Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304572 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6120 Dátum: 2016.10.15 07:55:24 »
Vásárlás előtt (vevőként) én minden autót a márkaszervizben ellenőriztetek.
Törzskönyv nem volt? Többi kulcs hol van?
Hát az minimum. De józan ésszel meg bárki (beleértve a vevőt is) körbejárhatja és saját maga elolvashatja a kocsira ragasztott cimkéket az alvázszámokkal, meg a beütött számot is, nem? Hát csak feltűnik, hatóság nem kell hozzá, hogy az alváz szám 3 helyre van beütve, és mindegyiken más szám van, ehhez nem kell doktori cím bakker...
Hát az Okmányirodában is elirhatják a forgalmit tévedésből (nekem el is írták az utcanevet, meg régebben a vonóhorgot felejtették ki belőle), ellenőrizni ki más fog, mint a tulaj/vevő?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6121 Dátum: 2016.10.15 07:57:04 »
"kifizette az autó árát, pontosan négymillió forintot", majd "650 ezer forintra taksálták a munkadíjat és további 1,7-1,9 millió forintra az alkatrészköltséget", illetve "Bár a helyreállítás időigényes, de a végén újszerű lehet a svéd kombi, miközben a teljes költség alig éri el egy új XC70 árának harmadát."

Tehát akkor 6,5M Ft-jába van a kocsi, és ez "alig éri el egy új XC70 árának harmadát", akkor jól számolom, hogy ez egy újonnan 19,5M Ft-ot érő autó?

Most függetlenül attól, hogy porul járt, mekkora mohóság (meg ostobaság) már, hogy van kápé 6,5M Ft., és nem besétál egy akármilyen szalonba és vesz egy 0km-es vadonat új példányt, hanem inkább vállal ilyen kockázatokat és vesz egy gigászati gépet.
Kérdem én ésszerűen, a tényleges életben, mivel/mennyivel/mennyi ideig tud már többet egy 20M Ft.-ot érő autó egy 6,5M Ft.-oshoz képest, egy olyan ember keze alatt, akinek csak harmad pénze van rá?
2 hétig, míg meg nem szokja, és haveroknak villog vele?
Ha meg mégis megalomániás az ember, de van kápé 6,5M Ft., az miért kúlabb, hogy egy összetákolt fostalicskába rejtőzve villog, ahelyett, hogy mondjuk a különbséget 19,5M-i lízingeli és tényleg egy új kocsiból teheti ugyanazt?

Sokszor tényleg nem értem az embereket...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6122 Dátum: 2016.10.15 08:04:35 »
Ilyenek is vannak: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2016/10/14/szabalytalan_autos_az_m3-ason/  :nono:
Nem tartom kizártnak (és mostmár a rosszmájúság beszél belőlem), hogy pont az efféle villogó fazonók, mint az imént idézett pórul járt volvós viselkednek így. Előbb-utóbb úgyis megleckézteti őket az élet, csak egyben reménykedjünk, ártatlan embertársakat ne érje kár...
Képzeld egy sz@rrá törött, és újjáélesztett import béemvével nekedjön, amibe az ABS is csak bónusz, hogy ténlyeg működik...
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.15 08:07:08 írta robi (Robi) »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6123 Dátum: 2016.10.15 12:20:26 »
Én se értem, miért kellett egy ilyen Volvo-t megvenni, az autó, ahol műszerfalat és légzsákokat is cserélni kell, nálam már biztosan felejtős.  :hmmmm:
Illetve ha ragaszkodik a márkához, 6,5M-ért vehetett volna picivel idősebb, de jól felszerelt változatokat is.
Nem hiába mondják, hogy ami túl szép, hogy igaz legyen, az nem is igaz...  :szemez: :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6124 Dátum: 2016.10.15 12:32:01 »
Úgy, hogy van a kezedbe 6,5M amiből teljesen hibátlan autót lehet venni? Nem hogy sérülésmenteset, hanem teljesen hibátlant! Sőt, mitöbb akár vadonat újat 0km-eset.
Olyan autót aminek a fél futóművét is cserélni kell, megvenni ennyi pénzért, badarság. Nincs a világon az a sufniműhely, ahol gyári állapotúra tudnak bármit is hozni (a gyári paraméterek szerinti működést ls biztonságot)...

Egy dolgot el tudok képzelni, a cikkben lévő áldozat egy nepper, aki ezzel foglalkozik: felvásárolja a sz@rrá törött talilcskákat, látszólag helyrepofozza, aztán jó kis profittal eladja. A majdani vevők akár életét is kockára téve. Most meg bukovári lett belőle, és hát persze az áldozat köntösbe bújva próbál szánalomra keresni...

A cikkben engem az zavar, hogy a hatóságok, és mindenki más negatívan van beállítva, és maga az "áldozat" van csak kiemelve, miközben a valóság az, hogy a butaságát saját magának köszönheti. Nyilván mindig lehetne pontosabb/szigorúbb stb a hatóság is, de maradjunk annyiba, hogy ilyen extrém esetre nem csak hogy a magyar, de sztem a világ bármelyik országában eléggé felkerekedne a szeme bármelyik hatóságnak...


