Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304545 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5820 Dátum: 2015.08.20 20:47:59 »
néha én is előzök jobbról, de jogvégzett emberként mégiscsak berzenkedik ellene a tudatos énem...
egyébként én is megjegyzem olykor a nejemnek, hogy "némá, hogy nyomja a nyerges vontatónak az oláh" :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5821 Dátum: 2015.08.20 20:49:41 »
Lehetne augusztus 21. és fél is....

Pont azért, mert, ha csak 10 "középsősávbanmaradós" olvassa és kimegy a helyére, már akkor kevesebb lesz benne.  A négynapos ünnep sok vasárnapi vezetőt hajt ki az utakra.

Ennél már csak a halottak napja a neccesebb, akkor a nyolcvanéves apókák-anyókák, aki egyébként nem ülnek autóba -mert a tömegközlekedés az ugye "ingyen" van- csak a piacig meg vissza, országjárást tartanak, a gyári zsír állapotú Suzuki Alto, Daewoo Matiz, netán egynégy fullfapad Astra G  típusú gépjárműveikkel.

Nono!! Jön még..... embörre nyócvan év! :tt2: :whistling: :flowers: Egyébként nem is koccolnak le korábbi és regnáló parlamenti alelnököket. :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5822 Dátum: 2015.08.20 20:56:45 »
néha én is előzök jobbról, de jogvégzett emberként mégiscsak berzenkedik ellene a tudatos énem...
egyébként én is megjegyzem olykor a nejemnek, hogy "némá, hogy nyomja a nyerges vontatónak az oláh" :D

Nem csak nyergessel, hanem vito+pótkocsi kombóval is, hogy a csefács mamáját nékije!! Miért nem otthon rajoskodik és írtja a faját a vlah? :devil: :devil: :devil:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5823 Dátum: 2015.09.11 19:18:54 »
Egy szőrszálhasogató teoretikus kérdés.
Adott egy kereszteződés, ahol a hozzám képest jobb kézre eső mellékutca egyben zsákutca is. Nincs macisajtja, tehát velem szemben neki van elsőbbsége. Ha valaki onnan - önhibáján kívül - csak tolatva tud kijönni, akkor is neki van elsőbbsége?
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5824 Dátum: 2015.09.11 19:50:12 »
Egy szőrszálhasogató teoretikus kérdés.
Adott egy kereszteződés, ahol a hozzám képest jobb kézre eső mellékutca egyben zsákutca is. Nincs macisajtja, tehát velem szemben neki van elsőbbsége. Ha valaki onnan - önhibáján kívül - csak tolatva tud kijönni, akkor is neki van elsőbbsége?
Kerszteződésben nem lehet tolatni :devil:
(Valahol a "zsákban" előbb meg kell fordulnia, hogy ki tudjon jönni ;))

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5825 Dátum: 2015.09.11 23:27:37 »
No, de nem tud, mert nincs hely, akkor mit csinál?
music     

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5826 Dátum: 2015.09.12 01:44:14 »
OldPiet, olyan nincs, hogy nem lehet, én egyszer két km-t tolattam hazáig befagyott váltóval és volt közben több kereszteződés is :D

Egyébként a KRESZ 33. § szerint:
Idézet
Egyirányú forgalmú úton, körforgalmú úton, vasúti átjáróban, autópályán és autóúton - egyirányú forgalmú úton az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenetet kivéve - hátramenetet végezni tilos.

Szóval itt nem tiltják a kereszteződésben való tolatást.

Ugyanitt írják ezt is:
Idézet
Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza. Az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenet azonban elvégezhető abban az esetben is, ha az a járműforgalmat - anélkül, hogy a járműveket veszélyeztetné - rövid ideig akadályozza.

Ezt én úgy értelmezném, hogy a tolatónak nincs elsőbbsége, de szerintem nem egyértelmű. Én biztos nem mennék neki, inkább elengedném :)

Közben találtam ezt a cikket, itt is azt írják, hogy nincs elsőbbsége a kereszteződésben tolatónak, merthogy "az akadályoztatás tilalma a KRESZ alapján fajsúlyosabb fogalom, mint az elsőbbség megadása":
http://www.autoszektor.hu/hu/content/kreszprofesszor-tolataskor-utkozni-nem-tudsz-jol-kijonni-belole
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.12 01:56:03 írta styu »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5827 Dátum: 2015.09.29 15:10:03 »
hátizé, ezt most fotóztam a bazilikával szemben. szép meg jó dolog egy tesla, de ez kettő zebrára is rálógott egyszerre

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5828 Dátum: 2015.10.16 19:23:20 »
https://www.google.hu/maps/@47.5772606,19.1304025,3a,85.7y,83.55h,70.16t/data=!3m6!1e1!3m4!1sIyoweaM5q_erZi8XL_bDuA!2e0!7i13312!8i6656

Ha itt balra akarok fordulni a Szántóföld útról a Mélyfúró útra a háromszögletes sziget előtt, akkor elsőbbséget kell e adni a Mélyfúró úton balról érkező teherautónak.
A teherautó tegyük fel balra akar fordulni (különben nem kereszteznénk egymás útját).

