Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304667 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5145 Dátum: 2015.01.29 08:22:54 »
Ha fizetős zónában megállok, mondjuk fél órára, mintha parkolnék, de nem hagyom el az autót, (csak az utas), akkor is kell perkálni?

Egyrészt amennyiben nem telik el öt perc, akkor csak megállásnak és nem várakozásnak minősül. (KRESZ)  :police:

Másrészt a folyamatos rakodás tarthat akármeddig.  :whistling:
Harmadrészt, az attól függ, hogy az utas mennyire nagydarab, illetve az időintervallumban megy-e arra egyáltalán parkolóőr.  :devil:
Negyedrészt elvileg még műszaki hiba is lehet.  :hmmmm:

Ötödrészt egy fél óra parkolási díj, még a legvastagabb körzetben is öccá' alatt van bőven (talán 320.-HUF???) .....  Én bedobnám.  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5146 Dátum: 2015.01.29 19:00:38 »
Ha fizetős zónában megállok, mondjuk fél órára, mintha parkolnék, de nem hagyom el az autót, (csak az utas), akkor is kell perkálni?


Hatodrészt tőlem még egyik sem kérte a befizetését a parkolási díjnak, amíg a járműnél tartózkodtam pedig az 1. bank székház környékén még azért is fizetni kell ha fingani megáll valaki.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5147 Dátum: 2015.01.29 21:35:55 »
Ha fizetős zónában megállok, mondjuk fél órára, mintha parkolnék, de nem hagyom el az autót, (csak az utas), akkor is kell perkálni?
Nem, de azért lehet, hogy jobban jársz, ha átülsz a vezetőülésbe, amikor épp arra jár az őr. Ott biztosan észrevesz, utasként nem.
music     

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5148 Dátum: 2015.01.30 07:42:52 »
Az 5 perces szabályt az ismerem (megállás/várakozás).
Úgy értettem, hogy csak az utas száll ki, én meg maradok a kocsiban. Az öreg rókák szerint ilyenkor nem kell fizetni, "épp indulni készültem" (ja egy órája), ha akadékoskodnak akkor esetleg tényleg indulni is kell. :)
Amúgy megismerkedtem az SMS-es rendszerrel és inkább kívülről csodáltam az autót a szokatlan (belvárosi) környezetben.

Utoljára (3 éve) nyomattam parkolójegyet magamnak 8 órás időtartamra és jól eltettem a zsebembe, nehogy elvesszen. A nap végén vittem bemutatni az ügyfélszolgálatra. [rohog]

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5149 Dátum: 2015.01.30 09:26:45 »
Az 5 perces szabályt az ismerem (megállás/várakozás).
Úgy értettem, hogy csak az utas száll ki, én meg maradok a kocsiban. Az öreg rókák szerint ilyenkor nem kell fizetni, "épp indulni készültem" (ja egy órája), ha akadékoskodnak akkor esetleg tényleg indulni is kell. :)
Amúgy megismerkedtem az SMS-es rendszerrel és inkább kívülről csodáltam az autót a szokatlan (belvárosi) környezetben.
Utoljára (3 éve) nyomattam parkolójegyet magamnak 8 órás időtartamra és jól eltettem a zsebembe, nehogy elvesszen. A nap végén vittem bemutatni az ügyfélszolgálatra. [rohog]

mi rendszeresen parkolunk így, megyünk a gyerekekért az oviba-iskolába, feleségem kiszáll, én maradok a kocsiban. többször ment már el előttem a parkolóőr, ha látja, hogy ülnek a kocsiban, azonnal odébbáll (nem vagyok fenyegető testalkatú). esetleg ülj a kormány mögé.

továbbá, ha csak úgy nincs kedved fizetni, nyisd ki a csomagtérajtót (=pakolás). úgy akármeddig parkolhatsz fizetés nélkül ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5150 Dátum: 2015.01.30 09:54:41 »
Arra kell csak figyelni, hogy elöl üljön a valaki, mert ha gyerek ül hátul a gyerekülésben, azt nem biztos, hogy észreveszi, és onnantól meg bukta a dolog, mert a fényképen sem fog látszódni, hogy nem volt üres az autó.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5151 Dátum: 2015.01.31 08:51:02 »
Szegeden volt olyan, hogy a hátsó ülésen ülő gyerekkel együtt elszállította a telepre az autót a lopósautó.  :ph34r: Na, abból lett is óriási botrány.
Gabe 254.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5152 Dátum: 2015.01.31 10:30:03 »
Szegeden volt olyan, hogy a hátsó ülésen ülő gyerekkel együtt elszállította a telepre az autót a lopósautó.  :ph34r: Na, abból lett is óriási botrány.
Az azért tudott, hogy a déliek kissé lassult reakciójú -mánnyáná- (gondolkodású)-ak, de ez télleg bicskanyitogató.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5153 Dátum: 2015.01.31 21:24:10 »
Írod ezt egy szegedinek ;)
Gabe 254.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5154 Dátum: 2015.01.31 23:12:27 »
Írod ezt egy szegedinek ;)

Mondtam ezt mehikóban és bélízben is, de csak mánnyánáztak tovább. :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5155 Dátum: 2015.02.01 01:05:03 »
Ha fizetős zónában megállok, mondjuk fél órára, mintha parkolnék, de nem hagyom el az autót, (csak az utas), akkor is kell perkálni?
Elméletileg igen. Gyakorlatilag nem.

Magyarázat: ha bárki odamegy hozzád problémázni, fogod magad, és arrébb mész. Ezt ők is tudják, ezért nem is fárasztják magukat azzal, hogy odamenjenek.

Probléma maximum akkor lehet, ha "várakozni tilos" tábla hatálya alatt állsz 5 percnél hosszabb ideig, és a rendőr közli veled, hogy ő ezt látta, és megbírságol. De konkrétan még nem hallottam ilyen esetről. Viszont előfordulni előfordulhat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5156 Dátum: 2015.02.14 08:04:23 »
az előzésről. én úgy tudtam, hogy kereszteződésben lehet előzni, ezek szerint rosszul?  :hmmmm:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5157 Dátum: 2015.02.14 08:37:49 »
az előzésről. én úgy tudtam, hogy kereszteződésben lehet előzni, ezek szerint rosszul?  :hmmmm:

Elgondolkozásra késztethet mindenkit. Nekem az első képalatti komment egyből feltűnt, tán másnak es!!!
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.14 08:52:27 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5158 Dátum: 2015.02.14 08:44:14 »
az előzésről. én úgy tudtam, hogy kereszteződésben lehet előzni, ezek szerint rosszul?  :hmmmm:

34. § (1) Előzni abban az esetben szabad, ha

a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az előzni kívánó és a megelőzendő jármű sebessége közötti különbségre - az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;

b) az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg;

c) az előzni kívánó jármű előtt ugyanabban a forgalmi sávban haladó másik jármű előzési szándékot nem jelzett;

d) az előzés során a megelőzendő jármű mellett megfelelő oldaltávolságot lehet tartani;

e) a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni.

(2) Az előzési szándékot - ha az előzés irányváltoztatással jár - irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell.

(3) Az előzést - a (4) és az (5) bekezdésben említett esetet kivéve - balról kell végrehajtani.

(4) Csak jobbról szabad előzni

a) azt a járművet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően helyezkedik el;

b) azt a villamost, amely az úttest közepén - egyirányú forgalmú úton az úttest bal oldalán - levő pályán közlekedik.

(5) Jobbról is szabad előzni a figyelmeztető jelzést (villogó sárga fényjelzést) használó járművet, ha a vezető meggyőződött arról, hogy ezzel a többi járművet és a gyalogosokat nem veszélyezteti.

(6) Az előzés végrehajtását a sebesség fokozásával, balra húzódással vagy más módon akadályozni nem szabad.

(7) Lakott területen kívül a nagyméretű, valamint a lassan haladó jármű vezetőjének az úttest szélére húzódással és - a szükséghez képest - lassítással is elő kell segítenie azt, hogy járművét más jármű megelőzhesse.

(8) Tilos előzni:

a) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt;

b) villamost közvetlenül olyan megállóhely előtt, ahol az utasok fel- és leszállása az úttestről, illetőleg az úttestre történik;

c) be nem látható útkanyarulatban, illetőleg bukkanóban, kivéve, ha az úttesten egyirányú forgalom van, vagy záróvonal van felfestve és az előzés annak érintése nélkül végrehajtható;

d) vasúti átjáróban és közvetlenül vasúti átjáró előtt;

e)217 útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve

- ha a forgalmat rendőr vagy fényjelző készülék irányítja és az előzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár,

- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.

- körforgalmú úton,

- ha a járművel csak jobbról szabad előzni [(4) bek.].

(9) A (8) bekezdés d) és e) pontjában meghatározott tilalom nem vonatkozik a kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak gépjárművel való előzésére.
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5159 Dátum: 2015.02.14 14:41:09 »
kösz. jó tudni.