Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 823479 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
  • Autó: 2003 TCT HB 1,4 not too shabby
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6870 Dátum: 2021.05.03 14:27:51 »
Ide írom, mert jobbat nem találtam a témához.
Forgalmi engedély és törzskönyv csere témában idősebb autókhoz kapcsolódóan van forintosítható információm. 1 órája jöttem ki a kormányhivatalból, friss, ropogós az infó!
Érdekel valakit?
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota C-HR Hybrid 2018, Toyota Corolla E110 1,8 USDM 1998
« Válasz #6871 Dátum: 2021.05.03 18:25:55 »
Ide írom, mert jobbat nem találtam a témához.
Forgalmi engedély és törzskönyv csere témában idősebb autókhoz kapcsolódóan van forintosítható információm. 1 órája jöttem ki a kormányhivatalból, friss, ropogós az infó!
Érdekel valakit?

Igen, például engem.
Sors bona nihil aliud

Xtrem

• Klubtag
  • Megszállott
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6872 Dátum: 2021.05.03 21:09:07 »
Én is meghallgatnám. Ha nem átíratásról van szó, akkor elvileg 6+6e Ft a költség, ennél mennyivel lehet jobb, amit tudsz?  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
1994 Corolla E10 1.6 Si - JT-s
61

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
« Válasz #6873 Dátum: 2021.05.04 08:00:37 »
Nouă ouă ouă nu

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
« Válasz #6874 Dátum: 2021.05.04 08:02:45 »
Én is meghallgatnám. Ha nem átíratásról van szó, akkor elvileg 6+6e Ft a költség, ennél mennyivel lehet jobb, amit tudsz?  ;)

Azért nanotalit nem szerveznék.  :no: ::)
Nouă ouă ouă nu

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
« Válasz #6875 Dátum: 2021.05.04 09:17:47 »
Nos, akkor az elképesztően megnövekedett érdeklődés hatására leírom a tapasztaltakat.

Alap adatok: - hatóság / ki más / által kiállított forgalmi engedély és törzskönyv / cserélendők /
                   -  gépjármű műszaki vizsgálata és annak dokumentációja

Mindkét okmány cseréjére vonatkozóan az ügyfélkapun keresztül elérhetőek a tájékoztatók. Abban leírják az illeték mentesség eseteit.
Mindkettőnél szerepel az a kitétel - ami általánosságban is érvényes -, hogy illetékmentes az okmány cseréje amennyiben " a csere a hatóság téves bejegyzésén alapul".
Most jön a csavar. A műszaki vizsgálatról kap a tulajdonos v. üzembentartó 1 műszaki vizsgálati bizonyítványt és 1 jármű műszaki adatlapot. A műszaki adatlapon a bekeretezett rész utolsó cellájába írják a záradékokat. Ide vezetik fel, az önálló kódszámok szerint elkülönülő bejegyzéseket. Amennyiben " 048-as Egyéb záradék: típus helyesen: xxxxxx" bejegyzés nem egyezik meg a forgalmiban szereplő adatokkal, akkor annak cseréje, mentesül az illeték megfizetése alól. Abban az esetben érvényesíthető a mentesség az ügyintéző részéről, amennyiben a záradékok között NEM szerepel a "224 Forgalmi engedély betelt" bejegyzés, mert akkor már minden képen illeték köteles az eljárás. Tehát akinek a járműve forgalmi engedélyében, a legutóbbi műszaki vizsgálatot követően maradt még egy   üres hely a "MŰSZAKI ÉRVÉNYESSÉGI IDŐ" megnevezés alatt, és a műszaki adatlappal befáradnak a kormányhivatalba azoknak illetékmentesen elvégzik a forgalmi engedély cseréjét. Azoknak is sikerülhet akiknek van kapcsolata a megfelelő helyen és vizsga nélkül (????) hozzáférnek egy "JÁRMŰ MŰSZAKI ADATLAP" megnevezésű doksihoz.
A törzskönyv cseréje innen már automatikusan történik és mentes az illeték megfizetése alól.

