Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304404 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5355 Dátum: 2015.03.02 10:33:52 »
Én csak azért írtam, amit, mert ha a rendőrség nem tud egységes álláspontot foglalni ez ügyben, akkor mi (illetve, akit érdekel, mert engem nem :D ) sem tudunk, csak egy "szerintem..." állásfoglalást kialakítani ;)

Egyébként, a földút szerintem nem lehet akadálya a kerékpáros közlekedésnek, hacsak nem térdig érő sár és 12"-os gyerekbicikli, de egy MTB vagy downhill biciklinek nem akadály :) tehát erre sem lehet kijelenteni, hogy földút=kerékpározásra alkalmatlan. Szerintem...

Igazad van. Szerintem ez amolyan saját megítélésre van bízva. A józan ész határain belül. Egy döccenő biztosan nem lehet kifogás. De szerintem nem is büntetik őket annyira ha valaki a járdán kerékpárral megy. De a KRESZ szerint kellene!
De kanyarodjunk már picit vissza a zebrához. Mert akkor elvileg lehet olyan szitu, hogy a kerékpáros a járdára "kényszerül". Ha már ott van, attól még nem lesz gyalogos, csak ott megy (körültekintően, max 10-el...). Egyszer csak elér egy zebrához. Na itt mi van? Nincs elsőbbsége mert ha fent ül a biciklin, nem gyalogos és csak a gyalogosoknak van a zebrán elsőbbsége. Ha leszáll, gyalogos lesz, áttolja, kész. De ha nem jön az úton semmilyen jármű (autó) azaz nem kell senkinek elsőbbséget adnia és így átteker a zebrán, az miért szabálytalan?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5356 Dátum: 2015.03.02 10:46:50 »
Igazad van. Szerintem ez amolyan saját megítélésre van bízva. A józan ész határain belül. Egy döccenő biztosan nem lehet kifogás. De szerintem nem is büntetik őket annyira ha valaki a járdán kerékpárral megy. De a KRESZ szerint kellene!
De kanyarodjunk már picit vissza a zebrához. Mert akkor elvileg lehet olyan szitu, hogy a kerékpáros a járdára "kényszerül". Ha már ott van, attól még nem lesz gyalogos, csak ott megy (körültekintően, max 10-el...). Egyszer csak elér egy zebrához. Na itt mi van? Nincs elsőbbsége mert ha fent ül a biciklin, nem gyalogos és csak a gyalogosoknak van a zebrán elsőbbsége. Ha leszáll, gyalogos lesz, áttolja, kész. De ha nem jön az úton semmilyen jármű (autó) azaz nem kell senkinek elsőbbséget adnia és így átteker a zebrán, az miért szabálytalan?
Egy sietős gyalogos 5km/hával kell át a zebrán , az átlag telefonálós, vagy öreg/gyerek a felével sem. Erre jön egy bicajos 5x sebességgel. A gyalogos, vész esetén 1 lépés alatt megáll :winkiss: bicajos max az autó alatt, ha az autó nem számít rá. (a 10km/h is duplája a gyalogosénak)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5357 Dátum: 2015.03.02 10:57:18 »
Ugyan már, ha van választási lehetőség, akkor mint bicajos biztos hogy a legjobb, egyenesebb,rövidebb utat választom.
...
Ennyi ;) és első a saját és mások biztonsága, utána a szabályok...
"Lakott területen csak akkor szabad a járdán kerékpározni (legfeljebb 10 km/h-val), ha az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan (például földút)."
Na erre vagyok én baromira kíváncsi, hogy milyen módszerrel:
- tudja a bringás maga ellenőrizni alap esetben, hogy épp milyen sebességgel megy
- fogja a rend éber őre megállapítani, hogy a járda adott szakaszán, egy adott bringás mennyivel ment

Az ilyen jogszabályok mekkora hülyeségek. Betarthatatlan, és ellenőrizhetetlen. Olyan, mintha nem is lenne leírva, cserében a visszaélésre buzdít.
Robi, azt azért szeretném leszögezni, hogy ez nem az én álláspontom :)
Én simán szoktam járdán 30-cal is menni, nyilván, nem a tömött járdán, főleg nem ott, ahol gyerekek is mászkálnak! Saját sebességem tudom ellenőrizni egy arra alkalmas eszközzel :) de azt max akkor nézem, ha gurulok le dombról, hegyről stb., és érezhetően gyorsan megyek, akkor megnézem kíváncsiságból...

