Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304480 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5415 Dátum: 2015.03.20 21:19:30 »
Tolakodássá az tesz egy sávváltást, AHOGY végrehajtod - nem pedig az, AHOL.

Tehát attól még ugyan nem lesz tolakodás, ha elhaladsz a több száz méterrel korábban átsorolt birkák sora mellett, és az elfogyó sáv végén próbálsz sávot váltani. Ha ezt szabályos módon teszed, akkor azzal senkinek semmi gondja nem lehet.

Az meg, hogy hol sorolsz át... ha lehet, nyilván úgy ésszerű végrehajtani a manővert, hogy tovább lehessen haladni megállás, vagy jelentősebb lassítás nélkül. Tehát nem kell elmenni a sáv LEGvégéig - de erre nincs is szükség.

A baromság tehát (továbbra is) az, amikor valaki azonnal átsorol, amint meglátja a láthatáron a sávja végét - és utána haragszik azokra (és nem engedi be őket), akik nem így járnak el...  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5416 Dátum: 2015.03.22 18:42:50 »
Nem értem. Van kettő sáv. Miért nem lehet azt kihasználni???  :cry:   :censored:  :devil:

Tisztelt Old Piet! Miért nem lehet folyamatosan feltölteni ezt a két sávot? És akkor a végén szintén érkezési sorrendben fognak besorolni az egy sávba!!! Hol van itt tolakodás???
Így, hogy nem állsz be te sem és más sem az elfogyó sávba, felkínálod másnak a helyet! Pont te teremted meg a feszkóra az alkalmat! És pont ti anyáztok ezért.

Szerinted MIÉRT ÉPÍTETTEK ODA 2 SÁVOT?
De most komolyan, tudsz erre érdemben, logikusan válaszolni?
De miért pont 3-4 autónyi hely? Legyen 4-5 vagy 2-3 vagy ... menj el a végéig!

Igen, az okos elmegy a végéig, a nem okos (nem akarok bántóan fogalmazni  :tt2: )meg megteremti a lehetőséget erre  ;)
Én erre azt szoktam példának hozni, hogy a víz sem sorol be a palac(z)k nyaka előtt 4 centivel, hogy aztán sorba állhasson kiömleni :tt2: Úgy a leggyorsabb, ha a végén "sorol be" ;)
Gabe 254.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5417 Dátum: 2015.03.23 07:12:03 »
Azt mondjátok már meg nekem légyszi, hogy mi van akkor ha egy utca elejére ki van téve a megállni tilos tábla, de még a következő kereszteződés előtt kitesznek egy várakozni tilos táblát, de 10 méteres kiegészítő táblával? A következő kereszteződés több mint 10 méterre van. 10 méter után meg szabad állni?
Az útkereszteződés oldja fel elvileg a megállni tilos táblát, de még a kereszteződés előtt meg ott egy megállni tilos. Tehát onnan kezdve az érvényes, de az meg megszűnik 10 méter után. Akkor most mi van 10 méter után?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5418 Dátum: 2015.03.23 14:14:38 »
Én erre azt szoktam példának hozni, hogy a víz sem sorol be a palac(z)k nyaka előtt 4 centivel, hogy aztán sorba állhasson kiömleni :tt2:
Miért, pixelenként látod a vízmolekulákat?  :tt2:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5419 Dátum: 2015.03.23 21:20:55 »
Azt mondjátok már meg nekem légyszi, hogy mi van akkor ha egy utca elejére ki van téve a megállni tilos tábla, de még a következő kereszteződés előtt kitesznek egy várakozni tilos táblát, de 10 méteres kiegészítő táblával? A következő kereszteződés több mint 10 méterre van. 10 méter után meg szabad állni?
Az útkereszteződés oldja fel elvileg a megállni tilos táblát, de még a kereszteződés előtt meg ott egy megállni tilos. Tehát onnan kezdve az érvényes, de az meg megszűnik 10 méter után. Akkor most mi van 10 méter után?
Úgy gondolom: 10 méter után meg szabad állni, és várakozni is szabad. Mivel a "várakozni tilos" tábla megszünteti a megállási tilalmat; és ugye 10 méterrel távolabb már ennek az érvényessége is megszűnik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5420 Dátum: 2015.03.24 17:26:03 »
Ezt ma lőttem az M5 bevezető szakaszán... nem túlzás azért ennyi táblát egy kupacba tenni?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5421 Dátum: 2015.03.24 18:11:15 »
Inkább legyen kettővel több, mit hogy ne vegyem észre, mert kitakarja pl egy kamion és emiatt fizessek 30e-et  :yes:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5422 Dátum: 2015.03.24 18:45:00 »
Ezt ma lőttem az M5 bevezető szakaszán... nem túlzás azért ennyi táblát egy kupacba tenni?
Ezt követően szoktak mérni.  Ha ezt nem veszi észre az ember fia, akkor megérdemli a csekket.  Így nem érheti szó a ház elejét.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5423 Dátum: 2015.03.24 20:58:54 »
Bizonyos emberek VAKOK. Csukott szemmel vezetnek a forgalomban - kvázi.

Mai eset: van egy hosszú, kb. 7-8 %-os emelkedő, egyenes utca itt Pécsett, ahol tanulóimmal az emelkedőn elindulást szoktuk gyakorolni. A forgalom gyér, az út széles és jól belátható, így nem zavarunk senkit. Ha látok érkezni egy kocsit hátulról, akkor be szoktam kapcsolni a vészvillogót - így már messziről észreveheti, hogy mi csak ott állunk, és gond nélkül, lassítás nélkül kikerülhet.

Na, ehhez képest ma, tíz perc alatt HÁROMSZOR fordult elő, hogy egy autó megérkezett mögénk... lassított... aztán megállt. És utána ott nézett a sofőr értetlenül. És csak nézett. Ki nem került volna. Amíg el nem kezdtem neki integetni, hogy "menj már tovább"  ::) ... Ja, és a csúcs: a háromból az egyik olyan közel állt meg, hogy ELŐRÉBB KELLETT MENJÜNK ahhoz, hogy ki tudjon kerülni  :nonono: ! Igazából nem is értem, mi kell ehhez. Mármint ott, bent, a fejében...

Szóval: páran bizony vakon vezetnek. Na, nekik kell kitenni ennyi 50-es táblát, ilyen látványosan  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5424 Dátum: 2015.03.26 21:21:21 »
Még mindig az autópályán szabad-e jobbról előzni témához egy kis adalék. KOmmenteket is tessék olvasni!
Egy gondolatot idéznék: ha az autópályán az egymás mellett elhaladás nem minősül előzésnek, aki mi értelme van pl. a tehergépkocsival előzni tilos táblának, hiszen csak annyit kell tenni, hogy a tábla előtt mondjuk 1 km-rel kimenni a belső sávba, és akkor a táblánál már egy jó ideje ott haladt, joggal mondhatja, ő nem előz, csak elhalad a másik mellett.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5425 Dátum: 2015.03.26 22:37:09 »
Még mindig az autópályán szabad-e jobbról előzni témához egy kis adalék. KOmmenteket is tessék olvasni!
Egy gondolatot idéznék: ha az autópályán az egymás mellett elhaladás nem minősül előzésnek, aki mi értelme van pl. a tehergépkocsival előzni tilos táblának, hiszen csak annyit kell tenni, hogy a tábla előtt mondjuk 1 km-rel kimenni a belső sávba, és akkor a táblánál már egy jó ideje ott haladt, joggal mondhatja, ő nem előz, csak elhalad a másik mellett.
Akkor azt a gyakori helyzetet hogyan oldod meg, amikor a külső sávban haladok, előttem a sávban senki, de a belső sáv tele (és lassabban haladnak, mint én). Lefékezek és követem őket a külső sávban? Nagyon hülye megoldás lenne.
Tehetek én arról, hogy a sok birka csak a belsőben érzi jól magát?  :censored:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5426 Dátum: 2015.03.26 23:14:50 »
A helyzet szabályosan nem megoldható.
Megpróbálhatod, hogy belül mész, és ledudálod őket, de vagy történik valami, vagy nem.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5427 Dátum: 2015.03.26 23:28:34 »
A helyzet szabályosan nem megoldható.
Megpróbálhatod, hogy belül mész, és ledudálod őket, de vagy történik valami, vagy nem.
Értem én, de a leírt szitu minden pénteken megismétlődik az M1-en nem is egyszer, hanem sokszor.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5428 Dátum: 2015.03.27 08:47:57 »
Még mindig az autópályán szabad-e jobbról előzni témához egy kis adalék. KOmmenteket is tessék olvasni!
Egy gondolatot idéznék: ha az autópályán az egymás mellett elhaladás nem minősül előzésnek, aki mi értelme van pl. a tehergépkocsival előzni tilos táblának, hiszen csak annyit kell tenni, hogy a tábla előtt mondjuk 1 km-rel kimenni a belső sávba, és akkor a táblánál már egy jó ideje ott haladt, joggal mondhatja, ő nem előz, csak elhalad a másik mellett.
A szabály azt mondja (és efölött siklanak el azok, akik azt mondják, hogy autópályán nem minősül előzésnek az egymás mellett elhaladás), hogy a különböző forgalmi sávOKban FOLYAMATOSAN haladó járművek egymás melletti elhaladása nem minősül előzésnek.

És ehhez kell még hozzátenni azt a szabályt is, amely CSAK LAKOTT TERÜLETEN BELÜL engedi meg a jobbról elhaladást, a belső sávban haladó járművek mellett.

Akinek ebből nem áll össze, hogy pályán a másik jármű mellett jobbról elmenni szabálytalan, az tényleg leadhatná a jogsiját  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5429 Dátum: 2015.03.27 08:50:24 »
Akkor azt a gyakori helyzetet hogyan oldod meg, amikor a külső sávban haladok, előttem a sávban senki, de a belső sáv tele (és lassabban haladnak, mint én). Lefékezek és követem őket a külső sávban? Nagyon hülye megoldás lenne.
Tehetek én arról, hogy a sok birka csak a belsőben érzi jól magát?  :censored:
Ahogy music is írta: szabályos megoldás nincs erre a helyzetre. Tényleg csak annyit tehetnél (szabályosan), hogy besorolsz mögéjük a belsőbe, és megpróbálod őket (villogtatással, dudálással) egyesével eltakarítani az útból. Nonszensz  ::) ...

Elhiszem, hogy ez végtelenül bosszantó - és azt is megértem, ha erre végül úgy reagálsz, hogy elmész mellettük jobbról. De ez nem szabályos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )