Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304703 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5385 Dátum: 2015.03.08 13:25:51 »
A KRESZ szerinti elsőbbségre gondolsz?
"Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az
elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására."
Ez alapján szerintem nincs gond. Esetleg morális értelemben vett elsőbbség meg nem adása jöhet szóba. Nem tudom ha egy rendőr látná ezt,  megbüntetne-e emiatt? Szerintem nem.  :innocent:
Ha nem akádályozod azt a sort ahová be akarsz sorolni, nincs semmi gond :no:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5386 Dátum: 2015.03.08 17:39:20 »
Nem, de írtam is, hogy senkinek sem kell miattam még csak lassítania sem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5387 Dátum: 2015.03.08 23:15:44 »
Az utolsó, amit csinálsz, ugyan az mint amit előtte kritizáltál :devil:
Már miért lenne ugyanaz? Két sávból lehet egyenesen menni. Nem tilos ezek közül abba beállni, amelyikben nem áll senki - és utána zöldnél legyorsulni a melletted lévőt. Ha ez összejön, és ezzel nem akadályozod a másikat - semmi gond, szabályos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5388 Dátum: 2015.03.09 10:47:23 »
Régebben én is utáltam ezt a betolakodós fajtát, de az utóbbi időben inkább haragszom azokra, akik beengedik őket.
3 autóból mindig van 1 aki beengedi, mert: ő ráér, telefonál, beszélget, bambul. Budapesten sajnos a szabályos követési távolság is csorbul e miatt, hiszen, ha azt valaki betartja, rögtön beszúrnak elé.
A betolakodós legalább siet, nem tartja fel a forgalmat.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5389 Dátum: 2015.03.09 12:59:02 »
Régebben én is utáltam ezt a betolakodós fajtát, de az utóbbi időben inkább haragszom azokra, akik beengedik őket.
3 autóból mindig van 1 aki beengedi, mert: ő ráér, telefonál, beszélget, bambul. Budapesten sajnos a szabályos követési távolság is csorbul e miatt, hiszen, ha azt valaki betartja, rögtön beszúrnak elé.
A betolakodós legalább siet, nem tartja fel a forgalmat.

Ezzel teljesen egyetértek (most már) én is, sajnos.

Ezen akadtam én is ki a legjobban mikor Pestre költöztem fel, hogy a szabályos követési távolságomba rögtön betolakodott mindenki. És ez nagyon dühítő volt, mert akkor hirtelen én lettem a szabálytalan, mert bezzeg én nem tartom be a követési távolságot. Végül egyre lassabban haladt az ember emiatt. Sajna kénytelen vagy pofátlanul közel menni az előtted lévőhöz, ha nem akarod azt érezni, hogy mindenki a pofádba mászik.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5390 Dátum: 2015.03.09 16:50:00 »
Már miért lenne ugyanaz? Két sávból lehet egyenesen menni. Nem tilos ezek közül abba beállni, amelyikben nem áll senki - és utána zöldnél legyorsulni a melletted lévőt. Ha ez összejön, és ezzel nem akadályozod a másikat - semmi gond, szabályos.
Azt már írtuk, hogy semmi gond, ha nem akadályozunk senkit, de általában be kell kéretőznőd a másik sávba. OK az sem tilos, de ő megy a saját sávjában, te meg váltasz(talán részben a kerszteződésben :devil:)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5391 Dátum: 2015.03.09 17:24:30 »
Azt már írtuk, hogy semmi gond, ha nem akadályozunk senkit, de általában be kell kéretőznőd a másik sávba. OK az sem tilos, de ő megy a saját sávjában, te meg váltasz(talán részben a kerszteződésben :devil:)
Amit a megszűnő sáv miatt kultúr közlekedési környezetben szépen meg is oldanak.
Csak Mo-n tekintik tolakodásnak, ha valaki kihasználja az összes sávot és a végén cipzár módon megoldják (MERT ARRA TALÁLTÁK KI!!!)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5392 Dátum: 2015.03.19 07:10:55 »
már megint... :no: miután engem is megb***tak tavaly az állatkertnél, valaki festékszóróval ráfújta a két ominózus helyre, hogy "no parking here"...(nem én voltam, bár a feleségem négy helyre írt panaszlevelet. érdekes módon kettőről válaszoltak is)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5393 Dátum: 2015.03.19 08:02:58 »
Amit a megszűnő sáv miatt kultúr közlekedési környezetben szépen meg is oldanak.
Csak Mo-n tekintik tolakodásnak, ha valaki kihasználja az összes sávot és a végén cipzár módon megoldják (MERT ARRA TALÁLTÁK KI!!!)
Ha látja, hogy elfogy a sáv akkor illik mihamarabb beállni a sorba és nem előremenni és legelöl betolakodni. Ez pont olyan mint amikor valahol belépőkapunál egyesek nem állnak sorba hanem előrefurakodnak, nincsenek tekintettel, hogy mások egy jó ideje már sorban állnak.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5394 Dátum: 2015.03.19 08:19:05 »
Ha látja, hogy elfogy a sáv akkor illik mihamarabb beállni a sorba és nem előremenni és legelöl betolakodni. Ez pont olyan mint amikor valahol belépőkapunál egyesek nem állnak sorba hanem előrefurakodnak, nincsenek tekintettel, hogy mások egy jó ideje már sorban állnak.
ha két sáv van, akkor két sávon lehet - sokszor kell is ! - közlekedni. pont ez a lényege, ellenkező esetben indokolatlanul megnő a sor az egyik sávban, míg a másik kihasználatlan marad.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5395 Dátum: 2015.03.19 09:30:14 »
ha két sáv van, akkor két sávon lehet - sokszor kell is ! - közlekedni. pont ez a lényege, ellenkező esetben indokolatlanul megnő a sor az egyik sávban, míg a másik kihasználatlan marad.
Ez teljesen helyes, de ha elfogy egy sáv akkor sokszor azért mennek előre, hogy megelőzzék a sorbanállókat :D És az nem fair velük szemben.
Pl milyen jól kitalálták a Németek, hogy autópályán a belső sáv fogy el és a száguldozóknak kell besorolni :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5396 Dátum: 2015.03.19 10:23:08 »
Ha látja, hogy elfogy a sáv akkor illik mihamarabb beállni a sorba és nem előremenni és legelöl betolakodni. Ez pont olyan mint amikor valahol belépőkapunál egyesek nem állnak sorba hanem előrefurakodnak, nincsenek tekintettel, hogy mások egy jó ideje már sorban állnak.
Ez baromság, már bocs, ne kezdjük elölről. Azért építettek 2 sávot, hogy több helye legyen az autósoknak, azt ki kell használni.
Ha a birka nem a hosszú sor végére állna,  hanem folyamatosan töltetnék fel a sávokat és persze használnák a végén az egy innen-egy onnan elvet, nem lenne tolakodás, anyázás.
De hát az autosok nem gondolkodnak, birka szellem van az utakon

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5397 Dátum: 2015.03.19 14:35:30 »
Ha egy ilyen van pingálva az aszfaltra egy parkolóhelyen de nincs tábla kihelyezve akkor ott szabad várakozni "halandó embernek" vagy nem?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5398 Dátum: 2015.03.19 17:48:39 »
Ha látja, hogy elfogy a sáv akkor illik mihamarabb beállni a sorba és nem előremenni és legelöl betolakodni. Ez pont olyan mint amikor valahol belépőkapunál egyesek nem állnak sorba hanem előrefurakodnak, nincsenek tekintettel, hogy mások egy jó ideje már sorban állnak.

Én ekkor kapok agylobot, amikor megáll a sáv végétől 100 m-re és ott akar besorolni,ahelyett, hogy elmenne a végéig. Aztán mögötte meg szív az ember.  Agyament mentalitás.  Előre kell menni, és ott a zippzár elven besorolni.  Európa Uraim, Európa!   Ez nem tolakodás.  A tolakodás az, aki a kanyarodósávot használja arra, hogy az egyenesen menőbe bepofátlankodjon.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5399 Dátum: 2015.03.19 18:15:16 »
Én ekkor kapok agylobot, amikor megáll a sáv végétől 100 m-re és ott akar besorolni,ahelyett, hogy elmenne a végéig. Aztán mögötte meg szív az ember.  Agyament mentalitás.  Előre kell menni, és ott a zippzár elven besorolni.  Európa Uraim, Európa!   Ez nem tolakodás.  A tolakodás az, aki a kanyarodósávot használja arra, hogy az egyenesen menőbe bepofátlankodjon.
Az ugyan az [rohog]
Amit te írsz az nem civilizált magatartás, hanem kivagyiság, önzőség. :D
Ja Istambulban meg Athenban az a menő. ;)