Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304112 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6060 Dátum: 2016.09.02 18:20:03 »
A neten meg lehet valahol nézni, hogy bizonyos útszakaszon,  van e sebesség korlátozás és ha van mekkora? Autópályára gondolok és nem ideiglenesre, hanem a mindig kint lévőkre.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6061 Dátum: 2016.09.02 18:22:22 »
A neten meg lehet valahol nézni, hogy bizonyos útszakaszon,  van e sebesség korlátozás és ha van mekkora? Autópályára gondolok és nem ideiglenesre, hanem a mindig kint lévőkre.

maps.google.com   gyalogosnézet.  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6062 Dátum: 2016.09.02 21:40:10 »
Hagyjuk már, 90-es éveknek már vége, amikor megjelent a nagy fekete merci és mindenki behúzta fülét farkát. Kell pár dashkamerás felvétel, feltolni a netre, onnantól kontrollálhatatlan folyamatok indulnak meg ... :D
Ezt csak mondod, vagy próbáltad is már?
music     

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6063 Dátum: 2016.09.06 23:46:08 »
Nagymama vs. KRESZ
Na ebben az esetben minden elismerésem a rendőrnek a türelméért!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6064 Dátum: 2016.09.07 08:53:54 »
No igen, ezt én se bírtam volna idegekkel...  :innocent:

A szomorú az, hogy hány ilyen autós közlekedik még az utakon, mint ez a mamóka...  :whistling: :no: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6065 Dátum: 2016.09.07 09:58:22 »
Na pont így jártam én is annak idején a Corollával. Ugyanilyen egyértelmű volt minden, nekem volt elsőbbségem amit nem kaptam meg, az öreg kötötte az ebet a karóhoz hogy biztos olyan gyorsan jöttem hogy nem láthatott. Kijöttek a rendőrök, negyed órán át győzködték hogy ismerje el, ő a hibás. Velem tulajdonképpen nem is foglalkoztak... Amúgy nem cécóztak vele, mondták neki, ha nem ismeri el, feljelentik, és még durvább lesz a bünti. Végül elismerte, és aláírtuk ketten, hogy nem vettünk igénybe rendőri intézkedést, csak segítséget kértünk a kék/sárga kitöltésében.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6066 Dátum: 2016.09.07 10:08:29 »
A videó vége felé fogtam fel, hogy mit akar mondani a mama. (meg akkor is mondta ki) Neki az a "baja" hogy amikor körül nézett, nem látott senkit, akinek elsőbbséget kellett volna, hogy adjon. Ezért elindult, de lassan (és az volt a baj) és addigra a kereszteződésbe ért, az addig még nem látható másik jármű, aminek meg persze elsőbbsége volt. A mami elrontotta, hogy túl lassan ment, meg szerintem nem is vette észre azt az autót, ha rendesen nyomja a gázt, akkor nincs gond. Aki belement az meg valószínűleg láthatta, hogy a mama nem hirtelen kanyarodik elé és tehetett volna valamit a baleset elkerülése érdekében, hiába neki van elsőbbsége. Vagy lehet nem is tudott már tenni semmit, mert a mama hirtelen jött ki, csak vaksi és nem látta azt sem ami ott volt. Szóval itt szerintem a hirtelenségen van a