Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1286365 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6780 Dátum: 2019.04.08 09:53:59 »
Pontosan mi volt a szöveg?

A végleges kivonásnál valami olyasmit írnak, hogy "ez a rendszám nem került kiadásra" - ami nem igaz, mert került, csak jelenleg nincs (már) forgalomban. Ezt olvastam az egykori (1983-as évjáratú) Fiatom rendszáma esetében is, meg ellopott és nem megkerült autónál is.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6781 Dátum: 2019.04.08 10:43:36 »
Ha egy ilyen régi rendszámot leadnak / kivonnak a forgalomból, azt egy másik autós igényelheti az autójára? Pl ex autód rendszámát szeretnéd viszontlátni a mostanin.
Mintha lett volna erről egy cikk, és hogy a válasz természetesen nem, mert akkor valakinek dolgoznia kellene / aktákat tologatni, pedig valahol ez is bevétel lenne, hiszen mondjuk egy "C"-vel kezdődő rendszám már nem a soron következő kiadása lenne, azaz Állambácsi ezért is kaszálhatna az ilyenkor fizetendő 90 valahány e Ft-ot.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6782 Dátum: 2019.04.30 22:06:58 »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6783 Dátum: 2019.04.30 22:11:27 »
Ha egy ilyen régi rendszámot leadnak / kivonnak a forgalomból, azt egy másik autós igényelheti az autójára? Pl ex autód rendszámát szeretnéd viszontlátni a mostanin.
Úgy rémlik, hogy arra van mód, hogyha a forgalomból kivonatod a régit, akkor közvetlenül átviheted egy másikra. De csak akkor, ha ugyanaz a tulaj, és nincs közte időbeli lyuk. Több év múlva már nem kérheted. Más rendszámát sem, olyannyira, hogy a január óta nyilvánossá tett adatbázisban a már nem létező rendszámokra is azt írja a rendszer, hogy nem került kiadásra. (Holott de, csak már visszavonták.)
music     


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6785 Dátum: 2019.05.07 08:12:57 »
https://index.hu/tudomany/til/2019/05/07/miert_kell_neha_orjitoen_sokat_varni_a_nyomogombos_atkelonel/

Kimaradt a cikkből, hogy sok helyen - legalábbis mifelénk van egy pár - a nyomógombos gyalogos átkelő tk. álnyomógombos, merthogy nincs bekötve. Azaz amúgy is lesz zölded 90 mp-en belül, amikor a ciklus odaér, és a nyomógomb megnyomásával mindösszesen annyi történik, hogy mikor megnyomod, elkezd villogni a VÁRJON! felirat, de a zöld nem következik be hamarabb. Viszont elég sokszor tapasztaltam olyat, hogy a ciklus egyik fázisa - ez általában mindig az, amelyiknek (a leg)rövid(ebb) a zöldje - kimarad, helyette is a hosszabb irányban van zöld, és olyankor bizony tényleg sokat kell várni.
Hozzá tartozik még a dologhoz az a pszichológiai jelenség is, hogy mikor nem tudod, meddig kell még várnod, olyankor mindig sokkal lassabban telik az idő.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
music     


andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6788 Dátum: 2019.05.15 19:45:48 »
https://index.hu/belfold/2019/05/15/nem_allt_meg_a_zebranal_azonnal_elvettek_a_jogositvanyat_ket_honapra/

Végre odafigyelnek erre is!
Itt az ideje, hogy mindenkiben tudatosodjon, hogy a zebra a gyalogosoké! :clap:
Az ember egyszer autós, máskor meg gyalogos... senki sem örülne, ha neki sem adnák meg a elsőbbséget a zebrán... :no: Nem is értem sokak hozzáállását... :hmmmm: :cry:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6789 Dátum: 2019.05.15 21:17:11 »
Pedig ma is láttam vagy 3 ilyet. Átengedem, áll a gyalogos a zebrán előttem, mert a szemből jövők nem állnak meg. Beküldeném a fedélzeti kamera felvételét, csak ne kéne menni tanuskodni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6790 Dátum: 2019.05.15 21:23:29 »
Pedig ma is láttam vagy 3 ilyet. Átengedem, áll a gyalogos a zebrán előttem, mert a szemből jövők nem állnak meg. Beküldeném a fedélzeti kamera felvételét, csak ne kéne menni tanuskodni.
Engem ledudált a köcsög, aki mögöttem jött, kikerült és keresztül szabott a zebrán, miközben ő mutogatott nekem. Bünöm: megálltam a zebra elött.


Tapatalkkal küldve


lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6791 Dátum: 2019.05.15 22:07:51 »
Az Én kedvencem meg a zebra előtt ácsorgó és beszélhető emberkék.... megállok és bszank átmenni :wacko:

Mondjuk ha a Hachival megyek nem lépnek le, inkább kettőt hátra  :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6792 Dátum: 2019.05.15 22:20:38 »
Nekem meg volt egy (ál)öngyilkos jelöltem. Természetesen éppen telefonált, és teljes nyugalommal indult át a zebrán, ahol már rég piros volt neki, nekem meg zöldem. Időben dudáltam rá, így méltóztatott más ívet venni, és elkerülte a velem - pontosabban a COV-val - való találkozást...
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6793 Dátum: 2019.05.16 08:52:07 »
Én úgy látom, hogy a mi Káeurópai hozzáállásunk mellett több kárt okozott ez a szabály mint hasznot. A többség annyit jegyzett meg hogy az autónak meg kell állni, lelép akkor is ha bőven féktávon belül ért oda a zebrához, hiszen elsőbbségem van...
A másik probléma, hogy a szemből jövő vagy párhuzamosan közlekedő idióta simán elcsaphatja akit én átengedtem - sokszor volt már olyan, hogy messziről láttam hogy a gyalogos csak az én sávomat nézi, és a szemből érkezőről vagy a mellettem haladóról is messziről látszik hogy mindenre figyel csak a zebrára nem... na én ilyenkor inkább nem állok meg, szidjon inkább magában engem a gyalogos, minthogy a kedves autóstársam elrepítse az örök vadászmezőkre.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6794 Dátum: 2019.05.16 09:13:12 »


A másik probléma, hogy a szemből jövő vagy párhuzamosan közlekedő idióta simán elcsaphatja akit én átengedtem -

Nem értem, mi az hogy én átengedem? Elsőbbsége van, nem? Ha macisajtom van, akkor sem elengedem a másik autót.

Tapatalkkal küldve