Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304740 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4950 Dátum: 2014.07.26 20:48:42 »
Miert pont a STOP tabala kapcsan jutott ez eszedbe?  ;)
Mert most erről volt szó  :winkiss: ... Amúgy kéretik megadni az emberek jogát arra, hogy változzanak és évekkel korábbi álláspontjukat revideálják  ;) :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4951 Dátum: 2014.07.26 20:57:47 »
Ez egy dolog. Az viszont egy másik dolog, hogy a végső kiváltó ok a bringás figyelmetlen balra húzódása volt. Alapszabály, hogy az irányt változtató köteles meggyőződni ennek biztonságos kivitelezhetőségéről. A saját érdekében is, mint most az ábra mutatta  ::)
De mester, a bringás NEM változtatott irányt.  :surrender: Nem frodult jobbra-balra-meg!  :whistling: Ugyanúgy egyenesen haladt tovább, mint előtte, csak alkalmazkodott az útkeresztmetszetének szűküléséhez. Ez szerintem nem irányváltoztatás. És pont ezért a sőr a lúdas, mert végső soron neki kellett volna átlátni a helyzetet.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4952 Dátum: 2014.07.26 21:03:53 »
De mester, a bringás NEM változtatott irányt.  :surrender: Nem frodult jobbra-balra-meg!  :whistling: Ugyanúgy egyenesen haladt tovább, mint előtte, csak alkalmazkodott az útkeresztmetszetének szűküléséhez. Ez szerintem nem irányváltoztatás. És pont ezért a sőr a lúdas, mert végső soron neki kellett volna átlátni a helyzetet.  ::)
Miért szerinted a busz irányt változtatott? Nem, még kevésbé mint a bicajos, akinek elfogyott a (bicikli)sávja.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4953 Dátum: 2014.07.26 21:10:11 »
De mester, a bringás NEM változtatott irányt.  :surrender: Nem frodult jobbra-balra-meg!  :whistling: Ugyanúgy egyenesen haladt tovább, mint előtte, csak alkalmazkodott az útkeresztmetszetének szűküléséhez. Ez szerintem nem irányváltoztatás. És pont ezért a sőr a lúdas, mert végső soron neki kellett volna átlátni a helyzetet.  ::)
A bringás balra húzódott, mert összeszűkült a sáv. Ezt figyelmetlenül tette, holott a videóból jól látni, hogy a busz eleje akkor már közvetlenül mögötte/mellette volt.

Ha balra húzódás ELŐTT hátranéz, észreveszi a buszt és lassít, néhány mp-es időveszteséggel tovább haladhatott volna, egészségesen. Ha behajtok egy útszűkületbe és emiatt balra húzódok, a saját épségem elemi érdekében meg kell győződnöm róla, hogy valaki már nem kezdte-e meg az előzésemet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4954 Dátum: 2014.07.26 21:20:51 »
Figyelmetekbe ajánlom az alábbi idézetet, mely a BKK vizsgálatában áll:
"- A 15. és 38. másodpercben az autóbuszvezető ráhajtott a kerékpársávra és leszorította  a kerékpársávról az ott haladó biciklist.
- A 25. másodpercben a biciklis egy szabálytalanul parkoló járművet került ki – látta előre a buszsofőr, hogy ezt fogja tenni, ennek ellenére legfeljebb 2 m követési távolsággal követte a kerékpárost. A kerékpáros legkisebb hibája, vagy lassítása esetén már korábban balesetet okozott volna ugyanez a buszvezető.
-  Végül hátulról érkezve eltaposta a már közel 1 perce előtte, a szegélyhez tapadva haladó videós biciklist. Azaz, a buszvezető már a baleset előtt kétszer megölhette volna a biciklist, ha épp úgy alakul, más forgalmi helyzetben."

A biciklis, mielőtt kilép a felfestett sávból, hátranéz, a busz még elég messze volt. A kereszteződésben és utána már közös a sáv, ahol a biciklis van előrébb, a busz éri utól. A biciklis nem kacsázott be a busz elé, egyszerűen követte a padka vonalát. A busz nem vette figyelembe, hogy ketten nem férnek el, mégis melléhajtott.  :excl:
Ez kb olyan, mintha szabályosan biciklizel főúton, hátulról jön egy kamion, de nincs elég helye átmenni a szembesávba, mert ott szabályos forgalom van és ezért neki joga lenne téged lenyomni. Neked meg kötelességed lenne lemenni az úttestről a padkára.

'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4955 Dátum: 2014.07.26 21:29:37 »
whis, én azt nem vitatom, hogy a buszvezető is felelős.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4956 Dátum: 2014.07.26 22:29:55 »
Figyelmetekbe ajánlom az alábbi idézetet, mely a BKK vizsgálatában áll:
"- A 15. és 38. másodpercben az autóbuszvezető ráhajtott a kerékpársávra és leszorította  a kerékpársávról az ott haladó biciklist.
- A 25. másodpercben a biciklis egy szabálytalanul parkoló járművet került ki – látta előre a buszsofőr, hogy ezt fogja tenni, ennek ellenére legfeljebb 2 m követési távolsággal követte a kerékpárost. A kerékpáros legkisebb hibája, vagy lassítása esetén már korábban balesetet okozott volna ugyanez a buszvezető.
-  Végül hátulról érkezve eltaposta a már közel 1 perce előtte, a szegélyhez tapadva haladó videós biciklist. Azaz, a buszvezető már a baleset előtt kétszer megölhette volna a biciklist, ha épp úgy alakul, más forgalmi helyzetben."

A biciklis, mielőtt kilép a felfestett sávból, hátranéz, a busz még elég messze volt. A kereszteződésben és utána már közös a sáv, ahol a biciklis van előrébb, a busz éri utól. A biciklis nem kacsázott be a busz elé, egyszerűen követte a padka vonalát. A busz nem vette figyelembe, hogy ketten nem férnek el, mégis melléhajtott.  :excl:
Ez kb olyan, mintha szabályosan biciklizel főúton, hátulról jön egy kamion, de nincs elég helye átmenni a szembesávba, mert ott szabályos forgalom van és ezért neki joga lenne téged lenyomni. Neked meg kötelességed lenne lemenni az úttestről a padkára.
Gyakorlatilag teljesen hasonlót írtam a legelső hosszabb postomban.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4957 Dátum: 2014.07.27 09:32:03 »
Az én saját véleményem az a sajnálatos esetről, hogy a buszvezető ellen büntetőeljárás indult/fog indulni közúti baleset gondatlan okozása miatt. A baleset súlyos sérülést okozott, ez tényszerű, a hírekben leírtak számomra egyértelműsítik a súlyos sérülés bekövetkeztét.
Nem ismerem az összes körülményt és tényt, de úgy gondolom, hogy mindkét részes hozzájárult a baleset bekövetkeztéhez.

Az, hogy a büntetőjog és ezen keresztül az igazságszolgáltatás milyen végső konklúzióra jog jutni, ki kell várni.

A városi kerékpározás veszélyes sport. Minden reggel látok egy csinos fiatal hölgyet, aki a pesti oldalról egy rózsaszín bicóval halad fel a Margit hídra Buda fele. A felső rakparti felkanyarodósáv lámpával biztosított. A hölgyet nem érdekli, hogy a falkanyarodónak zöldje van, a tilos jelzés ellenére behalad a kereszteződésbe. Már 3x láttam. Veszélyes amit csinál, én ott, ha repülőre kapom a zöldet 40 km/h-val kanyarodom. Ha épp akkor ér oda baj lehet. 
Ebből az derül ki számomra, hogy a hölgy magasról xarik a szabályokra, nem érdekli a piros lámpa.  Felháborítónak tartom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4958 Dátum: 2014.07.27 09:39:27 »
dudájjá rá. meg mutassad meg néki a lányos ujjadat!!!! ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4959 Dátum: 2014.07.27 09:50:56 »

Az én saját véleményem az a sajnálatos esetről, hogy a buszvezető ellen büntetőeljárás indult/fog indulni közúti baleset gondatlan okozása miatt. A baleset súlyos sérülést okozott, ez tényszerű, a hírekben leírtak számomra egyértelműsítik a súlyos sérülés bekövetkeztét.
Nem ismerem az összes körülményt és tényt, de úgy gondolom, hogy mindkét részes hozzájárult a baleset bekövetkeztéhez.

Az, hogy a büntetőjog és ezen keresztül az igazságszolgáltatás milyen végső konklúzióra jog jutni, ki kell várni.

A városi kerékpározás veszélyes sport. Minden reggel látok egy csinos fiatal hölgyet, aki a pesti oldalról egy rózsaszín bicóval halad fel a Margit hídra Buda fele. A felső rakparti felkanyarodósáv lámpával biztosított. A hölgyet nem érdekli, hogy a falkanyarodónak zöldje van, a tilos jelzés ellenére behalad a kereszteződésbe. Már 3x láttam. Veszélyes amit csinál, én ott, ha repülőre kapom a zöldet 40 km/h-val kanyarodom. Ha épp akkor ér oda baj lehet. 
Ebből az derül ki számomra, hogy a hölgy magasról xarik a szabályokra, nem érdekli a piros lámpa.  Felháborítónak tartom.
Tök igazad van. Nem is értem az ilyen bringásokat, mi járhat a fejukben, amikor hasonlóan cselekszenek... :-(
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4960 Dátum: 2014.07.27 10:00:32 »
dudájjá rá. meg mutassad meg néki a lányos ujjadat!!!! ;)
Még azt hinné ki akar kezdeni vele ;) [rohog]

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4961 Dátum: 2014.07.27 10:52:11 »
Nem ismerem az összes körülményt és tényt, de úgy gondolom, hogy mindkét részes hozzájárult a baleset bekövetkeztéhez.
Én is így gondolom. Vannak védhetetlen esetek, de ez egy tipikusan olyan baleset, amely két emberen múlt. A biciklisnek el kellett volna engednie a buszt, annak ellenére is, hogy szerintem ahogyan cselekedett, a KRESZ szerint még talán szabályosnak mondható. A merev szabálykövetés nem mindig szerencsés, egy kis intelligencia is kéne és a többi közlekedőre is tekintettel kéne lenni (én próbálok így tenni, és nem akadályozni a töbib közlekedőt, jelezni szoktam, ha előzhetnek, akár még kicsit félre is húzódok, ha megfelelő az út minősége, gyakran meg is szokták köszönni. Fordítva ez csak nagyon ritkán igaz, szinte csak a teherautósokra és buszosokra).

A busz ott nem olyan könnyen tud előzni, főleg ha a pirosnál a bringás mindig utóléri. Ez bizonyos tekintetben akadályozza a buszost (a KRESZ szerint természetesen nem). Egyébként én nem kedvelem ezeket az arrogáns, nagyon öntudatos  bringás ****. Azt azért megfejgyzem, hogy én is elég sokat bringázok, de azt normálisan teszem! A videón látható birngás egy külön "faj" a pesti utcákon. Már messziről kiszúrhatóak, mennek mint az állat a járdán is, az elsőbbségükről soha le nem mondanak, még akkor se, ha az lenne az ésszerű. A többi közlekedőre nem igen vannak tekintettel. Ez a baleset is simán elkerülhető lett volna, csak gondolkodnia kellett volna egy kicsit az idiótának. Mengéztem néhány videóját a srácnak, és bizony a piros lámpa, záróvonal, jobbről előzés általában nem igazán zavarja...A deffenzív vezetést hírből se ismeri, véleményem szerint ő még élvezi is, hogy így közlekedik...

Corolla 1,4 VVT-i 2005

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4962 Dátum: 2014.07.27 10:55:27 »
Hát igen, "addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik"...
A kérdés az, hogy ő, illetve a hasonlóan gondolkodók tanulnak-e bármit ebből?

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4963 Dátum: 2014.07.27 11:00:41 »
A bringás balra húzódott, mert összeszűkült a sáv. Ezt figyelmetlenül tette, holott a videóból jól látni, hogy a busz eleje akkor már közvetlenül mögötte/mellette volt.

Ha balra húzódás ELŐTT hátranéz, észreveszi a buszt és lassít, néhány mp-es időveszteséggel tovább haladhatott volna, egészségesen. Ha behajtok egy útszűkületbe és emiatt balra húzódok, a saját épségem elemi érdekében meg kell győződnöm róla, hogy valaki már nem kezdte-e meg az előzésemet.
Csak egy kérdésem van még, Palaczk: mit is mond a KRESZ, a kerékpárosok kikerülésénél tartandó oldaltávolságról? :szemez: Pont az a baj, hogy a buszos minden irányváltoztatás nélkül haladt tovább, mintha a kerékpáros ott sem lett volna. :no:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4964 Dátum: 2014.07.27 11:04:03 »
Hát igen, "addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik"...
A kérdés az, hogy ő, illetve a hasonlóan gondolkodók tanulnak-e bármit ebből?
Valószínűleg nem, sőt élvezik is ezeket a veszélyes szituációkat. Ez is az ő videója: http://youtu.be/-bA2aSsSXAs és ez is: http://youtu.be/i-nWh3OdZoc
Corolla 1,4 VVT-i 2005