« Utoljára szerkesztve: 2016.10.15 12:42:52 írta robi (Robi) »

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6125 Dátum: 2016.10.15 13:35:45 »
Sziasztok!

Ehhez a lopott Volvóhoz egy-két gondolat, ami nekem "lejött" a cikkből...
- Nem lehetek biztonságban, mint használt autó vásárló, aki eredetiségvizsgálaton átesett autót vásárol, abban  a tekintetben, hogy lopott-e az autó ??? Megdöbbentő és felháborító és végtelenül kiszolgáltatottá tesz. :cry:
- Természetesen a potenciális vásárlónak is eredendően gyanakvónak KELL lenni, de akkor minek fizetünk a HATÓSÁGI eredetvizsgáért???
- Miért nem vállal ANYAGI felelősséget a hatósági eredetvizsgát VÉGZŐ??? LEHETne erre vonatkozóan felelősség biztosítása is, mint az élet más területein. (kgfb nélkül ki sem mehetek a közterületre a robogóval sem...az ügyvédeknek is kötelező van felelősség biztosításuk). Az eredet vizsgálóknak is kellene KÖTELEZŐ felelősségbiztosítás, hogy a tévedésük okozta KÁRT a károsultnak a biztosító kifizesse!!! Vagy fizesse ki az eredet vizsgáló...( ha nem kell neki megtéríteni a kárt, akkor rossz a törvény!!!)
SZVSZ. :cry:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6126 Dátum: 2016.10.15 13:39:43 »
Ezekkel a gondolatokkal egyetértek.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6127 Dátum: 2016.10.15 16:39:36 »
Egy dolgot el tudok képzelni, a cikkben lévő áldozat egy nepper, aki ezzel foglalkozik: felvásárolja a sz@rrá törött talilcskákat, látszólag helyrepofozza, aztán jó kis profittal eladja.

Egy nepper nem hinném, hogy a nagy becsületességében elment volna márkaszervizbe, és még további + pénzért leellenőrizteti újra az autót. Illetve nepper szintén nem csinált volna ügyet ebből, hanem még "frissibe'" továbbadja valami baleknak - még így is keresve valamennyit a bolton.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6128 Dátum: 2016.10.19 10:03:15 »
Sziasztok, egy kérdés:

A nappali menetfény (gyári DRL) az országúton, autópályán napközben elégséges? Vagy akkor is fel kell kapcsolni a tompítottat, ha amúgy van menetfénye az autónak?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6129 Dátum: 2016.10.19 10:16:18 »
Sziasztok, egy kérdés:

A nappali menetfény (gyári DRL) az országúton, autópályán napközben elégséges? Vagy akkor is fel kell kapcsolni a tompítottat, ha amúgy van menetfénye az autónak?

 :yes: :yes: :yes: NEM korlátozott látási viszonyok között!!

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6130 Dátum: 2016.10.19 10:28:12 »
Igen, én is úgy értettem. Tehát normális nappali körülmények közt (nincs eső, köd, szürkület, stb.).

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6131 Dátum: 2016.10.19 10:28:25 »
Sziasztok, egy kérdés:

A nappali menetfény (gyári DRL) az országúton, autópályán napközben elégséges? Vagy akkor is fel kell kapcsolni a tompítottat, ha amúgy van menetfénye az autónak?
Tudtommal elégséges, ha a fényereje, elhelyezése maradéktalanul kielégíti a jogszabályban leírt feltételeket. Tegnap M5-M3-M35 viszonylatban vezettem, több ilyet is láttam. Legtöbbjük gyárilag szerelt DRL-lel közlekedett, ezek fénye szubjektív megítélésem szerint (is) megfelelő volt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6132 Dátum: 2016.10.19 10:35:35 »
Tudtommal elégséges, ha a fényereje, elhelyezése maradéktalanul kielégíti a jogszabályban leírt feltételeket.
Mivel a Verso-ban gyárilag van DRL, én nem tudom befolyásolni működését.
Azárt merem feltételezni, hogy a maradéktalanul ki kell elégítse a jogszabályban leírt feltételeket, mert különben az NKH nem adott volna ki a Toyota Verso-ra típusengedélyt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6133 Dátum: 2016.10.19 10:38:06 »
Elvileg, ha korlátozott látási viszonyok alakulnak ki, akkor a gép automatikusan bekapcsolja a tompítottat (esőérzékelő, fényérzékelő). Gyakorlatilag tapasztaltam is, az elmúlt napok elég gyatrák voltak időjárásilag, és működik az automatika  :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6134 Dátum: 2016.10.19 10:38:56 »
Mivel a Verso-ban gyárilag van DRL, én nem tudom befolyásolni működését.
Azárt merem feltételezni, hogy a maradéktalanul ki kell elégítse a jogszabályban leírt feltételeket, mert különben az NKH nem adott volna ki a Toyota Verso-ra típusengedélyt.
Egészen biztosan megfelel és használhatod tompított helyett napközben.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i