Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1286760 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6855 Dátum: 2019.05.31 12:20:15 »
Tehát.
Mivel volt nekem mackósajt, a másiknak lett volna elsőbbsége.
De ha nem lett volna nekem tábla, akkor nekem lett volna elsőbbségem.
És a történetben irreleváns, hogy a másik főútról jött, mert lekanyarodott róla mellekutra.

Úgy e?

Fenntartom!! Hiszen az útkereszteződésben a főútvonal annak irányában védett és nem a teljes kereszteződés!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6856 Dátum: 2019.05.31 22:32:17 »
A másik főútvonalról érkezett. Az irreveláns, hogy elhagyta-e, vagy nem, ő a főútról érkezett, te meg nem. Kettőtök közt ez dönti el az elsőbbséget. (Képzeld el, hogy te egy főutat egyenesen akarsz keresztezni, mikor neked balról valaki a főúton érkezik, és balra akar fordulni, ahová te is igyekszel. Kinek van ott elsőbbsége? Neki, mert a főútról érkezik, hiába vagy neki jobbról, és mész egyenesen, ő pedig balra kanyarodik, nem az számít, hanem, hogy milyen útról érkezel a szituba.) Neki - ahogy korábban írták, csak akkor kellene elsőbbséget adnia, ha annak az útját keresztezi, aki végig főútvonalon halad - tehát jelen esetben a neki jobbról jövőnek. Az, hogy neked elsőbbséged lenne-e, ha nem lenne macisajt, jelen szituban értelmezhetetlen, hiszen éppen azért van macisajtod, mert ő a főút, te meg nem...
music     

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6857 Dátum: 2019.08.03 20:47:18 »
Holnap meg kell látogassam Öcséméket… A Szolnok-Nagykáta-Gödöllő-Mogyoród-Fót útvonalat szoktam választani, mert  - Békés megyei lévén - nincs semmi útdíjam befizetve. 10 körül indulnánk.

13:00 körül nagy szopó holnap (F-1) Gödöllő-Fót között???? 16:00 körül indulnánk vissza....

Köszi előre is :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6858 Dátum: 2019.08.03 20:51:56 »
íme a program...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6859 Dátum: 2019.08.03 22:31:26 »
Ha van waze-ed, érdemes (majd akkor) megnézni, mit javasol, illetve ha nem írja azt az útvonalat, amerre mennél, akkor magad írd be, hátha mégsem olyan lassú a menet.
Látatlanban azt gondolnám, hogy Gödöllőig semmi gond nem lesz, ott esetleg megérheti Veresegyház felé kerülni egyet, de ki tudja. Vissza dettó.
music     

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6860 Dátum: 2019.08.04 22:01:30 »
mindössze 2km szopóka jött össze Mogyoród központjában 13:10-13:30-ig. A rend éber őrei szépen terelgették a népeket :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6861 Dátum: 2019.08.08 18:27:47 »
Valamit csinálni kéne hatalmi szóval, mert ezekből egyszer(?) még valami nagyon csúnya fog történni.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6862 Dátum: 2019.08.08 21:38:02 »
Gondolom egyszerűbb megbújni a bokorban, és onnan traffizni...  :hmmmm: :whistling:

Pedig 1-200 Eur-ra biztosan meg lehetne vágni a sofőröket emiatt. Csak egy elfogókocsi kellene, ami kikíséri őket az első pihenőbe - no és persze némi jutalom annak az autósnak, aki menet közben kiszúrja, és jelenti őket.  :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6863 Dátum: 2019.08.09 06:27:06 »
https://darwin.reblog.hu/utkozes-egy-kereken

Magyarországon is egyre többször találkozok olyannal, hogy kijelölt gyalogosátkelőhelyen tekernek át a kerékpárosok.
Annak idején úgy tanultuk, hogy ők akkor gyalogosok itt, ha a kerékpárt áttolják (nem tudom, ez azóta megváltozott-e, remélem, hogy nem), el tudom képzelni, hogy erről jó részük nem is tud.
Egy kezemen meg tudom számolni, hány kerékpárost láttam, aki megáll és szépen áttolja a kerékpárját ilyenkor. Sőt, gyalogos is volt, aki a vele szemből  jövő barátjával megállt a zebra közepén beszélgetni, elindult, aztán visszafordult(!) még mondani valamit. Még neki állt feljebb, amikor elhúztam 10 centire a hátsójától  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.09 06:30:56 írta vd1234 »

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6864 Dátum: 2019.08.10 13:37:29 »
Eleve a járdán nem lehet kerékpározni - kivéve ha az úttest kerékpározásra alkalmatlan (amit persze a prolijogász úgy értelmez hogyha "nagy ott a forgalom", pedig dehogy).
De ha már ott kerékpározik, akkor le kell szállni a zebránál - ami azért lett így kitalálva, mert a kanyarodó autós nem számít a gyalogosnál nagyobb sebességgel érkező objektumra.De ha már nem száll le, akkor a kedves polgártársnak illene legalább lassan megközelíteni és rágurulni a zebrára.
No, mindez a magyar rögvalóságban úgy néz ki, hogy "megyek amerre és ahogy nekem abban a pillanatban megfelelő". És még csak halvány jelét sem látom a javulásnak.
No mindegy: pár horpadás a kasztnin kikalapálható, ellentétben a koponyacsonttal... csak sajnos pár millió ugyanezen a kultúráltsági szinten lévő élőlénynek jogosítványa is van más, az élet kioltására alkalmas eszköz használatára a közutakon.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6865 Dátum: 2019.08.10 13:53:52 »
https://darwin.reblog.hu/utkozes-egy-kereken

Magyarországon is egyre többször találkozok olyannal, hogy kijelölt gyalogosátkelőhelyen tekernek át a kerékpárosok.
Annak idején úgy tanultuk, hogy ők akkor gyalogosok itt, ha a kerékpárt áttolják (nem tudom, ez azóta megváltozott-e, remélem, hogy nem), el tudom képzelni, hogy erről jó részük nem is tud.
Ez nem minden esetben igaz, vannak kivételek, itt elsőbbséget kell adnod a kerékpárosoknak: https://goo.gl/maps/gc96SKYCCMWfSkA58
Corolla 1,4 VVT-i 2005

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6866 Dátum: 2019.08.10 14:15:00 »
No de bocsánat, ez nem(csak) zebra, hanem a zebrával együtt kerékpárút IS keresztezi az úttestet, tábla jelzi ezt, tehát az autósnak kell számítania kerékpárosra!
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6867 Dátum: 2019.08.10 15:19:17 »
Valamit csinálni kéne hatalmi szóval, mert ezekből egyszer(?) még valami nagyon csúnya fog történni.
Mondjuk 3 nap alatt jogszabályt hozni, hogy ezek a cuccok ilyen esetekben lefoglalhatóak és elárverezhetőek, ha nem fizetik be a 3000€ bírságot? A kocsik meg nem vihetőek el a rendőrség udvaráról, amíg nem fizettek? Komolyan nem értem, hogy a tisztelt ház máskor rekordidő alatt képes törvénykezni, de ebben a témában nem lép.

Gondolom egyszerűbb megbújni a bokorban, és onnan traffizni...  :hmmmm: :whistling:

Pedig 1-200 Eur-ra biztosan meg lehetne vágni a sofőröket emiatt. Csak egy elfogókocsi kellene, ami kikíséri őket az első pihenőbe - no és persze némi jutalom annak az autósnak, aki menet közben kiszúrja, és jelenti őket.  :innocent: ;)
Németeknél mindenki tisztában van a jogaival és ilyenkor azonnal emeli a telefont. Nem véletlen hogy az osztrák határon még nem ilyen karaván formában mennek át. Ha itt lekapcsolják, akkor veszítenek egy kis időt, kapnak kis bírságot és ennyi. A következő parkolóban már karavánoznak. Gigabüntetés, jogsibevonás és országból kitiltás esetén kicsit jobban mérlegelnének.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6868 Dátum: 2019.08.10 15:21:54 »
Ez nem minden esetben igaz, vannak kivételek, itt elsőbbséget kell adnod a kerékpárosoknak: https://goo.gl/maps/gc96SKYCCMWfSkA58
Amit linkeltél az nem zebra, de ezt a macisajt alatti táblácska is mutatja. :surrender:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6869 Dátum: 2019.08.10 15:27:19 »
A helyzet az, hogy szerintem kerékpárral való közlekedéshez is ésszerű lenne megkövetelni bizonyos alapszintű közlekedési szabályok ismeretét, legalább ami rá vonatkozik  :otlet:
Viszont amit leírtam feljebb, nem egyedi...