Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1286520 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6630 Dátum: 2017.12.28 03:25:19 »
Annyiban biztosan több a baleset, mint nagyon régen, hogy állandóan nő a közlekedésben részt vevő járművek száma, és emiatt automatikusan több a baleset.

1-2 ember nem figyel, kockáztat, megesik, de a tömegkarambolhoz sok birka kell...
erre kaptam fel a fejem, 10 másodperc a hiradóban, tv sem megy ki:
http://hvg.hu/itthon/20171222_Tomegkarambol_Fulopszallason_25_auto_utkozott

megguglizva az elmúlt hónapban volt még: M1,M5, Árpád híd,Bem rakpart,Blaha, Megyeri híd,Somogyjárd
Akkor ez teljesen normális?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6631 Dátum: 2017.12.28 08:36:06 »
A TV csak akkor megy ki, ha van halálos áldozat, és persze vérfolt, amit jól ki lehet takarni azzal, hogy "megrázó képek". Ez kell a népnek.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6632 Dátum: 2018.01.12 18:28:51 »
http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/2018/01/12/vonohorog_vagy_vedelmi_vonal/

Erre határoz valamit a Kresz???

Szerintem:
- "aljas" - "dögöljön meg a szomszéd tehene" megoldás, mert ha már baj lesz... a másiknak legyen nagyobb
- Öngól, abban az esetben - s ezt a válaszadó is írja, szerintem nem elég hangsúlyosan - ha a teherviselő és nem deformálódásra tervezett lemezek hajlanak.

Kicsit deja vu-m is van. A ködlámpa használattal látok némi párhuzamot (azt is szinte mindenki "önvédelemre" használja, pl.: mint a héten: fényes nappal 3-400 méteres látótávolság mellett is)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6633 Dátum: 2018.01.12 20:10:16 »
Nekem van vonóhorgom.

Az első saját autónkat úgy vettük, hogy már volt rajta. Nem tehettünk mást, rajta volt... de ha már megvolt, amikor költözni kellett, gondoltuk használjuk már ki, szomszédnak volt utánfutója, kölcsönadta - hihetetlenül jó volt, mindent mi magunk tudtunk lebonyolítani. Utána minden nagyobb szállítás kapcsán is nagyon jó volt hogy senkitől se kellett szívességet kérni, fuvarszolgáltatást bérelni stb. Sok áruház ingyen ad utánfutót több órára ha bizonyos összeg fölött vásárolsz, ezzel is számtalanszor tudtunk élni.

Amikor autót cseréltünk, ehhez a lehetőséghez mindenképp ragaszkodtunk mindkét esetben. Úgy vagyunk vele: a családban (szűk rokonsággal egybeértve) mindenképp legyen az egyik autón vonóhorog, mert bármikor szükség lehet rá.

Én ebbe a "dögöljön meg a szomszéd tehene" dologba nem hiszek, ez nettó hülyeség. Baleset ezerféle képpen történhet (műszaki értelembe pláne), ezt "védelemként" használni és emiatt erre költeni hülyeség, mert ezer közül egy fajta balesetre "megoldás", bár igazából tuti nem az, mert a konkrét káron úgyse enyhít (sőt súlyosbíthat). Nekünk ez kell mert praktikus és (szerintem) megéri a pénzét olyan értelemben, hogy amikor szükségünk lehet rá nem tesz függővé semmitől, magunk tudjuk intézni a szállítmányokat ahogy és amikor akarjuk.
Évek teltek el hogy egyszer se használtuk. De amikor pl. költöztetni kell, akkor meg korlátlan mennyiségű segítséget ad a családnak.

A KRESZ amúgy annyit mond: ha levehető a horog, akkor kell csak levenni, ha betakar a rendszámba. Ha nem takar be, akkor maradhat fenn folyamatosan az is. Ha nem levehető, akkor mindegy. Újonnan felszerelni és vizsgáztatni viszont már csak levehetőt engednek.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.12 20:18:54 írta robi (Robi) »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6634 Dátum: 2018.01.12 20:21:27 »
Olvasd el újra:
"téli gumi fel, vonóhorog fel"

ha lehajtható, felhajtja, ha kivehető, beteszi (tavaszig).

a választ leírtad, ha nem fix és nem használod: le kell hajtani / ki kell venni és elrakni.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6635 Dátum: 2018.01.12 20:23:40 »
Én ilyet nem írtam.
Ráadásul nem értem a vonóhorog összefüggését az évszakkal.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6636 Dátum: 2018.01.12 20:40:59 »
Én ilyet nem írtam.
Ráadásul nem értem a vonóhorog összefüggését az évszakkal.
Télen nagyobb eséllyel csúsznak beléd hátulról. Kb ennyi.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6637 Dátum: 2018.01.12 21:07:53 »
Olvasd el újra:
"téli gumi fel, vonóhorog fel"

ha lehajtható, felhajtja, ha kivehető, beteszi (tavaszig).

a választ leírtad, ha nem fix és nem használod: le kell hajtani / ki kell venni és elrakni.
Van aki tényleg így használja a vonóhorgot, mert hülye és nincs tisztában vele, hogy maga a szerkezet meg fog megrogyni ha az energiaelnyelő elemek kimaradnak a képletből és lehet épp emiatt lesz a vége GTK. Viszont balesetnél a vonóhorog sok vizet nem zavar, csak más jellegűek lesznek a sérülések.
Ha őszintén ki akarok értékelni egy ráfutásos balesetet, akkor vonóhorogtól függetlenül úgy gondolom, hogy a hátsó autós a hibás. Ne rongyoljunk már bele a másikba, tessék odafigyelni. A követési távolság azért van, hogy vészfékezés esetén is legyen idő és hely megállni. Tényleg csak oda kell figyelni.


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6638 Dátum: 2018.01.12 21:38:06 »
Én ilyet nem írtam.
Ráadásul nem értem a vonóhorog összefüggését az évszakkal.

Bocsánat, én sem olvastam rendesen..., odaírtad: ha betakar a rendszámba.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6639 Dátum: 2018.01.12 23:02:06 »
Télen nagyobb eséllyel csúsznak beléd hátulról. Kb ennyi.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
de a kivont vonohorog a legjobb tolatoradar is, pl pesti parkolásoknál...épp ma láttam rá példát a margithidnál.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6640 Dátum: 2018.01.12 23:05:52 »
A ködlámpát nem hoznám ide, legalábbis a ködfényszórót. Én sokszor használom a jó minőségű magyar útburkolatokon...
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6641 Dátum: 2018.01.14 17:35:19 »
Magam es így járok el viszonzásként, hogy a retináján körösztül égjen a tudatába a reflektoror nyűjtotta felismerés, hogy vakítá a szemben közlekedőt...
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6642 Dátum: 2018.01.28 20:13:44 »
na gyerekek.

ma egy rendes balesetet láttam, premier plánban.

jöttünk haza délben családdal a játszóházból. hosszú egyenes lejtő, kocsisor, araszolás (ahogy ez brüsszelben lenni szokott). szemből balra indexel egy autó, ahogy a kocsisor elindult, én intek neki, hogy jöjjön csak. köszön, fordul be elém és kanyarodna be a parkolóba, na és akkor nagy ordítás, és egy biciklista úgy telibeverte, ahogy csak lehetett. lemezeket frankón összehorpasztotta, simán lehet, hogy a csontja is eltört bele. és ezután félrehúzódtam, néztük kicsit, ahogy a halálra ijedt szülők (anya vezetett) kiszállnak a kocsiból és odamennek a biciklistához (lehetett vagy 60 éves).

a bringás a kocsisor jobb oldalán, elég nagy tempóval hajtott (lásd még: lejtő). én beengedtem szemből a kanyarodni szándékozót, aki jött is, és akit a bringás eltalált.

ha otthon vagyunk, tuti kiszállok és adok egy névjegykártyát a sofőrnek, szerintem a biciklista szabálytalanul döngetett a sor jobb oldalán.

kíváncsi lennék a kresz-tudósok álláspontjára.

ps: belgiumban főszabály szerint mindig a biciklista győz...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6643 Dátum: 2018.01.28 20:22:42 »
ps: belgiumban főszabály szerint mindig a biciklista győz...
A leírt esetben ezt igencsak igazságtalannak érezném.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6644 Dátum: 2018.01.28 22:23:02 »
na gyerekek.

ma egy rendes balesetet láttam, premier plánban.

jöttünk haza délben családdal a játszóházból. hosszú egyenes lejtő, kocsisor, araszolás (ahogy ez brüsszelben lenni szokott). szemből balra indexel egy autó, ahogy a kocsisor elindult, én intek neki, hogy jöjjön csak. köszön, fordul be elém és kanyarodna be a parkolóba, na és akkor nagy ordítás, és egy biciklista úgy telibeverte, ahogy csak lehetett. lemezeket frankón összehorpasztotta, simán lehet, hogy a csontja is eltört bele. és ezután félrehúzódtam, néztük kicsit, ahogy a halálra ijedt szülők (anya vezetett) kiszállnak a kocsiból és odamennek a biciklistához (lehetett vagy 60 éves).

a bringás a kocsisor jobb oldalán, elég nagy tempóval hajtott (lásd még: lejtő). én beengedtem szemből a kanyarodni szándékozót, aki jött is, és akit a bringás eltalált.

ha otthon vagyunk, tuti kiszállok és adok egy névjegykártyát a sofőrnek, szerintem a biciklista szabálytalanul döngetett a sor jobb oldalán.

kíváncsi lennék a kresz-tudósok álláspontjára.

ps: belgiumban főszabály szerint mindig a biciklista győz...
Jól értelmezem, hogy egy útra (parkolóba bevezető útra) engedted be az emberünket? Tehát az egy útkereszteződés volt gyakorlatilag?
Ha igen, akkor a bitingásnak arra figyelni kellene nem? Mint lehetséges keresztirányú forgalomra.
A bringás volt 60???