Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304164 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5430 Dátum: 2015.03.27 10:01:51 »
Ahogy music is írta: szabályos megoldás nincs erre a helyzetre. Tényleg csak annyit tehetnél (szabályosan), hogy besorolsz mögéjük a belsőbe, és megpróbálod őket (villogtatással, dudálással) egyesével eltakarítani az útból. Nonszensz  ::) ...

Elhiszem, hogy ez végtelenül bosszantó - és azt is megértem, ha erre végül úgy reagálsz, hogy elmész mellettük jobbról. De ez nem szabályos.
NEM sorolhatok be mögé SZABÁLYOSAN, mert jobbra tartási kötelességem van. Nincs kit előzzek, tehát mi a francot keressek a belső sávban???  :surrender:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5431 Dátum: 2015.03.27 10:10:20 »
NEM sorolhatok be mögé SZABÁLYOSAN, mert jobbra tartási kötelességem van. Nincs kit előzzek, tehát mi a francot keressek a belső sávban???  :surrender:
De, besorolhatsz a megelőzendő jármű mögé!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5432 Dátum: 2015.03.27 10:13:23 »
De, besorolhatsz a megelőzendő jármű mögé!

Ilyenkor szoktam én a külsőből a középsőbe, onnan a belsőbe, megelőzőm a majmot és visszamegyek a külsőbe.  Időnként villog a majom, hogy mit csinálok. Mondjuk nem megyek a pályán a középsőben kilencvennel.   :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5433 Dátum: 2015.03.27 10:14:25 »
Ilyenkor szoktam én a külsőből a középsőbe, onnan a belsőbe, megelőzőm a majmot és visszamegyek a külsőbe.  Időnként villog a majom, hogy mit csinálok. Mondjuk nem megyek a pályán a középsőben kilencvennel.   :devil:
Én is így szoktam.

De ha jól értem, Nagycitrom azt az esetet írta le, amikor 2 sávos az autópálya, és a külső üres, a belsőben meg vonatozik a nép.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5434 Dátum: 2015.03.27 10:27:03 »
De, besorolhatsz a megelőzendő jármű mögé!
Teljesen értelmetlen, mert ezért alakul ki sor a belsőben és üres a külső  :cry:
Az előttem haladó is arra hivatkozik, hogy előzne, meg az azelőtt haladó is, meg .... hülyék gyülekezete  :censored:
Nem a lassabban haladókkal van baj a pályákon, hanem aki gyorsan megy. Mert ő ki se megy soha a külsőbe, mert ő siet. Folyamatosan csak a belső sávot használja, neki az jár vagy mit tudom mit gondol. Engem 20 kocsiból 1 előz meg szabályosan (tehát jön a külsőben, utolér és megelőz, majd visszatér a külsőbe. A többi 19 jön a belsőben és marad ott, tök mindegy van-e a belátható bárki is a külső sávban.

mod: 2 sávos pályáról beszélek


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5435 Dátum: 2015.03.27 10:28:26 »
Én is így szoktam.

De ha jól értem, Nagycitrom azt az esetet írta le, amikor 2 sávos az autópálya, és a külső üres, a belsőben meg vonatozik a nép.
Igen és ilyenkor teljesen érthető, miért tesz úgy, ahogy. Merem állítani, ezzel a szituval bármelyik hazai bírót is gondolkodásra lehet késztetni...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5436 Dátum: 2015.03.27 10:50:44 »
Ugyanolyan hülye helyzet, amikor országúton mész és záró vonal van, meg/vagy előzni tilos tábla. Előtted meg 15km/h-val megy egy traktor. Azt nem gondolhatja senki komolyan, hogy akkor míg meg nem szűnik a záró vonal (ami több km is lehet) végig kell döcögni 15-el. Ne adj isten megáll.

Vagy tényleg: (dupla) záró vonalas országúton egy műszaki hibás autó vesztegel. A záró vonal átlépése nélkül nem lehet kikerülni. A szabály szerint addig ott kell várni, míg el nem mozdul onnan?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5437 Dátum: 2015.03.27 15:02:56 »
Ugyanolyan hülye helyzet, amikor országúton mész és záró vonal van, meg/vagy előzni tilos tábla. Előtted meg 15km/h-val megy egy traktor. Azt nem gondolhatja senki komolyan, hogy akkor míg meg nem szűnik a záró vonal (ami több km is lehet) végig kell döcögni 15-el. Ne adj isten megáll.

Vagy tényleg: (dupla) záró vonalas országúton egy műszaki hibás autó vesztegel. A záró vonal átlépése nélkül nem lehet kikerülni. A szabály szerint addig ott kell várni, míg el nem mozdul onnan?
Ha áll, akkor kikerülés.
Ha mozog, akkor bizony kísérned kell. Vagy nagyon körülnézel  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5438 Dátum: 2015.03.27 15:07:30 »
Ahogy music is írta: szabályos megoldás nincs erre a helyzetre. Tényleg csak annyit tehetnél (szabályosan), hogy besorolsz mögéjük a belsőbe, és megpróbálod őket (villogtatással, dudálással) egyesével eltakarítani az útból. Nonszensz  ::) ...

Elhiszem, hogy ez végtelenül bosszantó - és azt is megértem, ha erre végül úgy reagálsz, hogy elmész mellettük jobbról. De ez nem szabályos.
Filozófia: miért sorolna be a belsőbe, hisz előtt nincs senki a sávban? Jobbra tartás miatt mi indoka van balra tartani, ha nincs akadály előtte?
Mondom, filozófia. Mindkét oldal érveit megértem.
Egy mondat kellene a kreszbe és tiszta lenne a helyzet. Most nem az, hisz, mint a másik topikban is írtam, szakértők, minisztériumok és bíróságok is egymáshoz küldözgetik ezt a kérdést állásfoglalás végett. Konszenzus nélkül.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5439 Dátum: 2015.03.27 20:32:39 »
Ugyanolyan hülye helyzet, amikor országúton mész és záró vonal van, meg/vagy előzni tilos tábla. Előtted meg 15km/h-val megy egy traktor. Azt nem gondolhatja senki komolyan, hogy akkor míg meg nem szűnik a záró vonal (ami több km is lehet) végig kell döcögni 15-el. Ne adj isten megáll.

Vagy tényleg: (dupla) záró vonalas országúton egy műszaki hibás autó vesztegel. A záró vonal átlépése nélkül nem lehet kikerülni. A szabály szerint addig ott kell várni, míg el nem mozdul onnan?
Emlékeim szerint a nagyon lassú járművet belátható helyen meg lehet előzni. záróvonalnál is
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5440 Dátum: 2015.03.27 21:22:20 »
ha ennyit lehet vitatkozni róla, akkor egyértelmű, hogy nem egyértelmű :D

úgyhogy én szépen elhaladok jobbról is a sok bunkó p*raszt mellett.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5441 Dátum: 2015.03.27 22:43:41 »
ha ennyit lehet vitatkozni róla, akkor egyértelmű, hogy nem egyértelmű :D
Ez most magas labda, de nem ütöm le, mert egy modi ne írjon olyan hsz-t, amit ki lehet zöldezni...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5442 Dátum: 2015.03.27 23:28:45 »
Teljesen értelmetlen, mert ezért alakul ki sor a belsőben és üres a külső  :cry:
Az előttem haladó is arra hivatkozik, hogy előzne, meg az azelőtt haladó is, meg .... hülyék gyülekezete  :censored:
Nem a lassabban haladókkal van baj a pályákon, hanem aki gyorsan megy. Mert ő ki se megy soha a külsőbe, mert ő siet. Folyamatosan csak a belső sávot használja, neki az jár vagy mit tudom mit gondol. Engem 20 kocsiból 1 előz meg szabályosan (tehát jön a külsőben, utolér és megelőz, majd visszatér a külsőbe. A többi 19 jön a belsőben és marad ott, tök mindegy van-e a belátható bárki is a külső sávban.

mod: 2 sávos pályáról beszélek
Hát igen. Nagyon nagy probléma, hogy nálunk a belső sávban történő indokolatlan, tartós haladást gyakorlatilag nem büntetik! Emiatt alakult ki ez az áldatlan helyzet, hogy emberek gyakran sima lustaságból nem húzódnak ki a külsőbe.

Városban is jól megfigyelhető ez... de ott legalább egyrészt szabályos, másrészt jóval egyszerűbben (és ugyancsak szabályosan) kivédhető.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5443 Dátum: 2015.03.27 23:31:43 »
Igen és ilyenkor teljesen érthető, miért tesz úgy, ahogy. Merem állítani, ezzel a szituval bármelyik hazai bírót is gondolkodásra lehet késztetni...
Elég baj, ha így van - mert megette a fene szvsz azt a bírót, aki többféleképpen képes értelmezni azt a szabályt, hogy csak lakott területen belül szabad jobbról elhaladni a belső sávban haladó jármű(vek) mellett.

Én igazából azt nem értem, hogy innentől fogva egyáltalán miről beszélünk? Akár előzésnek tekintjük ezt a manővert, akár nem - mindenképpen szabálytalan, amennyiben lakott területen kívül történik. (Mondjuk, azt tudjátok, hogy én előzésnek tekintem, és azt is, hogy miért - sokszor leírtam, nem is fogok újra belemenni.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5444 Dátum: 2015.03.27 23:39:13 »
Vagy tényleg: (dupla) záró vonalas országúton egy műszaki hibás autó vesztegel. A záró vonal átlépése nélkül nem lehet kikerülni. A szabály szerint addig ott kell várni, míg el nem mozdul onnan?
Dehogyis. Ezt komolyan kérded? Kikerülés céljából át lehet lépni a záróvonalat. Ezzel az erővel, egy útjavítást sem lenne szabad kikerülni, hanem meg kéne várni, amíg befejezik...

http://kreszforum.hu/zarovonal-atlephetosege/
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )