Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304103 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5835 Dátum: 2015.10.19 10:15:37 »
A kolléga által vázolt helyzetben minden bizonnyal egy biztosított konvoj vonulása történt.  A megkülönböztető fényjelzés használata egyrészt a figyelemfelkeltés (lásd sárga lámpa vonatkozó szabályai), másrészt annak a "közlése" volt, hogy a zárt konvoj közé ne menjen be idegen autó.  A konvoj mellett, ha nincsen egyéb tiltás ( jelzés, vagy zárókocsi elhelyezkedése), akkor fokozott figyelemmel el lehet mellette haladni.  Ami tilos az elhaladás közben: akadályozni, zavarni a konvoj haladását, valamint a konvoj közé besorolni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5836 Dátum: 2015.10.19 11:32:23 »
Én is így tudtam, zárt konvojt jelent a dolog. Úgy tudom így együtt pl piros lámpán is áthaladhatnak, még ha konvojon nincs is minden járművön megkülönböztető jelzés.
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5837 Dátum: 2015.10.19 12:19:49 »
Én is így tudtam, zárt konvojt jelent a dolog. Úgy tudom így együtt pl piros lámpán is áthaladhatnak, még ha konvojon nincs is minden járművön megkülönböztető jelzés.

Piros lámpánál csak akkor haladhat át a konvoj, ha biztosítva van az áthaladás. A konvojban lévő összes gépkocsin megkülönböztető fényjelzést kell használnia a szabály szerint.  Ez persze nem azt jelenti, hogy fel kell szerelni minden konvojtagot megkülönböztető jelzésekkel.  Éi: adva van egy civil kocsi, aminek a konvojban kell mennie, kitesznek egy kéklámpát, bedugják és halad a konvojjal, jogszerűen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5838 Dátum: 2015.10.19 16:39:01 »
így van, villogós konvoj csak úgy megy át kereszteződésen, ha azt motoros rendőrök vagy más szerv lezárta.

és igen, meg lehet előzni, ha nem szirénázik is a villogó mellé. én brüsszelben heti rendszerességgel közlekedtem együtt egy nagy fekete diplomata rendszámos amerikai tepsivel, amit egy kék villogós SUV követett kábé egy méter távolságra úgy, hogy kicsit még át is lógott mindig a másik sávba. rendesen közlekedett, kanyarban indexelt, sorát kivárta. gondolom, egy irányban laktunk valami amerikai muftival, akinek személyvédelem is járt.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5839 Dátum: 2015.10.21 13:21:52 »
A kolléga által vázolt helyzetben minden bizonnyal egy biztosított konvoj vonulása történt.  A megkülönböztető fényjelzés használata egyrészt a figyelemfelkeltés (lásd sárga lámpa vonatkozó szabályai), másrészt annak a "közlése" volt, hogy a zárt konvoj közé ne menjen be idegen autó.  A konvoj mellett, ha nincsen egyéb tiltás ( jelzés, vagy zárókocsi elhelyezkedése), akkor fokozott figyelemmel el lehet mellette haladni.  Ami tilos az elhaladás közben: akadályozni, zavarni a konvoj haladását, valamint a konvoj közé besorolni.
Köszi, akkor jól gondoltam.  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5840 Dátum: 2015.10.22 12:39:27 »
ez milyen már? az ilyenért télleg bevonnám a jogsit legalább egy pár hétre...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5841 Dátum: 2015.11.09 09:01:17 »
need help..

adott ez a sarok, filatorigát hév megálló. a saroknál befelé a stoptáblánál lejöve jobbra mindig van szabad hely a sarkon. miért? senki nem áll oda. tilos?
szemben van a közterületfelügyelet tehát suhog a kasza.
köszi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5842 Dátum: 2015.11.09 09:01:59 »
a fehér busz mögött.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5844 Dátum: 2015.11.09 09:19:57 »
asszem saroktol 5m-re nem lehet parkolni....
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5845 Dátum: 2015.11.09 11:01:52 »
ez milyen már? az ilyenért télleg bevonnám a jogsit legalább egy pár hétre...
És ha elromlott :cry:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5846 Dátum: 2015.11.09 11:15:37 »
asszem saroktol 5m-re nem lehet parkolni....

kösz.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5847 Dátum: 2015.11.21 19:52:21 »
Időről időre elcsodálkozom, hogy embereknek mennyire gondot tud okozni a helyes irányba indexelés. (persze nincs min csodálkozni, az emberek legalább egyharmadának az is gondot okoz, hogy kapásból megmondja, melyik a bal keze, és még mindig nagy részüknek gondolkodási időt adva is...) Rendszeresen találkozom olyannal, amelyiknek az egyik tipikus helye a budai alsó rakpart Halász utcai lehajtója, ha az ember észak felé akar menni, hogy lent a rakparti kereszteződésnél jobbra indexel eben az esetben. Holott jobbra akkor kéne indexelnie, ha hajtűkanyarral dél felé akarna menni. A logika valószínűleg az lehet ebben a jobbra indexelésben, hogy akkor azok látják az indexet villogni, akiknek szól, node... Onnan nem is lehet csak egy irányban tovább haladni, tehát ez a logika megbukik.
Én azt a módszert szoktam alkalmazni, ha esetleg bizonytalan lennék, hogy adott szituban melyik indexet is kell használni, hogy amikor balra kanyarodunk, kereszteznünk kell az új irány úttestjének középvonalát, - hiszen a KRESZ szerint balra kanyarodás után az úttest menetirány szerinti jobb felére kell érkeznünk -, ez a logika fordítva is igaz: ha az irányváltoztatás alkalmával keresztezed a középvonalat, akkor balra kanyarodtál, tehát balra kell indexelned.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.21 19:57:00 írta music »
music     

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5848 Dátum: 2015.11.24 11:47:42 »
Ha egy olyan úton megyk és nincs főút tábla kirakva, a betorkolló út utolsó 2 métere pedig le van asztfaltozva, de egyébként földút, akkor az jobbkezesnek minősül? Mindegy, hogy mennyi az aszfaltozott rész?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5849 Dátum: 2015.11.24 12:25:25 »
Ha egy olyan úton megyk és nincs főút tábla kirakva, a betorkolló út utolsó 2 métere pedig le van asztfaltozva, de egyébként földút, akkor az jobbkezesnek minősül? Mindegy, hogy mennyi az aszfaltozott rész?

NEM!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu