Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304637 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5565 Dátum: 2015.04.22 09:38:27 »
Ezt elég nehéz lesz kimagyarázni...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5566 Dátum: 2015.04.22 09:58:14 »
Megteheted... de nem árt tudni, hogy ez szabálytalan, és adott esetben megbírságolhatnak miatta (bár nem tudom, ilyesmiért szoktak-e egyáltalán).
Egyetlen kibúvó: ha a buszmegálló a forgalmi sávban van (tehát nincs külön buszöböl) - és ott forgalmi okból kell megállnod (ami természetesen kivétel a megállási tilalom alól) - mondjuk, mert a pirosra váltó lámpa miatt megáll a kocsisor. Ebben az esetben, az utasod persze ki is szállhat az autóból, és meg van oldva a dolog (szabályosan).

mi egyszer utánfutóval álltunk meg valahol Leányfalu környékén egy buszmegállóban, amíg a feleségem kiugrott venni egy doboz epret. én a kocsiban maradtam, busz nem jött. de egy járőr igen...papírokat, mindent ellenőriztek, megkérdezték, mi a faxt keresek egy buszmegállóban, mondtam nekik, hogy a nejem két percre ugrott ki (közben vissza is jött). lebaxtak, aztán elzavartak a fenébe.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5567 Dátum: 2015.04.22 10:06:28 »
Tegnap este jövök haza Alkotás utcában. Szükséges infó, hogy most a felújítások miatt néhány busz és villamos útvonalát meglehetősen átalakították. A 91-es például Budán tovább jön a BAH-csomópont felé, a Királyhágó utcán fölmegy a Királyhágó térre - itt van az ideiglenes végállomása - majd visszamegy a Márvány utcán az Alkotás utcára, ahol az egyszerűbb átszállás és az esetleges dugók kikerülése végett a sínen megy. Azaz, a Márvány utcából balra nagyívben rögötn a sínre kanyarodik.
Szóval jövök haza, és látom, hogy kb. a Shell kút vonalában egy Auris - benne szőke nő a volánnál - megy egy 91-es mögött a sínen, és nem érti, mit keres ott önnön maga.
Nyilván gondolkodás nélkül követte a buszt, feltételezem, egy buszgarázsba is simán utánament volna.

(Mint a ködös viccben, amikor valaki beáll egy másik autó mögé, követi a ködlámpa fényét a ködben, aztán egyszer megállnak. Kiszáll az első autó vezetője, és odamegy a hátsóhoz: - Nem tudom, ön hova készül, de én megérkeztem haza a garázsomba...)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5568 Dátum: 2015.04.22 20:24:38 »
Érdemes a kommenteket elolvasni. Egy jellemző: idézd azt a helyet a KRESZből, amely szerint a biciklisták nem mehetnek át a zebrán! Tiszta jobbról előzős vita.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5569 Dátum: 2015.04.23 05:48:47 »
Érdemes a kommenteket elolvasni. Egy jellemző: idézd azt a helyet a KRESZből, amely szerint a biciklisták nem mehetnek át a zebrán! Tiszta jobbról előzős vita.

Figyelemmel arra, hogy a kijelölt gyalogosátkelőhely, mint a neve is mutatja a gyalogosok áthaladását biztosítja, és ugye a kerékpárral haladó nem minősül gyalogosnak, hanem járművezetőnek - kivéve, ha tolja -, ebből adódóan semmi keresnivalója kerekezve a zebrán.  Ezt nem kell leírni külön a KRESZ-ben, hiszen logikai úton levezethető.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5570 Dátum: 2015.04.23 08:41:28 »
Egy cikk Koreáról, de most ne a kerékpárutat nézzétek hanem a pályát:
http://index.hu/kerekagy/2015/04/20/napelem_sztrada_kerekparut_korea/
Ott is sokan mennek indokolatlanul a középső és belső sávban.
Érdekes hogy a buszsáv legbelül van :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5571 Dátum: 2015.04.23 08:50:45 »
És vajon mennyire ellenálló a fizikai behatásoknak a kerékpárút, ott középen? Én rettegnék, hogy vajon mikor bszódik bele egy busz, teherautó, személyautó. Ha megtörténik, mibe kerülhet vajon a helyreállítása?
Ez a megoldás nálunk elképzelhetetlen... :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5572 Dátum: 2015.04.23 18:16:16 »
Egy cikk Koreáról, de most ne a kerékpárutat nézzétek hanem a pályát:
http://index.hu/kerekagy/2015/04/20/napelem_sztrada_kerekparut_korea/
Ott is sokan mennek indokolatlanul a középső és belső sávban.
Érdekes hogy a buszsáv legbelül van :hmmmm:

Arrafele nem baloldali közlekedés van?  :?:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5573 Dátum: 2015.04.23 20:33:12 »
Érdemes a kommenteket elolvasni. Egy jellemző: idézd azt a helyet a KRESZből, amely szerint a biciklisták nem mehetnek át a zebrán! Tiszta jobbról előzős vita.
Baromság. GYALOGOS átkelőhely! És innentől nem kell külön leírni, hogy biciklisták ott nem mehetnek át.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5574 Dátum: 2015.04.23 21:07:39 »
Ja. zebrán nincs bringázás.

(persze jobbról előzés sincs, csak éppen az előzés meghatározása kérdéses. szerintem például én nem előzök akkor, amikor 130-cal haladva a jobb oldali sávban elmegyek egy sumér mellett ,aki a belsőben/középsőben 120-szal csorog - nem akarom kiújítani a vitát, csak annyit jeleznék, hogy szerintem az előzéshez sávváltás is kell, ami elhaladás esetén ugye nem valósul meg)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5575 Dátum: 2015.04.23 21:59:55 »
Ja. zebrán nincs bringázás.

(persze jobbról előzés sincs, csak éppen az előzés meghatározása kérdéses. szerintem például én nem előzök akkor, amikor 130-cal haladva a jobb oldali sávban elmegyek egy sumér mellett ,aki a belsőben/középsőben 120-szal csorog - nem akarom kiújítani a vitát, csak annyit jeleznék, hogy szerintem az előzéshez sávváltás is kell, ami elhaladás esetén ugye nem valósul meg)

Na! Még is lőn világosság!!!?ETSA :hug: :hug: :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5576 Dátum: 2015.04.24 01:09:47 »
Ja. zebrán nincs bringázás.

(persze jobbról előzés sincs, csak éppen az előzés meghatározása kérdéses. szerintem például én nem előzök akkor, amikor 130-cal haladva a jobb oldali sávban elmegyek egy sumér mellett ,aki a belsőben/középsőben 120-szal csorog - nem akarom kiújítani a vitát, csak annyit jeleznék, hogy szerintem az előzéshez sávváltás is kell, ami elhaladás esetén ugye nem valósul meg)

Miért, ha te korábban is a belső sávban haladtál, és közben beérsz szabályosan 130al haladva a külsőben egy 90el cammogó kamiont, akkor csak elhaladsz mellette, hiszen nem lehet sávváltással a belsőbb sávba menni?
Gabe 254.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5577 Dátum: 2015.04.24 07:36:09 »
Nekem meg az rémlik még kreszről, hogy létezik kikerülés, elhaladás és előzés is, mint manőver. Párhuzamos közlkedésre alkalmas úton asszem csak elhaladásról beszélünk, vagy ha nincs védőkorlát, akkor szabálytalan előzésről. Aztán lehet, hopgy rosszul emlékszem....mikor volt már az...!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5578 Dátum: 2015.04.24 23:14:57 »
(persze jobbról előzés sincs, csak éppen az előzés meghatározása kérdéses. szerintem például én nem előzök akkor, amikor 130-cal haladva a jobb oldali sávban elmegyek egy sumér mellett ,aki a belsőben/középsőben 120-szal csorog - nem akarom kiújítani a vitát, csak annyit jeleznék, hogy szerintem az előzéshez sávváltás is kell, ami elhaladás esetén ugye nem valósul meg)
Én sem akarom a vitát kiújítani, de szó sincs arról, hogy az előzéshez irányváltoztatásra lenne szükség. A KRESZ pl. külön kitér arra, hogy az előzést irányjelzéssel jelezni csak akkor szükséges, HA irányváltoztatással jár. Ergo nem feltétlenül jár azzal. Egy konkrét példa: előzés az is, ha elhaladsz a villamos mellett. Holott ehhez pl. nincs szükség irányváltoztatásra. Úgyhogy, ezt nem gondoltad jól.

Az előzés fogalma: http://kreszdoktor.hu/iii_a_kozuti_forgalommal_kapcsolatos_fogalmak.php
Az előzésre vonatkozó szabályok: http://kreszdoktor.hu/elozes.php

Remélem, ez segít megérteni  :yes:

« Utoljára szerkesztve: 2015.04.24 23:34:30 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5579 Dátum: 2015.04.24 23:18:18 »
Arrafele nem baloldali közlekedés van?  :?:
Nem. Csak 1945 szeptemberéig közlekedtek a bal oldalon (japán hatásra). Ekkor délre bevonultak az amcsik, északra pedig a szovjetek; és mindkettő meghonosította az adott országrészben a maga jobb oldali közlekedését. És így is maradt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )