Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304372 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5775 Dátum: 2015.07.14 20:37:01 »
Amennyiben BKV buszok is használják és főútvonal, nagy az esélye, hogy fővárosi kezelésben van. Ebből kiindulva a BKK-t javasolnám.  Ha kerületi kezelésben, akkor meg a helyi önkorit.
Igen, főútvonal, BKV, Volán is jár rajta.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5776 Dátum: 2015.07.21 19:36:21 »
Felmerül bennem a kérdés, hogy amikor az emberke egy lehajtósávba akar sorolni (pl autopályán), mindezt úgy hogy szorosan a jobb oldali vonal mentén teszi (tehát rögtön a sáv létrejötténél kisorol), kell e számítania a leállósávban nála gyorsabban közlekedő járműre, vagyis bele KELL e néznie a visszapillantóba. Persze a tavalyi Peugeot-M7 száguldós videó alapján, illetve az olaszországi tapasztalataim alapján én szoktam, de a KARESZ erre mit mond?
Nem kell számítania szerintem. Ez pontosan olyan, mint hogy ha te balra kanyarodsz (szabályosan, balra indexelést és az úttest felezővonalához besorolást követően), és valaki, aki eközben téged szabálytalanul előz, beléd jön hátulról, akkor ő lesz a hibás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5777 Dátum: 2015.07.21 20:03:24 »
Én ezt úgy csinálom alkalom adtàn, hogy MINDIG nézek mindkét tükörbe, így kisebb a kockázata, hogy meglep vki. Az az alapfelvetésem, hogy nem bízom a forgalomban résztvevőkben, csak annak hiszek, amiről magam is meggyőződtem.
Persze, a legjobb mindig, minden irányváltoztatásnál ellenőrizni az autó melletti/mögötti teret, ez nem kérdéses. Tanulóimnak is mindig ezt mondom  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5778 Dátum: 2015.07.21 20:14:26 »
Attól függ, hogy mi az, lehet éppen sárga villogós is, annak nincs szirénája...
Némi utánaolvasás nem fog ártani ;) ... http://kreszdoktor.hu/magatartas_a_megkulonbozteto_vagy_figyelmezteto_jelzeseket_hasznalo_jarmuvekkel_szemben.php
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5779 Dátum: 2015.07.21 21:46:39 »
Némi utánaolvasás nem fog ártani ;) ... http://kreszdoktor.hu/magatartas_a_megkulonbozteto_vagy_figyelmezteto_jelzeseket_hasznalo_jarmuvekkel_szemben.php
És az hol van meghatározva, hogy kik, milyen járművön és milyen indokkal használhatják a sárga villogót?
Mert mostanában nagyon sok járművön látok ilyent és nagyon sima civil kocsiknak néznek ki  :nono:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5780 Dátum: 2015.07.21 22:16:04 »
És az hol van meghatározva, hogy kik, milyen járművön és milyen indokkal használhatják a sárga villogót?
Mert mostanában nagyon sok járművön látok ilyent és nagyon sima civil kocsiknak néznek ki  :nono:
Nemtom. De, ahogy láthatod, a figyelmeztető jelzés használata csak igen kevés "kivételezettséget" biztosít. Ég és föld, a megkülönböztetőkhöz képest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5781 Dátum: 2015.07.21 22:25:05 »
Nemtom. De, ahogy láthatod, a figyelmeztető jelzés használata csak igen kevés "kivételezettséget" biztosít. Ég és föld, a megkülönböztetőkhöz képest.
fokozott óvatossággal szabad megközelíteni, mellette elhaladni, vagy megelőzni
Ja ez a nesze semmi, fogd meg jól  :D

De most tényleg, mi a jó abban, hogy boldog-boldogtalan ilyen sárga LED villogót pakol a kocsijára és használja is?  :cry:  Ez most olyan divat lett, mint 30 éve a pótféklámpa a hátsó ablakban. Olyan menő dolog.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5782 Dátum: 2015.07.21 22:41:19 »
fokozott óvatossággal szabad megközelíteni, mellette elhaladni, vagy megelőzni
Ja ez a nesze semmi, fogd meg jól  :D

De most tényleg, mi a jó abban, hogy boldog-boldogtalan ilyen sárga LED villogót pakol a kocsijára és használja is?  :cry:  Ez most olyan divat lett, mint 30 éve a pótféklámpa a hátsó ablakban. Olyan menő dolog.
Igen... az lehet a háttérben, hogy sokan képzelik: ez valamiféle rendkívüli státuszt, extra jogokat biztosít.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5783 Dátum: 2015.07.22 07:20:37 »

Igen... az lehet a háttérben, hogy sokan képzelik: ez valamiféle rendkívüli státuszt, extra jogokat biztosít.
Én nem vagyok ebben biztos. Sztem sokan csak azért rakják fel, mert így messzebbről látható a járműve.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5784 Dátum: 2015.07.22 07:25:21 »
Mondjuk, hamár a feltűnőbbség a cél, inkabb venne 75000+áfáért egy fény hidat. A kollégáink Transporterein szabályosan pirít messziről és 4-5 féle jelzésképpel is tud működni. Na, az jó! A sima sárga villogók gagyik, kiszívja a nap a búra sárga színét, valamint, erős napfényben csak alig-alig látható...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5785 Dátum: 2015.07.22 07:25:53 »
Palaczk, nézd csak meg, pontosan mit írtam legelöször, nem véletlenül fogalmaztam úgy, ahogy! És azt is írtam, hogy a villogó, nem hatalmazza fel a leállósáv használatára, de álló forgalom esetén én számítanék ott közlekedő járműre, ha szabályos, ha nem...
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5786 Dátum: 2015.07.22 07:37:48 »
Én nem vagyok ebben biztos. Sztem sokan csak azért rakják fel, mert így messzebbről látható a járműve.
Városban (BP) boldog-boldogtalan ezzel futkos. Messzebbről látható? Minek?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5787 Dátum: 2015.07.22 07:47:07 »

Városban (BP) boldog-boldogtalan ezzel futkos. Messzebbről látható? Minek?
Azert, mert mi jellemzően települések között dolgozunk, ahol a láthatóság elsődleges munka biztonsági szempont.
Hogy esetleg civilek miert használják városban, nem tudom, talán, mert a jogszabály nem tiltja?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5788 Dátum: 2015.07.22 17:50:21 »
A figyelmeztető jelzések használata és felszerelése engedélyhez kötött, ponmtosan úgy, mint a megkülönböztető jelzések használata.  A kettő felszerelése között annyi eltérés van, hogy alanyi jogon jár, mindenféle engedélyezési eljárás nélkül a mentők, a katasztrófavédők, rendőrök fix megkülönböztető jelzésekkel ellátott a honosságát egyértelműen megjelenítő vonuló gépjárműveire. (Éi: mentőautó, tűzoltóautó, csíkos rendőrautó, NAV "csíkos)  Minden egyéb megkülönböztető jelzéssel ellátott gépjárműnek át kell mennie egy engedélyezési eljárás alatt, amit az ORFK Igazgatásrendészet ad ki határozat formájában. Persze előtte  a gépjárművet fel kell szerelni stabil (korábban nem leírt szervezetek: magánmentők, vízművek, elektromos művek, BKK, BKV vonuló gépjárművei), vagy mobil megkülönböztető jelzésekkel (civil rendőrautók, civil NAV-os autók, BV, Miniszterelnökség, Országgyűlés, országos főhatóságok stb.), majd műszaki vizsgán kell részvenniük, ahol egy éves korlátot kapnak, tehát évente van műszaki, függetlenül, hogy nulla éves is.

A figyelmeztető jelzés felszerelését a megyei (budapesti) főkapitányságok engedélyezik, megadott szabályok szerint. Aki engedély nélkül (jogosultság) használ figyelmeztető jelzést, az szabálysértést követ el, ugyanúgy az is, aki engedéllyel, de nem a jogszabályi keretek betartásával használja.
Most nem tértem ki a humán oldalra, vagyis, mi kell ahhoz, hogy vezethess megkülönböztető jelzések használatával gépjárművet forgalmi viszonyok mellett.
Akit mélyebben érdekel, az a KRESZ és a vonatkozó BM rendeleteket böngéssze.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5789 Dátum: 2015.08.11 14:03:08 »
Ma új ismerettel gazdagodtam. A szitu: én egy a Balatonra merőleges mellékutcában vároma zöld jelzést, hogy jobbra fordulhassak. Merőlegesen a főút - 71-es - velem szemben egy közért parkolójából kihajtó. Nekünk egyszerre van zóldünk. Kanyarodunk, én lassan, hogy ne boruljon ki az ebéd. A szemből balra nagy ívben kanyarodó rám dudál, - azt hittem azért, mert lassú voltam, de nem, mert - a másik sávban mellém érve, átordít, hogy "neked elsőbbségadás táblád van, b.meg!" Ilyenkor csak elszörnyedek, hány hozzá hasonló kap(hat)ott jogsit...
music