hangsúly, az elsőbbségen kívül, illetve azzal együtt. De ez amúgy a Kreszben is benne van, hogy hirtelen fékezésre és irányváltásra vagy megállásra nem lehet kényszeríteni az elsőbbséggel rendelkező járművet. Ha úgy megy ki elé, hogy csak kicsit kell lassítania, akkor már jó. Az elsőbbség szerintem, nem azt jelenti, hogy akinek elsőbbsége van, annak még a gázt se kell hogy elvegye, mert az az elsőbbség már akkor nincs megadva. A lényeg, hogy hirtelen elévágni nem lehet. A jelen helyzetben állítólag lassan ment elé a mami. Tehát láthatta, tudott volna valamit tenni, nem kellett hirtelen cselekednie. Én is jártam már így, lassan kifordultak elém, mégis belementem. Azt hittem, megáll, de a fejét nem néztem, hogy nem lát és nem fog megállni. Egy dudát kellett volna nyomnom. Ezt ajánlom mindenkinek! Azóta már több balesetet is sikerült elkerülni, azzal, hogy a dudálással felhívtam a figyelmét, hogy épp hülyeséget csinál és baleset lehet belőle, figyeljen oda... (meg persze rám is dudáltak már e miatt  :whistling:)
Szóval itt az van és jó, hogy ez feljött, hogy ha lassan megy be valaki egy kereszteződésbe (a ez elsőbbséget élvező jármű sebességéhez és távolságához képest), az hibás vagy nem? Mert az nincs benne a Kreszben, hogy nem is kényszerítheted lassításra az elsőbbséggel rendelkező járművet. Mondjuk jelen esetben a mama oldalába mentek bele, tehát ott meg kellett volna állnia az elsőbbséggel rendelkezőnek, hogy a mama be tudjon menni. És mivel lassan ment, gondolhatta, hogy megáll még és elengedi. (mint anno én is gondoltam) Szóval értem a mamát, de attól még ő a hibás. De a másik is az, mert elkerülhette volna. Szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.07 10:14:55 írta Soma01 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6067 Dátum: 2016.09.07 10:56:28 »
Beszéltünk erről a facebookon is már...
Én két lehetőséget tudok elképzelni:
1. A mami amerikából települt haza, ott létezik az a helyzet, amikor 4 irányból közeledve mindenkinek STOP táblája van. Az ő magyarázkodása ehhez hasonlítható, csak azt felejtette el, hogy ilyen helyzet Mo.-n nincs.
2. Ő megállt a STOP tábla vonalában - ahonnan még nem volt belátható a kereszteződés -, majd elindult és elmulasztotta az újbóli megállást azon a helyen, ahonnan már belátta volna a kereszteződést és egyszerűen kihajtott a másik autó elé.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6068 Dátum: 2016.09.07 11:01:28 »
Amúgy hozzáteszem: a néni folyton azt hajtogatja: "ha ő már bent van a kereszteződésben, akkor mindenki másnak figyelnie kell, mert akkor neki van elsőbbsége".
Hasonló mentalitás van szerintem olyanok mögött is, amiket nap mint nap látok a Budapesti utakon: amikor az indexet sávváltáskor csak akkor teszik ki, amikor már átlépték a vonalat. Meg olyan barom stílusú kanyarodásokat mellék utcáról főutra balrafelé, hogy a szembejövő sávba kanyarodik fel, majd kvázi sávváltásként sorol át a menetirány szerinti sávba.

Ezek szerintem mind vezetés-oktatási hibák, egyszerűen olyan dolgok, amelyeket tévesen tanulnak az emberek a sofőriskolában. Tuti vagyok benne, hogy oktatják őket ezekre a "trükkökre" mert épeszű ember magától nem találna ki ilyet.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6069 Dátum: 2016.09.07 12:38:29 »
"Amúgy hozzáteszem: a néni folyton azt hajtogatja: "ha ő már bent van a kereszteződésben, akkor mindenki másnak figyelnie kell, mert akkor neki van elsőbbsége"."

Áttételesen sajnos igaza van. Elsőbbsége nincs, az a rész nem igaz, de azért nekimenni sem kell csak azért, mert neki nincs elsőbbsége és kvázi, durva módon elvette mástól, akinek meg volt. Ez persze idegesítő annak akinek elsőbbsége van, mert egy bunkó, pofátlan dolog ez. De azért egy balesetet nem ér meg, csak, hogy igazam lehessen. De mit lehet ezzel csinálni? Legyen ő is bunkó? Kezdje el "büntetni", előzze meg és fékezgessen előtte, vagy csak dudáljon rá egy jó hosszút?
Ha velem lett volna ez a mamás eset, én nyomtam volna neki a dudát keményen és inkább valami kikerülő manővert próbáltam volna meg. Mivel jártam már így, persze lassítottam is volna. Tanulni kell ebből, jó hogy bekerült ide ez a felvétel!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6070 Dátum: 2016.09.07 12:56:19 »
Mint mondtam, pontosan ugyanígy jártam én is. Dudáltam én mint atom, meg nyomtam a féket mint állat, és hiába rántottam a kormányt oldalra, akkor is belementem a hátuljába.
Az nem pálya, hogy valaki kikényszerít egy helyzetet (akár figyelmetlenségből), és akkor mindenki más húzza be fülét-farkát. Mert vagy sikerül, vagy nem. Nekem speciel nem sikerült...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6071 Dátum: 2016.09.07 12:57:24 »
Idézet
"Amúgy hozzáteszem: a néni folyton azt hajtogatja: "ha ő már bent van a kereszteződésben, akkor mindenki másnak figyelnie kell, mert akkor neki van elsőbbsége".
Ilyen indokkal már engem is ledudáltak: lámpára egyszerre van jobbra kisívben )innen mentem én) és szemből balra nagyíven zöld. Mindkettő a főútra kanyarodik ki, a szemből jövő csávó hamar indult, én meg óvatosan, és rám dudált, hogy ő bekanyarodott a főútra, ergo neki ott már elsőbbsége van.
Szegény úgy látszik, még sosem olvasott KRESZ tankönyvet, abból talán rájött volna, hogy az elsőbbségi viszonyok a kereszteződésen való áthajtásra vonatkoznak, és nem változnak tíz centinként.  :eek:
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6072 Dátum: 2016.09.07 13:12:54 »
Beszéltünk erről a facebookon is már...
Én két lehetőséget tudok elképzelni:
1. A mami amerikából települt haza, ott létezik az a helyzet, amikor 4 irányból közeledve mindenkinek STOP táblája van. Az ő magyarázkodása ehhez hasonlítható, csak azt felejtette el, hogy ilyen helyzet Mo.-n nincs.
2. Ő megállt a STOP tábla vonalában - ahonnan még nem volt belátható a kereszteződés -, majd elindult és elmulasztotta az újbóli megállást azon a helyen, ahonnan már belátta volna a kereszteződést és egyszerűen kihajtott a másik autó elé.

Az az egyenrangú utak kereszteződése, ott! Már hogyne lenne "ilyen helyzet" idehaza, csak másképpen jelölik! Valamint másképpen kell eljárni a kereszteződés megközelítése és abban való áthaladás során, sorrendjében!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6073 Dátum: 2016.09.07 14:18:42 »
Az az egyenrangú utak kereszteződése, ott! Már hogyne lenne "ilyen helyzet" idehaza, csak másképpen jelölik! Valamint másképpen kell eljárni a kereszteződés megközelítése és abban való áthaladás során, sorrendjében!!
Így van, egyenrangú kereszteződésnek hívják ott, de itthon ilyen NINCS. Egyenrangú kereszteződés van, de 4 irányból STOP jelzéssel ellátott egyenrangú kereszteződés nincs. Vélelmezem, hogy ezt keverte össze a nénje.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6074 Dátum: 2016.09.07 14:28:52 »
Egy dolog viszont gyakran el szokott gondolkodtatni: ha én egy főúton megyek, nyugodtan feltételezhetem, hogy minden oldalsó becsatlakozásnak elsőbbségadási kötelezettsége van? Mert miközben én főuton haladok, az oldalsó kisutcák tábláját nem látom, tehát nem tudhatom, hogy mikor van jobbkéz szabály, és mikor nincs. Azaz, mikor főút egy út és mikor nem...
A főutakat szokták a sárga táblákkal jelezni, hogy "ez most főút", de ezek nagyon ritkák, ráadásul gyakran bugyután is vannak elhelyezve (a kereszteződés után, holott, nekem előtte kéne, hogy lássam, hogy főúton vagyok-e vagy sem). Rengeteg úton gyakorlatilag nehezen lehet megállapítani, hogy főút-e, vagy sem...