Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304153 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4830 Dátum: 2014.06.30 20:12:22 »
Ez hiba, de azért nem olyan nagy, majd megtanulják. Igazából csak a formában térnek egymástól: az egyik kör alakú, kék alapon fehér nyil, a másik négyszög alakú, kék alapon fehér nyíl.

Én úgy tanítanám - csak ötlet  :sorcerer: -, hogy a kötelező haladási irányt mutató kör alakú táblán a nyíl többféleképpen is állhat, míg a négyszög alakú, egyirányú utcát jelölő táblán csak felfelé állhat a fehér nyíl.
Köszi az ötletet, már rég le is nyúltam  ;) :D ...

Amúgy azért tud ez a hiba veszélyes is lenni - mikor pl. kétirányú utcában, balra kanyarodáshoz a bal oldalra sorol be, mert azt hiszi, hogy egyirányúban van  :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.30 20:14:31 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4831 Dátum: 2014.06.30 20:30:54 »
Na, ha a helyemben lennél, ezt meg se kérdezted volna  ;) :lol: ...

Bizony van, aki pár héttel a KRESZ-vizsga után sem vágja (már) ezeket a táblákat (sem). Hogy miért? Például mert gyök hülye  ::)

Kötelező haladási irányt, és egyirányú utcát jelző táblákat pl. rendszeresen keverik  :wacko: !
Pedig aztán az ilyenek képeznek veszélyes szitukat az utakon, mert egyszerűen nem tudják már a szabályokat. Sőt, csak olyan szabályokat tudnak, amiket baráti körben hallanak (ez lehet fals is) és azt hiszik, hogy az úgy frankó. Így meg nem lenne szabad őket szabadjára engedni.
A táblák és útburkolati jelek ismerete szerintem alap. Aztán ha a finomságokat elfelejti, na bumm.

A villanyszerelő is ha nem tanul meg pár alapvető dolgot, akkor az első éles helyzete megrázó élményt fog nyújtani.  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4832 Dátum: 2014.07.06 21:56:00 »
Sziasztok! valamit nem értek! Van felénk kerékpárút! Kint a tiltó tábla a főútvonalon a kerékpárosokra vonatkozóan, ennek ellenére mindig látom a verseny bringásokat, hogy az úton mennek. Ők nem kerékpárosok, vagy rájuk nem vonatkozik a kresz?!  De tényleg, még sose láttam őket kerékpárúton tekerni! Valami külön faj lehet?
                                                                                                                                                   

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4833 Dátum: 2014.07.06 22:07:04 »
Sziasztok! valamit nem értek! Van felénk kerékpárút! Kint a tiltó tábla a főútvonalon a kerékpárosokra vonatkozóan, ennek ellenére mindig látom a verseny bringásokat, hogy az úton mennek. Ők nem kerékpárosok, vagy rájuk nem vonatkozik a kresz?!  De tényleg, még sose láttam őket kerékpárúton tekerni! Valami külön faj lehet?
Szerinted büntetik? :hmmmm: Nálunk amit nem büntetnek azt szabad :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4834 Dátum: 2014.07.07 09:52:46 »
Ahogy gondolom mellény sincsen a bringásokon, csengőt és lámpát meg aztán elvétve látni ilyen verseny-cuccokon.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4835 Dátum: 2014.07.09 20:25:17 »
Szerinted büntetik? :hmmmm: Nálunk amit nem büntetnek azt szabad :D
A múltkor láttam ilyet a Balaton partján. Mármint bringást büntetni rendőr által tiltott helyen való kerékpározásért.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4836 Dátum: 2014.07.09 21:07:41 »
A múltkor láttam ilyet a Balaton partján. Mármint bringást büntetni rendőr által tiltott helyen való kerékpározásért.

Szaporodjatok, sokasodjatok!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4837 Dátum: 2014.07.16 18:14:33 »
No! Hullik már a f...ese! Kerékpárost gázolt a vonat, mert a bringás nem tartotta be a rá is kötelező közlekedési szabályokat. Na, ez az igazi "helyszíni birság"! Nem kívántam és kívánom a hasonló szabálytalankodók halálát , de remélem, hogy ez igazi elgondolkodásra készteti a szabados "gondolkodókat" :yes: :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4838 Dátum: 2014.07.17 07:10:39 »
Épp tegnapelőtt egy brinyós nem adta meg a jobbkezet (gondolom az rájuk nem vonatkozik  :hmmmm: ). Ráadásul olyan helyen, ahol a kereszteződés közepe ki van emelve vörös térkővel. Persze az állatja még a dombormű kikerülése céljából be is ívelt az én területemre, így még kb 1 méterrel tovább rövidítve a féktávomat.  :devil: És még ő nézett szúrós tekintettel.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4839 Dátum: 2014.07.17 08:34:27 »
Volt a fülében f.hallgató?
Mert azok a kedvenceim, se hall, se lát...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4840 Dátum: 2014.07.17 08:42:39 »
No! Hullik már a f...ese! Kerékpárost gázolt a vonat, mert a bringás nem tartotta be a rá is kötelező közlekedési szabályokat. Na, ez az igazi "helyszíni birság"! Nem kívántam és kívánom a hasonló szabálytalankodók halálát , de remélem, hogy ez igazi elgondolkodásra készteti a szabados "gondolkodókat" :yes: :yes: :yes:
Dehogy...  :wacko: :nono: :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4841 Dátum: 2014.07.17 11:28:19 »
Volt a fülében f.hallgató?
Mert azok a kedvenceim, se hall, se lát...  :hmmmm:
Nem figyeltem a fülét, arra koncentráltam, hogy ne tapossam el.
De ez nem az a hardcore cangás volt, sima MTB-szerűség, normál utcai ruhában.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4842 Dátum: 2014.07.17 12:39:01 »
Épp tegnapelőtt egy brinyós nem adta meg a jobbkezet (gondolom az rájuk nem vonatkozik  :hmmmm: ). Ráadásul olyan helyen, ahol a kereszteződés közepe ki van emelve vörös térkővel. Persze az állatja még a dombormű kikerülése céljából be is ívelt az én területemre, így még kb 1 méterrel tovább rövidítve a féktávomat.  :devil: És még ő nézett szúrós tekintettel.
Aki lemászik arra a tetves útra, vonatkoznia kellene, kb annyi szerencséjük van, hogy a legtöbb embernek nincs ideje a helyszínelésre, meg kedve 2 évig bíróságra járni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4843 Dátum: 2014.07.18 22:01:47 »
Ezt olvastátok már?
http://www.origo.hu/itthon/20140718-lehet-biciklizni-foutvonalon-alkoholfogyasztas-utan.html

100%-ban helyeslem, végre valami gyakorlatilag használható + változás.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4844 Dátum: 2014.07.18 22:39:14 »
Érdekes. A kommentek között is van egy-két elgondolkodtató. Pl. az, hogy ha baleset van egy alkoholos állapotban levő kerékpárossal, hogy mosakodik ki az autós, ki állapítja meg, hogy a biciklis vezetésre képes állapotban volt, és az autós a hunyó??

Itt van egy tiltó tábla:
https://www.google.hu/maps/@46.254932,18.496704,3a,30y,84.28h,85.39t/data=!3m4!1e1!3m2!1sSdyrvbcQApDWShLEaNURRg!2e0

Ettől még simán bicikliztek a főúton, büntetés sehol. Ha én elfelejtem felkapcsolni a lámpát, ötezer. A biciklis már ihat is. Úgy tűnik nekem, hogy nem egyformán kezeli a KRESZ a forgalomban résztvevőket. Vagy nem értem.