Hogy miért szabálytalan kerékpárral átkelni zebrán? Mert ezt találták ki és kész :D Sok minden más sem logikus a Kreszben, ha vigasztal, én nem szoktam leszállni a bicajról zebrán :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5358 Dátum: 2015.03.02 11:41:25 »

Hogy miért szabálytalan kerékpárral átkelni zebrán? Mert ezt találták ki és kész :D Sok minden más sem logikus a Kreszben, ha vigasztal, én nem szoktam leszállni a bicajról zebrán :)
Már többször kifejtettük, hogy azért tilos zebrán bicajozni, mert az autós nem számithat rá, hogy valaki jóval nagyobb sebességgel fog jönni mint a gyalogos.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5359 Dátum: 2015.03.02 11:51:59 »
Már többször kifejtettük, hogy azért tilos zebrán bicajozni, mert az autós nem számithat rá, hogy valaki jóval nagyobb sebességgel fog jönni mint a gyalogos.
Igen és ez komoly veszély, múltkor majdnem el is ütöttem egyet emiatt a Deákon.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.02 11:54:43 írta robi (Robi) »

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5360 Dátum: 2015.03.02 12:06:02 »
Már többször kifejtettük, hogy azért tilos zebrán bicajozni, mert az autós nem számithat rá, hogy valaki jóval nagyobb sebességgel fog jönni mint a gyalogos.

Ez a gyakorlati oka! És szerintem is így van! De mi az oka a KRESZ szerint?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5361 Dátum: 2015.03.02 12:10:41 »
Ez a gyakorlati oka! És szerintem is így van! De mi az oka a KRESZ szerint?
A kreszt azért találták ki, hogy a logikus közlekedésnek egy keretet adjanak és sok vitás esetre megoldást írjon elő.És legyenek egyezményes szabályok, amik nélkül nehéz lenne közlekedni: pl jobbkézszabály, körforgalom

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5362 Dátum: 2015.03.02 12:24:29 »
És most itt konkrétan?
Az a szabály ami le van írva, nem az ami logikus. Persze a szabályokból következnek dolgok, ez OK. De jelen esetben miből következik, hogy nem lehet "tekerni" a zebrán?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5363 Dátum: 2015.03.02 14:45:34 »
Ez a járdán menés sem 1szerü dolog. Én pl. olyan utakon, ahol szük a sáv, cserébe gyorsan mennek az autók - tipikusan ilyen a Szentendrei, vagy a Hungária-gyürü -, nem vagyok hajlandó az úttesten tekerni, akármi is van a KRESZ-ben, és autósként is rossz szemmel nézem az igy cselekvöket. (a rossz szemmel nézést nem tiltja a kresz sem...)
music     

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5364 Dátum: 2015.03.02 16:07:24 »
Jó volna ezt szabályozni!
Csak hát ahhoz hely kellene, meg pénz...
Az sem megoldás, hogy menjen a járdára. Persze a kerékpárost is felvisz a járdára az életben maradás ösztöne. Megértem én is így tennék, csak épp szabálytalan.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5365 Dátum: 2015.03.02 16:15:45 »
Parkolási cégek által igazságtalanul kiszabott bírságokra azért van esély visszakapni.

Esetem: pesti alsó rakpart, Margit híd alatti parkoló. Ez egy viszonylag hosszú parkoló, mely a híd alatt végig fut, és túl is nyúlik a hídon dél felé és észak felé is. A rakpart le/felhajtói zárják le a két végét. Dél felől érkeztem kocsival Putyin elnök látogatása napján, mondanom se kell, a teljes rakparton tilos volt parkolni a déli végétől felfele egészen a Margit hídig. Szerencsémre reggel 9 körül a nevezett parkolóban lehetett parkolni aznap és volt is hely. Beálltam, megkerestem a parkolószigeten lévő egyetlen parkolóórát, és elindítottam a rajta lévő kódszámra a mobilparkolást.