A fentiek alapja az ügyintéző elmondása szerint az, hogy júnyiós direktívaként egységesíteni kell bizonyos adatok feltüntetését a jármű okmányaiban. Így amelyeket korábban a hatóság bejegyzett, de nem felel meg ennek az említett direktívában megfogalmazottakkal, az alapja az okmány illetékmentes cseréjének. Akinek a személyes dataiban is volt változás, az most egy füst alatt mindent elintézhet illeték mentesen.     
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.04 09:22:13 írta micila »
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

• Klubtag
  • Megszállott
  • Autó: Yaris'08+Verso'16

robi (Robi)

• Klubtag
  • Megszállott
  • Autó: Yaris'08+Verso'16
« Válasz #6877 Dátum: 2021.06.02 07:37:41 »
https://telex.hu/belfold/2021/06/02/kijott-a-rendelet-az-uj-rendszamtablakrol-4-betu-3-szambol-all-majd

A közlemény szerint az átállás felmenő rendszerben történik meg, az új formátumú táblákat az újonnan forgalomba helyezett járművek kapják meg jövő nyártól. A felmenő rendszerű bevezetés semmiféle adminisztrációs többletterhet nem jelent a tulajdonosok, üzemeltetők számára, kiadásaikat nem növeli, a forgalomban lévő hatósági jelzések a továbbiakban is használhatók, azokat nem kell új táblákra cserélni. A hosszabb rendszámok a járműpark természetes ütemű megújulásával, fokozatosan váltják majd fel a régieket.

Az eddigi „E”, „M”, „P”, „SP” és „Z” betűjelűek helyett, szintén felmenő rendszerben, egységesen „I” (mint ideiglenes) betűjelűeket adnak majd ki.

És hál' Istennek nincs regionalizáció.  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.02 08:10:12 írta robi (Robi) »

music

• Moderátor
  • Megszállott
  • Autó: '11 Yaris II 1,33 Life, '20 Proace City Verso 1,2T Shuttle
« Válasz #6878 Dátum: 2021.06.02 14:32:22 »
Kicsit rontja a kilátásokat, hogy az első két betű vagy két magán-, vagy két mássalhangzó lehet csak, sőt a "kétjegyűek" közül is csak a dz lehet. Gondolom ez amiatt van, hogy "
a négybetűs csúnya szavakat kizárják, de így kicsit nagyobb lett a kizárt kombinációk száma...
music     

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #6879 Dátum: 2021.06.02 15:13:35 »
A reggel idézett hvg-s cikkből szerintem lehetnek kétbetűs mássalhangzók, a kivételt nem az jelenti, hogy ezek ne lehetnének:
"Az új szabályok szerint az állandó rendszámtábla "a latin abc szerinti két magánhangzóból vagy két mássalhangzóból – kivéve a cs, gy, ly, ny, sz, ty, zs betűkombinációkat –, az ezt követő címer után két betűjelből, kötőjelből és három számjegyből áll. A rendszámtábla betűjelei helyén ékezetes magánhangzók nem állhatnak, a számjegyek helyén 001-től 999-ig terjedő érték szerepelhet"."
Tehát lehetnek ezek, csak utánuk nem lehet két karakteren még egy (harmadik) betű, ahogy én értem, pl. a ty is két mássalhangzó egymás után. Régen is volt TY, SZ, ZS, stb. rendszám a két betű-négy szám rendszerben  :hmmmm:
De lehet, hogy tényleg ilyen h*lyék, és ennyi variációs lehetőséget hagynak elveszni egyből  :wacko:

xpet

• Mindig itt van
  • Auris 1.6 Luna 2008
« Válasz #6880 Dátum: 2021.06.02 16:42:16 »
Én sem értem, hogy miért zárnák ki az első két karakteren a vegyes (magán- és mássalhangzó) használatot, de a szövegből erre lehet következtetni.
A címerre nagy szükség volt. Gondolom, hogy a horvát, szlovén, szlovák mintát követték, csakhogy ezen országoknál szerintem a címertől balra lévő két karakter valamilyen helyet (város, tartomány) jelöl, így egy elválasztó funkciót is betölt a címer. Ráadásul az egyes típusú rendszámtábláknál változik is a címer elhelyezése, a rendszámleolvasó szoftverek fejlesztői örülni fognak.

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
« Válasz #6881 Dátum: 2021.06.03 08:33:14 »
Kicsit rontja a kilátásokat, hogy az első két betű vagy két magán-, vagy két mássalhangzó lehet csak, sőt a "kétjegyűek" közül is csak a dz lehet. Gondolom ez amiatt van, hogy "
a négybetűs csúnya szavakat kizárják, de így kicsit nagyobb lett a kizárt kombinációk száma...
mióta csúnya a P N I A?
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.03 08:40:50 írta micila »
Nouă ouă ouă nu

music

• Moderátor
  • Megszállott
  • Autó: '11 Yaris II 1,33 Life, '20 Proace City Verso 1,2T Shuttle
« Válasz #6882 Dátum: 2021.06.06 19:37:59 »
music     

robi (Robi)