Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304332 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5685 Dátum: 2015.06.11 08:24:07 »
először is természetesen nem ingem  :flowers:
továbbá megvolt az okom mindenre, amit csináltam, nem fogom itt kiteregetni, de egy sör mellett bárkinek elmesélem. volna mit tanulni belőle, úgy érzem  :hug:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5686 Dátum: 2015.06.11 11:17:13 »
Azért is írtam, hogy ne vedd magadra, sokszor az embernek elég kézenfekvő oka van látszólag érthetetlen cselekedetekre.  ;)
music     

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5687 Dátum: 2015.06.12 13:01:35 »
Tegnap egy számomra vitatott helyzetbe kerültem érdekelne, hogy mi a KRESZ szerinti megoldása.
Helyszin: Budaörsi út kifelé M1/M7 felé, a Petőfi laktanyát elhagyva az a szakasz, ahol Nagyszölős u. 2 sávja és a Budaörsi út 2 sávja egyesül.
Én a Petőfi laktanya felöl jöttem a külső sávban, majd már a 4 sávos szakaszon idexet használva behúzódtam a jobbról második sávba, de mindeközben a jobbról a 3. sávból is egy autó kihúzódott a jobbról 2. sávba. Vagyis mindeketten ugyanabba a sávba soroltunk volna. Én előbb megkezdtem a sávváltást, már félig a sávban voltam, amikor a másik autó átlépte az elválasztó szaggatottat.
Kérdésem, hogy ilyen esetben kinek van elsőbbsége? A másik autós szerint neki, mivel nekem maci sajtom volt a betorkollás előtt (Maps-on ez látszik).
Nem is csak a konkrét esetben, de általánosságban olyankor mi a szabály, ha két független út egymás mellé ér és az egyik út mellett van elsőbbségadás kötelező tábla, akkor ezen úton haladónak nincs elsőbbsége a másik útról érkezővel szemben akkor sem ha ő egyenesen halad, a másik pedig sávot vált?
Máshol is találkozni ilyen esettel, pl. itt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5688 Dátum: 2015.06.12 13:17:17 »
kettőnél több sávos úton, HA egyszerre akarnak jobbról és balról ugyanabba a sávba sorolni, akkor alapból a jobbról balra sávot váltónak van elsőbbsége. A Nagyszőlőr utcánál nekik van elsőbbségük, amit a macisajt jelez, és az az oka, hogy az onnan érkező buszok biztonságosan ki tudjanak jutni a szélre a buszsávba. A te esetedben két kérdés perdöntő: mennyire (nem) egyszerre akartatok sávot váltani, és ez hol történt, a közvetlenül a két belső sávot elválasztó záróvonal megszűnésénél, vagy később. Ez utóbbira már nem érvényes az ő elsőbbsége
music     

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5689 Dátum: 2015.06.12 14:57:44 »
Nem sokkal a záróvonal megszűnése után történt. Mivel én nem is láttam az indexét (a dashcam-on is csak többszöri visszanézés, lassítás után látszott, hogy tényleg használta) és már félig a sávban voltam, amikor ő átlépte a szaggatottat, ezért ott úgy éreztem nekem van elsőbbségem, de ez a macisajt tábla árnyalja a képet.
Amúgy ha én a külsőben megyek végig (illetve majd lekanyarodom az első utcánál jobbra), akkor mindenkit (nem csak a buszt) köteles vagyok beengedni magam elé aki indexel? És ez igaz mindkét jobb oldali sávra? És meddig tart az elsőbbsége? Erre nem emlékszem a KRESZ-ből, de elvileg valami konkrétumhoz kellene kötni, mint pl. első kereszteződés, bár az meg fura lenne.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5690 Dátum: 2015.06.12 18:51:05 »
Nem sokkal a záróvonal megszűnése után történt. Mivel én nem is láttam az indexét (a dashcam-on is csak többszöri visszanézés, lassítás után látszott, hogy tényleg használta) és már félig a sávban voltam, amikor ő átlépte a szaggatottat, ezért ott úgy éreztem nekem van elsőbbségem, de ez a macisajt tábla árnyalja a képet.
Amúgy ha én a külsőben megyek végig (illetve majd lekanyarodom az első utcánál jobbra), akkor mindenkit (nem csak a buszt) köteles vagyok beengedni magam elé aki indexel? És ez igaz mindkét jobb oldali sávra? És meddig tart az elsőbbsége? Erre nem emlékszem a KRESZ-ből, de elvileg valami konkrétumhoz kellene kötni, mint pl. első kereszteződés, bár az meg fura lenne.
Valóban furcs a helyzet: Amig fel van festve a záróvonal ,addig nincs is értelme az elsőbbségadás táblának, hiszen a záróvonalat nem léphetik át. Utánna pedig, szerintem a sávváltás szabálya érvényes.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5691 Dátum: 2015.06.12 21:57:19 »
Butatelefonról nem tudok most utánanézni, de mintha erről nem szólna a kresz. Nem is kell, mert sztem 1értelmű. A jobb külsőben nem kell elsőbbséget adni, mert nincs kinek: jobbról nem jöhet senki, balról sem, mert egyszerre tilos több sávot váltani. A másik, laktanya felől jövő sávból viszont igen. De mivel kb. 60-70 méterig záróvonal van, ha valaki legkésőbb egy normál emberi reakcióidővel a záróvonal megszűnése után nem indexel, az már nálam nem élvezne elsőbbséget. Ettől sávot válthat, csak már nincs nála az előny.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5692 Dátum: 2015.06.13 08:26:35 »
jó reggelt,  nem tudjátok, hogy a velencei tóra menet a 7-es út (nem az M7) fizetős-e? szerintem nem, de nem vagyok benne biztos

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5693 Dátum: 2015.06.13 08:34:52 »
jó reggelt,  nem tudjátok, hogy a velencei tóra menet a 7-es út (nem az M7) fizetős-e? szerintem nem, de nem vagyok benne biztos
Biztos hogy nem fizetős  :no:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5694 Dátum: 2015.06.13 14:36:06 »
ha a Mazdával mész, akkor nem. Ha egy 520 lovas Renault kamionnal, akkor igen.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5695 Dátum: 2015.06.14 09:09:50 »
kösz. nem az 520 lovas rönő kamionnal mentem :D

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5696 Dátum: 2015.06.14 09:19:19 »
kettőnél több sávos úton, HA egyszerre akarnak jobbról és balról ugyanabba a sávba sorolni, akkor alapból a jobbról balra sávot váltónak van elsőbbsége. A Nagyszőlőr utcánál nekik van elsőbbségük, amit a macisajt jelez, és az az oka, hogy az onnan érkező buszok biztonságosan ki tudjanak jutni a szélre a buszsávba. A te esetedben két kérdés perdöntő: mennyire (nem) egyszerre akartatok sávot váltani, és ez hol történt, a közvetlenül a két belső sávot elválasztó záróvonal megszűnésénél, vagy később. Ez utóbbira már nem érvényes az ő elsőbbsége
Mondjuk én az elsőbbségadás táblát sem értem. Ott a záróvonal, az csak megerősítés miatt lehet ott, pl. télen ha nem látod a vonalat. Amúgy elég hosszú az a záróvonal. A tábla meg a kereszteződésben érvényes, annak elhagyásakor már nem számít kinek mi volt kitéve. A busz sem mehet ki könnyebben, mert neki is záróvonal van. Ha nem lenne záróvonal, akkor lenne igazi értelme annak a táblának.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5697 Dátum: 2015.06.14 09:30:43 »
kösz. nem az 520 lovas rönő kamionnal mentem :D
Gondoltuk, mert nem szereted a francia járgányokat [rohog]

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5698 Dátum: 2015.06.14 10:36:45 »
érdekes dolog ez  :hmmmm: vajon mi van, ha kimegyek elállni az autóval és nem veszem át a bírságot, mondván, hogy nem én parkoltam oda? ;)

Érdekes dolog ez a kerékbilincs.
Egyszer, talán egy humorista mondta a kerékbilinccsel kapcsolatban, hogy: "Rossz helyen parkolsz, de nem mész innen sehová...'rohaggyá' meg"...

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5699 Dátum: 2015.06.14 10:57:55 »
Amúgy mi az ideológiája a bilincsnek? Miért nem mehet el? Bírság úgyis ki van már szabva... Fizetni úgy sem a helyszínen kell...
Az elszállítást értem, az ok, mert gondolom akadályoz. De a bilincs, minek?