Este 8-kor végeztem a melóval a környéken aznap, közben folyamatosan indítottam újra SMS-ben a parkolást tehát egész napra kifizettem a díjat. Mikor odaérek, mikulás zacsi betűzve az ablaktörlőhöz. Benne birság mert nem fizettem parkolást.

Másnap ügyfélszolgálatot felhív, érdeklődés. Mondják hogy másik zónában parkoltam. Elmagyaráztam hogy ez nem lehet, mert egyetlen parkoló óra és kódszám van abban a parkolóban más nincs, akkor is. Látják ők hogy szorgosan fizettem amúgy, de nem érdekelte őket. Aszongyák azért másik zóna, mert a rakpart Margit hídtól észak felé a 13. kerület, dél felé 5. kerület, az óra az 5. kerületben van, én meg a 13. kerületben parkoltam, ezért bocsi de nincs igazam.

Na írtam egy szép panaszlevelet, melyben megindokoltam hogy egyetlen egy szál tábla se mutatja hogy az egy másik díjfizető zóna lenne, egyetlen egy parkoló óra van az egész parkolóban, és különben is az egész parkoló egységes körbezárt terület az úttest által.
(gyors offtopik megjegyzés, hogy amúgy KRESZ-ileg szabálytalan az egész parkolás ott úgy ahogy van, mert szabályosan meg se lehet gyalog közelíteni, körbeveszik az úttestek, de sehol egy zebra)

1 hétig semmi válasz. Mivel 15 naptári napon belül kell kifizetni, hát átutalással kifizettem, de küldtem nekik megint egy levelet, hogy befizetésemmel ne tekintsék úgy, hogy elfogadom az itéletet.

Végül kaptam egy szép hivatalos levelet, miszerint "...esetét körülményeket megfontolva lezártuk, a fenti azonosító számon további hátralékot nem tartunk nyilván." meg "Amennyiben kellemetlenséget okoztunk Önnek, szíves elnézését kérjük." A visszautalt pénzt azóta várom, amúgy, de gondolom csak nem teszik meg hogy nem utalnak.

Namost kérdem én: hány emberrel próbálkoznak meg így? Ebből hány az aki kussba marad, befizet és nem tesz panaszt?


« Utoljára szerkesztve: 2015.03.02 16:18:33 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5366 Dátum: 2015.03.02 17:16:02 »
robi, a világért sem akarlak megbántani, de te most befizetted az általad jogtalannak tartott bírságot, és küldtél egy levelet, hogy ez nem az, aminek látszik, mennyivel vagy beljebb, mint aki nem reklamál?
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5367 Dátum: 2015.03.02 17:23:19 »
régebben én is parkoltam ott.
margithíd vonala a sáv meg a körút.
egyik 13 másik 5ker.
a margithid után északra a rakparton 525ft a parkolás 24órára.
az 5.ker részen fent meg 440ft per óra.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5368 Dátum: 2015.03.02 17:25:05 »
robi, a világért sem akarlak megbántani, de te most befizetted az általad jogtalannak tartott bírságot, és küldtél egy levelet, hogy ez nem az, aminek látszik, mennyivel vagy beljebb, mint aki nem reklamál?
Muszáj volt, mivel a panasz tételének nincs halasztástó hatálya. Magyarán hiába panaszoltál, ha nem fizetsz határidőig, háromszorosra nő a birság összege, stb.
Látva hogy közeleg a határidő (húzzák az időt), nem akartam megkockáztatni, hogy ha mégsem akarnak igazat adni, akkor háromszorosát fizessem meg. Ők csinálták ilyenre a szabályt, most utalják csak szépen vissza.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5369 Dátum: 2015.03.02 17:26:31 »
Na ezért járok a városba robogóval :scooter: