Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304116 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5250 Dátum: 2015.02.16 23:43:46 »
A rendelet szerinted nem jogszabály?

„Jogszabály a törvény, a kormányrendelet, a miniszterelnöki rendelet, a miniszteri rendelet, a Magyar Nemzeti Bank elnökének rendelete, az önálló szabályozó szerv vezetőjének rendelete és az önkormányzati rendelet. Jogszabály továbbá a Honvédelmi Tanács rendkívüli állapot idején és a köztársasági elnök szükségállapot idején kiadott rendelete.” (Magyarország Alaptörvénye T) cikk (2) bekezdés)

 ::)

A vizsgabiztosok szerinted egységesen (!) képviselnének olyasmit, amiről az első szakfelügyeleti vizsgálaton (amire évente sokszor sor kerül) kiderülhetne, hogy helytelen?

bocsant ezt a sz. nem olvasgatom.:- (

ha a folyamat vegere egy miniszterium, kozlekedesi felugyet, vizsgaiztosok, oktatok, rendorseg, etc. egy egyseges allasontot fognak kepvisleni akkor elertem a celomat es elegedett lezek
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5251 Dátum: 2015.02.16 23:52:18 »
ha a folyamat vegere egy miniszterium, kozlekedesi felugyet, vizsgaiztosok, oktatok, rendorseg, etc. egy egyseges allasontot fognak kepvisleni akkor elertem a celomat es elegedett lezek
Igen, ez örvendetes lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5252 Dátum: 2015.02.16 23:57:45 »
Igen, ez örvendetes lenne.

Akkor remlem Te is megteszed a megfelelo lepeseket az ugy erdekeben.
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5253 Dátum: 2015.02.17 00:04:26 »
Akkor remlem Te is megteszed a megfelelo lepeseket az ugy erdekeben.
Persze. Minden lehetséges eszközzel és alkalommal terjesztem az egyetlen helyes álláspontot.  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5254 Dátum: 2015.02.17 09:20:26 »
Ezért még mindig nem értem az eredeti problémámat
Mert az nemlétező probléma.
Akkor mondok egy másik, abszolút mindennapos és életszerű szitut, ha annyira nehéz ilyet elképzelni.
Megy egy autó 120-szal az autópálya szélső sávjában, legyen ez az A jelű. Jobbról az autópálya felhajtón egy másik akar feljönni (B jelű), ezért az A jármű udvariasan egy sávval balrább megy, hogy a B könnyen be tudjon sorolni. Igen ám, de a B jól gyorsul, és egy pillanat alatt utoléri sebességben az A autót.
Na, ilyenkor kéne azt, hogy nem nyomja, mint állat, hanem visszaengedi maga elé az A-t, majd utána szépen megelőzi, és akkor már nyomhatja.  Nem egyszer láttam már, hogy ehelyett nem vált sávot, hanem tovább gyorsulva jobbról megelőzi.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5255 Dátum: 2015.02.17 09:22:42 »
Ha írásba adja pecséttel, az sem írja felül a jogszabályt. Ez nem így működik.
Nem is ezért írtam. Hanem azért, mert a szó elszáll, az írás megmarad, nem fog találni olyan embert, aki nevével, pecséttel írásba adja, hogy a hatályos KRESZ szerint autópályán jobbról el lehet haladni egy lassabb jármű mellett /meg lehet előzni egy lassabb járművet.
music     

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5256 Dátum: 2015.02.17 09:54:22 »
Mert az nemlétező probléma.
Akkor mondok egy másik, abszolút mindennapos és életszerű szitut, ha annyira nehéz ilyet elképzelni.
Megy egy autó 120-szal az autópálya szélső sávjában, legyen ez az A jelű. Jobbról az autópálya felhajtón egy másik akar feljönni (B jelű), ezért az A jármű udvariasan egy sávval balrább megy, hogy a B könnyen be tudjon sorolni. Igen ám, de a B jól gyorsul, és egy pillanat alatt utoléri sebességben az A autót.
Na, ilyenkor kéne azt, hogy nem nyomja, mint állat, hanem visszaengedi maga elé az A-t, majd utána szépen megelőzi, és akkor már nyomhatja.  Nem egyszer láttam már, hogy ehelyett nem vált sávot, hanem tovább gyorsulva jobbról megelőzi.
Szerintem ez a szitu mindkét autóvezető viselkedése szempontjából kb. egyformán szabálytalan. A jelű nem tart jobbra és nem is előz mégis a belső sávban megy, a B jelű meg gyorsabban halad és mégis a külső sávban megy. Ha ezért bünti lenne, akkor mindkettőt büntetni kellene, de ez nagyon vaskalapos felfogás.
Megjegyzem, én is be szoktam menni a belső sávba, hogy beengedjem a felhajtó sávról érkező autót, hogy egyikőnknek se kelljen lassítania. Szabály szerint le kellene tojni, hogy valaki jön a bevezető (vagy milyen) sávon?   ::)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5257 Dátum: 2015.02.17 10:02:31 »
Nem kellene. Hanem aki feljön az autópályára, annak kéne alkalmazkodnia az ott található forgalomhoz. Tehát ha látja, hogy valaki beljebb van nála, és szemmel láthatólag lassabb az utazója, de legalább is a pillanatnyi sebessége, akkor nem nyomja, mint állat, hanem besorol a szélsőbe, és megvárja, amíg a forgalom engedi, hogy gyorsíthasson tovább. Ezzel akár néhány másodpercet is elveszthet...
Tehát az A jelű egyáltalán nem szabálytalan, mert amikor ő beljebb ment, még gyorsabb volt a másiknál.
music     

ujjobbagya

  • Vendég
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5258 Dátum: 2015.02.17 10:24:23 »
Én mindig beengedem a felhajtó autóst, ha utána legyorsul szíve joga.
Semmiben nem akadályoz, veszélyhelyzetet sem okoz, szóval ez szerintem sem egy létező "probléma".
Engem is be szoktak engedni, ez jó szokás.
Utálnék a becsatlakozó sávban dekkolni azért, mert senki nem enged be, ráadásul veszélyes is lenne onnan "állórajtolni".

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5259 Dátum: 2015.02.17 10:47:43 »
A létező probléma az, ha jobbról megelőz. Ez ugyanis szabálytalan.
music     

ujjobbagya

  • Vendég
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5260 Dátum: 2015.02.17 10:54:23 »
A létező probléma az, ha jobbról megelőz. Ez ugyanis szabálytalan.

Papíron valóban szabálytalan, de ha nem kényszerít vészfékezésre és nem okoz számomra veszélyhelyzetet akkor pont nem érdekel.
Visszamegyek a külsőbe aztán kész, had menjen ha tud.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5261 Dátum: 2015.02.17 11:29:09 »
Értem és tudom is, hogy a kamerás autós elkövetett pár szabálytalanságot, de olvastam valahol ilyen kresz-es fórumon vagy magában a kresz-ben, hogy attól még a védett útvonalon haladónak elsőbbsége van, hiába szabálytalankodik!! Tehát átlépheti a sebességhatárt, átmehet a záróvonalon, zebra előtt előzhet... de akkor is elsőbbséget kell neki adni ha neked ki van téve a tábla. Pedig hajlamos az ember arra gondolni, hogy akkor "nem jár neki" az elsőbbség, mert épp szabálytalankodik.

Igy van. Volt egy olyan baleset, hogy egy autós a buszsávban ment  szabálytalanul - és kikanyarodtak elé. Rendőrt hívtak. A kikanyarodó volt a hunyó, mellesleg az autóst is megbüntették a buszsáv használata miatt. Két "független" dolog volt.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5262 Dátum: 2015.02.17 11:31:24 »
1. én visszamegyek, nem esik nehezemre  ;)
2. nem gondolom, hogy ez lenne a jellemző szituáció a problémára, amiről beszélünk.
Csufár kolléga sem hiszem, hogy ilyen manőverekkel közlekedett a Brüsszel-BP útvonalon, amire azt a választ kapta, hogy szabálytalan.
Részemről: ha van annyi hely, hogy körbeautózzanak, akkor volt annyi hely, hogy kisoroljak és ne tartsam fel a mögöttem gyorsabban haladót.
Ezért még mindig nem értem az eredeti problémámat:

hát igen. nálam dettó. ha van hely elég, hogy megelőzzenek, két kamion közé is visszamegyek. nekem nem kerül semmibe (ja de, oda kell figyelni), össztársadalmi szinten pedig nyereséges a manőver.
hogy mennyire szabálytalan az autópáláyn jobb oldalon elhaladni egy beljebb haladó jármű mellett, az eddigi hsz-ek alapján is minimum vitatható ;) ezért is írtam, ha egyszer ezért megbüntetnek, nem fogom befizetni, hanem harcolok ;) (tegyük hozzá, nem arról a helyzetről beszélek, hogy a belső sávban 160-nal megérkezve valaki mögő kivágódok jobbra, lenyomom, aztán zúzok tovább)



NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5263 Dátum: 2015.02.17 11:41:17 »
@nagycitrom
Úgy, ahogy az előzöekben leírta a szitut. KAmionsort előzöl a belsőben, de van két kamion között valamivel több rés, mint a többinél, pl. 100-200m. Mindig visszasorolsz a külsőbe ilyenkor? Vagy mész tovább, kvázi előzve? Na, éppen ekkor a mögötted haladó nagyon fontos BMW M5 sofőrje általában bevág jobbról melléd és elúz...

Van, hogy igen. Ugyanis azalatt a 100m alatt bőven megelőz, hogy utána vissza lehessen térni a  bal oldali sávba. Nem tartod fel őt (mindegy hogy mennyivel megy), nem áll a seggedben, nem okoztok ezzel balesteveszélyt. Ismerve a magyar vezetőket.