Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1286167 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6660 Dátum: 2018.01.29 21:24:29 »
Ertem... Szoval bàrki kedve szerint feltarthatja a forgalmat ha tegyük fel épp 10 km/h sebességgel van kedve haladni egy egysàvos, zàrovonallal ellàtott ùton...
Értem, hogy dühítő akkor, ha az ember siet. De az utakon egy társasjáték folyik. Most te mentél volna másként, holnap más miattad. Ha nem vesztettél jelentős időt miatta, akkor csak az idegsejteid fogyatkoztak meg kicsit, más probléma nem lett  :flowers:

Most persze nagy a szám, én is fel tudom húzni magam 10-20 mp-es késlekedésen, pedig utólag belátom, hogy felesleges volt. Mondjuk egyre ritkábban. Ajaj, vénülök  :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6661 Dátum: 2018.01.30 08:48:59 »
Fekvőrendőr és fekvőrendőr közt is van különbség. Van amelyik szinte csak optikailag létezik, simán át lehet hajtani rajta akár 50-nel is, és van, amikor fekete-sárga csíkos vasat tesznek le, azon még a 10 km/h is ámokfutás. Írta már valaki, hogy arra sem lehet kötelezni senkit, hogy két fekvőrendőr közt ész nélkül felgyorsítson, aztán ész nélkül fékezzen.
Sőt. A lakótelepi parkolók eleve lakó-pihenőövezetben vannak, ahogy ezt valaki írta is, ahol 30 a maximum, és ennek jó oka van: a gyalogosok (gyerekek) bárhonnan előkerülhetnek, sokszor takarásból, mert máshogyan nem lehet, hisz zebra nincs, de mindenütt parkoló autók igen, szóval nem ok nélküli az óvatosság.
Továbbá. Sose tudhatod, ki miért megy lassan. Ötvenszer leírtam már, leírom ötvenegyedszer is, mindig lehet egy olyan ok, ami akkor ott neked nem jut eszedbe, de nyomós. Vihet valakit kórházba, akinek minden döccenés egy késszúrással ér fel. Vihet törékeny tárgyat, folyadékkal teli, légmentesen nem zárható edényt, stb. Más kérdés, hogy ilyenkor illik tisztában lenni azzal, hogy feltartom a forgalmat, és időről időre lehetőséget adni a gyorsabbaknak az előzésre akár félrehúzódással is.
És természetesen van olyan, hogy valaki ok nélkül lassú, ilyenkor jusson eszedbe, hogy te is voltál egyszer kezdő vezető, és te is lehetsz még öreg.

Ettől függetlenül engem is zavar hasonló szituban, ha valaki feltart, de a KRESZ-től nem várhatsz segítséget ilyenkor - jogosan (lásd fentebb).
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6662 Dátum: 2018.01.30 08:56:11 »
Sose tudhatod, ki miért megy lassan. Ötvenszer leírtam már, leírom ötvenegyedszer is, mindig lehet egy olyan ok, ami akkor ott neked nem jut eszedbe, de nyomós. Vihet valakit kórházba, akinek minden döccenés egy késszúrással ér fel. Vihet törékeny tárgyat, folyadékkal teli, légmentesen nem zárható edényt, stb. Más kérdés, hogy ilyenkor illik tisztában lenni azzal, hogy feltartom a forgalmat, és időről időre lehetőséget adni a gyorsabbaknak az előzésre akár félrehúzódással is.
És természetesen van olyan, hogy valaki ok nélkül lassú, ilyenkor jusson eszedbe, hogy te is voltál egyszer kezdő vezető, és te is lehetsz még öreg.
:clap: :clap: :clap: :clap:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6663 Dátum: 2018.01.30 09:08:52 »
Más kérdés, hogy ilyenkor illik tisztában lenni azzal, hogy feltartom a forgalmat, és időről időre lehetőséget adni a gyorsabbaknak az előzésre akár félrehúzódással is.
Igen, igy teljesen rendben is lenne a dolog, viszont szàndékosan nem elengedni a màsikat, aki elözne az màr sok...
Idézet
És természetesen van olyan, hogy valaki ok nélkül lassú, ilyenkor jusson eszedbe, hogy te is voltál egyszer kezdő vezető, és te is lehetsz még öreg.
Erre én is gondoltam, de semmi erre utalo jelzés nem volt az auton, nem is volt tùl fiatal a vezetö, de azért még lehet kezdö... (de annyira nem, hogy ne tudjon leszoritani az elözésnél) 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6664 Dátum: 2018.01.30 13:08:47 »
Eseti kellemetlenségből nem általánosíthatsz. Tolj ki velük és közlekedj előzékenyen és türelmesen, hátha fertőzőnek bizonyul.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6665 Dátum: 2018.01.30 13:48:32 »
Az érdekelt igazàbol, hogy van-e valami erre vonatkozo rendelkezés. Ha nincs, akkor az éppen adodo helyzet függvényébén majd lesz valamilyen megoldàs.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6666 Dátum: 2018.01.30 14:28:15 »
Az érdekelt igazàbol, hogy van-e valami erre vonatkozo rendelkezés. Ha nincs, akkor az éppen adodo helyzet függvényébén majd lesz valamilyen megoldàs.
Ha lenne, akkor se érnél vele semmit, mert végrehajtó hatalmad nincs hozzá.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6667 Dátum: 2018.01.30 14:49:33 »
Az érdekelt igazàbol, hogy van-e valami erre vonatkozo rendelkezés. Ha nincs, akkor az éppen adodo helyzet függvényébén majd lesz valamilyen megoldàs.
Nincs. Ha csak nem áll meg az út közepén és szállt ki a kocsiból egy cigire. Nem lehet olyan jogszabályt alkotni (és főleg szt betartatni, alkalmazni), ami az általad indokolatlanul lassú járművet bünteti ezért.
Megfogalmazhatatlan, nem életszerű, nem betartatható.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6668 Dátum: 2018.02.01 11:38:42 »
Nincs. Ha csak nem áll meg az út közepén és szállt ki a kocsiból egy cigire. Nem lehet olyan jogszabályt alkotni (és főleg szt betartatni, alkalmazni), ami az általad indokolatlanul lassú járművet bünteti ezért.
Megfogalmazhatatlan, nem életszerű, nem betartatható.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről



Adni v. kapni a "szolgáltatást"? ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6669 Dátum: 2018.02.05 15:34:22 »
ismeri valaki a Határ út és a Baross utca kereszteződését a 20.kerületben? Konkrétan ezt: (remélem működik a link...)

https://www.google.hu/maps/@47.4420043,19.0945798,3a,75y,23.26h,86.15t/data=!3m6!1e1!3m4!1skXuyDy_jVHEJ5OpoXyWQVQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=hu

Kérdés, hogy a Határ útról kis illetve nagy ívbe kanyarodók közül kinek van elsőbbsége a sziget után? Ha az nem lenne, akkor egyértelmű, hogy a jobbra kanyarodónak, de így is érvényes a szabály?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6670 Dátum: 2018.02.07 01:04:53 »
A háromszög azt jelenti, hogy elsőbbségadás kötelező. Szerintem, aki neked balfelől jön bármilyen ívben, annak előnye van.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6671 Dátum: 2018.02.07 05:42:43 »
ismeri valaki a Határ út és a Baross utca kereszteződését a 20.kerületben? Konkrétan ezt: (remélem működik a link...)

https://www.google.hu/maps/@47.4420043,19.0945798,3a,75y,23.26h,86.15t/data=!3m6!1e1!3m4!1skXuyDy_jVHEJ5OpoXyWQVQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=hu

Kérdés, hogy a Határ útról kis illetve nagy ívbe kanyarodók közül kinek van elsőbbsége a sziget után? Ha az nem lenne, akkor egyértelmű, hogy a jobbra kanyarodónak, de így is érvényes a szabály?

A Határ útról az adott kereszteződésben a jobbra kanyarodónak van elsőbbsége. A Helsinki út már más tészta, de az már nem Határ út!  A szabályok helyes értelmezése másnak is gondot jelenthet. (e&i)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6672 Dátum: 2018.02.07 09:54:27 »
A járdasziget megzavarja az embereket és egyesek kereszteződésnek veszik. Ilyenkor jöhet elő a fejekben a jobbkéz-szabály (ami most egyenlő végeredményű a 31. § Bekanyarodás szabályokkal amit itt alkalmazni kellene) és az, hogy melyik sáv "kié", kinek hová kell érkeznie, ki vált sávot és kinek kell e miatt elsőbbséget adnia!?

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6673 Dátum: 2018.02.07 10:40:53 »
A Határ útról az adott kereszteződésben a jobbra kanyarodónak van elsőbbsége. A Helsinki út már más tészta, de az már nem Határ út!  A szabályok helyes értelmezése másnak is gondot jelenthet. (e&i)

Akkor jól gondoltam. Csak múltkor majdnem csattantam ott én is, és emberünk azzal védekezett, hogy ő már egyenesen jött, míg én még kanyarodtam... (vagyis inkább ezt ordította át a következő lámpánál....) Azért a fokozott óvatosság nem árt ott.  ::)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6674 Dátum: 2018.02.07 10:47:00 »
A háromszög azt jelenti, hogy elsőbbségadás kötelező. Szerintem, aki neked balfelől jön bármilyen ívben, annak előnye van.

A kérdezett szituációra vonatkoztathatóan, hol van elhelyezve az általad említett jelzőtábla?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu