Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1286332 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6675 Dátum: 2018.02.07 10:57:38 »
A járdasziget megzavarja az embereket és egyesek kereszteződésnek veszik. Ilyenkor jöhet elő a fejekben a jobbkéz-szabály (ami most egyenlő végeredményű a 31. § Bekanyarodás szabályokkal amit itt alkalmazni kellene) és az, hogy melyik sáv "kié", kinek hová kell érkeznie, ki vált sávot és kinek kell e miatt elsőbbséget adnia!?
:clap: :yes: :clap:
Az alkalmazandó koplexből a 31. §
" (3)209 A járművel másik útra - ha közúti jelzésből más nem következik - jobbra kis ívben, balra nagy ívben kell bekanyarodni, úgy, hogy a jármű a bekanyarodás után a menetirány szerinti jobb oldalon maradjon." Ebben segít és mutat szabálykövetést a sziget a közlekedők számára, mert a sziget miá a balra kanyarodó balra van kényszerítve, míg a szabály jobbra "tereli", így sávot kell váltania ,ami előnytelen helyzetbe hozá.
(5)210 Elsőbbséget kell adni, ha a 28. § (2) bekezdésében foglaltakból más nem következik
c)212 balra bekanyarodó járművel
ca) az úttesten szemből érkező és egyenesen továbbhaladó vagy jobbra bekanyarodó jármű,részére.[/u]."
Ebben az esetben a jobbkéz szabál szerintem nem releváns szerintem (sem).
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6676 Dátum: 2018.02.07 17:04:43 »
A kérdezett szituációra vonatkoztathatóan, hol van elhelyezve az általad említett jelzőtábla?
Ahol kell: kereszteződés előtt jobb felől. Vagy nem ezt kérdezte?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6677 Dátum: 2018.02.07 17:05:42 »
Akkor jól gondoltam. Csak múltkor majdnem csattantam ott én is, és emberünk azzal védekezett, hogy ő már egyenesen jött, míg én még kanyarodtam... (vagyis inkább ezt ordította át a következő lámpánál....) Azért a fokozott óvatosság nem árt ott.  ::)
Ezt más színhelyen nekem is már valaki megpróbálta eladni, mondván, ő már bekanyarodott a főútra, tehát neki van elsőbbsége...
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.07 17:07:48 írta music »
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6678 Dátum: 2018.02.07 17:50:17 »
Ahol kell: kereszteződés előtt jobb felől. Vagy nem ezt kérdezte?

A feltett kérdésben nem szerepel a Helsinki út, v. nem jól láttam a kérdést?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6679 Dátum: 2018.02.08 12:40:19 »
A feltett kérdésben nem szerepel a Helsinki út, v. nem jól láttam a kérdést?

Így van, a háromszög a helsinki útra vonatkozik, az nem kérdés, ott egyértelmű a helyzet. Én a Határ útra kérdeztem rá.  ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6680 Dátum: 2018.02.09 21:41:48 »
A képből indultam ki, ott meg egy kereszteződés volt látható háromszöggel. Ha a Határ utat kérdezed, akkor már elhangzott a helyes válasz.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6681 Dátum: 2018.02.10 07:56:30 »
A képből indultam ki, ott meg egy kereszteződés volt látható háromszöggel. Ha a Határ utat kérdezed, akkor már elhangzott a helyes válasz.

 :eek: :eek:
A kép linkje a kérdés szövegében volt. A linkben megjelenő képen min. 72 betűnagysággal Helsinki út felirat látható.   :nono: :nono:





A kérdezett szituációra vonatkoztathatóan, hol van elhelyezve az általad említett jelzőtábla?

Ahol kell: kereszteződés előtt jobb felől. Vagy nem ezt kérdezte?

Vagy nem ezt olvastad?

ismeri valaki a Határ út és a Baross utca kereszteződését a 20.kerületben? Konkrétan ezt: (remélem működik a link...)

https://www.google.hu/maps/@47.4420043,19.0945798,3a,75y,23.26h,86.15t/data=!3m6!1e1!3m4!1skXuyDy_jVHEJ5OpoXyWQVQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=hu

Kérdés, hogy a Határ útról kis illetve nagy ívbe kanyarodók közül kinek van elsőbbsége a sziget után? Ha az nem lenne, akkor egyértelmű, hogy a jobbra kanyarodónak, de így is érvényes a szabály?
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.10 07:59:05 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6682 Dátum: 2018.02.11 00:55:16 »
OKé, ha nyelvtannácizunk, akkor legyen. Az a kérdés, hogy kinek van elsőbbsége, feltételezi, hogy kivel szemben, ez pedig nem volt benne a kérdésben egyértelműen. Nekem kézenfekvő volt, hogy mivel a kérdés nem egyértelműsíti, kihez képest van elsőbbség, a kép kiegészítő információval szolgál, azaz a kérdés azt jelenti, hogy a Határ út felől kanyarodók közül kinek van elsőbbsége ahhoz képest, aki ott áll, ahol a kép készült, már csak azért is, mert a kérdésben szereplő járda után megjelölés is ezt a helyszínt mutatja. Teljesen irreveláns, hogy az éppen a Helsinki út, ha egyszer a kérdést úgy értelmeztem, ahogy.
Ezek szerint teljesen rossz nyomon jártam, mert a kérdés arra vonatkozott, hogy a Határ útról befordulók közül ki fordulhat előbb.

De őszintén nem értem, miért élvezed azt, hogy a fórum beírásaid igen jelentős része arról szól, hogy belekötsz mások szavajárásába. Nem tudom, feltűnt-e már, hogy elég sokakat zavar, szóvá is teszik/tették a maguk stílusában, és idetartozik, hogy jópár ember (régi törzstag) elment már a fórumról emiatt a jelenség miatt, amit most éppen - mert voltak elődeid ebben - te képviselsz. Mellesleg ezek az elődök sincsenek már itt.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.11 01:01:50 írta music »
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6683 Dátum: 2018.02.11 08:12:28 »
A járdasziget megzavarja az embereket és egyesek kereszteződésnek veszik. Ilyenkor jöhet elő a fejekben a jobbkéz-szabály (ami most egyenlő végeredményű a 31. § Bekanyarodás szabályokkal amit itt alkalmazni kellene) és az, hogy melyik sáv "kié", kinek hová kell érkeznie, ki vált sávot és kinek kell e miatt elsőbbséget adnia!?

+ a nyelvtan, + az összetett mondatok, + az illusztrációk, + azok kombinációja ... ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6684 Dátum: 2018.02.11 08:14:37 »
OKé, ha nyelvtannácizunk, akkor legyen. Az a kérdés, hogy kinek van elsőbbsége, feltételezi, hogy kivel szemben, ez pedig nem volt benne a kérdésben egyértelműen. Nekem kézenfekvő volt, hogy mivel a kérdés nem egyértelműsíti, kihez képest van elsőbbség, a kép kiegészítő információval szolgál, azaz a kérdés azt jelenti, hogy a Határ út felől kanyarodók közül kinek van elsőbbsége ahhoz képest, aki ott áll, ahol a kép készült, már csak azért is, mert a kérdésben szereplő járda után megjelölés is ezt a helyszínt mutatja. Teljesen irreveláns, hogy az éppen a Helsinki út, ha egyszer a kérdést úgy értelmeztem, ahogy.
Ezek szerint teljesen rossz nyomon jártam, mert a kérdés arra vonatkozott, hogy a Határ útról befordulók közül ki fordulhat előbb.

De őszintén nem értem, miért élvezed azt, hogy a fórum beírásaid igen jelentős része arról szól, hogy belekötsz mások szavajárásába. Nem tudom, feltűnt-e már, hogy elég sokakat zavar, szóvá is teszik/tették a maguk stílusában, és idetartozik, hogy jópár ember (régi törzstag) elment már a fórumról emiatt a jelenség miatt, amit most éppen - mert voltak elődeid ebben - te képviselsz. Mellesleg ezek az elődök sincsenek már itt.
:eek:
Ez mi a lópéló? Hogy pározódott a grammatika, a nemzeti szocializmussal?

"Kérdés, hogy a Határ útról kis illetve nagy ívbe kanyarodók közül kinek van elsőbbsége a sziget után? "

A helyzet felismerés is sántít, mert nem a fordulásra vonatkozik a kérdés ( a sziget általi elhatárolás biztosítja az azonos időben történő irányváltoztatást mindkét irányból egyszerre érkezőnek), hanem az azonos útra történő fordulást követően a továbbhaladási elsőbbségre!
Arról én nem tehetek, hogy sem a képes infót, sem a kérdést, sem pedig ezek együttes értelmezését nem sikerült helyre tenni.
Értem én, hogy te sem és  a hasonlóan gondolkozók nem tévedhetnek, de ha mégis, akkor azt helyretenni főbűn.Ellenben akinek a helyes értelmezés a lényeg, azok miért ne kaphatnának megfelelő sorvezetőt, a válaszok útvesztőjében?
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.11 08:16:42 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6685 Dátum: 2018.02.11 12:25:49 »
Mellesleg ezek az elődök sincsenek már itt.
Mindig jó látni, hogy van fény a hosszú alagút végén...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6686 Dátum: 2018.02.11 22:56:21 »
Értem én, hogy te sem és  a hasonlóan gondolkozók nem tévedhetnek, de ha mégis, akkor azt helyretenni főbűn.
Szerintem az "ezek szerint rossz nyomon jártam" az nyílt beismerése a tévedésnek.
Nincs több hozzáfűznivalóm.
music     

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6687 Dátum: 2018.02.14 23:56:16 »
A német RTLt néztem és éppen arról volt szó egy kb nyugdíjba vonuló meg egy fiatal tûzoltótiszt meg persze a nézôpanel bevonásával, hogy hogy kell stau esetén viselkedni, lehúzódni, hogy a mentésre igyekvôk ne fél órákat vesszenek, és emiatt halljanak meg emberek az uton, vagy már a mentôben...
A képzetlen, tudatlan keleteuropai vezetôket is emlegették. Ezt várnám el a tvktôl legalább a közszolgálatitól, hogy erre hívja fel rendszeresen a figyelmet... nem csak otthon, de itt is a balgiumban. Katasztrófa ahogy gátolják a szirénázókat, illetve ha megállnak, egymástól több méterre, hogy minél kevesebb férjen be az utcába, a többi meg blokkolja a 4 sávos utat, ezért... na jó, nekem ez már idegi alapon van kedveskéim...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6688 Dátum: 2018.02.15 19:28:01 »
A német RTLt néztem és éppen arról volt szó egy kb nyugdíjba vonuló meg egy fiatal tûzoltótiszt meg persze a nézôpanel bevonásával, hogy hogy kell stau esetén viselkedni, lehúzódni, hogy a mentésre igyekvôk ne fél órákat vesszenek, és emiatt halljanak meg emberek az uton, vagy már a mentôben...
A képzetlen, tudatlan keleteuropai vezetôket is emlegették. Ezt várnám el a tvktôl legalább a közszolgálatitól, hogy erre hívja fel rendszeresen a figyelmet... nem csak otthon, de itt is a balgiumban. Katasztrófa ahogy gátolják a szirénázókat, illetve ha megállnak, egymástól több méterre, hogy minél kevesebb férjen be az utcába, a többi meg blokkolja a 4 sávos utat, ezért... na jó, nekem ez már idegi alapon van kedveskéim...

Mer' senkinek nem hiányzik a balga! Még a saját minyiszterelnöküknek se!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6689 Dátum: 2018.03.03 19:37:52 »
vitatkozzunk!! mi a sorrend?? és miért??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки