Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304356 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5505 Dátum: 2015.04.09 20:39:23 »
Útakadályt? Ebben a konkrét esetben a Vmax közelében, vagy pont annyival ment. Tehát sok minden volt, de nem útakadály. Az vitán felül áll, hogy szabálytalan volt.

Én meg azt remélem, hogy a sok idióta belső sávos végre észbe kap.  Jó lenne azt kiterjeszteni a középső sávra is, ahol van. A nyuggerek ott tolják 80-90- km/h-val.  Nehogy máááá' a kamijjon mögött menjenek...  :devil: Jellemzően kiskocsikkal, max egynégy fullfapad. De fixen a középsőben, a szélén meg senki.  :innocent:
Igen, ezt rengetegen művelik, és borzasztóan idegesítő  :nonono:

Ami a rendőröket illeti: óra szerint 130-al (valós bő 120-al) bizony útakadályt játszottak.

De én pl. azt sem szeretem, amikor valaki, lakott területen, stabil és precíz óra szerint 50-el autókázik a p.k.a. út belső sávjában  :nonono: ... gondolván, hogy ezt ő MEGTEHETI, hisz a törvény betűje szerint ezzel ÉPP nem akadályoz senkit. Na ja... sok mindenből (gondolok itt jellemvonásokra) jelest érdemel az ilyen autós.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5506 Dátum: 2015.04.09 20:47:54 »

Ami a rendőröket illeti: óra szerint 130-al (valós bő 120-al) bizony útakadályt játszottak.


Ilyenkor, ha sietnék -kis bátorsággal- én elmennék a külsőben +5-el mellettük... :whistling:
... de lehet, hogy ott mégis meggondolnám magam... :hmmmm: :)
 :flowers:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5507 Dátum: 2015.04.09 20:50:06 »
Ilyenkor, ha sietnék -kis bátorsággal- én elmennék a külsőben +5-el mellettük... :whistling:
... de lehet, hogy ott mégis meggondolnám magam... :hmmmm: :)
 :flowers:
Azóta ezen agyalok, mióta láttam ezt a videót.

És nem merném bevállalni. Ők ERRE VÁRNAK! Garantáltan utánad mennénnek, megállítanának - és a MINIMUM, amire számíthatnál, egy kellemetlen beszélgetéssel kísért, NAGYON alapos ellenőrzés. Továbbá, elég jó eséllyel, egy feljelentés is - hacsak nem adnád elő NAGYON meggyőzően, hogy nincs igazuk. (És kéretik nem elfelejteni, hogy micsoda képlékenyen megítélt kérdéskörről van szó!)

Nekem ez nem kéne  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5508 Dátum: 2015.04.09 21:47:33 »
Baromság. Nagyon szomorú, hogy egy minisztérium ilyen elkapkodott, átgondolatlan zagyvaságot ad ki, kvázi hivatalos álláspontként. A KRESZ-el ellentétes az, amit leírtak.

Ami a többit illeti: ja, nyilván nem véletlen, hogy a rendőrök óra szerint 130-al mentek. Mondom én, hogy nevelő szándékkal csinálják  ::) ... mindenesetre az örvendetes, hogy vizsgálatot rendeltek el emiatt. Bár nem tudom, mit kell vizsgálódni? Szabálytalan, hogy nem tértek vissza a külső sávba. Pont...
Nem véletlenül linkeltem. Csak arra akartam rámutatni, hogy nagyon is nem egyértelmű a KRESZ ebben (is). Átgondolatlan zagyvaság?  :hmmmm: Én nem vagyok meggyőzve erről.
Tudom, szerinted egyértelmű, de más szerint nem. Itt is egy példa, de volt sok más is.

Szóval megint ott vagyunk, hogy az a szabály, amit még jogi személyek is másként értelmeznek, az nagyon nem jó szabály (megfogalmazás). És döntse el a hétköznapi júzer, ott, akkor és jól ... irreális elvárás.

Most is úgy gondolom, hogy ha más valaki hülye, nekem hadd ne kelljen annak lennem! Tehát ha indokolatlanul vonatozik 30 autó a belső sávban, nekem ne kelljen miattuk szabálytalanul a belsőbe sorolnom vagy indokolatlanul lassabban mennem.  :nono:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5509 Dátum: 2015.04.09 21:51:58 »
Nem véletlenül linkeltem. Csak arra akartam rámutatni, hogy nagyon is nem egyértelmű a KRESZ ebben (is). Átgondolatlan zagyvaság?  :hmmmm: Én nem vagyok meggyőzve erről.
Tudom, szerinted egyértelmű, de más szerint nem. Itt is egy példa, de volt sok más is.
Szóval megint ott vagyunk, hogy az a szabály, amit még jogi személyek is másként értelmeznek, az nagyon nem jó szabály (megfogalmazás). És döntse el a hétköznapi júzer, ott, akkor és jól ... irreális elvárás.
Most is úgy gondolom, hogy ha más valaki hülye, nekem hadd ne kelljen annak lennem! Tehát ha indokolatlanul vonatozik 30 autó a belső sávban, nekem ne kelljen miattuk szabálytalanul a belsőbe sorolnom vagy indokolatlanul lassabban mennem.  :nono:

 :yes:

mióta mondogatom...én elmegyek a marhák mellett jobbról is. rendőr legyen a talpán, aki rám fog tudni verni egy bírságot emiatt...

persze azt az ominózus zsernyákot nem "előztem" volna meg, ennyire nem vagyok életunt :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5510 Dátum: 2015.04.09 21:54:46 »
Azóta ezen agyalok, mióta láttam ezt a videót.

És nem merném bevállalni. Ők ERRE VÁRNAK! Garantáltan utánad mennénnek, megállítanának - és a MINIMUM, amire számíthatnál, egy kellemetlen beszélgetéssel kísért, NAGYON alapos ellenőrzés. Továbbá, elég jó eséllyel, egy feljelentés is - hacsak nem adnád elő NAGYON meggyőzően, hogy nincs igazuk. (És kéretik nem elfelejteni, hogy micsoda képlékenyen megítélt kérdéskörről van szó!)

Nekem ez nem kéne  ::)
Jogilag elfogadható-e a kiprovokált szabálytalanságért történő eljárás? Ha bizonyítom ezt (kamera), akkor mi a jogi helyzet?
Mert hogy etikailag erősen kérdéses, azon ugye nem vitatkozunk  ;)

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5511 Dátum: 2015.04.09 22:24:57 »
Na ja... ha GPS szerint 130-al megy...

Akkor ne is akarja megelőzni őt senki, akár hol megy, és akárki megy ott, ha rendőr, ha nem!! 130 a max. Kész.
Vagy menjen, de akkor utána ne csodálkozzon ha bírság lesz belőle.
Ezért nem szoktam sietni visszafelé a külsőbe ha eleve 130-al megyek (GPS szerint). Persze nem maradok bent, de 160-al érkező ámokfutó elől nem fogok kitérni hirtelen a külsőbe vagy féket nyomni vagy a megelőzött jármű elé gyorsan bevágni, hogy a száguldozó mehessen. Előzés, a megelőzött autó elé úgy megyek be, hogy a követési távolság ne legyen túl kicsi, addig tart az előzésem amíg ez meg nincs, kész.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5512 Dátum: 2015.04.09 22:36:12 »
Akkor ne is akarja megelőzni őt senki, akár hol megy, és akárki megy ott, ha rendőr, ha nem!! 130 a max. Kész.
Vagy menjen, de akkor utána ne csodálkozzon ha bírság lesz belőle.

Önkéntes rendőr vagy? Igazságosztó?

A rendőr autó km órája nem hitelesített műszer, az hogy ki mit lát rajta, érdektelen.

(mielőtt félreértés lesz belőle: én még óra szerint sem megyek 130-cal, de az önkéntes igazságosztókat nem kedvelem  ;) )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5513 Dátum: 2015.04.09 23:35:01 »
Azóta ezen agyalok, mióta láttam ezt a videót.

És nem merném bevállalni. Ők ERRE VÁRNAK! Garantáltan utánad mennénnek, megállítanának - és a MINIMUM, amire számíthatnál, egy kellemetlen beszélgetéssel kísért, NAGYON alapos ellenőrzés. Továbbá, elég jó eséllyel, egy feljelentés is - hacsak nem adnád elő NAGYON meggyőzően, hogy nincs igazuk. (És kéretik nem elfelejteni, hogy micsoda képlékenyen megítélt kérdéskörről van szó!)
Most már megteheted, miért éppen egy ilyen eset kapcsán érkezett a minisztériumi állásfoglalás, ami neki mégiscsak felettes szerve, ami szerint megelőzhető.
music     

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5514 Dátum: 2015.04.09 23:55:31 »
Kiszámoltam én is a rendőrautó sebességét. (GPS) pontos számítás szerint 123 - 124 Km/h a 4 Km átlaga. (kb. 6 Km van rögzítve a felvételen) Az órája kb. 130-at mutatott. Nem a video elejétől kell nézni, mert ott még 70-es tábla van az első Km utánig. 1-es Km 0:09-nél van. kb. 12 másodperc múlva fel van oldva a 70-es tábla. A kettes kilométerkőnél (ami ugye kb. + 0,7 Km és + 20 másodperc és 0:41-nél van) már fel tud gyorsulni simán utazósebességre (pl. 130-ra) meg van egy kis lejtő is. Ezért onnan számoltam a 6-os Km-ig (2:38). Az még simán rajta van a videón.
Minek pattogott ott az BMW-s? Vagy ha van GPS-e, akkor az a + 7 Km/h elég egy lassú elhaladáshoz.

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5515 Dátum: 2015.04.10 00:03:36 »
http://index.hu/belfold/2015/04/09/poffeszkedo_rendorauto_lehet_jobbrol_elozni/

Jeeee??? es ebben benne sincs a kezem/na jo csak annyira, hogy tc-nel tudtak az orfk es miniszteriaum allaspontjat, de nem tudom, hogy Tibi sugott-e/

ize ki mondta multkor, hogy nem lesz errol hivatalos allaspont?

Palaczk akkor most Te josz a nkh-val
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5516 Dátum: 2015.04.10 00:05:01 »
Önkéntes rendőr vagy? Igazságosztó?

A rendőr autó km órája nem hitelesített műszer, az hogy ki mit lát rajta, érdektelen.

(mielőtt félreértés lesz belőle: én még óra szerint sem megyek 130-cal, de az önkéntes igazságosztókat nem kedvelem  ;) )

Nem, de segíteni sem fogok neki, de szándékosan hátráltatni sem. Megyek a max sebességgel aztán ki a külsőbe szabályosan, várja ki míg befejezem. Ennyi. Akinek ezzel baja van (villog, dudál rám), az a hibát magába keresse és nyugodjon le, szálljon le a magas lóról.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5517 Dátum: 2015.04.10 06:22:05 »
Nem, de segíteni sem fogok neki, de szándékosan hátráltatni sem. Megyek a max sebességgel aztán ki a külsőbe szabályosan, várja ki míg befejezem. Ennyi. Akinek ezzel baja van (villog, dudál rám), az a hibát magába keresse és nyugodjon le, szálljon le a magas lóról.

 :yes: :yes: :yes: Cogiti ergo...!

Erre rátesz egy lapáttal, amikor fáken trákk drájver tol a 0-on 100-al dombnak felfelé a jobb külsőben haladva és villog, meg rámtorlódik, hogy tűnjek előle. Mégis hová, és legfőképpen miért is???????? Verjebelerakjabele a rútc!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5518 Dátum: 2015.04.10 13:19:05 »
:yes: :yes: :yes: Cogiti ergo...!

Erre rátesz egy lapáttal, amikor fáken trákk drájver tol a 0-on 100-al dombnak felfelé a jobb külsőben haladva és villog, meg rámtorlódik, hogy tűnjek előle. Mégis hová, és legfőképpen miért is???????? Verjebelerakjabele a rútc!!

Na akkor történt velem hogy mentem pest felöl Kecskemét felé a választások elött. Az M5-ön valamilyen munka folyt igy kilométereken keresztül csak egy sáv, a belsö volt járható max 80km/h. Egyszer csak megpillantottam a tükörben a kék villogot (Orbán ment kecskemétre...)elörenézve meg láttam hogy még több mint 1km van hátra elöre. Mikor beértek persze a bunkó villogtatott rám hogy húzzak elölle... csak kérdem én is hogy hova? Igy gyorsitottam mert hát idegesitettek....

De most ilyenkor mi a teendö? Hivatalossan semmi ha jol gondolom...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5519 Dátum: 2015.04.10 16:11:02 »
Egyébként az a verzió miért nem kapott nagyobb hangot, ami szerint előzési szándékot szabályosan lehet jelezni dudálással? Tehát az ember fia/lánya bemegy mögé, egy ideig követi, majd fogja magát és egyszer rádudál. Ha nem ébred, akkor még egyszer, hosszabban...És ebbe végképp nem lehet belekötni.
Gabe 254.