Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304536 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5895 Dátum: 2016.01.11 21:21:16 »
Még annyi, hogy itt tudsz ajánlatot kérni, de az oldal bal alján a chat ablak azt írja, hogy este 22 óráig elérhető operátor! Szerintem próbálj meg írni nekik az oldalon, meg talán egy hívás próbálkozást is megér.

És tényleg működik a chat!
Bár sokat nem tudott segíteni a fickó, csak megerősítette az akciót, miszerint szereléssel együtt a Szállás utcában 21ezer az új üveg. Holnap visszahívnak egyeztetés végett.

Bontott üveg mennyi lehet vajon...?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5896 Dátum: 2016.01.11 21:32:07 »
5-15e Ft körül mennek jellemzően. Yarishoz szerintem inkább a drágábbik fél a reális.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5897 Dátum: 2016.01.11 21:51:11 »
Köszi!
A szélvédőcentrumot sikerült esetleg? Előbb pingeltem őket és még ott volt az operátoruk. Bármit át tudsz venni tőlük már reggel 8-kor, ha most visszaigazolja, hogy van.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5898 Dátum: 2016.01.11 21:58:26 »
Írtam! olvass vissza...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5899 Dátum: 2016.01.11 22:25:05 »
Írtam! olvass vissza...
Bocs, az előző oldal alján álltam és nem tűnt fel, hogy a topic már a következő oldalra ugrott, csak nyomkodtam a frissítést mint a hülyegyerek... Sorry...

Bár sokat nem tudott segíteni a fickó, csak megerősítette az akciót, miszerint szereléssel együtt a Szállás utcában 21ezer az új üveg. Holnap visszahívnak egyeztetés végett.

Bontott üveg mennyi lehet vajon...?
Nem tudom adnak-e, mikor én keresgéltem anno, nem voltak túl lelkesek sehol, inkább teljes ajtót akartak eladni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5900 Dátum: 2016.01.12 00:05:27 »
Óh, részvétem.
Ilyesmitől rettegek én is mindig, ezért fóbiásan sose hagyok semmit látható helyen.   :wacko:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5901 Dátum: 2016.01.12 05:25:51 »
Bontott üveg mennyi lehet vajon...?

A P3-hoz egy tízes volt darabja.  Szerintem a Yaris üvege is e magasságban, vagy kissé alatta lehet árban, kisebb üvegfelület, ha ez egyáltalán számít.

Ha újat veszel, akkor nagyon nézd meg, hogy milyen színezésű a többi üveged, nehogy az új zöld/szürke/színtelen legyen a többi meg más. Én biztosan bontottat vennék, így legalább egységes gyári üveg lenne benne.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5902 Dátum: 2016.01.12 09:37:49 »

Volt az idén "KRESZ" változás? Konkrétan a 26. § (1) -re gondolok. (talán arra is jó a kérdés, hogy megtörje a "főinkvizítorok" által is oldalakon keresztül fenntartott off-olást) :surrender: :nonono: :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5903 Dátum: 2016.01.12 09:54:37 »
Volt az idén "KRESZ" változás? Konkrétan a 26. § (1) -re gondolok. (talán arra is jó a kérdés, hogy megtörje a "főinkvizítorok" által is oldalakon keresztül fenntartott off-olást) :surrender: :nonono: :D
A 26§ (1)-es bekezdés 2010 január 1. óta hatályos, utoljára egy 2009-es kormány rendelet módosította.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5904 Dátum: 2016.01.12 10:34:39 »
A 26§ (1)-es bekezdés 2010 január 1. óta hatályos, utoljára egy 2009-es kormány rendelet módosította.

Köszönöm a választ, bár magam is követem a dolgok változását. Azért maradt annyi kétely irányomba, hátha átaludtam valami fontosat.
Kezdek komolyan ráunni, hogy a vonatkozó hatályos jogszabályi részben kötelezett kategóriákkal közlekedő járművek, és azok vezetői próbálnak meg általam nem kívánt sebesség tartományban való közlekedésre bírni (kényszeríteni dudálással,távolsági fényszóró villogással, életveszélyes, 1-2 méteres követési távolság folyamatos fenntartásával, bár bőven a számukra megengedett sebességtartomány fölötti sebességgel hajtom közben a saját járművemet). A hatályos jogszabály komplex  37. § (6) és (7) pontjaiban foglaltakat is ide értve. Tisztelettel lexarom a hazai kúfódi bel és nemzetközi fuvarozás szorító tényezőit.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5905 Dátum: 2016.01.13 14:21:32 »
Nah, voltam a Pilkington-nál. Végül a Westend-ben lévő szervizükbe mentem, mert ott tudtak fogadni elsőnek reggel 9-kor.
Gyári minőségű üveg bent volt 35 perc alatt, ugyanaz a zöld árnyalatú, mint az összes többi az autón. Az üveg alján lévő emelőprofil, meg rögzítő fülek már az új ablakkal együtt jöttek, így azok is cserélve lettek. Minden simán ment, semmi extra állítgatásra, finomításra nem volt szükség. Új ablakkal is ugyanolyan pontosan és precízen működik a motoros ablakemelés, mint korábban.
Gyorsak voltak, precizek, tiszták. Bónuszként egy Hella ablaktörlő lapát-párat is befrissítettem, sajna a gyári 2 évet bírt...

Trotter: bontott üveget én is szívesen vettem volna, ha:
- nem lett volna ilyen gyorsan szükség újra full-osan üzemképes autóra, pont ezekben a napokban
- lett volna idő végigjárkálni a bontókat, egyezkedni, alkudozni, stb.
- kedvezőbb időjárási viszonyok (azt még kibírtam, hogy fél órán át sapkában/sálban/síkabátban vezettem a városban reggel, de ha esett volna az eső, mint amikor a rablás történt, na kösz. Ma még szép idő volt/van, de a hét második felére megint hideget/esőt/havat mondanak)
- magam szereltem volna, szintén ha nincs ilyen hideg. A garázsban is hűvös van, de elég sötét, kint szeretek szerelni, de lásd előbbi pont. Bőven elegem volt tegnap este 1 órán át takarítani az üvegszilánkokat mindenhonnan.

Ezért aztán inkább kifizettem a 25ezret ablaktörlő lapátokkal együtt, és minimális kitérő mellett munkába menet jó fél óra alatt vissza állt a rend.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.13 14:25:58 írta robi (Robi) »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5906 Dátum: 2016.01.14 05:21:59 »
Nah, voltam a Pilkington-nál. Végül a Westend-ben lévő szervizükbe mentem, mert ott tudtak fogadni elsőnek reggel 9-kor.
Gyári minőségű üveg bent volt 35 perc alatt, ugyanaz a zöld árnyalatú, mint az összes többi az autón. Az üveg alján lévő emelőprofil, meg rögzítő fülek már az új ablakkal együtt jöttek, így azok is cserélve lettek. Minden simán ment, semmi extra állítgatásra, finomításra nem volt szükség. Új ablakkal is ugyanolyan pontosan és precízen működik a motoros ablakemelés, mint korábban.
Gyorsak voltak, precizek, tiszták. Bónuszként egy Hella ablaktörlő lapát-párat is befrissítettem, sajna a gyári 2 évet bírt...

Trotter: bontott üveget én is szívesen vettem volna, ha:
- nem lett volna ilyen gyorsan szükség újra full-osan üzemképes autóra, pont ezekben a napokban
- lett volna idő végigjárkálni a bontókat, egyezkedni, alkudozni, stb.
- kedvezőbb időjárási viszonyok (azt még kibírtam, hogy fél órán át sapkában/sálban/síkabátban vezettem a városban reggel, de ha esett volna az eső, mint amikor a rablás történt, na kösz. Ma még szép idő volt/van, de a hét második felére megint hideget/esőt/havat mondanak)
- magam szereltem volna, szintén ha nincs ilyen hideg. A garázsban is hűvös van, de elég sötét, kint szeretek szerelni, de lásd előbbi pont. Bőven elegem volt tegnap este 1 órán át takarítani az üvegszilánkokat mindenhonnan.

Ezért aztán inkább kifizettem a 25ezret ablaktörlő lapátokkal együtt, és minimális kitérő mellett munkába menet jó fél óra alatt vissza állt a rend.  :D
Abszolút megértem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5907 Dátum: 2016.01.17 13:49:25 »
egy érdekes eset...sokat megy a vita az autópályasávok használatáról, a jobbról elhaladás-előzés kérdéséről. akadémikus természetű a felvetés, de kíváncsi lennék, hogy vajon elméletileg megállapítható lenne-e a pickup felelőssége

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5908 Dátum: 2016.01.17 17:32:48 »
egy érdekes eset...sokat megy a vita az autópályasávok használatáról, a jobbról elhaladás-előzés kérdéséről. akadémikus természetű a felvetés, de kíváncsi lennék, hogy vajon elméletileg megállapítható lenne-e a pickup felelőssége

Szerény véleményem szerint a középsőben haladó pick-up nem felelős. Álláspontom szerint itt kialakult a párhuzamos közlekedés, figyelembevéve a sávok telítettségét, az időjárási viszonyokat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5909 Dátum: 2016.01.17 17:52:00 »
Egyetértek. A belső sávban haladó volt a béna/tapasztalatlan. Tök egyenesen ment a pick-up, semmi oka nem volt elrántani a kormányt.  :no: