Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304681 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4890 Dátum: 2014.07.25 17:10:59 »
Ahhoz képest, hogy nem szorította le, állítólag kirúgták  :hmmmm: Lehet perelni...
Szerintem láthatta a második sofőr, de nem voltam ott...
A bicajosok szent tehenek és a nép is a gyengébb mellé áll, ráadásul komolyan meg is sérült. Persze hogy a legnépszerübb döntés a kirugás, akár ártatlan akár nem :D
Én rengeteget bicajoztam (12 éves korom óta a legsűrűbb városi forgalomban Hollandiában késöbb meg Bécsben) de egy bicajosnak mindig tudni kell nemcsak a jogait, hanem a lehetőségeket is. Nem fogok egy busszal kekeckedni,nem vagyunk egy súlycsoportban, nem tud csak úgy kikerülni. Ez majdnem olyan mintha a vonatot hibáztatnád, miért nem állt meg neked a sorompónál :devil:
Egyébként nem életszerű hogy a mögötte jövö buszsofőr lássa mi történik a járdán, ha csak  se túl közel se túl messze nem volt és szemfüles .

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4891 Dátum: 2014.07.25 17:21:48 »
Az világos, hogy az első nem láthatta, az valóban nem életszerű. Én is gázoltam el traktorral pótkocsival kutyát úgy, hogy csak azt vettem észre, hogy döccen a pótkocsi...pedig az nem volt 18 méteres szerelvény, maximum 8-10.
De a másodikra nem esküdnék meg...akkor esett rá a korlátra, és már jön a második busz. Na jó, mindegy, majd megoldják. De jó, hogy van ez a videó.

Itt van egy érdekes cikk a témában:
http://vs.hu/veke-szerint-biciklislobbi-miatt-rugjak-ki-gazolo-buszsofort-0725?utm_source=hrkrs&utm_medium=rss
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.25 17:24:27 írta vd1234 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4892 Dátum: 2014.07.25 17:33:55 »
Az világos, hogy az első nem láthatta, az valóban nem életszerű. Én is gázoltam el traktorral pótkocsival kutyát úgy, hogy csak azt vettem észre, hogy döccen a pótkocsi...pedig az nem volt 18 méteres szerelvény, maximum 8-10.
De a másodikra nem esküdnék meg...akkor esett rá a korlátra, és már jön a második busz. Na jó, mindegy, majd megoldják. De jó, hogy van ez a videó.

Itt van egy érdekes cikk a témában:
http://vs.hu/veke-szerint-biciklislobbi-miatt-rugjak-ki-gazolo-buszsofort-0725?utm_source=hrkrs&utm_medium=rss
Most őszintén a másik sofőr mit láthatott? Hogy valaki szenved a korláton, alatt, mellett, rosszul lett, elesett. Szerinted egy buszsofőrnek át kellene menni CSI helysznelőbe? Ok Max éjszaka ahol sehol egy lélek aki megmentheti :D De itt többen odamentek törödni vele, max azt láthatta.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4893 Dátum: 2014.07.25 17:48:03 »
Oké, nem látott, nem is láthatott semmit. Egyik sem. Ezen nem kell rágódni.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4894 Dátum: 2014.07.25 17:59:13 »
Tény, hogy a bicajos elég szép tempóval teker. A buszos valszeg benézte rendesen a dolgot és a szerelvény oldalával elkente a tekerőt. Pech, hogy pont leszűkül a sáv. Nekem a videóból úgy tűnt, hogy a buszos elhalad a bicajos mellett, tehát látnia kellett (volna), mikor megelőzte. Azt is látnia kellett, hogy szűkül a sáv. Gondolnia kellett volna arra, hogy a bicajos tempójával számolva egymás mellett lesznek a szűkülő szakaszon.
Ha mellettem szűkül vagy elfogy a sáv, netán felhajtó kapcsolódik be, mindig benézek oldalra, hogy valaki nem akar-e előnyt szerezni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4895 Dátum: 2014.07.25 18:02:00 »
Tény, hogy a bicajos elég szép tempóval teker. A buszos valszeg benézte rendesen a dolgot és a szerelvény oldalával elkente a tekerőt. Pech, hogy pont leszűkül a sáv. Nekem a videóból úgy tűnt, hogy a buszos elhalad a bicajos mellett, tehát látnia kellett (volna), mikor megelőzte. Azt is látnia kellett, hogy szűkül a sáv. Gondolnia kellett volna arra, hogy a bicajos tempójával számolva egymás mellett lesznek a szűkülő szakaszon.
Ha mellettem szűkül vagy elfogy a sáv, netán felhajtó kapcsolódik be, mindig benézek oldalra, hogy valaki nem akar-e előnyt szerezni.
Szerintem a bicajos sávja fogyott el [rohog]

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4896 Dátum: 2014.07.25 18:03:35 »
Az biztos, hogy főleg az említett kutyás eset óta sokkal jobban figyeltem, és kalkuláltam azzal, hogy a sebességekből, helyzetből adódóan hol lehet objektum a közelemben. Hála Istennek azóta nem is volt ilyen baleset.
Akkor is kalkuláltam, csak kis palotapincsi nem ment félre a mögötte közeledő keréktől, és lassabb volt, mint gondoltam (én max. 15-tel mentem akkor).

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4897 Dátum: 2014.07.25 18:35:57 »
Tisztelt Urak!

Már többször többen elmondtuk, de szerintem döntő fontosságú, hogy az útszűkület a kerékpársávon közlekedőt elsőbbségadási  kötelezettség (útburkolati jel a felvétel 1:11 s-nál) terhével és a sávnak megszűnésével jött létre.Természetesen ez nem jelenti azt, hogy el szabad sodorni, gázolni, de a szamárhajcsár sem egy "féreglyukon-mint tér-idő elméleti térelhatárolás" keresztül pottyant a szituba, hanem annak cselekvő részese volt. Véleményem szerint!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4898 Dátum: 2014.07.25 19:04:02 »
A videón tisztán látszik, hogy a bicajos már bőven bent volt a közös sávban (0.39-0.46), amikor a busz utólérte  :surrender:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4899 Dátum: 2014.07.25 19:12:57 »
Így van. Egyértelműen a bringás volt a hunyó. Tisztán látszik a felvételen, hogy megszűnik a bringasáv, és a felfestés fel is tereli a járdára (0:39).
A buszsofőr segíthetett volna megoldani ezt a hibát/figyelmetlenséget, de lehet nem volt hely a másik oldalon, vagy egyéb ok miatt nem tudott helyet adni. Persze az is lehet, hogy észre sem vette. Amúgy a kereszteződés közepén kb egy vonalban volt a bringás, és a buszos, a kontaktusnál pedig már a busz hátsó traktusánál. Tehát inkább a bringás ment neki a busznak, mint fordítva. Nekem úgy tűnik, a bringás akart "befurakodni" a busz mellé.

Sajnos ez lassan mindennapos lett, iszonyatosan elszemtelenedtek a bringások, hiszen minden médiából az folyik, hogy rájuk kell vigyázni, elsőbbségük van, stb... Egyeseknél ez úgy csapódik le, hogy nekik mindent szabad.  :no:
Személy szerint nagyon kezd telelenni a tököm velük, mert sokszor sodornak olyan helyzetbe, hogy centizgetnem kell menet közben a szomszéd sávban közlekedővel.

Amúgy ilyen helyzetbe (amibe a bringás ment bele), motorral sem merek bevállalni (pl sávmegszűnés esetén), mert egyértelmű, hogy egy rossz mozdulattal, vagy egy pillanat figyelmetlenséggel fel tudnak borítani. És bizony én lennék a ludas, és a szenvedő fél is.

Sajnos divat lett a bringásokat védeni, minden áron, hiszen ők a gyengébbek. Volt már egy ilyen időszak, azóta lépnek le a gyalogosok szakadó esőben, este, körülnézés nélkül a zebrára, hiszen elsőbbségük van.  :no:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4900 Dátum: 2014.07.25 19:23:18 »
Öööö én nem arról beszéltem, hogy ki volt a hibás, hanem arról, hogy ki mit vehetett észre.
Errefelé is mindennapos látvány, hogy a busz megy több száz métert a biciklis után, mert szűk a főutca, kikerülni nem elég széles, az meg nem zavartatja magát, hogy feltart egy sávot, tízzel hakapeszizik :wacko:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4901 Dátum: 2014.07.25 19:26:00 »
Így van. Egyértelműen a bringás volt a hunyó. Tisztán látszik a felvételen, hogy megszűnik a bringasáv, és a felfestés fel is tereli a járdára (0:39).
A buszsofőr segíthetett volna megoldani ezt a hibát/figyelmetlenséget, de lehet nem volt hely a másik oldalon, vagy egyéb ok miatt nem tudott helyet adni. Persze az is lehet, hogy észre sem vette. Amúgy a kereszteződés közepén kb egy vonalban volt a bringás, és a buszos, a kontaktusnál pedig már a busz hátsó traktusánál. Tehát inkább a bringás ment neki a busznak, mint fordítva. Nekem úgy tűnik, a bringás akart "befurakodni" a busz mellé.

Sajnos ez lassan mindennapos lett, iszonyatosan elszemtelenedtek a bringások, hiszen minden médiából az folyik, hogy rájuk kell vigyázni, elsőbbségük van, stb... Egyeseknél ez úgy csapódik le, hogy nekik mindent szabad.  :no:
Személy szerint nagyon kezd telelenni a tököm velük, mert sokszor sodornak olyan helyzetbe, hogy centizgetnem kell menet közben a szomszéd sávban közlekedővel.

Amúgy ilyen helyzetbe (amibe a bringás ment bele), motorral sem merek bevállalni (pl sávmegszűnés esetén), mert egyértelmű, hogy egy rossz mozdulattal, vagy egy pillanat figyelmetlenséggel fel tudnak borítani. És bizony én lennék a ludas, és a szenvedő fél is.

Sajnos divat lett a bringásokat védeni, minden áron, hiszen ők a gyengébbek. Volt már egy ilyen időszak, azóta lépnek le a gyalogosok szakadó esőben, este, körülnézés nélkül a zebrára, hiszen elsőbbségük van.  :no:
Szerintem nézd végig még egyszer a felvételt, figyelmesen. Ajánlom figyelmedbe a közlekedési táblákat, amik egyértelműen jelzik, hogy az elfogyó kerékpársáv, a buszsávba torkollik bele, majd megy tovább mint közös kerékpár-buszsáv.(így a kerékpárosnak ott ugyan annyi joga van haladni, mint a buszosnak). Ha valahol nincs keresnivalója az a járda, jelen esetben. Mivel a kerékpáros már a közös sávban volt, így egyértelmű számomra, hogy egy figyelmetlen "kikerülés"-t hajtott végre a buszvezető, így ő a hibás.  :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.25 19:27:46 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4902 Dátum: 2014.07.25 19:26:10 »
Jó lenne látni a buszos szemszögéből is egy fedélzeti videót.  ::)
Nem akarom védeni a bicajost, de a buszost sem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4903 Dátum: 2014.07.25 19:32:34 »
Szerintem nézd végig még egyszer a felvételt, figyelmesen. Ajánlom figyelmedbe a közlekedési táblákat, amik egyértelműen jelzik, hogy az elfogyó kerékpársáv, a buszsávba torkollik bele, majd megy tovább mint közös kerékpár-buszsáv.(így a kerékpárosnak ott ugyan annyi joga van haladni, mint a buszosnak). Ha valahol nincs keresnivalója az a járda, jelen esetben. Mivel a kerékpáros már a közös sávban volt, így egyértelmű számomra, hogy egy figyelmetlen "kikerülés"-t hajtott végre a buszvezető, így ő a hibás.  :nono:
Igy van! egyforma joguk van, de mivel a busz elöbb jutott át a kereszteződésen és hajtott be a buszsávba a bicajosnak meg kellett volna állnia és nem berongyolni a busz mellé.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4904 Dátum: 2014.07.25 19:36:41 »
Hm, valóban, tényleg ott a betorkollást jelző tábla, majd a közös sáv jelzése is. Én csak a felfestést figyeltem.  ::)

Így viszont kellene látni a buszos szemszögéből is, de nekem még mindig "furakodásnak" tűnik.  ::)