Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304316 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5490 Dátum: 2015.04.09 10:17:27 »
Na, ezt aztán jól megmagyarázták. Érdekelne, hogy a KRESZ mely passzusa alapján írták ezt...  :no:
Biztos az, hogy ez párhuzamos közlekedés, ha nem jár sávváltással :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5491 Dátum: 2015.04.09 11:16:52 »
Biztos az, hogy ez párhuzamos közlekedés, ha nem jár sávváltással :hmmmm:
Csak a KRESZ a párhuzamos közlekedés közbeni jobbról elhaladást lakott területre fogalmazta meg, lakott területen kívül nem, tehát, az nem megengedett. Most ez érdekes lesz, akkor bárki, bármikor, bárhol elhaladhatok sávváltás nélkül többsávos úton?  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5492 Dátum: 2015.04.09 11:35:33 »
Csak akkor, ha tömött sorok alakultak már ki. Mint vasárnap este az M3-ason kb. Hatvan magasságától Pest felé. Hol a külső haladt jobban, hol a belső.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5493 Dátum: 2015.04.09 15:30:25 »
Sok helyen van olyan helyzet, hogy lakott területen kívül forgalomirányító lámpa van. Ha ez megfog, és én vagyok az első, akkor a belső sávban lévőnél nem gyorsíthatok jobban, mert akkor megelőzném? Vagy toljam az autó orrát induláskor előrébb amikor még piros a lámpa és a másik még áll....  ::)

Én elmentem volna mellette, ha GPS szerint 130 alatt van a sebessége, de nem úgy, hogy kivágok mögüle. Ki a külsőbe, egy ideig ott haladok és aztán szép lassan el mellette. Ennyi.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5494 Dátum: 2015.04.09 17:51:42 »
Csak a KRESZ a párhuzamos közlekedés közbeni jobbról elhaladást lakott területre fogalmazta meg, lakott területen kívül nem, tehát, az nem megengedett. Most ez érdekes lesz, akkor bárki, bármikor, bárhol elhaladhatok sávváltás nélkül többsávos úton?  :hmmmm:

Itt Bcsab Gyula között 110 a megengedett seb. négy sávos(8 km az egész út). k.b. az egész megyében ez az ÖSSZES négy sávos út.(de ez a mi bajunk :cry:)
Naponta megteszem oda-vissza.
 Itt is van aki a belsőben "pöffeszkedik" szerencsétlenkedik. Ha lassan megy , simán elmegyek mellette jobbról. Mivel a belsőben csak akkor szabad folyamatosan menni, ha telített az út. De ez ugye "szubjektív". Figyelembe véve még azt a szabályt IS, hogy úgy kell közlekednem, hogy FELTÉTELEZNEM KELL, hogy a közlekedés többi résztvevője is betartja a KRESZT, tehát NYILVÁNVALÓAN AZÉRT halad folyamatosan a belsőben mert telített az út! Ha telített, akkor párhuzamos közlekedés valósul meg, ÉS elmehetek a külsőben mellette! Természetesen ezt figyelembe véve sem léphetem túl a 110-et!
 :surrender:

DE "értelmezhetem " másképp is "jogilag"!
VAlamelyik topikban valaki azt írta, hogy, ha valaki nyilvánvalóan szabályt szeg(pl. olyan helyen parkol, hogy a záróvonal érintése nélkül nem lehet elmenni mellette), AKKOR én is szeghetek szabályt( pl. átléphetem a záróvonalat, hogy kikerüljem). Hiszen egy szabálytalankodó miatt NEM állhat meg az élet(forgalom)! :nono:
E szerint(szerintem is) az NYILVÁNVALÓ szabályszegés, hogy valaki FOLYAMATOSAN a belsőben haladva feltartja a forgalmat a lassú("akár" 20...80km/ óra!!!) haladásával. ILYENKOR szerintem jogos elmenni mellette a külsőben( amúgy is ott KELL menni)! :yes: Hiszen az élet nem állhat meg. :nono:

Tehát én minden teketória nélkül elmegyek a külsőben adott esetben akár a rendőrautó mellett is... persze betartava a megengedett max seb-et. :tt2:
Persze, ha max megengedettel megy valaki a belsőben...az más... :whistling: :innocent: ... esetleg +5-el elmész mellette... betartva a párhuzamos közlekedés szabályait ... az első "értelmezésem" szerint...
(persze ez k.b. UGYAN AZ, mintha  a külsőben megy valaki max megengedettel... és te a belsőben mész el mellete +5-el)  :otlet: :otlet: :otlet:=>GYORSHAJTÁS  ;)

Ááááá... jogásznak kellett volna mennem... :cry: :flowers:

p.s. csakhogy én is "bedobjam a macskát a kutyák közé"... :devil:


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5495 Dátum: 2015.04.09 18:11:33 »
Csak a KRESZ a párhuzamos közlekedés közbeni jobbról elhaladást lakott területre fogalmazta meg, lakott területen kívül nem, tehát, az nem megengedett. Most ez érdekes lesz, akkor bárki, bármikor, bárhol elhaladhatok sávváltás nélkül többsávos úton?  :hmmmm:
No de másra nem gondolhatott :hmmmm: :D
Egyébként láttam olyan piktogramot  hogy cik-cakkban jelzik az "előző kocsi" nyomvonalát (balról-jobbra-balra vissza a belső sávba és angolul úgy hívták no slalon) lehet hogy úgy értelmezik az a tilos.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5496 Dátum: 2015.04.09 18:17:09 »
Itt Bcsab Gyula között 110 a megengedett seb. négy sávos(8 km az egész út). k.b. az egész megyében ez az ÖSSZES négy sávos út.(de ez a mi bajunk :cry:)
Naponta megteszem oda-vissza.
 Itt is van aki a belsőben "pöffeszkedik" szerencsétlenkedik. Ha lassan megy , simán elmegyek mellette jobbról. Mivel a belsőben csak akkor szabad folyamatosan menni, ha telített az út. De ez ugye "szubjektív". Figyelembe véve még azt a szabályt IS, hogy úgy kell közlekednem, hogy FELTÉTELEZNEM KELL, hogy a közlekedés többi résztvevője is betartja a KRESZT, tehát NYILVÁNVALÓAN AZÉRT halad folyamatosan a belsőben mert telített az út! Ha telített, akkor párhuzamos közlekedés valósul meg, ÉS elmehetek a külsőben mellette! Természetesen ezt figyelembe véve sem léphetem túl a 110-et!
 :surrender:

DE "értelmezhetem " másképp is "jogilag"!
VAlamelyik topikban valaki azt írta, hogy, ha valaki nyilvánvalóan szabályt szeg(pl. olyan helyen parkol, hogy a záróvonal érintése nélkül nem lehet elmenni mellette), AKKOR én is szeghetek szabályt( pl. átléphetem a záróvonalat, hogy kikerüljem). Hiszen egy szabálytalankodó miatt NEM állhat meg az élet(forgalom)! :nono:
E szerint(szerintem is) az NYILVÁNVALÓ szabályszegés, hogy valaki FOLYAMATOSAN a belsőben haladva feltartja a forgalmat a lassú("akár" 20...80km/ óra!!!) haladásával. ILYENKOR szerintem jogos elmenni mellette a külsőben( amúgy is ott KELL menni)! :yes: Hiszen az élet nem állhat meg. :nono:

Tehát én minden teketória nélkül elmegyek a külsőben adott esetben akár a rendőrautó mellett is... persze betartava a megengedett max seb-et. :tt2:
Persze, ha max megengedettel megy valaki a belsőben...az más... :whistling: :innocent: ... esetleg +5-el elmész mellette... betartva a párhuzamos közlekedés szabályait ... az első "értelmezésem" szerint...
(persze ez k.b. UGYAN AZ, mintha  a külsőben megy valaki max megengedettel... és te a belsőben mész el mellete +5-el)  :otlet: :otlet: :otlet:=>GYORSHAJTÁS  ;)

Ááááá... jogásznak kellett volna mennem... :cry: :flowers:

p.s. csakhogy én is "bedobjam a macskát a kutyák közé"... :devil:
Akkor szerinted ha a belső sávban megy valaki, akkor az a sáv telített [rohog], tehát mehetsz a külsőben tovább :sorcerer:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5497 Dátum: 2015.04.09 18:20:31 »
Akkor szerinted ha a belső sávban megy valaki, akkor az a sáv telített [rohog], tehát mehetsz a külsőben tovább :sorcerer:
Az első "értelmezésem" szerint...IGEN... különben miért menne ott?! Hiszen feltételeznem KELL, hogy betartja a KRESZT! :tt2:
De ott a másik értelmezés is!!!
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5498 Dátum: 2015.04.09 19:22:46 »
Csak a KRESZ a párhuzamos közlekedés közbeni jobbról elhaladást lakott területre fogalmazta meg, lakott területen kívül nem, tehát, az nem megengedett. Most ez érdekes lesz, akkor bárki, bármikor, bárhol elhaladhatok sávváltás nélkül többsávos úton?  :hmmmm:

Éslőn, a gondolat öntudatra ébrede!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5499 Dátum: 2015.04.09 19:45:43 »
http://index.hu/belfold/2015/04/09/poffeszkedo_rendorauto_lehet_jobbrol_elozni/
Baromság. Nagyon szomorú, hogy egy minisztérium ilyen elkapkodott, átgondolatlan zagyvaságot ad ki, kvázi hivatalos álláspontként. A KRESZ-el ellentétes az, amit leírtak.

Ami a többit illeti: ja, nyilván nem véletlen, hogy a rendőrök óra szerint 130-al mentek. Mondom én, hogy nevelő szándékkal csinálják  ::) ... mindenesetre az örvendetes, hogy vizsgálatot rendeltek el emiatt. Bár nem tudom, mit kell vizsgálódni? Szabálytalan, hogy nem tértek vissza a külső sávba. Pont...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5500 Dátum: 2015.04.09 19:55:35 »
Baromság. Nagyon szomorú, hogy egy minisztérium ilyen elkapkodott, átgondolatlan zagyvaságot ad ki, kvázi hivatalos álláspontként. A KRESZ-el ellentétes az, amit leírtak.

Ami a többit illeti: ja, nyilván nem véletlen, hogy a rendőrök óra szerint 130-al mentek. Mondom én, hogy nevelő szándékkal csinálják  ::) ... mindenesetre az örvendetes, hogy vizsgálatot rendeltek el emiatt. Bár nem tudom, mit kell vizsgálódni? Szabálytalan, hogy nem tértek vissza a külső sávba. Pont...

Igazából -gyakorlatban- itt nem az a lényeg, hogy a külső vagy belső sávban mentek 130-al!!! Hiszen hiszen semmiképpen nem lehet őket megelőzni szabályosan!!!
Rendőrautót GYORSHAJTÁSSAL NEM előzünk meg!!! punktum. :flowers:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5501 Dátum: 2015.04.09 20:01:05 »
p.s. csakhogy én is "bedobjam a macskát a kutyák közé"... :devil:
A szabálytalan parkolás miatti záróvonal-átlépéses párhuzamodban van logika  :) !

Tény, hogy lakott területen kívül, p.k.a. úton, a másik jármű mellett jobbról elhaladni szabálytalan. DE az is tény, hogy a másik járműnek kötelessége lenne visszatérni a külső sávba. Ha ezt nem teszi meg, ÉS ráadásul még a megengedett legnagyobb sebességnél lassabban is halad, azzal olyan helyzetet teremt, amely szabályosan nem is jöhetne létre. Ténylegesen nem várható el, hogy mondjuk Érdtől Paksig menj valaki miatt 110-el az autópályán, csak azért, mert ő ennyivel halad a belső sávban  :nonono: ... alaposan végiggondolva, én is azt mondom, hogy ebben az esetben, a másik által teremtett szabálytalan helyzet kvázi "felment" téged a jobbról elhaladás tilalma alól  :sorcerer: - ahogy a szabálytalan parkolás is, a záróvonal átlépésének tilalma alól.

Sose gondoltam volna, hogy valaha ilyesmit fogok leírni  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5502 Dátum: 2015.04.09 20:04:31 »
Igazából -gyakorlatban- itt nem az a lényeg, hogy a külső vagy belső sávban mentek 130-al!!! Hiszen hiszen semmiképpen nem lehet őket megelőzni szabályosan!!!
Rendőrautót GYORSHAJTÁSSAL NEM előzünk meg!!! punktum. :flowers:
Na ja... ha GPS szerint 130-al megy, azzal tényleg olyan helyzetet teremt, amely szabályosan nem oldható meg. Viszont, ehhez simán mehetne a külső sávban is  ::) :hmmmm:

Én nagyon remélem, hogy ez az ügy, az ekörül kialakult széles körű nyilvánosság és figyelem, arra készteti majd a rendőrség döntéshozóit, hogy eltiltsák az állományt ettől a gyakorlattól, hogy a belsőben játsszanak útakadályt  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5503 Dátum: 2015.04.09 20:13:01 »
Na ja... ha GPS szerint 130-al megy, azzal tényleg olyan helyzetet teremt, amely szabályosan nem oldható meg. Viszont, ehhez simán mehetne a külső sávban is  ::) :hmmmm:

Én nagyon remélem, hogy ez az ügy, az ekörül kialakult széles körű nyilvánosság és figyelem, arra készteti majd a rendőrség döntéshozóit, hogy eltiltsák az állományt ettől a gyakorlattól, hogy a belsőben játsszanak útakadályt  :nono:

Útakadályt? Ebben a konkrét esetben a Vmax közelében, vagy pont annyival ment. Tehát sok minden volt, de nem útakadály. Az vitán felül áll, hogy szabálytalan volt.

Én meg azt remélem, hogy a sok idióta belső sávos végre észbe kap.  Jó lenne azt kiterjeszteni a középső sávra is, ahol van. A nyuggerek ott tolják 80-90- km/h-val.  Nehogy máááá' a kamijjon mögött menjenek...  :devil: Jellemzően kiskocsikkal, max egynégy fullfapad. De fixen a középsőben, a szélén meg senki.  :innocent:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5504 Dátum: 2015.04.09 20:17:16 »
A szabálytalan parkolás miatti záróvonal-átlépéses párhuzamodban van logika  :) !

Tény, hogy lakott területen kívül, p.k.a. úton, a másik jármű mellett jobbról elhaladni szabálytalan. DE az is tény, hogy a másik járműnek kötelessége lenne visszatérni a külső sávba. Ha ezt nem teszi meg, ÉS ráadásul még a megengedett legnagyobb sebességnél lassabban is halad, azzal olyan helyzetet teremt, amely szabályosan nem is jöhetne létre. Ténylegesen nem várható el, hogy mondjuk Érdtől Paksig menj valaki miatt 110-el az autópályán, csak azért, mert ő ennyivel halad a belső sávban  :nonono: ... alaposan végiggondolva, én is azt mondom, hogy ebben az esetben, a másik által teremtett szabálytalan helyzet kvázi "felment" téged a jobbról elhaladás tilalma alól  :sorcerer: - ahogy a szabálytalan parkolás is, a záróvonal átlépésének tilalma alól.

Sose gondoltam volna, hogy valaha ilyesmit fogok leírni  ::)

Istenem, köszönöm, hogy valaki megérti a KRESZ "SZELLEMÉT! :clap: :flowers:
A KRESZ egy koherens -egységes szabály rendszer! És nem lehet EGYETLEN szabályt kiragadva alkalmazni, ha törik- ha szakad!

példa:
Ha valaki 40-el megy a belsőben... álljak be mellé én is 40-el a külsőbe...??? Ezzel SOKKAL NAGYOBB VESZÉLY HELYZETET TEREMTENÉK, mintha elmegyek simán mellette óvatosan a külsőben(úgyis ott KELL mennem)! Hiszen belém zúghat valaki 130-al  :devil:

Welcome to real word! :clap:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.