Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304104 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5955 Dátum: 2016.06.09 22:37:56 »
Mozgó között több a hely pedig...  :devil: :tt2:
Mozgás közben az autók tudnak helyet csinálni, álló kocsik már nem :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5956 Dátum: 2016.06.10 04:21:58 »
Mozgás közben az autók tudnak helyet csinálni, álló kocsik már nem :D

????????????
Az autóval közlekedők azért vannak az utakon, hogy a motorosoknak helyet csináljanak???
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5957 Dátum: 2016.06.10 04:25:09 »
Mozgó között több a hely pedig...  :devil: :tt2:

"Teccettek volna forradalmat jogszabályt csinálni!" :devil: :whistling: :tt2:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5958 Dátum: 2016.06.10 06:06:07 »
????????????
Az autóval közlekedők azért vannak az utakon, hogy a motorosoknak helyet csináljanak???
Ahogy a madarak a légteret is használják, a macskák számára a kerítés nem akadály, úgy az autósokat se zavarja, ha a két sáv között lévő helyet egy motoros, bicajos igénybe veszi, hiszen ő azon úgy se tud előrébb jutni :lol:
Autósok többsége megérti ezt, nem irigykedik , segít. :1eye:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5959 Dátum: 2016.06.10 06:51:14 »
Ahogy a madarak a légteret is használják, a macskák számára a kerítés nem akadály, úgy az autósokat se zavarja, ha a két sáv között lévő helyet egy motoros, bicajos igénybe veszi, hiszen ő azon úgy se tud előrébb jutni :lol:
Autósok többsége megérti ezt, nem irigykedik , segít. :1eye:

Irígy a járművem és a velem utazók épségére vagyok, tehát nem figyelek és nem is fogok a furakodók "érdekeire"!!!
A megértésre apellálva fogadjuk el és működjünk közer a szabálytalan közlekedés kialakításában és fenntartásában??????
A megértésre apellálva a szabályok betartására kellene sokkal több=elegendő hangsúlyt fektetni!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.10 06:54:09 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5960 Dátum: 2016.06.10 08:01:59 »
Engem az zavar inkább a motorosokkal, kerékpárosokkal kapcsolatban, hogy szerintem rengeteg veszélyes és szabálytalan manővert csinálnak BÜNTETLENÜL, én ezt nézzem végig, vigyázzak rájuk.... és én meg ha valami relatív kicsi szabálytalanságot követek el ---> 30.000 stb.

Tehát az az érzésem, hogy motorral, kerékpárral mindent lehet, én meg autóval legyek 100%-ban szabályos. Ja, és ez ne idegesítsen engem, és még segítsek is nekik. Szép!


« Utoljára szerkesztve: 2016.06.10 08:04:49 írta Soma01 »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5961 Dátum: 2016.06.10 08:31:13 »
Engem az zavar inkább a motorosokkal, kerékpárosokkal kapcsolatban, hogy szerintem rengeteg veszélyes és szabálytalan manővert csinálnak BÜNTETLENÜL, én ezt nézzem végig, vigyázzak rájuk.... és én meg ha valami relatív kicsi szabálytalanságot követek el ---> 30.000 stb.

Tehát az az érzésem, hogy motorral, kerékpárral mindent lehet, én meg autóval legyek 100%-ban szabályos. Ja, és ez ne idegesítsen engem, és még segítsek is nekik. Szép!

Na az ilyen gondolatok után szokták lezárni a sávok közti helyet, ráhúzni a kormányt, stb a motorosokra. Mert "nehogymár"...  :cry:

Amúgy ugyanannyi esély van arra, hogy egy motorost megbüntessenek szabálytalanságért, mint egy autóst, ezt nem is nagyon értem.  :?:
Persze sok hülye, meggondolatlan, száguldozó donor motoros van az utakon, de ugyanez elmondható az autós frontról szerintem. És ha már választani kell, inkább egy 150kg-os motor okozzon balesetet (jöjjön belém), mint a 2 tonnás Q7.... Kicsit mások az esélyek így.

