Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304101 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4980 Dátum: 2014.07.28 06:57:45 »
A hírekben volt róla szó, hogy a buszsofőr elismerte, hogy ő volt a hibás a balesetnél.
Mondták neki, nem is látta :D :wacko:
Mi mást mondhatott volna ;)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4981 Dátum: 2014.07.28 10:09:23 »
Amúgy minden tiszteletem azoké, akik ilyen monstrumokat vezetnek.  :yes: Egy mezei autós bele sem tud gondolni (vagyis inkább jobban mondva sz@rik rá), mennyivel más egy ennyivel szélesebb járművet biztonságosan terelni, az úton tartani.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4982 Dátum: 2014.07.28 10:27:07 »
Ez a meglévő használatától tántorít el? Szó! ahol 100%-ban ki van építve a kerékpár út , ott csak azt használod?
Te most viccelsz? Szerintem a leirtakbol tok egyertelmu. Termeszetes, hogy ahol van, ott azon megyek. Azert hoztam fel peldanak a Szentendrei utat, mert ott autoskent sokszor talalkozom a muuton tekero bringasokkal - az Auchantol kifele nincs bicikliut - nekem ott eszembe nem jutna a 3 savos ut kulso savjaban tekerni. Altalaban ha lehet, a kerekparut nelkuli foutakat ignoralom, kulonosen azokat, ahol busz jar. Budaorsi uton is siman lehet menni a jardan, ott gyalogosforgalom is alig van. Persze az is igaz, nem vagyok biciklisfutar, nem cel a 40-es atlagsebesseg elerese, de szerintem  kerekparozok tobbsege ilyen (lenne).
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4983 Dátum: 2014.07.28 11:45:54 »
Meg egy dolod jutott eszembe az elsodort kerekparos kapcsan, hogy tobb olyan eset is van a videon - pl. amikor a szabalytalanul parkolo jarmuvat kikeruli - hogy kellene, de nem hasznal kezjelzest a savvaltoztatshoz. Addig rendben van, hogy elotte kitekint, de aztan ennyi.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4984 Dátum: 2014.07.28 12:15:56 »
Te most viccelsz? Szerintem a leirtakbol tok egyertelmu. Termeszetes, hogy ahol van, ott azon megyek. Azert hoztam fel peldanak a Szentendrei utat, mert ott autoskent sokszor talalkozom a muuton tekero bringasokkal - az Auchantol kifele nincs bicikliut - nekem ott eszembe nem jutna a 3 savos ut kulso savjaban tekerni. Altalaban ha lehet, a kerekparut nelkuli foutakat ignoralom, kulonosen azokat, ahol busz jar. Budaorsi uton is siman lehet menni a jardan, ott gyalogosforgalom is alig van. Persze az is igaz, nem vagyok biciklisfutar, nem cel a 40-es atlagsebesseg elerese, de szerintem  kerekparozok tobbsege ilyen (lenne).

Bocsánat, félreértettem! Az osantól valóban nincs kifelé kerékpár út, de kerékpárral való közlekedésre alkalmas 2 is akad. A Nánási-Királyok útja és a Római part, a kettő között számos bekötéssel, ráadásul mindkettőn könnyedén megközelíthető akár Békásmegyer is. Az elsőn ráadásul 40 sebkorlátozás végig és figyelem felhívó táblák a bringások közlekedésére és olyan árnyas, hogy attól kívánni sem lehet jobbat.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4985 Dátum: 2014.07.28 14:20:57 »
Ma a megszokottól eltérő szituval kerültem szembe: Adott egy egyirányú, de két sávos útszakasz, aminek a végén jelzőlámpás irányítás van. A jobboldali sávból lehet egyenesen és jobbra kisívben is kanyarodni, de a jobbra kanyarodóknak van külön egy világító jobbra nyíl is, miközben az egyenesen haladni kívánóknak piros jelzés van.
Történt, hogy közeledek a kereszteződéshez és már indexelek jobbra (részemre szabad jelzés volt, de az egyenes irányra váróknak piros), ámde, két - mitadisten - kerékpáros áll a sáv közepén (egyenesen akartak haladni, és a szabad jelzésre vártak). Mivel van mp visszaszámláló is a lámpán, láttam, hogy még 10 mp-em van a zöldből és jelzésképpen nyomtam egy rövid dudát, hogy húzódjanak az út szélére és engedjenek el kanyarodni. Természetesen hátranéztek, de meg sem moccantak...  :censored: Naná, hogy kiszóltam nekik az ablakon +húzódjatok már le a szélére, légyszi, hogy elférjek!" - Értetlenkedtek, hogy mit akarok...  :censored: :gun_bandana: Ránézésre, két kocsmatöltelék-gyanus embör volt. Persze, elfértem és el is kanyarodtam, csak nem értem, mit nem értettek a szituban? :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4986 Dátum: 2014.07.28 14:24:24 »
Ma a megszokottól eltérő szituval kerültem szembe: Adott egy egyirányú, de két sávos útszakasz, aminek a végén jelzőlámpás irányítás van. A jobboldali sávból lehet egyenesen és jobbra kisívben is kanyarodni, de a jobbra kanyarodóknak van külön egy világító jobbra nyíl is, miközben az egyenesen haladni kívánóknak piros jelzés van.
Történt, hogy közeledek a kereszteződéshez és már indexelek jobbra (részemre szabad jelzés volt, de az egyenes irányra váróknak piros), ámde, két - mitadisten - kerékpáros áll a sáv közepén (egyenesen akartak haladni, és a szabad jelzésre vártak). Mivel van mp visszaszámláló is a lámpán, láttam, hogy még 10 mp-em van a zöldből és jelzésképpen nyomtam egy rövid dudát, hogy húzódjanak az út szélére és engedjenek el kanyarodni. Természetesen hátranéztek, de meg sem moccantak...  :censored: Naná, hogy kiszóltam nekik az ablakon +húzódjatok már le a szélére, légyszi, hogy elférjek!" - Értetlenkedtek, hogy mit akarok...  :censored: :gun_bandana: Ránézésre, két kocsmatöltelék-gyanus embör volt. Persze, elfértem és el is kanyarodtam, csak nem értem, mit nem értettek a szituban? :szemez:
LEgközelebb legyen nálad egy flaska rövidital és a kívánt irányba dobd el ... mint a zombik követni fogják :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4987 Dátum: 2014.07.28 14:28:31 »
Bocsánat, félreértettem! Az osantól valóban nincs kifelé kerékpár út, de kerékpárral való közlekedésre alkalmas 2 is akad. A Nánási-Királyok útja és a Római part, a kettő között számos bekötéssel, ráadásul mindkettőn könnyedén megközelíthető akár Békásmegyer is. Az elsőn ráadásul 40 sebkorlátozás végig és figyelem felhívó táblák a bringások közlekedésére és olyan árnyas, hogy attól kívánni sem lehet jobbat.
Ja azt én is ismerem, bár az Árpádhidtól Óbuda "belvárosán " megy keresztül az út, nagyon kellemetlen kockakővel :D Utánna is elég kacskaringós az Auchanig.Utánna a Romai is nagyon kellemes bicajos kirándulásnak. De azért nem hiszem hogy egy futár is arra menne Békásra ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4988 Dátum: 2014.07.28 14:30:47 »
LEgközelebb legyen nálad egy flaska rövidital és a kívánt irányba dobd el ... mint a zombik követni fogják :D
Látod milyen rendesek a csabai bicajosok!
Bezzeg a pestiek meg se álltak volna a piroslámpánál. :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4989 Dátum: 2014.07.28 14:32:39 »
LEgközelebb legyen nálad egy flaska rövidital és a kívánt irányba dobd el ... mint a zombik követni fogják :D
:yes: Az biztos! Le sem esne a földre... :cool2:  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4990 Dátum: 2014.07.28 14:34:36 »
Látod milyen rendesek a csabai bicajosok!
Bezzeg a pestiek meg se álltak volna a piroslámpánál. :D
Ja, legalább ennyi... Amúgy, az a legrosszabb biciklis, amelyiknek nincs jogsija és/vagy egyáltalán nem vezet autót. De fordítva is igaz, az a legrosszabb autós, aki egyáltalán nem szokott bringázni. Ezek az esetek legkisebb százalékában képesek belegondolni a másik fél helyzetébe, nem látják át a szándékukat és okoznak veszélyhelyzetet...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4991 Dátum: 2014.07.28 14:35:18 »
Ma a megszokottól eltérő szituval kerültem szembe: Adott egy egyirányú, de két sávos útszakasz, aminek a végén jelzőlámpás irányítás van. A jobboldali sávból lehet egyenesen és jobbra kisívben is kanyarodni, de a jobbra kanyarodóknak van külön egy világító jobbra nyíl is, miközben az egyenesen haladni kívánóknak piros jelzés van.
Történt, hogy közeledek a kereszteződéshez és már indexelek jobbra (részemre szabad jelzés volt, de az egyenes irányra váróknak piros), ámde, két - mitadisten - kerékpáros áll a sáv közepén (egyenesen akartak haladni, és a szabad jelzésre vártak). Mivel van mp visszaszámláló is a lámpán, láttam, hogy még 10 mp-em van a zöldből és jelzésképpen nyomtam egy rövid dudát, hogy húzódjanak az út szélére és engedjenek el kanyarodni. Természetesen hátranéztek, de meg sem moccantak...  :censored: Naná, hogy kiszóltam nekik az ablakon +húzódjatok már le a szélére, légyszi, hogy elférjek!" - Értetlenkedtek, hogy mit akarok...  :censored: :gun_bandana: Ránézésre, két kocsmatöltelék-gyanus embör volt. Persze, elfértem és el is kanyarodtam, csak nem értem, mit nem értettek a szituban? :szemez:

Mert a szerb embercsempész által, oláhföldön át ide avanzsált, szilvapáleszen komatizált afgán menekült kúfódi, nem beszélni magyar! :D :D
Esetleg helyi hiperpigmentáltak, akik 10 perc múlva a támlával a vállukon beneveznek a túrdefrancra, ezért nem értették, hogy millen szitura gondolsz. :whistling: :D 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4992 Dátum: 2014.07.28 14:52:22 »
Tisztelt Fórumozók!

Egy a topikhoz tartozó kérdés!
Melyik az a tábla melynek hatálya nem a tábla után, hanem azt megelőző területre vonatkozik?   :otlet:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4993 Dátum: 2014.07.28 15:00:57 »
Mert a szerb embercsempész által, oláhföldön át ide avanzsált, szilvapáleszen komatizált afgán menekült kúfódi, nem beszélni magyar! :D :D
Esetleg helyi hiperpigmentáltak, akik 10 perc múlva a támlával a vállukon beneveznek a túrdefrancra, ezért nem értették, hogy millen szitura gondolsz. :whistling: :D
Dehát az egy rövid kürt jelzés, tetszőleges nyelven is a "figyelem!"-et jelenti... Mondjuk, nem tettem hozzá, hogy húzzanak arrébb, lehet, ezért nem értették a jelzést...  :whistling:

Jut eszembe, úgy kellett volna, mint Egyiptomban: egy rövid kürt jelentése: "vigyázz, jövök!"
Egy hosszú kürt jelentése: "Vigyázz, jövök, és nem állok meg!!!" - Tényleg! Az ottani KRESZben ezt konkrétan tanítják, mint egyetemleges, mindenkire kiterjedő jelzést.  :yes: :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.28 15:02:34 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4994 Dátum: 2014.07.28 15:43:26 »
Tisztelt Fórumozók!

Egy a topikhoz tartozó kérdés!
Melyik az a tábla melynek hatálya nem a tábla után, hanem azt megelőző területre vonatkozik?   :otlet:

“Tilos megállni más járművel a villamos, autóbusz vagy trolibusz megállóhelyet, illetőleg taxiállomást jelző tábla előtt 15 méter, utána 5 méter távolságon belül, kivéve, ha útburkolati jelből más következik.”