Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304335 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5805 Dátum: 2015.08.15 12:06:54 »
No-no.

A bömbi vonalában balról jobbra: Lépcső, járdasziget, járda betorkollás.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5807 Dátum: 2015.08.17 22:48:01 »
Nyugtassatok meg hogy ez nem számít gyalogos átkelőnek
Na, és ez mi? Évek óta így van, ha feledékenységről lenne szó, már orvosolhatták volna...
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5808 Dátum: 2015.08.19 19:07:39 »
Szerintem szándékosan tesznek ki ilyet, hogy a vizsgabiztosok jól meg tudják kavarni a nebulókat :D
Másik kedvenc helyem ez, elsőbbsége van e a villamosnak? :D
Ha jól tudom, a válasz nem.
Nincs elsőbbsége, de jobb, ha elengeded, ha időben látod és nem tülekednek mögötted.  ;)
Amikor utoljára arra jártam, az a pirostéglás körizé még nem volt ott.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5809 Dátum: 2015.08.20 08:16:46 »
mélységesen egyetértek...engem is idegesít a sok hülye a középső meg belső sávban. és nekem is van egy okos, képzett, intelligens kolleganőm, aki szerint a szélső sáv a háromsávos pályán a kamionoké, a középső az övé, a belső az előzőké...

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5810 Dátum: 2015.08.20 09:00:21 »
Én egyszer megkérdeztem egytől, hogy "miért mész végig a belső sávban?", az volt a válasz, hogy "mert gyorsan megyek" és "mert nem jön mögöttem senki a sávban, akkor majd kimegyek". Elmondtam neki, hogy ez így akkor sem jó, pont FORDÍTVA kellene. Vagyis ha ELÉ kerül valaki akkor menjen beljebb. Nem értette, vagy nem akarta érteni! :)

Amikor gyök kettő sebességkülönbséggel beért valakit (külsőbb sávban haladót, aki előtt láthatóan volt egy lassabb jármű), akkor minden esetben elkezdett hezitálni, elvette a gázt, és ezt mondta "te köcs*g döntsd már el, hogy bejössz e elém" "te sem tudod megköszönni, hogy ELENGEDTELEK" stb.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5811 Dátum: 2015.08.20 14:51:05 »
Abban igaza van, hogy jobbra tarts van, de ezzel ki is merült a dolog. Eleve a stílus, hogy mindenki gizda, kivéve őt, hogy csak nő lehet, aki bent ragad a belsőben, pedig inkább fordítva van, és hogy mindenki takarodjon, mert ő nem akarja 160-nál levenni a lábát a gázról. Hát akarja! Az emlegetett Németországban azon túl, hogy tényleg minimális a jobbra nem tartók aránya, az is megfigyelhető, hogy ha valaki 200+-szal érkezik meg mögéd, nem fog villogtatni, hanem türelmesen kivárja, amíg előzöl. Lehet, hogy közben szívja a fogát, de kifelé ebből semmi nem látszik.
Örök vitánk, de sokkal baleset veszélyesebb az, aki gyorshajt - azon túl, hogy szabályszegő is - , mint aki a megengedett maximumhoz képest "lassúhajt". Ugyanis a fékút a sebességgel négyzetesen nő, és nagyon nem mindegy, hogy egy 130-cal és egy 170-nel menő, vagy egy 90-nel és egy 130-cal menő autó karambolozik.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5812 Dátum: 2015.08.20 14:57:41 »
Abban igaza van, hogy jobbra tarts van, de ezzel ki is merült a dolog. Eleve a stílus, hogy mindenki gizda, kivéve őt, hogy csak nő lehet, aki bent ragad a belsőben, pedig inkább fordítva van, és hogy mindenki takarodjon, mert ő nem akarja 160-nál levenni a lábát a gázról. Hát akarja! Az emlegetett Németországban azon túl, hogy tényleg minimális a jobbra nem tartók aránya, az is megfigyelhető, hogy ha valaki 200+-szal érkezik meg mögéd, nem fog villogtatni, hanem türelmesen kivárja, amíg előzöl. Lehet, hogy közben szívja a fogát, de kifelé ebből semmi nem látszik.
Örök vitánk, de sokkal baleset veszélyesebb az, aki gyorshajt - azon túl, hogy szabályszegő is - , mint aki a megengedett maximumhoz képest "lassúhajt". Ugyanis a fékút a sebességgel négyzetesen nő, és nagyon nem mindegy, hogy egy 130-cal és egy 170-nel menő, vagy egy 90-nel és egy 130-cal menő autó karambolozik.

Alapvető dolgot kellene beleverni az agyakba.  Ha üres az út, akkor ha 60-al, ha 200-al megy a jobb sáv a szabályos. 
 :sorcerer:Valamint mindig jöhet egy nála gyorsabb.

Ezt kellene betartani, nem a középsőbe 80-azni.  Punkt.  :police:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5813 Dátum: 2015.08.20 15:06:10 »
Épp ez a baja a cikknek, hogy kiemel egy szabályt a többi kárára.
Azért van itt még egy-két alapvető dolog, mint követési távolság, villogás, stb. Mert a cikkíróhoz hasonló alakok akkor is levillognak, amikor 130-cal előzöl egy akár 8-10 kamionból álló sort, ahol két kamion közt max. egy félkamionnyi hely van. Ilyenkor ha akarnék sem tudnék kimenni, és hiába jelzem balra indexeléssel, hogy nem nyaralni jöttem a belsőbe, az ő fajtája ezt nem szokta tolerálni, és továbbra is villogtatva jön egy-két méter távolságra tőlem.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5814 Dátum: 2015.08.20 15:49:42 »
Épp ez a baja a cikknek, hogy kiemel egy szabályt a többi kárára.
Azért van itt még egy-két alapvető dolog, mint követési távolság, villogás, stb. Mert a cikkíróhoz hasonló alakok akkor is levillognak, amikor 130-cal előzöl egy akár 8-10 kamionból álló sort, ahol két kamion közt max. egy félkamionnyi hely van. Ilyenkor ha akarnék sem tudnék kimenni, és hiába jelzem balra indexeléssel, hogy nem nyaralni jöttem a belsőbe, az ő fajtája ezt nem szokta tolerálni, és továbbra is villogtatva jön egy-két méter távolságra tőlem.
Tőlem villoghat, ugrálhat, nem zavar. Kivárja és mehet  :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5815 Dátum: 2015.08.20 16:09:20 »
Épp ez a baja a cikknek, hogy kiemel egy szabályt a többi kárára.
Azért van itt még egy-két alapvető dolog, mint követési távolság, villogás, stb. Mert a cikkíróhoz hasonló alakok akkor is levillognak, amikor 130-cal előzöl egy akár 8-10 kamionból álló sort, ahol két kamion közt max. egy félkamionnyi hely van. Ilyenkor ha akarnék sem tudnék kimenni, és hiába jelzem balra indexeléssel, hogy nem nyaralni jöttem a belsőbe, az ő fajtája ezt nem szokta tolerálni, és továbbra is villogtatva jön egy-két méter távolságra tőlem.

 :surrender: Nem, egy jelenséget kiemelt a sok közül és pellengérezi ki. 
És így is van jól.  :yes:
 Majd jön a többi is, amit Te hiányolsz.  :flowers:

A cikkíró 150-200 méterről ír, az nem félkamion, ne ferdíts!  :surrender: :surrender: :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5816 Dátum: 2015.08.20 16:51:38 »
Értem, és nem feltétlenül csak a cikkíróról beszélek. Írtam is, hogy a jobbratarts fontos, és eddig oké, én is rendszeresen szoktam ama bizonyos M7 szakaszon rövid időn belül 2x2 sávot váltani előzés céljából.
De ami ezenfelül van, különösen a kihaénnem stílus, az a kontraproduktív, és ha nem titkoltan ő is megszegi a szabályokat, akkor pedig különösen nincs erkölcsi alapja másokról így írni, még ha jogos, akkor sem.
Azt meg végképp nem értem, hogy ezt miért pont augusztus 20-ra kellett időzíteni...?
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5817 Dátum: 2015.08.20 18:32:15 »
Lehetne augusztus 21. és fél is....

Pont azért, mert, ha csak 10 "középsősávbanmaradós" olvassa és kimegy a helyére, már akkor kevesebb lesz benne.  A négynapos ünnep sok vasárnapi vezetőt hajt ki az utakra.

Ennél már csak a halottak napja a neccesebb, akkor a nyolcvanéves apókák-anyókák, aki egyébként nem ülnek autóba -mert a tömegközlekedés az ugye "ingyen" van- csak a piacig meg vissza, országjárást tartanak, a gyári zsír állapotú Suzuki Alto, Daewoo Matiz, netán egynégy fullfapad Astra G  típusú gépjárműveikkel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5818 Dátum: 2015.08.20 20:28:41 »
Lehetne augusztus 21. és fél is....
Pont azért, mert, ha csak 10 "középsősávbanmaradós" olvassa és kimegy a helyére, már akkor kevesebb lesz benne.  A négynapos ünnep sok vasárnapi vezetőt hajt ki az utakra.
Ennél már csak a halottak napja a neccesebb, akkor a nyolcvanéves apókák-anyókák, aki egyébként nem ülnek autóba -mert a tömegközlekedés az ugye "ingyen" van- csak a piacig meg vissza, országjárást tartanak, a gyári zsír állapotú Suzuki Alto, Daewoo Matiz, netán egynégy fullfapad Astra G  típusú gépjárműveikkel.

erről van szó  :yes:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5819 Dátum: 2015.08.20 20:44:46 »
Lehetne augusztus 21. és fél is....

Pont azért, mert, ha csak 10 "középsősávbanmaradós" olvassa és kimegy a helyére, már akkor kevesebb lesz benne.  A négynapos ünnep sok vasárnapi vezetőt hajt ki az utakra.

Ennél már csak a halottak napja a neccesebb, akkor a nyolcvanéves apókák-anyókák, aki egyébként nem ülnek autóba -mert a tömegközlekedés az ugye "ingyen" van- csak a piacig meg vissza, országjárást tartanak, a gyári zsír állapotú Suzuki Alto, Daewoo Matiz, netán egynégy fullfapad Astra G  típusú gépjárműveikkel.

Engem különösben nem zavar ha van illen. Sem balról, sem jobbról nem okoz problémát kikerülni, ha a forgalmi helyzet úgy hozza.
Sokkal inkább zavar, ha autóúton v. autópályán sem az autóbuszok, sem a kamionok nem tartják be a rájuk vonatkozó sebesség korlátozást!!!!! Ott kellene bírságolni (trafi, tachográf, stb.) és bőségesen pontokat osztogatni, nem pedig a körforgóban!! Pláne az oláh vontatót hajtókat, akik járműszerelvénnyel 110 km/h fölötti sebességgel előznek és hajtanak tova!!!!!!!!!!!! :yes: :yes: :yes: :nono: :nono:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu