Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304248 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5070 Dátum: 2014.09.30 20:33:39 »
szerintem egyébként  magánterületen nem tud eljárni a hatóság, ergo büntetni sem, mondjuk egy pláza garázsában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5071 Dátum: 2014.09.30 21:26:24 »
Parkolásnál sajnos alap dolog, hogy az ember egyrészt visszasétál a sarokig és megnézi az összes útjába kerülő táblát, másrészt az összes potenciális felfestést. Épp ma jártam úgy, hogy 10 centit belelógott a kerék mögötti karosszériarész a felfestésbe, és inkább másik helyet kerestem.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5072 Dátum: 2014.10.01 07:05:14 »
szerintem egyébként  magánterületen nem tud eljárni a hatóság, ergo büntetni sem, mondjuk egy pláza garázsában

Nos! A tecso térfelszíni parkolójában (az is magánterület) is büntet a jard.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5073 Dátum: 2014.10.01 07:15:42 »
Parkolásnál sajnos alap dolog, hogy az ember egyrészt visszasétál a sarokig és megnézi az összes útjába kerülő táblát, másrészt az összes potenciális felfestést. Épp ma jártam úgy, hogy 10 centit belelógott a kerék mögötti karosszériarész a felfestésbe, és inkább másik helyet kerestem.
én is mindig visszasétálok. sajnos ez nem mentett meg az állatkertnél a bilincstől  :cry:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5074 Dátum: 2014.10.01 07:16:31 »
Nos! A tecso térfelszíni parkolójában (az is magánterület) is büntet a jard.
érdekes. feltéve,hogy tényleg magánterület. és vajon mi a helyzet egy pláza mélygarázsában?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5075 Dátum: 2014.10.01 10:06:34 »
Nekem a Mammutban jópár éve az egyik oldalablakra ragasztottak egy cetlit, hogy két parkolóhelyet veszek el, ami nem szabályos, és irgum-burgum. Ha lett volna kinek, visszaírtam volna, hogy tetszettek volna akkora parkolóhelyeket létesíteni, amikbe be lehet állni rendesen és ki is lehet ott az autóból szállni rendesen. De büntetni nem büntettek.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5076 Dátum: 2014.10.01 15:35:44 »
érdekes. feltéve,hogy tényleg magánterület. és vajon mi a helyzet egy pláza mélygarázsában?
De gondolom a Teszkó parkolóban szántak arra pénzt, hogy legalább szabályos kresz tábla van kitéve. De itt egy kicsi pléhlemez volt.
Persze a fenének sincs kedve vitázni velük ilyenekkel, pláne nem elvenni egy mozgássérülttől a helyet, de akkor vagy fessék fel a betonra is rendesen vagy legalább vegyenek 20e Ft-ért egy normális/szabványos táblát (illetve annyit, ahány helyet szeretnének megjelölni).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5077 Dátum: 2014.10.01 16:02:54 »
Nekem a Mammutban jópár éve az egyik oldalablakra ragasztottak egy cetlit, hogy két parkolóhelyet veszek el, ami nem szabályos, és irgum-burgum. Ha lett volna kinek, visszaírtam volna, hogy tetszettek volna akkora parkolóhelyeket létesíteni, amikbe be lehet állni rendesen és ki is lehet ott az autóból szállni rendesen. De büntetni nem büntettek.
Matizzal kéne járnod :winkiss:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5078 Dátum: 2014.10.01 16:14:22 »
De gondolom a Teszkó parkolóban szántak arra pénzt, hogy legalább szabályos kresz tábla van kitéve. De itt egy kicsi pléhlemez volt.
Persze a fenének sincs kedve vitázni velük ilyenekkel, pláne nem elvenni egy mozgássérülttől a helyet, de akkor vagy fessék fel a betonra is rendesen vagy legalább vegyenek 20e Ft-ért egy normális/szabványos táblát (illetve annyit, ahány helyet szeretnének megjelölni).
Nagyon max 5-6000Ft az általunk (félig-állami cég) használt ilyen KRESZ-tábla darab ára.  :flowers:
És az hivatalos, az útügyi szabványnak megfelelő kinézetű, hiteles jelző eszköz.  ::)
Teljesen igazad van, egyébként...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5079 Dátum: 2014.10.01 19:21:29 »
Egy kérdésem lenne: adott egy útszakasz, ahol eddig mindig 50 km/h volt a határ. Mivel baleseti gócpont volt, egyik napról a másikra lecsökkentették 30 km/h-ra a sebességet, de ezt nem táblával, hanem az útra mindkét irányból felfestett 30 km/h jelzi. És persze egy fehér autóból, elbújva gondolom ma azt ellenőrizték, hogy ki hajt ott megszokásból, és esetleg nem az útra felfestett valamit fürkészi a szemeivel.

Kérdem én ez így szabályos? Nem kellene valamiféle sebességkorlátozó táblát is kitenni?
Mert ha ez így szabályos, akkor a fiúknak "jó" napjuk volt ma...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5080 Dátum: 2014.10.01 20:41:14 »
De gondolom a Teszkó parkolóban szántak arra pénzt, hogy legalább szabályos kresz tábla van kitéve. De itt egy kicsi pléhlemez volt.
Persze a fenének sincs kedve vitázni velük ilyenekkel, pláne nem elvenni egy mozgássérülttől a helyet, de akkor vagy fessék fel a betonra is rendesen vagy legalább vegyenek 20e Ft-ért egy normális/szabványos táblát (illetve annyit, ahány helyet szeretnének megjelölni).

Tábla is van, szabályos felfestés is van és tahó köcsög is, aki odaáll, v. hamisított igazolással parkol ott.(Nem rád vonatkozik Doki) Amikor ezt láttam, a jard az igazolásokat is ellenőrizte és az azzal nem rendelkezőket büntette+pontokat is osztott.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5081 Dátum: 2014.10.02 18:10:26 »
Egy kérdésem lenne: adott egy útszakasz, ahol eddig mindig 50 km/h volt a határ. Mivel baleseti gócpont volt, egyik napról a másikra lecsökkentették 30 km/h-ra a sebességet, de ezt nem táblával, hanem az útra mindkét irányból felfestett 30 km/h jelzi. És persze egy fehér autóból, elbújva gondolom ma azt ellenőrizték, hogy ki hajt ott megszokásból, és esetleg nem az útra felfestett valamit fürkészi a szemeivel.

Kérdem én ez így szabályos? Nem kellene valamiféle sebességkorlátozó táblát is kitenni?
Mert ha ez így szabályos, akkor a fiúknak "jó" napjuk volt ma...  :hmmmm:
Kéne tábla is. Meg jó esetben kitesznek egy olyat, hogy Figyelem, forgalmirend változás! De ez már nagyon luxus lenne  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5082 Dátum: 2014.10.02 21:54:31 »
Matizzal kéne járnod :winkiss:
Abba nem fér bele babakocsi, egy-két gyerekülés, meg egy piaci bevásárlás.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5083 Dátum: 2014.10.03 06:57:50 »
öcsém három gyerekkel egy chavy sparkkal rombol  :whistling: igaz, a legnagyobbik már magasítón ül (tán a középső is) és ha kimennek a városból, elkunyerálják apám astráját vagy a bátyám vivaróját

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5084 Dátum: 2014.10.03 11:04:12 »
Azt ne mondd, hogy öten beleférnek :ph34r:
music