Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304199 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4860 Dátum: 2014.07.23 14:32:54 »
Pedig aztán az ilyenek képeznek veszélyes szitukat az utakon, mert egyszerűen nem tudják már a szabályokat. Sőt, csak olyan szabályokat tudnak, amiket baráti körben hallanak (ez lehet fals is) és azt hiszik, hogy az úgy frankó. Így meg nem lenne szabad őket szabadjára engedni.
A táblák és útburkolati jelek ismerete szerintem alap. Aztán ha a finomságokat elfelejti, na bumm.

A villanyszerelő is ha nem tanul meg pár alapvető dolgot, akkor az első éles helyzete megrázó élményt fog nyújtani.  :D
Ó, hát nézd csak meg, nagyon sokan mennyire nulla szintű szabálykövetéssel evickélnek át nap mint nap a forgalmon  ::) ... "sajnos" ezeket bizony nem igazán szűri ki a rendszer (ha egyszer valahogy belekerültek), mert 200-ből 199 hülyeségüket mások sikeresen kivédik helyettük  :nonono:

Baráti körben hallott, nemlétező szabályról jut eszembe a kedvencem: szinte az összes tanulóm makacsul fújja, hogy ha STOP tábla van kitéve, és nincs felfestve vonal, akkor a tábla vonalában kell megállni  :eek: :sorcerer: :lol: ! NEM tudom, hogy ezt honnan veszik - de elképesztően tartja magát, holott szvsz már akkor sem ez volt a szabály, mikor én tanultam a KRESZ-t, anno 1990-ben.

(Kivéve persze a vasúti átjárót. De nem arra mondják.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4861 Dátum: 2014.07.23 17:22:29 »

Baráti körben hallott, nemlétező szabályról jut eszembe a kedvencem: szinte az összes tanulóm makacsul fújja, hogy ha STOP tábla van kitéve, és nincs felfestve vonal, akkor a tábla vonalában kell megállni  :eek: :sorcerer: :lol: ! NEM tudom, hogy ezt honnan veszik - de elképesztően tartja magát, holott szvsz már akkor sem ez volt a szabály, mikor én tanultam a KRESZ-t, anno 1990-ben.

(Kivéve persze a vasúti átjárót. De nem arra mondják.)
Hát hol kell megállni? :innocent:
Én azt mondanám, ahonnan már belátom a kereszteződést :hmmmm:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4862 Dátum: 2014.07.23 17:30:18 »
Baráti körben hallott, nemlétező szabályról jut eszembe a kedvencem: szinte az összes tanulóm makacsul fújja, hogy ha STOP tábla van kitéve, és nincs felfestve vonal, akkor a tábla vonalában kell megállni  :eek: :sorcerer: :lol: ! NEM tudom, hogy ezt honnan veszik - de elképesztően tartja magát, holott szvsz már akkor sem ez volt a szabály, mikor én tanultam a KRESZ-t, anno 1990-ben.

(Kivéve persze a vasúti átjárót. De nem arra mondják.)
Én úgy emlékszem hogy jelzőlámpánál (ha a felfestés másképp nem jelöli) kell a lámpa vonalában megállni. Stop táblánál állóra kell fékezni a kocsit és úgy gurulni előre amíg nem látom be az úgetá .... uletgát .... nehéz szó. Egyéb esetben megbuktatnak vizsgán :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4863 Dátum: 2014.07.23 17:38:26 »
Én úgy emlékszem hogy jelzőlámpánál (ha a felfestés másképp nem jelöli) kell a lámpa vonalában megállni. Stop táblánál állóra kell fékezni a kocsit és úgy gurulni előre amíg nem látom be az úgetá .... uletgát .... nehéz szó. Egyéb esetben megbuktatnak vizsgán :D
Jelzőlámpánál a lámpa szerint kell közlekedni, megállni. Az kvázi "hatálytalanítja " a stoptáblát :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4864 Dátum: 2014.07.23 17:39:40 »
Jelzőlámpánál a lámpa szerint kell közlekedni, megállni. Az kvázi "hatálytalanítja " a stoptáblát :D
Igen, pontosítok: ha nincs stop tábla és pirosat jelez a lámpa, akkor annak a vonalában kell megállni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4865 Dátum: 2014.07.23 17:44:43 »
Igen, pontosítok: ha nincs stop tábla és pirosat jelez a lámpa, akkor annak a vonalában kell megállni :D
Most inkább pontatlanítottál ;) Lámpás kereszteződésben is lehet stoptábla, ami akkor érvényes, ha a lámpa nem műxik :szemez:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4866 Dátum: 2014.07.23 17:47:07 »
Most inkább pontatlanítottál ;) Lámpás kereszteződésben is lehet stoptábla, ami akkor érvényes, ha a lámpa nem műxik :szemez:
Ne szívd a vérem, mint én a Palaczkét a Klímás topicban :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4867 Dátum: 2014.07.23 17:48:51 »
Hát hol kell megállni? :innocent:
Én azt mondanám, ahonnan már belátom a kereszteződést :hmmmm:
A szabály azt mondja, hogy ha nincs "stop-vonal" felfestve, akkor az útkereszteződésbe behaladás előtt kell megállni.

(Ez tehát NEM feltétlenül esik egybe azzal a hellyel, ahonnan a kereszteződés már belátható.)

A tábla vonalában megállásról szó sincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4868 Dátum: 2014.07.23 17:49:48 »
Én úgy emlékszem hogy jelzőlámpánál (ha a felfestés másképp nem jelöli) kell a lámpa vonalában megállni.
Nem jól emlékszel :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4869 Dátum: 2014.07.24 07:55:05 »
A szabály azt mondja, hogy ha nincs "stop-vonal" felfestve, akkor az útkereszteződésbe behaladás előtt kell megállni.

(Ez tehát NEM feltétlenül esik egybe azzal a hellyel, ahonnan a kereszteződés már belátható.)

A tábla vonalában megállásról szó sincs.
Akkor ezek szerint vonal hiányában be lehet gurulni egész a keresztező síkig?
Mondjuk az emberek többsége figyelmen kívül hagyja a vonalat is.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4870 Dátum: 2014.07.24 08:28:37 »
Akkor ezek szerint vonal hiányában be lehet gurulni egész a keresztező síkig?
Mondjuk az emberek többsége figyelmen kívül hagyja a vonalat is.
Igen. Mondjuk, én alapból így szoktam. Teljesen értelmetlen a vonalnál IS megállás, meg a kereszteződésben, ahol belátod a keresztező forgalmat IS.  :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4871 Dátum: 2014.07.24 21:47:26 »
Akkor ezek szerint vonal hiányában be lehet gurulni egész a keresztező síkig?
Igen. A lényeg, hogy mielőtt behajtasz a kereszteződésbe, meg KELL állnod.

Preventíven írom (mert ez is egy gyakori tévhit): ahol van vonal felfestve, ott NEM kell másodszor is megállni, mielőtt behajtasz a kereszteződésbe. Csak ha a helyzet indokolja.

Amúgy szvsz ez az egyik leginkább ignorált szabály. Mármint hogy a stopnál meg kell állni. Elenyészően kevesen tartják be.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4872 Dátum: 2014.07.24 23:24:28 »
Szerintem egy megfelelő rutinnal, és helyismerettel rendelkező vezetőnek értelmetlen is.  ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4873 Dátum: 2014.07.25 00:05:59 »
Szerintem egy megfelelő rutinnal, és helyismerettel rendelkező vezetőnek értelmetlen is.  ::)
Bizonyos esetekben igen - de ha elindulunk ezen az úton, az hova vezet?

Tényleg azt látom, hogy rajtunk, tanulókocsikon kívül 20-ból talán ha 1 kocsi áll meg a stopnál, úgy nagy átlagban. A többi csak lelassít, kisebb-nagyobb mértékben.  És ez bizony gáz  :nonono: ! Főleg, ha hozzáveszem, hogy naponta többször vészfékeznek mögöttünk csikorogva és láthatóan döbbenten/dühödten/káromkodva, mikor megállunk a stopnál  :eek: :wacko:  :nono: ...

Amúgy a tanulók közül is jópár nehezen érti meg, hogy a stop, az NEM azt jelenti, hogy lelassítok 3 km/órára  :hmmmm: :sorcerer: ::) ... !  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4874 Dátum: 2014.07.25 07:42:22 »

Amúgy a tanulók közül is jópár nehezen érti meg, hogy a stop, az NEM azt jelenti, hogy lelassítok 3 km/órára  :hmmmm: :sorcerer: ::) ... !  :lol:

Söt ausztiában stoptáblánál minimum 3mp-t állva kellene tölteni. Szóval az nem megállás hogy egy pillanatra megállt a kocsi. Megállsz és körbenézel.
+ érdekesség hogy a stoptábla a megkülömböztetö jelzéseit használó jármüveknek is stoptábla. Meg a piros lámpa is stoptábla. Mindenhol megáll körbenéz megy tovább.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.25 07:49:04 írta NyariG »