Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304067 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5970 Dátum: 2016.06.10 19:50:00 »
Motoros, biciklis helycsinálás témaköréhez: egyre többet tapasztalom, hogy balról jön a motoros, jobbról meg a biciklis.  Én meg képtelen vagyok elindulni, anélkül, hogy veszélyeztetnék.   Arról meg nem is beszélve, hogy a biciklis lassú, a robogós lassú, és a motoros is, ha nem hagy helyet, akkor bizony-bizony meglepetésben van része időnként. Azért a villany nagyot tol, én meg ismerem a lámpák váltását és a következőt is el akarom érni.  Időnként van csodálkozás. Volt már olyan is, hogy megbeszéltem a motoros kollégával a pirosban, hogy hagyjon helyet, mert elindulok. Félmosollyal nyugtázta, majd pedig elindult. Én is.  :D  Volt pillogás, a másik pirosnál - egy korrekt sávváltást követően -, hogy ez micsoda járgány. Mondtam, hogy a villany nagyot tol. Mondta, hogy jól megy, és a következő zöldnél is hagyott helyet. :)

Szóval nekem csak az önjelölt útakadályokkal van bajom, meg a jobbról-balról történő együttes "szabályos" előremenésről.  Ha jól tudom a KRESZ a jobbról történő előrehaladás deklarálja.

A legújabb napi rutinom, a Margit híd budai felhajtójánál két sáv van.  Minden áldott reggel a forgalomba szemben !!! egy idős férfi és a hozzá korban passzoló hölgy gurulgászik a kocsik között visszafele a Lipthay utca felé, ami ugye ellentétesen egyirányú. De akkor is megcsinálják, amikor éppen a felfele haladóknak zöls jelzés van és két sávban megy a forgalom.  Ők meg szemben a sávelválasztó szaggatotton.  :wacko: :wacko:   Na ez a nem semmi.

A futárokról meg ne is beszéljük, azoknak semmi sem számít, max. Duna vize, azon nem tudnak keresztülmenni, csak a hídon.  :D
Azt már tapasztaltam, hogy jól (sokkal jobban mint a Corim) gyorsul a Prius.
Egy robogó nyilván nem ellenfél- bár egy kicsit tuningolt 50-es is jól gyorsul 30km/h-ig utána útban van. De egy nagymotor: egy sportmotor 3mp alatt van 100-on, akibor SV-je is legalább 5mp alatt van 100-on. Ezeket azért a Prius se tudja , szerintem ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5971 Dátum: 2016.06.10 19:52:30 »
a motorosok meg ilyenkor verik le a tükröket elöszeretettel...és hajtanak tovább...[emoji14]
az autósnak meg guvad ki a szeme a csodálkozástól...[emoji48]
Nem is igaz, nem bántjuk az autósokat :nono: :innocent: :devil:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5972 Dátum: 2016.06.10 22:00:26 »

Szóval nekem csak az önjelölt útakadályokkal van bajom, meg a jobbról-balról történő együttes "szabályos" előremenésről.  Ha jól tudom a KRESZ a jobbról történő előrehaladás deklarálja.

Én is úgy tudom, ahogy fentebb írtam. Csak a párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten nem tudom ezt rendesen értelmezni. Mivel szerintem sem szabályos a jobbról, balról előzés. Az a logikus ahogy írtam. De akkor, hogy van többsávos úton?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5973 Dátum: 2016.06.11 02:57:15 »
Azt már tapasztaltam, hogy jól (sokkal jobban mint a Corim) gyorsul a Prius.
Egy robogó nyilván nem ellenfél- bár egy kicsit tuningolt 50-es is jól gyorsul 30km/h-ig utána útban van. De egy nagymotor: egy sportmotor 3mp alatt van 100-on, akibor SV-je is legalább 5mp alatt van 100-on. Ezeket azért a Prius se tudja , szerintem ;)
pár napja a 2es ut bevezetöjén majdnem lehagyott, jol megszorongatott egy i3 bmw....nagyon tudnak gyorsulni azok a kis villanyos xarok...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5974 Dátum: 2016.06.11 02:58:24 »
Nem is igaz, nem bántjuk az autósokat :nono: :innocent: [emoji317]
természetesen nem...ok nélkül nem...
én már csaptam le pár trükkös tükröt az évek során...[emoji12] [emoji48]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5975 Dátum: 2016.06.11 07:08:53 »
természetesen nem...ok nélkül nem...
én már csaptam le pár trükkös tükröt az évek során...[emoji12] [emoji48]
Nem szép tőled :D
Azért gondolj bele egy tükör akár 200eFt-is lehet, a kisrobogom 120eFt-ot ér :yes:
És egy autós csak bosszúból direkt ijesszen meg és máris a kamion alatt vagy(mondjuk). Közben jogilag nem csinált semmi szabálytalanságot.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5976 Dátum: 2016.06.11 07:22:49 »
Én is úgy tudom, ahogy fentebb írtam. Csak a párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten nem tudom ezt rendesen értelmezni. Mivel szerintem sem szabályos a jobbról, balról előzés. Az a logikus ahogy írtam. De akkor, hogy van többsávos úton?

Bocsánat, a szabály szerint álló sor melletti jobbról történő elhaladásról van szó.  Szó sincsen előzésről.  Az előzés szabályai nem változtak.  Párhuzamos közlekedésnél a haladó járműoszlopok között nem beszélünk előzésről.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5977 Dátum: 2016.06.11 07:27:04 »
Azt már tapasztaltam, hogy jól (sokkal jobban mint a Corim) gyorsul a Prius.
Egy robogó nyilván nem ellenfél- bár egy kicsit tuningolt 50-es is jól gyorsul 30km/h-ig utána útban van. De egy nagymotor: egy sportmotor 3mp alatt van 100-on, akibor SV-je is legalább 5mp alatt van 100-on. Ezeket azért a Prius se tudja , szerintem ;)

Itt nem a 100 km/h-s gyorsulás számít, hanem az, hogy mit virít 30-40 km/h-ig.  Ha csak egyszer vált a motoros, lenyomja a P3. Hidd csak el.  De általában a motoros nem csutkagázzal indul. Rossz a burkolat, sín keresztbe, esetleg olajfolt.... A kocsinak meg négy kereke van.  Nem vakon írtam, amit írtam, hanem egy év Prius használat vad-budapesti tapasztalatából.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5978 Dátum: 2016.06.11 08:12:50 »
Itt nem a 100 km/h-s gyorsulás számít, hanem az, hogy mit virít 30-40 km/h-ig.  Ha csak egyszer vált a motoros, lenyomja a P3. Hidd csak el.  De általában a motoros nem csutkagázzal indul. Rossz a burkolat, sín keresztbe, esetleg olajfolt.... A kocsinak meg négy kereke van.  Nem vakon írtam, amit írtam, hanem egy év Prius használat vad-budapesti tapasztalatából.
Ja általában senki se csutkagázzal startól a lámpától, a Priuszosok sem :hmmmm:
Mondjuk én szoktam a Burgmannal, pláne hogy ha már előretolakodtam az autók elé, ne legyek útba :winkiss:... ott se kell váltanom :cool2:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5979 Dátum: 2016.06.11 08:17:58 »
Bocsánat, a szabály szerint álló sor melletti jobbról történő elhaladásról van szó.  Szó sincsen előzésről.  Az előzés szabályai nem változtak.  Párhuzamos közlekedésnél a haladó járműoszlopok között nem beszélünk előzésről.

Ok, nem fogalmaztam pontosan. Akkor elhaladni hol lehet álló kocsisor esetén motorral vagy kerékpárral? Igaz, hogy csak jobbról? És többsávos útnál?


Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5981 Dátum: 2016.06.11 08:29:40 »
Ja általában senki se csutkagázzal startól a lámpától, a Priuszosok sem :hmmmm:
Mondjuk én szoktam a Burgmannal, pláne hogy ha már előretolakodtam az autók elé, ne legyek útba :winkiss:... ott se kell váltanom :cool2:
Nálam nagyon sokszor úgy szokott eldőlni a kérdés, hogy ki, meddig nyomja. Tehát mekkora végsebességre hajlandó a másik, hogy ő kerüljön előre. Én nézem a sebesség mérőt is, nem akarom nagyon túllépni a max megengedettet, így aki ezt nem nézi, engem megelőzhet. Mert sokszor van, hogy egymás mellett megyünk és senki se "győz" egy bizonyos szakasz végéig, aztán inkább nyomok egy féket és beengedem. Kivéve ha BMW-s. :-D
Ja, és én azért nyomom, hogy legyen mögöttem elég hely és beférjen szegény ha már annyira siet. :-)


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5982 Dátum: 2016.06.11 08:52:35 »
http://index.hu/tudomany/til/2016/06/11/miert_az_ut_jobb_oldalan_kozlekedunk_es_az_angolok_miert_forditva/
Jó írás! De sántít: ha a lovas bal oldalon ment, hogy a neki jobb oldalán szembejövővel tudjon jobb kézzel harcolni, viszont aki az útszéléről letámadja az ellen nem tud védekezni.

Azt tudtátok, hogy az angolok, amit mi belső sávnak hívunk az náluk a külső :wacko:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5983 Dátum: 2016.06.11 08:54:31 »
A románoknál is.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5984 Dátum: 2016.06.11 12:46:35 »
Nem szép tőled :D
Azért gondolj bele egy tükör akár 200eFt-is lehet, a kisrobogom 120eFt-ot ér :yes:
És egy autós csak bosszúból direkt ijesszen meg és máris a kamion alatt vagy(mondjuk). Közben jogilag nem csinált semmi szabálytalanságot.
hát igen,ilyen az élet...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки