Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1312568 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4785 Dátum: 2014.06.19 07:17:48 »
Mester!

Lejárt orvosi bejegyzést tartalmazó jogosítvánnyal belföldön  csak az EÜ hosszabbítást tartalmazó orvos által kiállított A/5 formátumú 4 példányos igazolással (kettő pld. okmányiroda levesz, egy pl a háziorvosnál, egy példány az useré) ÉS az okmányiroda által kiállított A/4-es formátumú, az új vezetői engedély elkészítésének adatait tartalmazó irattal lehet.   Tehát KETTŐ okirat kell hozzá.
A tegnap kapott orvosi igazolásom egy sima A5-ös cetli, nyoma sincs bármiféle másolati példányoknak.  :hmmmm:

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4786 Dátum: 2014.06.19 07:37:02 »
A tegnap kapott orvosi igazolásom egy sima A5-ös cetli, nyoma sincs bármiféle másolati példányoknak.  :hmmmm:
Csak egy példány van, ez vmi régebbi jogszabály lehet. Ha a jogosítvány még nem járt le, csak az eü ervenyessege, akkor tudtommal maga az orvosi igazolás is elfogadható, persze nem hetekig, de ez már nem teljesen tiszta, hogy hogyan van szabályozva. Az okmanyirodas papír az magában helyettesíti a jogosítványt, minden adat rajta van. Nekem se volt mellé még orvosi papír, de az minek is kellene, az alapján készül el az okmanyirodás papír.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4787 Dátum: 2014.06.19 07:56:58 »
Ez nem így van, ugyanis a vezetői engedély az egészségügyi okok miatt jár le. Ahogy az orvosi igazolás megvan a korlátozás, a "lejárat érvényét veszti". Az okmanyirodaban meg tájékoztatnak is, hogy, a kiadott papíros a jogosítványt helyelyettesiti annak megérkezéséig. Emiatt egy rendőr sem problemazik és jogi lehetősége sincs rá.

Nekem is illen infót adott az ügyintéző, amikor a lejárt érvényességű régi típusú jogosítvány, új és érvényesre cseréje ügyében jártam el. Mekkorát nézne egy mentő, tűzoltó, közúti árufuvarozó ... stb. járművezető , ha lejárt papírjai újra cserélésekor, az ügyintézés idejére nem vezethetne gépjárművet. Valószínűleg nekik sem cserélik ki azonnal.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4788 Dátum: 2014.06.19 10:01:57 »
Én sem kampányolok az alkoholos befolyáltság alatt vezetés mellett, holott tudom, hogy egy sör után még én is tudok vezetni gond nélkül, de nálunk ez tényleg kivitelezhetetlen, még így is olyan a közlekedési kultúlra, amilyen, én elfogadom, hogy nincs tolerancia nálunk.

De azt akkor sem bírom megérteni, hogy a kerékpáros miért nem ihat, vagy kerékpárúton miért bírságolhatják meg, ha mondjuk 1 üveg bort megivott előtte. Nincs ott igazán veszéllyel senkire, és mivel közlekedjen már az ember, ha mondjuk busz sincs. Különben is. Tolhatta is a biciklit, nem? Ki bizonyítja be, és hogyan, hogy vezette, vagy csak támaszkodott rája?!


És még valami!  A légalkohol mérés egyáltalán nem pontos mérés, nem mutatja meg, mennyi van a véremben! Tehát ha így megszondáztatnak, szerintem lehet a vérvételt kérni, mert az mutatja meg, hogy mennyire van alkohol befolyásoltsága alatt az ember. Ez az egész légalkohol mérés egy humbuk!
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.19 10:04:18 írta G86 »
                                                                                                                                                   

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4789 Dátum: 2014.06.19 10:11:24 »
A KRESZben szerintem nem nagyon lehetne olyan kitételt betenni, hogy ittasan csak a kerékpár úton közlekedhetsz. A kocsik között meg nem kellene kolbászolni egy üveg bor után  ;) Ne értsd félre, én is a német rendszer mellett lennék  :D

Ha a szonda alkohol fogyasztást mutat, akkor automatikusan mész vérvételre, ha jól tudom.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4790 Dátum: 2014.06.19 10:21:45 »
Azért egy biciklivel simán lehet komolyabb sérülést is okozni egy gyalogosban, vagy egy fényezésben
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4791 Dátum: 2014.06.19 11:31:56 »
Ma reggel a szokásos útvonalamon a következő történt:

Helyszín:
Keskeny út (1-1 sáv) amin helyi járati buszok is közlekednek.

Eset:

Áll a busz az egyik megállóban, én mögötte várok hogy a szembejövő autó elmenjen és megelőzhessem a buszt. Elmegy a szemben jövő autó, elkezdek előzni, ekkor a busz is indexel mert már elindul a megállóból.
Mindezzel párhuzamosan elkezd átjönni a szembejövő sávba, ahol én előzésben vagyok, mivel az útpadkán áll egy autó amit ki akar kerülni. Nem húzta veszélyesen rám a kormányt, még a kezét az ablakon kidugva jelezte is hogy jön én meg ne előzzem (ekkor már mellette voltam - a csuklós busz hátsó része mellett). Le is maradtam és bementem mögé. Nem láttam hogy előtte akadály van sem az előzés előtt, sem közben, a kézjelzése viszont világosan jelezte hogy van valami és ő ki fog jönni.

A következő megállóban szintén várok mögötte hogy elmenjen a szembejövő és itt meg is előztem. Közben a kezével integet és nyomja a dudát (arra tudok gondolni, hogy ideges volt hogy mit előzgetem és mi olyan sietős - amúgy tényleg siettem).

Kérdésem az első előzési kísérletemre vonatkozik. Itt KRESZ szempontjából mit is kellett volna tenni? Én úgy tippelnék, hogy a busznak kellett volna fékeznie és megvárnia hogy a már előzésben lévő autó elmenjen mellette.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.19 11:41:00 írta richkan »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4792 Dátum: 2014.06.19 13:05:14 »
Ha már mellette voltál, amikor kitette az indexet, akkor igen, neki kellett volna megállnia, és megvárnia amíg befejezed a kikerülést.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4793 Dátum: 2014.06.19 17:23:57 »
A tegnap kapott orvosi igazolásom egy sima A5-ös cetli, nyoma sincs bármiféle másolati példányoknak.  :hmmmm:

Az elég baj.  :)  No, de mindegy is, egy példány elég az okmányirodának.  Én februárban hosszabbítottam, akkor négy példányos volt....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4794 Dátum: 2014.06.19 17:27:24 »
Nekem is illen infót adott az ügyintéző, amikor a lejárt érvényességű régi típusú jogosítvány, új és érvényesre cseréje ügyében jártam el. Mekkorát nézne egy mentő, tűzoltó, közúti árufuvarozó ... stb. járművezető , ha lejárt papírjai újra cserélésekor, az ügyintézés idejére nem vezethetne gépjárművet. Valószínűleg nekik sem cserélik ki azonnal.

Lacikám, hidd el, az orvosi ÉS az okmányirodás papír kombója kell...  :surrender:  Ha lett volna jogszabály módosítás csak tudnék róla...  :ph34r: Azzal vezettem én is mindenféle járművet kb. 3-4 hétig míg megjött az új plasztikjogsim.  De, ha valaki belinkeli a jogszabály módosítást, akkor meghajolok előtte.  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4795 Dátum: 2014.06.19 17:54:59 »
Lacikám, hidd el, az orvosi ÉS az okmányirodás papír kombója kell...  :surrender:  Ha lett volna jogszabály módosítás csak tudnék róla...  :ph34r: Azzal vezettem én is mindenféle járművet kb. 3-4 hétig míg megjött az új plasztikjogsim.  De, ha valaki belinkeli a jogszabály módosítást, akkor meghajolok előtte.  :yes:

Így igaz!!! :yes:

Sori!, hogy félreérhető valék!! Természetesen én is a papír kombóra értettem a "jogsi" nélküli - hisz a kombó is az- vezetési jogosultságot. Persze az ügyintéző mondá mindezt, hogy amíg várok a plasztikra, addig ezeket magamnál tartva  vezethetek gjművet, és a  kezembe nyomta a papperokat.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.19 17:57:29 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4796 Dátum: 2014.06.19 19:19:42 »
 :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4797 Dátum: 2014.06.19 20:09:04 »
Az okmanyirodas papír az magában helyettesíti a jogosítványt, minden adat rajta van.
Ebben biztos vagy?

Én annyit tudok, hogy amikor valaki pl. először szerez jogosítványt, akkor az a papír, amit az okmányirodában arról kap, hogy jogosítványt igényelt, NEM minősül vezetői engedélynek. Pedig azon is rajta van minden adata - a fényképe is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4798 Dátum: 2014.06.19 20:13:21 »
Ebben biztos vagy?

Én annyit tudok, hogy amikor valaki pl. először szerez jogosítványt, akkor az a papír, amit az okmányirodában arról kap, hogy jogosítványt igényelt, NEM minősül vezetői engedélynek. Pedig azon is rajta van minden adata - a fényképe is.

Jól írod Mester, az okmányirodai papír, csak azt igazolja, hogy az user a hatósághoz folyamodott az új jogsijáért.  Azért kell az orvosi papír mellé, hogy "alkalmas" minősítéssel valóban jogszerűen vezethessen.   Az első jogsi az már egy másik tészta, ott ugye nem rendelkezett lejárt orvosi érvényességűvel az user. Első belépőként ki kell várni a plasztikkártya megérkeztét.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4799 Dátum: 2014.06.20 06:44:17 »
Most, hogy szóba került, megnéztem én is a jogsit. Nekem jövőre jár le, ugyanaz a dátum van minden helyre beütve, nincs elcsúszás.  :cool2:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety