Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304123 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5535 Dátum: 2015.04.17 21:01:03 »
Én ilyen esetben nyomnám a gázt előtte addig, amíg olyan helyre nem érünk, hogy el tudjam engedni. Bár itt valami minisztériumi autóról volt szó, de "nyilván" azért használja a megkülönböztető jelzést, mert fontos dolga van és államérdek :D

Komolyra fordítva a szót hasonlóan értelmezem a szituációt mint amikor szirénázó mentő van mögöttem a pirosnál. Ahogy Palacz is írja ilyen esetben, van hogy át kell menni a pirosan ha azzal segíted a mentőt a minél gyorsabb célba jutáshoz.

Arra viszont lenne egy tippem hogy milyen útvesztőkön kéne átmenni ahhoz, hogy mondjuk a 80-as szakasz végén elbújt traffipax 160km/h-s fotójánál elmagyarázd, hogy miért is mentél gyorsabban... Nagyon kíváncsi lennék hogy egyáltalán elengednék-e a büntetést.
El... ha bizonyítani tudnád, hogy miért mentél gyorsan  ::) ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5536 Dátum: 2015.04.17 21:01:42 »
Én nem fogom megtenni, mert nem keresem a bajt. Csak remélni lehet, hogy ezek után felhagynak ezzel a gyakorlattal.

Viszont az "áldásos" állásfoglalásnak köszönhetően, majd nézzétek meg, hogy el fog szaporodni az útjainkon a jobbról előzés :nono: :censored: ...  Pedig ez eszeveszett dolog, mert Európa kontinentális részén, úgy általában, NEM kell arra számítanod lakott területen kívül, hogy tőled jobbra érkezhet hátulról egy nálad gyorsabb autó!  :no:  :helpsmilie:
Azért lehetne ennek egy olyan hatása, hogy többen igyekeznének vissza a külső sávba, mert akkor nyugodtabban vezethet. :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5537 Dátum: 2015.04.17 21:05:44 »
Végül is ott még nem büntethet 150-ig ha traffi van és fényképezés és kamerázás van. De már 131-nél is büntethet ha ott a helyszínen meg is állít e miatt. Szóval ha ott van a rendőr, GPS 130 fölé én nem mennék. De annak meg kicsi az esélye, hogy pont akkor mérnek amikor te épp elmész mellette és bemérnek téged 140-el és a megelőzött rendőr megbeszéli ezt a traffizóval és megállít e miatt. Ebben az esetben lehet  félni ha 130 fölött előzöl. Vagy az autóban olyan traffi van esetleg, ami mozgás közben is tud mérni, ezt meg nem lehet tudni. Bár, nem rendőr autókból szoktak traffizni mi felénk.
Nagyon sok (és egyre több) rendőrautóban van trafi. Szóval csak óvatosan ezzel! Én 1000 %, hogy nem előzném meg őket, ha a tényleges megengedett legnagyobb sebességgel haladnának.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5538 Dátum: 2015.04.17 21:06:13 »
Azért lehetne ennek egy olyan hatása, hogy többen igyekeznének vissza a külső sávba, mert akkor nyugodtabban vezethet. :yes:
Bár így lenne... legyen igazad  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5539 Dátum: 2015.04.18 12:01:27 »
Na nkh mit valaszolt? /nekem egyellore nem lesz idom cseszegetni oket/
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5540 Dátum: 2015.04.18 12:17:37 »
Azért lehetne ennek egy olyan hatása, hogy többen igyekeznének vissza a külső sávba, mert akkor nyugodtabban vezethet. :yes:

Szerintem nem mindenki van tisztában azzal, hogy a belső sávban csak előzéskor szabad menni !!!  :whistling:
Magamból indulok ki... :innocent:
Itt Békésben szinte alig van 4 sávos út... ::) Amikor "lett egy kicsi" újdonság volt... és nem tudtuk, hogyan kell szabályosan közlekedni rajta...nem voltunk hozzászokva :flowers:
Nem mindenki jár napi szinten autópályán, hogy ezt TUDJA sajnos... :hmmmm:
Persze ez nem mentség tudom... :whistling: :no:
Meg van amikor a külső sáv "rázósabb"... azért mennek a belsőben... :)
 :flowers:



Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5541 Dátum: 2015.04.18 12:32:30 »
Szerintem nem mindenki van tisztában azzal, hogy a belső sávban csak előzéskor szabad menni !!!  :whistling:
Magamból indulok ki... :innocent:
Itt Békésben szinte alig van 4 sávos út... ::) Amikor "lett egy kicsi" újdonság volt... és nem tudtuk, hogyan kell szabályosan közlekedni rajta...nem voltunk hozzászokva :flowers:
Nem mindenki jár napi szinten autópályán, hogy ezt TUDJA sajnos... :hmmmm:
Persze ez nem mentség tudom... :whistling: :no:
Meg van amikor a külső sáv "rázósabb"... azért mennek a belsőben... :)
 :flowers:
Igen vannak még egyéb okok is, miért nem a külsőbe megyünk: pl mert előbb utóbb előzni kell a teherautókat, lassúbb járműveket, ki-, bekanyaródókat.
Inkább a 3 sávos pályán nagyon sokan nem mennek ki a külsőbe.Úgy gondolják a belső sávban majd száguld aki akar (ha kicsi a forgalom, ha meg nagy, pláne nem megy le, mert fél hogy nem fog tudni kijönni előzni :D)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5542 Dátum: 2015.04.18 13:46:15 »
Igen vannak még egyéb okok is, miért nem a külsőbe megyünk: pl mert előbb utóbb előzni kell a teherautókat, lassúbb járműveket, ki-, bekanyaródókat.
Inkább a 3 sávos pályán nagyon sokan nem mennek ki a külsőbe.Úgy gondolják a belső sávban majd száguld aki akar (ha kicsi a forgalom, ha meg nagy, pláne nem megy le, mert fél hogy nem fog tudni kijönni előzni :D)

Ezek mondvacsinált egoista okok.  És kivétel nélkül szabálytalanok. Imádom, amikor a középsőben hetveneznek a papók-mamók én meg jövök a külsőbe szabályos 130-al.  :censored:  Egyébként meg közel s távol egy kóborló kamion, ami egyébként is kilencven környékén dönget. :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5543 Dátum: 2015.04.18 13:53:52 »
Ezek mondvacsinált egoista okok.  És kivétel nélkül szabálytalanok. Imádom, amikor a középsőben hetveneznek a papók-mamók én meg jövök a külsőbe szabályos 130-al.  :censored:  Egyébként meg közel s távol egy kóborló kamion, ami egyébként is kilencven környékén dönget. :devil:
most voltunk a belgáknál a tavaszi szünetben. belgium, németország, ausztria, magyarország egykutya. ha három sáv van, a többség középen megy. szabálytalanul...én a külsőben gyakran elmegyek mellettük...néha villogok de úgy tűnik, fogalmuk sincs róla, hogy miért  :ph34r:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5544 Dátum: 2015.04.18 14:28:51 »
A gyalogosok a mozgólépcsőn nem képesek jobb oldalra állni, mit akarunk az autósoktól?
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5545 Dátum: 2015.04.18 14:46:17 »
A gyalogosok a mozgólépcsőn nem képesek jobb oldalra állni, mit akarunk az autósoktól?
No de mint gyalogos nem is mindenkinek van jogsija [rohog]
Egy jobbkezesnek ha visz valamit általában a bal keze a szabad , tehát azzal fog fogodzkodni ;) (vagy nem :wacko:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5546 Dátum: 2015.04.18 19:52:04 »
/nekem egyellore nem lesz idom cseszegetni oket/
Mi lenne, ha ez rám is vonatkozna ;) ?

Nem fogok nekik írni. Én tudom, hogy mi a vizsgabiztosok és az oktatók álláspontja. Nekem ez elég. Totálisan nem érdekel, milyen fórum mond mást, amíg nem maga a jogszabály változik meg - vagy amíg azt nem mondják nekem a vizsgabiztosok, hogy innentől máshogy értelmezzük (amit nagyon csodálnék és sajnálnék). A KRESZ világosan fogalmaz arról, hogy hol lehet jobbról elhaladni másik jármű mellett. Slussz  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5547 Dátum: 2015.04.18 19:56:05 »
Szerintem nem mindenki van tisztában azzal, hogy a belső sávban csak előzéskor szabad menni !!!  :whistling:
András, kb. 2 napon belül kb. harmadszor írod le, hogy ilyen meg olyan szabályokkal nem vagy tisztában  ;) ... pedig tényleg semeddig nem tart utánakeresni. A www.kreszdoktor.hu oldalon rövid idő alatt átfutható az egész.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5548 Dátum: 2015.04.18 19:59:18 »
köszi ! Megnézem!

p.s. Nem hiszem, hogy én vagyok a legkevésbé szabálykövető az utakon... :innocent:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5549 Dátum: 2015.04.18 20:00:23 »
No de mint gyalogos nem is mindenkinek van jogsija [rohog]
No de ki van írva, hogy kérjük, álljanak a jobb oldalra, oszt mégse :surrender:
music