Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304176 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6045 Dátum: 2016.08.12 13:47:30 »
Ismét kérem: DashCam ügyben a továbbiakban a kütyüs topicban értekezzünk!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6046 Dátum: 2016.08.27 22:58:40 »
Kedden jöttünk haza az Őrségből, elképesztő mennyiségű sebességméréssel találkoztam. Volt olyan - Rábahídvég és Körmend közt - hogy két, egymástól még kilóméterre sem lévő faluban is mértek.
Közben megtudtam: országos sebességmérési akció volt, ebbe futottam bele. Remélem, csak ebbe...
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6047 Dátum: 2016.09.01 20:35:50 »
Ma szabin voltam, ügyeket intéztem, kocsival keringtem a városban. Kimondottan utálok városban autózni, de legalább voltak érdekes megfigyeléseim:
-Első 4 km-en ketten is bejöttek elém, némi vészfékezés, manőverezésre késztetve
-Mobilozó autósok tömkelege: látszik a kanyarodási ívükön hogy hát nehéz egy kézzel kormányozni és váltani egyszerre.
-Ami a legjobban meglepett/felbosszantott: az amúgy szabályosan közlekedő biciklis, fülhallgatóval a füleiben a telefonját tapicskolja (WTF!!!), miközben teker
-Dózsa György útról akartam balra lefordulni a Városligeti fasorba. A kanyarodósávban viszonylag rövid a zöld, előttem váltott sárgára majd pirosra, elkezdtem fékezni. A mögöttem jövő, DT rendszámos Duster (sofőrje) úgy gondolta hogy neki ez még hupilila-rózsaszín, a kettős záróvonalon megelőzött és lekanyarodott. A fasorban pirosnál várakozó első autó egy rendőrautó volt, két hölggyel. Nézegettek vissza, de nem volt amerikai típusú kézifékes, üldözős, rögtönítélős, kivégzős szitu. Remélem a fedélzeti kamerájuk használható felvételt csinált.
Jobb nekem a BKV :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6048 Dátum: 2016.09.01 20:51:09 »
Múltkor engem is beevett a fene. Élménydús volt.
- Fél óra alatt öten caplattak át előttem zebrán pirosban.
- Körúton a síneken át 2-3 esetben jött puhatestű.
- Ha tartasz egy majdnem követési távolságot, az "előzz meg" jeladásnak számít. Akkor is ha végül nem fér be. Olyankor én vagyok a paraszt hogy nem satufékezek neki.
- A sárga az jelzés padlógázra.
- Ha zebránál fékezek, akkor a mögöttem jövő szerint paraszt vagyok.
- Ha város kezdete táblánál lassítok 50-re, a mögöttem jövő szerint paraszt vagyok. Sebességkorlátozás táblánál ugyanez.
- A másik seggében autózás sokkal divatosabb lett mint 3-4-5 éve volt. Érezhetően meleg hajlamú lett sok-sok sofőr.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6049 Dátum: 2016.09.01 21:01:10 »
Na lássátok feleim, ezért szeretek a városban robogózni. Míg az autósok szívnak, bosszankodnak, én örülök, hogy milyen jól haladok :winkiss:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6050 Dátum: 2016.09.01 21:46:39 »
Na lássátok feleim, ezért szeretek a városban robogózni. Míg az autósok szívnak, bosszankodnak, én örülök, hogy milyen jól haladok :winkiss:
Csoportvezetőnk vett pár éve robogót, miután megunta, hogy a dugóban kell ülni. 1 hét után konstatálta, hogy a robogó szuper dolog, napi 2x20 percet nyer. 1 hónap után konstatálta, hogy az életét jobban szereti, mint amennyire a dugót utálja és visszaállt kocsira.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6051 Dátum: 2016.09.01 22:00:55 »
Utána amikor a parkolóban kiszállt a kocsiból, fejére esett a virágcserép... Azóta más csoportvezető van...  :ph34r:

Csak hogy a demagógiát folytassuk...  :szemez:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6052 Dátum: 2016.09.01 22:23:45 »
Hát én biciklire se mernék ülni ebben a városban ... józanul ... :D
Meg hát ahogy Hofi atyánk mondta vala: orvos haver mondta, hogy azzal hogy biciklizik, szaporábban veszi a levegőt, még több szmogot szív :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6053 Dátum: 2016.09.01 22:46:42 »
Hát én biciklire se mernék ülni ebben a városban ... józanul ... :D
Meg hát ahogy Hofi atyánk mondta vala: orvos haver mondta, hogy azzal hogy biciklizik, szaporábban veszi a levegőt, még több szmogot szív :D
Bicajra sajna én se ülök nyomja a  *mat, de a motor az tutti, annyi adrenalin kell az embernek, többet ad mint egy sportkocsi  :winkiss:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6054 Dátum: 2016.09.01 23:56:56 »
-Dózsa György útról akartam balra lefordulni a Városligeti fasorba. A kanyarodósávban viszonylag rövid a zöld, előttem váltott sárgára majd pirosra, elkezdtem fékezni. A mögöttem jövő, DT rendszámos Duster (sofőrje) úgy gondolta hogy neki ez még hupilila-rózsaszín, a kettős záróvonalon megelőzött és lekanyarodott. A fasorban pirosnál várakozó első autó egy rendőrautó volt, két hölggyel. Nézegettek vissza, de nem volt amerikai típusú kézifékes, üldözős, rögtönítélős, kivégzős szitu. Remélem a fedélzeti kamerájuk használható felvételt csinált.

DT rendszám, diplomáciai mentesség, stb, stb. Tudják ezt a rend éber őrei is, de főleg a DT rendszámos autót vezető, a Követségen/Konzulátuson dolgozó MAGYAR sofőrök is...  :whistling: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6055 Dátum: 2016.09.02 00:07:30 »
DT rendszám, diplomáciai mentesség, stb, stb. Tudják ezt a rend éber őrei is, de főleg a DT rendszámos autót vezető, a Követségen/Konzulátuson dolgozó MAGYAR sofőrök is...  :whistling: :hmmmm:
Hagyjuk már, 90-es éveknek már vége, amikor megjelent a nagy fekete merci és mindenki behúzta fülét farkát. Kell pár dashkamerás felvétel, feltolni a netre, onnantól kontrollálhatatlan folyamatok indulnak meg ... :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6056 Dátum: 2016.09.02 07:22:43 »
...belölük is...

KoÓstolgatsz maci? Nem beszélni magyar???
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6057 Dátum: 2016.09.02 12:14:28 »
KoÓstolgatsz maci? Nem beszélni magyar???
ezt mire irtad szeghaj??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6059 Dátum: 2016.09.02 15:46:00 »
Jó poén!  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61