Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304475 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6720 Dátum: 2018.05.21 13:44:16 »
Ilyenkor csak az jut eszembe, hogy máskor hányan akarják fejét venni a megengedett 50-nél 40-nel, vagy a megengedett 90-nél 70-nel, vagy autópályán 90-nel pilinszkázóknak mondván, hogy indokolatlanul lassan menve feltartják a forgalmat. No, ha valami belefér ebbe a kategóriába, az a bámészkodás, katasztrófaturizmus miatti lassúság...
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6721 Dátum: 2018.05.21 16:57:34 »
Ez egy természetes emberi érzés, de mégis prioritást kell élvezzen a balesetben résztvevők méltósáaga
Ez így van, ezért lenne jó ha anonimizált formában fel lennének dolgozva esetek. A helyszínen meg bírságolják a katasztrófa túristákat.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6722 Dátum: 2018.05.22 22:01:50 »
???
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6723 Dátum: 2018.05.23 08:17:06 »
Erre viszont nincs mentség.
music     

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6724 Dátum: 2018.05.23 08:25:23 »
Erre viszont nincs mentség.

Darwin díjas, sajnos további 8 ember életéről is ő döntött.
Nap, mint nap találkozok ilyenekkel, olyan környéken lakom, ahol igen sűrű a jól felpakolt román kisbuszok országunkon való áthaladása.
Nem tudom, hogy náluk hogyan működik a jogosítványszerzés, esetleg valami totál másfajta KRESZ az, amit tanulnak, de a vezetési stílusuk kritikán aluli.
És igen, általánosítok, lehet jönni azzal, hogy de a magyarok is... az arányok nem ugyanazok, nagyon nem.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6725 Dátum: 2018.05.23 10:46:07 »
Erre viszont nincs mentség.

crxforum-ra tettek fel mobilos videót a baleset utáni helyzetről, emberek még a kisbuszban.
Félve csak belepörgettem, de ki is nyomtam gyorsan.
Beleégett a retinámba.  :no:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6726 Dátum: 2018.05.23 11:06:14 »
Olyan, mintha autopàlyàn képzelte volna magàt, hogy majd valamikor nyugodtan visszasorolhat a jobb sàvba...

Egyesek màr annyira profi vezetöknek képzelik magukat, hogy a vezetéssel töltendö idö alatt unalmunkban simàn babràlhatjàk a telefonjukat, söt facebookozhatnak is...
« Utoljára szerkesztve: 2018.05.23 11:09:12 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6727 Dátum: 2018.05.23 12:18:01 »
Láttam én még az okostelefonos idő előtt is az M3 kivezetőn a kormánykeréken kiterített újsággal haladót... szóval a hülyeség állandó, csak az eszközök fejlődnek.
Sajnos az emberi test nem lett törésálló a technika fejlődésével összhangban...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6728 Dátum: 2018.05.23 13:01:32 »
Darwin díjas, sajnos további 8 ember életéről is ő döntött.
Nap, mint nap találkozok ilyenekkel, olyan környéken lakom, ahol igen sűrű a jól felpakolt román kisbuszok országunkon való áthaladása.
Nem tudom, hogy náluk hogyan működik a jogosítványszerzés, esetleg valami totál másfajta KRESZ az, amit tanulnak, de a vezetési stílusuk kritikán aluli.
És igen, általánosítok, lehet jönni azzal, hogy de a magyarok is... az arányok nem ugyanazok, nagyon nem.
Mindegy hogyan működik a jogsiszerzés. Ha a rendőrségünk az ilyenek levadászására koncentrálna a civil autóival, a polgárok ok nélküli 70-es táblába hajszolása helyett akkor biztosan jobb lenne az életünk és kevesebb lenne az ilyen. Évente legalább 20 olyan hír lát napvilágot, hogy román kisbusz halálesettel járó balesetet okozott. Mégse törekednek rá hogy kiszűrjék őket.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6729 Dátum: 2018.05.24 07:54:24 »
Azt írják, hogy telekocsi sofőr volt, és máskor is okozott már balesetet. Egyre szebb.
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6730 Dátum: 2018.05.24 09:18:45 »
Mindegy hogyan működik a jogsiszerzés. Ha a rendőrségünk az ilyenek levadászására koncentrálna a civil autóival, a polgárok ok nélküli 70-es táblába hajszolása helyett akkor biztosan jobb lenne az életünk és kevesebb lenne az ilyen. Évente legalább 20 olyan hír lát napvilágot, hogy román kisbusz halálesettel járó balesetet okozott. Mégse törekednek rá hogy kiszűrjék őket.

Én azért a hivatkozott autós történetét nem érzem igazán életszerűnek. Egyrészt az az elkerülő azért közel sem nem olyan forgalmas mint pl. egy M7es nyáron, hogy ne lehessen lehúzódni anélkül hogy 148km/h-t kelljen "produkálni", másrészt az "(indokolatlanul) egy 70-es korlátozó tábla" szöveg is mutatja a hozzáállását a dolgokhoz.
1) igen: hülyén lettek ott megcsinálva a becsatlakozások - de attól még nincs mérlegelés, ott bizony lassan kell menni hogy ne legyen baj (leginkább azért, mert a többségnek nem esik le, miért hívják "gyorsító"sávnak, egyből húz befelé)
2) igen: a rejtett kocsinak nem az a célja hogy szabálytalankodásba hajszoljon, és vannak sokkal forróbb helyek is ahol dolgozhatnának - de én anélkül hogy láttam volna mi történt, hajlok arra hogy egy sértett ember keni rá a rendőrökre a hibáját.

Miért gondolom ezt? Mert 100x gyakrabban látom azt hogy az utolért-levillogott izmozni kezd, mint azt hogy megpróbál lehúzódni ahol lehet. Szóval még ha a konkrét Úr/Hölgy itt "vétlen" is volt, az esetek többségében szó sincs "belehajszolásról".

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6731 Dátum: 2018.05.24 09:46:09 »
Ezeket a belehajszolásos dolgokat én is szeretem.

Szerintem olyan nincs, hogy "tol hátulról" valaki. Azzal, hogy én megyek 70-el, és valaki utolér, és követési távolságra fittyet hányva közeledik hozzám, miért jelenti azt, hogy nekem is gyorsítani kell?
Az ilyeneket sosem értettem.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6732 Dátum: 2018.05.24 10:17:43 »
Ezeket a belehajszolásos dolgokat én is szeretem.

Szerintem olyan nincs, hogy "tol hátulról" valaki. Azzal, hogy én megyek 70-el, és valaki utolér, és követési távolságra fittyet hányva közeledik hozzám, miért jelenti azt, hogy nekem is gyorsítani kell?
Az ilyeneket sosem értettem.

Jól látszik, hogy az index színvonala semmiben nem különbözik, illetve nem több a FB-ra posztoló akárkiknél.

"A sofőr két dolgot tehet – mármint azon az elméleti lehetőségen kívül, hogy nem törődik a folyamatosan a féktávon belül, agresszíven manőverező „üldözővel” –, vagy kimegy a külső sávba, vagy kénytelen rákapcsolni a sebességre."

"A facebookos beszámolókból egyöntetűen az tűnik ki: több esetben a rendőrök maguk provokálták ki, hogy az autósok átlépjék a sebességhatárt."


De amikor le"zsindex"-ezem (zs kategória, blikk színvonal), akkor én szégyelljem magam ugyebár (igen, ezen a fórumon).
A Facebook-közösségen már nem lepődöm meg, de milyen normális "újságíró" képes ilyen nettó f**ságokat papírra vetni?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6733 Dátum: 2018.05.24 10:31:31 »
Ezeket a belehajszolásos dolgokat én is szeretem.

Szerintem olyan nincs, hogy "tol hátulról" valaki. Azzal, hogy én megyek 70-el, és valaki utolér, és követési távolságra fittyet hányva közeledik hozzám, miért jelenti azt, hogy nekem is gyorsítani kell?
Az ilyeneket sosem értettem.
Nem tudok olyan szabályról, miszerint ha beleállnak a hátsódba, köteles vagy a megengedettnél gyorsabban menni. Még ha egy megkülönböztető jelzést használó autóról van szó akkor sem.
Viszont felmerült bennem hogy lassan nem csak az első szélvédőre kell dashcam-ot szerelni, hanem a hátsóra is. Esetleges konfliktus esetén pedig belóbálni az uraknak hogy önök hány szabályt szegtek meg?
Vagy majd az átlag autósban pár éven belül kialakul egy reflex, hogy biztos csak rendőr akarja megszívatni és már hiába állnak bele akármilyen autóval villogva, indexelve, nem fogja magára venni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6734 Dátum: 2018.05.24 12:10:22 »
A konkrét útról csak annyit, hogy múlt héten mikor mentünk arrafelé, pont kellőképp meglepődtem rajta, hogy milyen mennyiségű rendőr volt ott. Kb 15-20 km-es szakaszon mértek leglább 4-5 helyen+megállítók is voltak.

Viszont egy érdekes adalék, és ehhez lehet jól jönne Bepi segítsége, de szerintem szabálytalan volt a táblázás. Ha jól tudom, maximum 30 km/h-s lépésekben csökkenthetik az adott helyen megengedett sebességet. Tehát pl autópályán is 130-100-80-60 szokott lenni, sose 130-80-60 stb.
Itt viszont 110-ről egyenesen 70-re csökkentik, sokszor pl. kanyart követően, ahol nem lehet időben észlelni a dolgot, és így csak hirtelen fékezéssel lehet időben visszalassítani.  :?:
Gabe 254.