Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304057 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5760 Dátum: 2015.07.11 12:23:50 »
szerintem nem kell számítani. Minek akkor kresz, ha minden tilos dologra számítani kell?
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5761 Dátum: 2015.07.11 19:03:52 »
+1  :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5762 Dátum: 2015.07.11 19:55:34 »
az egy dolog, hogyha áll a forgalom, akkor a speciális járművek esetleg jobb híjján ott próbálnak a helyszínre jutni. De ha normál körülmények közt szabályosan akarsz lehajtani, nincs az a bíróság, aki ezért elmeszelne!
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5763 Dátum: 2015.07.11 20:16:07 »
szerintem nem kell számítani. Minek akkor kresz, ha minden tilos dologra számítani kell?
Ja a bizalmi elv nélkül az egész kresz nem működne :no:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5764 Dátum: 2015.07.11 23:13:54 »
az egy dolog, hogyha áll a forgalom, akkor a speciális járművek esetleg jobb híjján ott próbálnak a helyszínre jutni.
Arra van a megkülönböztető jelzés ... vagyis kettő.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5765 Dátum: 2015.07.13 23:21:17 »
Arra van a megkülönböztető jelzés ... vagyis kettő.
Attól függ, hogy mi az, lehet éppen sárga villogós is, annak nincs szirénája. De a lényeg az, hogyha szabályos tempóban, időben indexelve le akarsz térni az autópályáról, nem kell számíts arra, hogy valaki jön melletted jobbra. Ha már, akkor neki kell számítania arra, hogy elé mennek.

Erről jut eszembe. Ma jövünk haza M7-en, már a 3 sávos részen, viszonylag nagy, de hétköznap csúcsidőn kívüli forgalomban. Én a középsőben előzök egy kamiont, engem előz egy Yaris kb. óra szerinti 135-tel. Látom a visszapillantóban, hogy valaki nagyon messziről nagyon villogtat, mert iszonyat tempóban jön. A Yaris nem reagál először, majd amikor már elég közel van a villogtatós, indexel jobbra, hogy kitérjen, ekkorra a villogós már kénytelen volt 150-160 környékére lassítani, kb. ekkor előztek meg engem, merthogy a villogós (egy fehér, svájci rendszámú Merci) mögött haladt egy másik, szlovák rendszámú szintén Merci, és úgy gondolta, hogy ő gyorsabb a fehérnél, és jobbról meg akarta előzni, már gyorsított és utolsó pillanatban rántotta vissza a kormányt és fékezett, mert a Yaris meg ment a középsőbe.
Na, az ilyennek tudom azt kívánni, hogy egy másik szlovák rendszámos "rokona" hasonlóan agresszív legyen egy kereszteződésben, amikor ő nem akarja megadni a jobbkezet...
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5766 Dátum: 2015.07.13 23:38:49 »
Tudtommal a sárga villogó nem egyenlő a megkülönböztető jelzéssel. Pl a sárga villogós kukásautót nem vagy köteles segíteni az előrehaladásban, stb.
Ilyen jobbról előzném és ott terem az előzött autó előttem sztorit én is láttam, talán még voltam is olyan helyzetben hogy soroltam volna ki előzés után, de már előztek volna jobbról.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5767 Dátum: 2015.07.14 08:10:15 »
Beszélgettem egy tűzoltó sofőrrel. Azt mondta, valójában a kék megkülönböztető jelzés sem feltétlenül jelenti azt, hogy elsőbbsége van. Elég sok peres ügyük van az ilyen esetekből, ugyanis azt mondta, akkor van elsőbbségük, ha megadják nekik, és ha nem (mert nagyon gyakori), akkor nem mindíg az ővék az "igazság".

A sárga villogós autó az meg "csak" figyelmeztető jelzés, nem kell neki elsőbbséget adni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5768 Dátum: 2015.07.14 08:37:37 »
Beszélgettem egy tűzoltó sofőrrel. Azt mondta, valójában a kék megkülönböztető jelzés sem feltétlenül jelenti azt, hogy elsőbbsége van. Elég sok peres ügyük van az ilyen esetekből, ugyanis azt mondta, akkor van elsőbbségük, ha megadják nekik, és ha nem (mert nagyon gyakori), akkor nem mindíg az ővék az "igazság".

A sárga villogós autó az meg "csak" figyelmeztető jelzés, nem kell neki elsőbbséget adni.
A sárga villogó lámpa vagy "munkalámpa", vagy figyelemfelkeltő, az adott útszakaszhoz eredetileg nem tartozó járművek ott tartózkodását jelzi.

A megkülönböztető jelzés mind a - kék, vagy kék-piros -  fény-, mind a hangjelzés együttes használatát jelenti.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5769 Dátum: 2015.07.14 09:29:47 »
Még mielőtt nagyon elmennénk más irányba, csak annyit írtam, hogyha baleset miatt áll az autópályán a forgalom, akkor esetleg számíthatsz arra, hogy a leállósávban valaki előremegy, kvázi előz, és a felsoroltak okkal teszik ezt. Nem azt mondtam, hogy szabályos, vagy nem, hanem, hogy számíthatsz, egy per esetén a bíróság mondhatja azt, hogy a szituba belefér az, hogy erre számíts. Az eredeti kérdés szitujában viszont nem.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5770 Dátum: 2015.07.14 09:31:50 »
Még egy dolog, de más témában. Tegnap ment előttem egy tartálykocsi, pontosabban nyergesvontató vontatmánya volt tartálykocsi. A tartályra rá volt festve, hogy melyik cégé, az összes elérhetőségével. Egy szlovák cég volt, a tartálykocsi viszont szlovén rendszámú volt, ilyet lehet?
(Tudom, előfordul olyan, hogy más országbéli megveszi, és nem szedi le a felfestést, no de tartálykocsinál lehet ilyet?)
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5771 Dátum: 2015.07.14 09:36:31 »
Még egy dolog, de más témában. Tegnap ment előttem egy tartálykocsi, pontosabban nyergesvontató vontatmánya volt tartálykocsi. A tartályra rá volt festve, hogy melyik cégé, az összes elérhetőségével. Egy szlovák cég volt, a tartálykocsi viszont szlovén rendszámú volt, ilyet lehet?
(Tudom, előfordul olyan, hogy más országbéli megveszi, és nem szedi le a felfestést, no de tartálykocsinál lehet ilyet?)
Kirendelt telephely ... amerikai cégnek is van magyar rendszámos autója :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5772 Dátum: 2015.07.14 14:48:48 »
Az autót értem, de a tartálykocsi nem mindennapos jármű, ott is lehet ilyet?
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5773 Dátum: 2015.07.14 20:10:31 »
Gyerekek, milyen közigazgatási szerv vagy rendészet vagy akármi hatóság az, amelyik szabályozza az utakon a közlekedési paramétereket? Ilyeneket hogy parkoló helyek kijelölése az útmentén, megállni tilos táblák kihelyezése, stb.?

Most újították fel szerencsénkre az utcánkat. Új aszfalt réteget kapott teljes szélességben, új burkolatfestést. Ez teljesen rendben van.
Ami nincs rendbe az, hogy a mélygarázsunk lejáratával szemben is, meg a lehajtó két oldalán is megengedett a parkolás, egyik helyre egy gyönyörű vadi új kék P táblát is kitettek. Ezzel nagy bajt okoztak az uszkve 400 garázs-tulajdonosnak, mert gyakorlatilag alig lehet kihajtani a mélygarázs rámpájáról:
- túl szűk lett az utca a szemközti oldalon parkolók miatt
- nem lehet belátni az utat kikanyarodáskor a lehajtó oldalain közvetlenül parkolók miatt.
A garázslehajtóval átellenben (kb. 5m eltolással) egy másik kisutca csatlakozik be, ez felénk egyirányú, és innen BKV buszok szoktak kikanyarodni.
Az elmúlt években több karambol történt már azért, mert az útszakasz nem belátható megfelelő módon az amúgy szabályosan parkoló autóktól.
Az érintett utca egyik legforgalmasabb Budapest észak-dél irányú, keresztfogalom lebonyolításában.

Szeretnék írni egy levelet, fotókkal illusztrálva a helyzetet, valamilyen illetékes társaságnak, hátha átgondolják egy picit. De nem tudom kinek lenne érdemes.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5774 Dátum: 2015.07.14 20:23:29 »
Gyerekek, milyen közigazgatási szerv vagy rendészet vagy akármi hatóság az, amelyik szabályozza az utakon a közlekedési paramétereket? Ilyeneket hogy parkoló helyek kijelölése az útmentén, megállni tilos táblák kihelyezése, stb.?

Most újították fel szerencsénkre az utcánkat. Új aszfalt réteget kapott teljes szélességben, új burkolatfestést. Ez teljesen rendben van.
Ami nincs rendbe az, hogy a mélygarázsunk lejáratával szemben is, meg a lehajtó két oldalán is megengedett a parkolás, egyik helyre egy gyönyörű vadi új kék P táblát is kitettek. Ezzel nagy bajt okoztak az uszkve 400 garázs-tulajdonosnak, mert gyakorlatilag alig lehet kihajtani a mélygarázs rámpájáról:
- túl szűk lett az utca a szemközti oldalon parkolók miatt
- nem lehet belátni az utat kikanyarodáskor a lehajtó oldalain közvetlenül parkolók miatt.
A garázslehajtóval átellenben (kb. 5m eltolással) egy másik kisutca csatlakozik be, ez felénk egyirányú, és innen BKV buszok szoktak kikanyarodni.
Az elmúlt években több karambol történt már azért, mert az útszakasz nem belátható megfelelő módon az amúgy szabályosan parkoló autóktól.
Az érintett utca egyik legforgalmasabb Budapest észak-dél irányú, keresztfogalom lebonyolításában.

Szeretnék írni egy levelet, fotókkal illusztrálva a helyzetet, valamilyen illetékes társaságnak, hátha átgondolják egy picit. De nem tudom kinek lenne érdemes.

Amennyiben BKV buszok is használják és főútvonal, nagy az esélye, hogy fővárosi kezelésben van. Ebből kiindulva a BKK-t javasolnám.  Ha kerületi kezelésben, akkor meg a helyi önkorit.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.