Nekem nincs elsőbbségadás kötelező tábla és kanyarodást tiltó tábla.
Neki csak az után van elsőbbségadás kötelező táblája, miután már kereszteztem az útját.

Jobbkéz szabály szerint nekem van elsőbbségem?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5829 Dátum: 2015.10.16 20:11:18 »
https://www.google.hu/maps/@47.5772606,19.1304025,3a,85.7y,83.55h,70.16t/data=!3m6!1e1!3m4!1sIyoweaM5q_erZi8XL_bDuA!2e0!7i13312!8i6656

Ha itt balra akarok fordulni a Szántóföld útról a Mélyfúró útra a háromszögletes sziget előtt, akkor elsőbbséget kell e adni a Mélyfúró úton balról érkező teherautónak.
A teherautó tegyük fel balra akar fordulni (különben nem kereszteznénk egymás útját).

Nekem nincs elsőbbségadás kötelező tábla és kanyarodást tiltó tábla.
Neki csak az után van elsőbbségadás kötelező táblája, miután már kereszteztem az útját.

Jobbkéz szabály szerint nekem van elsőbbségem?

Egyszerű.  Mivel Te védett útvonalon haladsz, ő meg nem, így Neked van elsőbbséged a védett útvonalról való lehaladás során.  Függetlenül attól, hogy extrém a kereszteződés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5830 Dátum: 2015.10.16 21:19:00 »
Jól sejtem, hogy az útkereszteződés akkor is felold bizonyos tilalmakat, ha adott pillanatban időszakosan átjárhatatlan pl. útfelbontás miatt, azaz funkcionálisan nem, csak elméletben útkereszteződés?
Vagy még jobb példa, amikor betontömböket helyeznek el, így a kéttengelyes járművek számára az nem számít kanyarodási lehetőségnek, de (motor)kerékpárral szabad átjárni rajta.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5831 Dátum: 2015.10.18 17:11:26 »
Tegnap futottam bele egy érdekes helyzetbe, érdekelne a véleményetek:
Autópálya külső sávjában 110-el haladó megkülönböztetett jelzést használó rendőrségi konvojt (kb 15 autó volt), meg lehet-e előzni 130-al a belső sávban? Én mentem volna, de nem jutottam odáig, mert mindenki fékezett...
Úgy tudom az van, hogy biztosítani kell a szabad előrejutását a megkülöböztetett jelzést használó autóknak, de ha elhúzok mellett az egyébként megengendett sebességgel, akkor én ezt nem akadályozom.

Más: ugye jól tudom, hogy a jelzés akkor megkülönböztetett, ha fény és hang is van. Itt pl, csak fény volt, és sokszor csak fény van...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5832 Dátum: 2015.10.18 17:31:19 »
A KRESZ 42. § 3. pontja úgy írja, hogy "Megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművet előzni tilos", ezért szerintem csak fény mellett el lehetne menni, de ha sietnék, akkor biztos nem mennék el mellette, mert ha az adott rendőr ezzel nincs tisztában, akkor simán félreállíthat, és fél óráig szivathat, annak ellenére, hogy ő hibázott.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5833 Dátum: 2015.10.19 09:41:10 »
Oké, de ha 130-al kényelmesen el tudok mellette menni a belső sávban...
Akkor álljon meg szivatni, és kiderül, hogy nem is siet annyira, nem is kellett a sziréna. Amúgy csak fény volt, szóval ha engedtek volna a többiek én simán elmentem volna mellettük. Azzal pedig nem akarok foglalkozni, mivel van tisztában, mert ilyen alapon akkor bármibe beleköthet, mert mi van, ha nincs tisztában...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5834 Dátum: 2015.10.19 10:05:04 »
Tegnap futottam bele egy érdekes helyzetbe, érdekelne a véleményetek:
Autópálya külső sávjában 110-el haladó megkülönböztetett jelzést használó rendőrségi konvojt (kb 15 autó volt), meg lehet-e előzni 130-al a belső sávban? Én mentem volna, de nem jutottam odáig, mert mindenki fékezett...
Úgy tudom az van, hogy biztosítani kell a szabad előrejutását a megkülöböztetett jelzést használó autóknak, de ha elhúzok mellett az egyébként megengendett sebességgel, akkor én ezt nem akadályozom.

Más: ugye jól tudom, hogy a jelzés akkor megkülönböztetett, ha fény és hang is van. Itt pl, csak fény volt, és sokszor csak fény van...
Én is úgy gondolom, hogy ebben az aesetben elmehetsz mellette. És igen, a megkülönböztető jelzés mindkét (fény és hang) jelzéssel együtt számít megkülönböztetőnek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i