pest Pécs a 6-oson!

A 6-os utat már betéve tudom, csak kíváncsi voltam az alternatívára. Gyorsabbnak nyilván a 6-os a gyorsabb, hacsak nem 200-zal megyek végig az M7-en, - ez egy 86 lóerős kocsitól nem valószínű - de most nem cél a pályacsúcs megjavítása.


BP-Pécs viszonylatban nem gyorsabb a 6-os . Kb. 17 kilométerrel rövidebb ugyan , de ha azt feltételezzük , hogy 110-120 körül mész az országúton , illetve 130-140 körül az autópályán , akkor időben rövidebb a BP-Siófok-Pécs , mert BP-Siófok 1 óra , Siófok-Pécs 1.5 óra (az említett tempóban) - márpedig a 6-oson inkább 2.75 óra kell , magyarul negyedóra-húsz perccel hosszabb .

Most viszont BP-Orfűről van szó ;)

Két lehetőség van .

1. Amit Whis is említett . BP-Siófok-Iregszemcse-Nagykónyi-Dombóvár-Sásd-Oroszló-Orfű , ez (durva becsléssel) olyan 220 km , és két és fél óra alatt különösebb rohanás nélkül (az említett tempóval) meg lehet tenni .

Csakhogy tényleg poén lenne egy pécsi elő-tali , és onnan konvojban átvonulás Orfűre , a klassz kis kacskaringós mecseki úton :) ! Ezért aztán :

2. BP-Pécs , mégpedig vagy a 6-oson (kb. 200 km) vagy Siófokon át (kb. 217 km) . Időtartam 2.5-2.75 óra , az említett tempóban . (Hozzátenném , hogy én hétvégén a 6-ost favorizálnám  :idea:  - csak hétköznapokon gázos , hétvégén jóval kisebb a forgalom , nem stresszes . Így eleve nem kell matricát sem venni .) Pécsen elő-találkozó (van egy kiváló hely erre , pont a 6-os út mellett - pécsieknek : a Búza téri placcra gondolok!) , majd onnan a maradék kb. 20 km konvojban megtéve , miután összeállt a csapat .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #38 Dátum: 2004.10.06 23:00:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Most viszont BP-Orfűről van szó ;)

Is.
Az én bűnöm, de megkavartam egy kicsit a kártyákat, mert az ősszel rokonlátogatóba le kell majd mennem, és a feleségem nem szereti a 6-os utat, azért kérdeztem, hogy jobb-e a Balaton felé menni.
music     

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #39 Dátum: 2004.10.06 23:08:50 »
Idézetet írta: "gyuribá"
Hali!
Orfű hibátlan talihely szempontjából!
Örömmel megyünk! [smilie=sm48.gif]


Csatlakozom!!! Remek ötlet, kiváló hely, mi kell még? Ja, megvan! PALACZK MONNYA MEG MI A **** ZÖRÖK A KOCSI SEGGÉBEN!
Köszönöm hogy hozzászolhattam, ORFŰ KIRÁLY!!!!  :weedman:
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #40 Dátum: 2004.10.06 23:10:30 »
Bocsánat, csak egy megjegyzés... TÉLI TALÁLKOZÓ nem lesz??? :pal1:
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #41 Dátum: 2004.10.07 07:17:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Csakhogy tényleg poén lenne egy pécsi elő-tali , és onnan konvojban átvonulás Orfűre , a klassz kis kacskaringós mecseki úton :) !

Palaczk! Rád bízzuk a dolgot, ki5löd, lezsírozod, mi meg majd oda megyünk, ahova mondod.  :lol:  A környéket mégiscsak Te ismered jobban.  :wink:  Nekem teljesen mindegy, hogy merre megyek és az is, hogy 210 vagy 240 km  :o
Ha a 6-os tényleg nem olyan rossz hétvégén, akkor OK (mondjuk a konvoj szétszakadására ott még így is sokkal nagyobb az esély). Bár a másik irányban meg szebb a környék, nem?  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #42 Dátum: 2004.10.07 07:30:42 »
Szerintem egy olyan útvonalon gyertek amin kevesebb az esély a szétszakadásra!ezért volna jó a 6-os!Hétvégén abszolút jól autózható, több az egyenes rész is ami megakadályozza a szétszakadást,mivel jobban-messzebbre látod az előtted menőt,míg egy kanyargós úton ahol 5 km-enként le  lehet fordulni a jó útról az rosszabb!
Mi amikor Tökölre mentünk akkor egyszer megálltunk Szexárdon, egyszer meg asszem Érden,bevártuk a többieket és mentünk tovább!

Palaczk: nem akarok belepofázni, :oops: de szerintem az jobb volna ha az A/ -nél lenne a gyüjtő, mert az a parkoló nagyobb és jobban észrevehető,mivel közvetlen a 6-os mellett van, ahogy beér a konvoj Pécsre!!!!
Én azt vállalom,hogy a hátsó szélvédőre csináltatok egy matricát a taliról,dátummal minden kutyafa***val együtt, úgyis elég sokat császkálok a városban,sőt még szerintem Te is tehetnél fel!!!
Vannak internetes ismerőseim akikkel be tudom hírveretni a dolgot,ha kell!!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #43 Dátum: 2004.10.07 07:45:54 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Bocsánat, csak egy megjegyzés... TÉLI TALÁLKOZÓ nem lesz??? :pal1:


Gondolom úgy mint múlt télen, az első hóesés után egy csúszkálással egybekötött!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
2005 tavaszi találkozó helyszíne
« Válasz #44 Dátum: 2004.10.07 08:27:32 »
Úgy-úgy a 'téli' talik azok rögtönzés jellegűek a havazástól függenek.
Ha leesik a hó és még nincs eltakarítva egy nagyobb parkolóban szoktunk szúszkálni :)