Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1297698 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6870 Dátum: 2021.05.03 14:27:51 »
Ide írom, mert jobbat nem találtam a témához.
Forgalmi engedély és törzskönyv csere témában idősebb autókhoz kapcsolódóan van forintosítható információm. 1 órája jöttem ki a kormányhivatalból, friss, ropogós az infó!
Érdekel valakit?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6871 Dátum: 2021.05.03 18:25:55 »
Ide írom, mert jobbat nem találtam a témához.
Forgalmi engedély és törzskönyv csere témában idősebb autókhoz kapcsolódóan van forintosítható információm. 1 órája jöttem ki a kormányhivatalból, friss, ropogós az infó!
Érdekel valakit?


Igen, például engem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6872 Dátum: 2021.05.03 21:09:07 »
Én is meghallgatnám. Ha nem átíratásról van szó, akkor elvileg 6+6e Ft a költség, ennél mennyivel lehet jobb, amit tudsz?  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6873 Dátum: 2021.05.04 08:00:37 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6874 Dátum: 2021.05.04 08:02:45 »
Én is meghallgatnám. Ha nem átíratásról van szó, akkor elvileg 6+6e Ft a költség, ennél mennyivel lehet jobb, amit tudsz?  ;)

Azért nanotalit nem szerveznék.  :no: ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6875 Dátum: 2021.05.04 09:17:47 »
Nos, akkor az elképesztően megnövekedett érdeklődés hatására leírom a tapasztaltakat.

Alap adatok: - hatóság / ki más / által kiállított forgalmi engedély és törzskönyv / cserélendők /
                   -  gépjármű műszaki vizsgálata és annak dokumentációja

Mindkét okmány cseréjére vonatkozóan az ügyfélkapun keresztül elérhetőek a tájékoztatók. Abban leírják az illeték mentesség eseteit.
Mindkettőnél szerepel az a kitétel - ami általánosságban is érvényes -, hogy illetékmentes az okmány cseréje amennyiben " a csere a hatóság téves bejegyzésén alapul".
Most jön a csavar. A műszaki vizsgálatról kap a tulajdonos v. üzembentartó 1 műszaki vizsgálati bizonyítványt és 1 jármű műszaki adatlapot. A műszaki adatlapon a bekeretezett rész utolsó cellájába írják a záradékokat. Ide vezetik fel, az önálló kódszámok szerint elkülönülő bejegyzéseket. Amennyiben " 048-as Egyéb záradék: típus helyesen: xxxxxx" bejegyzés nem egyezik meg a forgalmiban szereplő adatokkal, akkor annak cseréje, mentesül az illeték megfizetése alól. Abban az esetben érvényesíthető a mentesség az ügyintéző részéről, amennyiben a záradékok között NEM szerepel a "224 Forgalmi engedély betelt" bejegyzés, mert akkor már minden képen illeték köteles az eljárás. Tehát akinek a járműve forgalmi engedélyében, a legutóbbi műszaki vizsgálatot követően maradt még egy   üres hely a "MŰSZAKI ÉRVÉNYESSÉGI IDŐ" megnevezés alatt, és a műszaki adatlappal befáradnak a kormányhivatalba azoknak illetékmentesen elvégzik a forgalmi engedély cseréjét. Azoknak is sikerülhet akiknek van kapcsolata a megfelelő helyen és vizsga nélkül (????) hozzáférnek egy "JÁRMŰ MŰSZAKI ADATLAP" megnevezésű doksihoz.
A törzskönyv cseréje innen már automatikusan történik és mentes az illeték megfizetése alól.

A fentiek alapja az ügyintéző elmondása szerint az, hogy júnyiós direktívaként egységesíteni kell bizonyos adatok feltüntetését a jármű okmányaiban. Így amelyeket korábban a hatóság bejegyzett, de nem felel meg ennek az említett direktívában megfogalmazottakkal, az alapja az okmány illetékmentes cseréjének. Akinek a személyes dataiban is volt változás, az most egy füst alatt mindent elintézhet illeték mentesen.     
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.04 09:22:13 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6877 Dátum: 2021.06.02 07:37:41 »
https://telex.hu/belfold/2021/06/02/kijott-a-rendelet-az-uj-rendszamtablakrol-4-betu-3-szambol-all-majd





A közlemény szerint az átállás felmenő rendszerben történik meg, az új formátumú táblákat az újonnan forgalomba helyezett járművek kapják meg jövő nyártól. A felmenő rendszerű bevezetés semmiféle adminisztrációs többletterhet nem jelent a tulajdonosok, üzemeltetők számára, kiadásaikat nem növeli, a forgalomban lévő hatósági jelzések a továbbiakban is használhatók, azokat nem kell új táblákra cserélni. A hosszabb rendszámok a járműpark természetes ütemű megújulásával, fokozatosan váltják majd fel a régieket.

Az eddigi „E”, „M”, „P”, „SP” és „Z” betűjelűek helyett, szintén felmenő rendszerben, egységesen „I” (mint ideiglenes) betűjelűeket adnak majd ki.


És hál' Istennek nincs regionalizáció.  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.02 08:10:12 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6878 Dátum: 2021.06.02 14:32:22 »
Kicsit rontja a kilátásokat, hogy az első két betű vagy két magán-, vagy két mássalhangzó lehet csak, sőt a "kétjegyűek" közül is csak a dz lehet. Gondolom ez amiatt van, hogy "
a négybetűs csúnya szavakat kizárják, de így kicsit nagyobb lett a kizárt kombinációk száma...
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6879 Dátum: 2021.06.02 15:13:35 »
A reggel idézett hvg-s cikkből szerintem lehetnek kétbetűs mássalhangzók, a kivételt nem az jelenti, hogy ezek ne lehetnének:
"Az új szabályok szerint az állandó rendszámtábla "a latin abc szerinti két magánhangzóból vagy két mássalhangzóból – kivéve a cs, gy, ly, ny, sz, ty, zs betűkombinációkat –, az ezt követő címer után két betűjelből, kötőjelből és három számjegyből áll. A rendszámtábla betűjelei helyén ékezetes magánhangzók nem állhatnak, a számjegyek helyén 001-től 999-ig terjedő érték szerepelhet"."
Tehát lehetnek ezek, csak utánuk nem lehet két karakteren még egy (harmadik) betű, ahogy én értem, pl. a ty is két mássalhangzó egymás után. Régen is volt TY, SZ, ZS, stb. rendszám a két betű-négy szám rendszerben  :hmmmm:
De lehet, hogy tényleg ilyen h*lyék, és ennyi variációs lehetőséget hagynak elveszni egyből  :wacko:

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6880 Dátum: 2021.06.02 16:42:16 »
Én sem értem, hogy miért zárnák ki az első két karakteren a vegyes (magán- és mássalhangzó) használatot, de a szövegből erre lehet következtetni.
A címerre nagy szükség volt. Gondolom, hogy a horvát, szlovén, szlovák mintát követték, csakhogy ezen országoknál szerintem a címertől balra lévő két karakter valamilyen helyet (város, tartomány) jelöl, így egy elválasztó funkciót is betölt a címer. Ráadásul az egyes típusú rendszámtábláknál változik is a címer elhelyezése, a rendszámleolvasó szoftverek fejlesztői örülni fognak.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6881 Dátum: 2021.06.03 08:33:14 »
Kicsit rontja a kilátásokat, hogy az első két betű vagy két magán-, vagy két mássalhangzó lehet csak, sőt a "kétjegyűek" közül is csak a dz lehet. Gondolom ez amiatt van, hogy "
a négybetűs csúnya szavakat kizárják, de így kicsit nagyobb lett a kizárt kombinációk száma...
mióta csúnya a P N I A?
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.03 08:40:50 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6882 Dátum: 2021.06.06 19:37:59 »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6883 Dátum: 2021.06.06 21:11:37 »
Helyes

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6884 Dátum: 2022.09.09 15:11:20 »
https://index.hu/belfold/2022/09/09/nagymama-unoka-fuldoklas-leallosav-nyugdij-buntetes/

Aszongya a cikkben a közlekedési szakjogász - aki egykoron indult a tévében sportriporter kerestetik versenyben... -, hogy meg lehet állni ilyen esetekben is, de akkor bizonyítani kell, hogy nem műszaki hiba volt, a bemondás nem elég.

Oké, ezt értem. Csak nem értem. Mégis hogy? Videózzam le a telefonommal? (Ugye feltételezzük, hogy van arra alkalmas eszközöd.).. Magyarul amirkor azt látod, hogy fuldoklik az unokád, megállsz, de ahelyett, hogy megmentenéd, nekiállsz videózni, hogy később bizonyíthasd, tényleg fuldoklik? Egy kicsit életszerűtlen. Nem nagyon, csak kicsit. Nyilván, ha annyira súlyos a helyzet, hogy kórházba kerül emiatt a gyerek, az tiszta sor. De éppenhogy nem ez a jellemző, ha félrenyel, akkor azt könnyű orvosolni, csak ahhoz meg kell állni. Viszont az gyorsan kell, különben megfullad. Addig nem fogsz videózni. Utána meg már mit tudsz bizonyítani?
Egy kollégámnak így halt meg a gyereke: vacsora közben rájött a gyerekre egy epilepsziás roham és a szülei szeme láttára megfulladt az éppen a szájában lévő ételtől.
music