Cserébe a motorok nem okoznak dugót, nem foglalnak parkolóhelyet, gyorsítják, egyszerűsítik a városi közlekedést. Hát nem csodálatos?  :hug: :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5962 Dátum: 2016.06.10 08:43:58 »

Cserébe a motorok nem okoznak dugót, nem foglalnak parkolóhelyet, gyorsítják, egyszerűsítik a városi közlekedést. Hát nem csodálatos:hug: :D
De :clap: ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5963 Dátum: 2016.06.10 08:50:43 »
Na az ilyen gondolatok után szokták lezárni a sávok közti helyet, ráhúzni a kormányt, stb a motorosokra. Mert "nehogymár"...  :cry:

Amúgy ugyanannyi esély van arra, hogy egy motorost megbüntessenek szabálytalanságért, mint egy autóst, ezt nem is nagyon értem.  :?:
Persze sok hülye, meggondolatlan, száguldozó donor motoros van az utakon, de ugyanez elmondható az autós frontról szerintem. És ha már választani kell, inkább egy 150kg-os motor okozzon balesetet (jöjjön belém), mint a 2 tonnás Q7.... Kicsit mások az esélyek így.

Cserébe a motorok nem okoznak dugót, nem foglalnak parkolóhelyet, gyorsítják, egyszerűsítik a városi közlekedést. Hát nem csodálatos?  :hug: :D
Ez így akceptálható teljesen, ha szabálkövetők a lovagok.
Az aláhúzottak a pulzust ,meg az adrenalin áramlást növelik. :hug: :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5964 Dátum: 2016.06.10 09:56:00 »
Mozgó autóval valóban könnyebb helyet csinálni, de lezárni is. A múltkor az orrom előtt kis híján kivasaltak egy motorost épp így. Összefüggő kocsisor volt kb. 40-60-as tempóval, a motoros a két sáv közt ment előre, és valamiért szinte egyszerre egymás felé húzott két autó. (Az egyik pont azért, mert mindkét oldalán motoros jött, de valszeg csak az egyiket látta, annak csinált helyet...) Végül is nem lett baj, átfért a motoros, de ott asszem öregedhetett egy évet.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5965 Dátum: 2016.06.10 11:21:39 »
Mozgó autóval valóban könnyebb helyet csinálni, de lezárni is. A múltkor az orrom előtt kis híján kivasaltak egy motorost épp így. Összefüggő kocsisor volt kb. 40-60-as tempóval, a motoros a két sáv közt ment előre, és valamiért szinte egyszerre egymás felé húzott két autó. (Az egyik pont azért, mert mindkét oldalán motoros jött, de valszeg csak az egyiket látta, annak csinált helyet...) Végül is nem lett baj, átfért a motoros, de ott asszem öregedhetett egy évet.
Amit átéltél az azért van, mert nem motoros szemmel nézted az egészet. Egy motorosnak sokkal több mindenre kell figyelni, meggyőződni, hogy minden más közlekedő is észrevett és hogy reagál.Próbálj meg a nagykörúton körbebicajozni, rájössz mire gondoltam, de motoron azok hatványozottan érvényesek.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5966 Dátum: 2016.06.10 12:19:22 »
Ilyen helyeken eszemben sincs az úttesten bicajozni.  :flowers: De ha mégis, akkor ha veszélyesnek ítélem meg a szitut nem állok neki a lassú biciklivel körbetekerni az autót, hanem kivárom a sorom, vagy fölmegyek a járdára.
De visszatérve az előző helyzetre, elhiszem, hogy a motorosnak többfelé kell figyelnie, de egyrészt könnyebb is, mert nyitott járművön ül, és többet belát a szemével még a bukósisak ellenére is, másrészt viszont könnyebben-gyorsabban tud reagálni a szitukra. Épp ez a baj az olyan motorosokkal, akik csak motort vezetnek, autót nem, hogy nem veszik figyelembe az autók méreteit, és a másik: hol van az előírva, hogy a motorosnak mindenáron előre kell mennie, ahol csak tud? Nem csípem azt a mentalitást, amikor tűzőn-vízen át előzni akar, mert ő gyorsabb, és az előzésével adott esetben veszélyhelyzetet teremt.
Tudom, épp autópályán nem várható el, hogy ő is beálljon a sorba, esetenként a dugóba, de talán épp ezért van kitalálva a jobb szélen menés, különösen az említett szituban hasznos, ha nem a két sor között, hanem az egyik szélén megy el.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.10 12:22:44 írta music »
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5967 Dátum: 2016.06.10 12:22:12 »
Amit átéltél az azért van, mert nem motoros szemmel nézted az egészet. Egy motorosnak sokkal több mindenre kell figyelni, meggyőződni, hogy minden más közlekedő is észrevett és hogy reagál.Próbálj meg a nagykörúton körbebicajozni, rájössz mire gondoltam, de motoron azok hatványozottan érvényesek.

Music szemtanúja volt az eseménynek a leírása alapján, nem résztvevője.
A kiemelt rész miért is tenné?? Arra éppen ott vala a szamárlovag neeeeem? De! 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5968 Dátum: 2016.06.10 17:07:14 »
Motoros, biciklis helycsinálás témaköréhez: egyre többet tapasztalom, hogy balról jön a motoros, jobbról meg a biciklis.  Én meg képtelen vagyok elindulni, anélkül, hogy veszélyeztetnék.   Arról meg nem is beszélve, hogy a biciklis lassú, a robogós lassú, és a motoros is, ha nem hagy helyet, akkor bizony-bizony meglepetésben van része időnként. Azért a villany nagyot tol, én meg ismerem a lámpák váltását és a következőt is el akarom érni.  Időnként van csodálkozás. Volt már olyan is, hogy megbeszéltem a motoros kollégával a pirosban, hogy hagyjon helyet, mert elindulok. Félmosollyal nyugtázta, majd pedig elindult. Én is.  :D  Volt pillogás, a másik pirosnál - egy korrekt sávváltást követően -, hogy ez micsoda járgány. Mondtam, hogy a villany nagyot tol. Mondta, hogy jól megy, és a következő zöldnél is hagyott helyet. :)

Szóval nekem csak az önjelölt útakadályokkal van bajom, meg a jobbról-balról történő együttes "szabályos" előremenésről.  Ha jól tudom a KRESZ a jobbról történő előrehaladás deklarálja.

A legújabb napi rutinom, a Margit híd budai felhajtójánál két sáv van.  Minden áldott reggel a forgalomba szemben !!! egy idős férfi és a hozzá korban passzoló hölgy gurulgászik a kocsik között visszafele a Lipthay utca felé, ami ugye ellentétesen egyirányú. De akkor is megcsinálják, amikor éppen a felfele haladóknak zöls jelzés van és két sávban megy a forgalom.  Ők meg szemben a sávelválasztó szaggatotton.  :wacko: :wacko:   Na ez a nem semmi.

A futárokról meg ne is beszéljük, azoknak semmi sem számít, max. Duna vize, azon nem tudnak keresztülmenni, csak a hídon.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5969 Dátum: 2016.06.10 18:47:24 »
Na az ilyen gondolatok után szokták lezárni a sávok közti helyet, ráhúzni a kormányt, stb a motorosokra. Mert "nehogymár"...  :cry:

Amúgy ugyanannyi esély van arra, hogy egy motorost megbüntessenek szabálytalanságért, mint egy autóst, ezt nem is nagyon értem.  :?:
Persze sok hülye, meggondolatlan, száguldozó donor motoros van az utakon, de ugyanez elmondható az autós frontról szerintem. És ha már választani kell, inkább egy 150kg-os motor okozzon balesetet (jöjjön belém), mint a 2 tonnás Q7.... Kicsit mások az esélyek így.

Cserébe a motorok nem okoznak dugót, nem foglalnak parkolóhelyet, gyorsítják, egyszerűsítik a városi közlekedést. Hát nem csodálatos?  :hug: :D
a motorosok meg ilyenkor verik le a tükröket elöszeretettel...és hajtanak tovább...[emoji14]
az autósnak meg guvad ki a szeme a csodálkozástól...[emoji48]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки