Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304456 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5400 Dátum: 2015.03.19 19:18:33 »
Az ugyan az [rohog]
Amit te írsz az nem civilizált magatartás, hanem kivagyiság, önzőség. :D
Ja Istambulban meg Athenban az a menő. ;)

hülyeség  :ph34r:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5401 Dátum: 2015.03.19 19:56:20 »
Az ugyan az [rohog]
Amit te írsz az nem civilizált magatartás, hanem kivagyiság, önzőség. :D
Ja Istambulban meg Athenban az a menő. ;)

Nem értek veled egyet. Akkor a Rákóczi úton az Erzsébet hídnál sorolj be a belsőbe, ott tartsd fel a forgalmat, mert a Keleti előtt úgyis elfogy....  :whistling: :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5402 Dátum: 2015.03.19 20:20:13 »
Amit a megszűnő sáv miatt kultúr közlekedési környezetben szépen meg is oldanak.
Csak Mo-n tekintik tolakodásnak, ha valaki kihasználja az összes sávot és a végén cipzár módon megoldják (MERT ARRA TALÁLTÁK KI!!!)
:yes: :clap: ott a pont!

Csak kár, hogy ezt mifelénk 20-ból 19-en nem így látják. (És ami még nagyobb kár, hogy a KRESZ-ben sincs benne.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5403 Dátum: 2015.03.19 20:27:40 »
Az ugyan az [rohog]
Amit te írsz az nem civilizált magatartás, hanem kivagyiság, önzőség. :D
Ja Istambulban meg Athenban az a menő. ;)
Miért égeted magadat ekkora hülyeségekkel? A KÉT FORGALMI SÁV KIHASZNÁLÁSA, és a cippzár-elv Európa teljes, civilizáltabb, nyugati/északi részén "menő". Az egy dolog, hogy tájékozatlan vagy; de talán hinni kéne azoknak, akiknek több infója van erről, mint neked.

Az az IDIÓTA ÖNZŐ BUTA BIRKA, aki azonnal átnyomakodik a másik sávba, amint 600 méterrel előrébb megpillantja, hogy a sávja meg fog szűnni; és utána persze lelassul vagy épp meg is áll az emiatt TELJESEN FELESLEGESEN feltorlódó sorban - emiatt persze feldühödik (holott magának, és a hozzá hasonlóknak köszönheti ezt a helyzetet) - aztán pedig még ahhoz is elég barom, hogy szidja azokat, akik nem így járnak el, hanem a két forgalmi sáv áteresztő képességét addig használják ki, amíg lehet, utána pedig számítanak mások ésszerű, partneri viselkedésére (értsd: mindenki beenged 1 autót) - mert végül így jut mindenki a leggyorsabban túl az útszűkületen :otlet: ! Vágod?

Vagyis: jutNA, ha nem úgy gondolkodna az átlag hülye magyar közlekedő erről, ahogy sajnos te is.

(Bocs a hangnemért, de ekkora tévedés nem érdemel szebbet.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5404 Dátum: 2015.03.20 08:00:49 »
Palaczk!
Nem értek veled egyet, nagyon nem. Nekem is van tapasztalatom(43 év), jó csak magyar, osztrák , német, görög, török stb és utálom a tolakodó, furakodó pökhendi, önző soföröket.Kihasználják a többség jóindulatát, segítőkészségét.
Nem is értem, te mint oktató hogy állhatsz így a kérdéshez :no:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5405 Dátum: 2015.03.20 10:10:43 »
Szerintem OldPiet arra az esetre gondolt, amikor már kevesebb, mint néhány 10 méter van a sáv megszűnéséig, a többség szépen besorolt, az ügyeskedők meg még akkor is képesek előremenni és a legvégén betolakodni. Általában ezek akasztják meg az egész sor haladását, mert nem a folyamatos ritmusnak megfelelően lépnek be a haladók közé.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5406 Dátum: 2015.03.20 10:12:53 »
Palaczk!
Nem értek veled egyet, nagyon nem. Nekem is van tapasztalatom(43 év), jó csak magyar, osztrák , német, görög, török stb és utálom a tolakodó, furakodó pökhendi, önző soföröket.Kihasználják a többség jóindulatát, segítőkészségét.
Nem is értem, te mint oktató hogy állhatsz így a kérdéshez :no:
Mert NEM a tolakodásról, furakodásról van szó! Illetve: az a baj, hogy szerinted tolakodás, furakodás az, ha valaki előremegy a sáv végéig, és ott próbál besorolni  ::) :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5407 Dátum: 2015.03.20 10:28:05 »
Tolakodás az, amikor látom, hogy már csak kb 3-4 autónyi táv van a sávom végéig, én besorolok szépen (előre kiteszem az indexet, haladok a másik sáv ritmusában, be is engednek), de még akkor is sok "okos" van, aki megelőz és ő csak a legvégén akar benyomulni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5408 Dátum: 2015.03.20 10:56:52 »
Hát mondjuk engem kifejezetten idegesít az, amikor azt látom, hogy valaki túl korán akar átsorolni, ahelyett, hogy szépen végig menne és a végéhez közel próbálna átsorolni. Azért butaság ezt tenni szerintem, mert a megszűnő sáv szabad kapacitását akadályozza az ilyen, a mögötte lévők nem tudnak haladni, a hátrahagyott forgalmas kereszteződésből pl. nem tudnak kijönni...

Az teljesen ésszerű, ha valamennyi sávot, azoknak a maximális kapacitásáig használják ki a közlekedők. Teljesen fölösleges "túl hamar" átsorolni, mikor még van előre bőven megtenni való táv.


« Utoljára szerkesztve: 2015.03.20 10:59:05 írta robi (Robi) »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5409 Dátum: 2015.03.20 11:01:53 »
Tolakodás az, amikor látom, hogy már csak kb 3-4 autónyi táv van a sávom végéig, én besorolok szépen (előre kiteszem az indexet, haladok a másik sáv ritmusában, be is engednek), de még akkor is sok "okos" van, aki megelőz és ő csak a legvégén akar benyomulni.
Erről van szó :szemez:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5410 Dátum: 2015.03.20 11:06:43 »
Tolakodás az, amikor látom, hogy már csak kb 3-4 autónyi táv van a sávom végéig, én besorolok szépen (előre kiteszem az indexet, haladok a másik sáv ritmusában, be is engednek), de még akkor is sok "okos" van, aki megelőz és ő csak a legvégén akar benyomulni.
Hát nagyon relatív az hogy mit nevezünk tolakodásnak... Budapesten az esetek 99%-ában "a másik sáv ritmusában" haladás gyakorlatilag egy helyben állást jelent, mert minden sáv áll a dugóban, eközben az egyik sáv megszűnik. Amikor nincs dugó és legalább 30-40km/h-val lehet haladni, nem lehet tolakodásról szó, hiszen a követési távolság eleve lehetővé teszi a cipzár-szerű átsorolást (városi kisautók előnyben  ::) ).

Nálam a tolakodó az, aki csak akkor teszi ki az indexet amikor már tekeri a kormányt (vagy ki se teszi), és képes 10cm-re közel jönni, kvázi majdnem balesetet/koccanás veszélyével "fenyegetve" ha nem engeded be.
Na az ilyet nem is engedem be...

« Utoljára szerkesztve: 2015.03.20 11:13:24 írta robi (Robi) »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5411 Dátum: 2015.03.20 11:39:30 »
Nem értem. Van kettő sáv. Miért nem lehet azt kihasználni???  :cry:   :censored:  :devil:

Tisztelt Old Piet! Miért nem lehet folyamatosan feltölteni ezt a két sávot? És akkor a végén szintén érkezési sorrendben fognak besorolni az egy sávba!!! Hol van itt tolakodás???
Így, hogy nem állsz be te sem és más sem az elfogyó sávba, felkínálod másnak a helyet! Pont te teremted meg a feszkóra az alkalmat! És pont ti anyáztok ezért.

Szerinted MIÉRT ÉPÍTETTEK ODA 2 SÁVOT?
De most komolyan, tudsz erre érdemben, logikusan válaszolni?

Tolakodás az, amikor látom, hogy már csak kb 3-4 autónyi táv van a sávom végéig, én besorolok szépen (előre kiteszem az indexet, haladok a másik sáv ritmusában, be is engednek), de még akkor is sok "okos" van, aki megelőz és ő csak a legvégén akar benyomulni.
De miért pont 3-4 autónyi hely? Legyen 4-5 vagy 2-3 vagy ... menj el a végéig!

Igen, az okos elmegy a végéig, a nem okos (nem akarok bántóan fogalmazni  :tt2: )meg megteremti a lehetőséget erre  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.20 11:43:14 írta Nagycitrom »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5412 Dátum: 2015.03.20 13:33:30 »

De miért pont 3-4 autónyi hely? Legyen 4-5 vagy 2-3 vagy ... menj el a végéig!
Igen, az okos elmegy a végéig, a nem okos (nem akarok bántóan fogalmazni  :tt2: )meg megteremti a lehetőséget erre  ;)
Mert ha a legvégéig megyek, akkor tutira nem engednek be és meg kell állnom, ergo nehezebb lesz besorolni egy 30-40-50-60-nal haladó sávba. Így meg 40-50-nel tudok sávot váltani, senkinek nem kell fékeznie.
A cipzár elvet sokan nem ismerik, így akkor kell átsorolni, amikor azt megengedik. Ha ez 3-4 autónyival előrébb van, mint a sáv vége, akkor ott.

Amiket itt vázoltam, csak azokra az esetekre vonatkozik, ahol folyamatos, tempós haladás van. Dugóban araszolásnál tényleg az a legjobb, ha az összes sáv teljesen ki van töltve.  :surrender:
Gondolom az autópálya felhajtón sem megy el senki koppig, mielőtt besorol.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5413 Dátum: 2015.03.20 19:14:58 »
két sáv azért van, hogy két sávon haladjanak a kocsik. azért építették. amikor elfogy a két sáv, akkor be kell sorolni. aki szerint a sávot üresen kell hagyni, az szimplán hülyeséget beszél.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5414 Dátum: 2015.03.20 19:48:02 »
Én is azt vallom, amit whis kolléga, ésszerű távolságig ki kell használni a másik sáv adta lehetőséget, de nem érdemes az utolsó pillanatig várni, mert ha elmész az odáig, és nem engednek be - mert valljuk be, nálunk ez elég életszerű... - akkor meg koppantál, rossz esetben neki a dalnak, vagy táblának.
music