Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304085 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4755 Dátum: 2014.06.17 11:33:36 »
Szerintem feloldja.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4756 Dátum: 2014.06.17 11:59:41 »
Attól, hogy fogyasztott valaki alkoholt, még lehet vezetésre alkalmas állapotban, szerintem meg nem üti egymást. Nem kampányolok a piás vezetés mellett, de tudjuk, hogy mindenkire másképp hat az alkohol. És bizonyos mennyiség fogyasztása mellett még bőven lehet vezetésre alkalmas állapoban. Itt a probléma azon van, hogy mindenkire másképp hat, és ugye ténlyeg gond lenne, ha piásan valaki vezetne.

Na de kerékpárról beszélünk kérem, és kerékpárútról, tehát nem autók között.. Kerékpárúton miért ne mehetnék kicsit piásan? főleg, ha egyenesen tudok menni.
                                                                                                                                                   

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4757 Dátum: 2014.06.17 12:26:12 »
Attól, hogy fogyasztott valaki alkoholt, még lehet vezetésre alkalmas állapotban, szerintem meg nem üti egymást. Nem kampányolok a piás vezetés mellett, de tudjuk, hogy mindenkire másképp hat az alkohol. És bizonyos mennyiség fogyasztása mellett még bőven lehet vezetésre alkalmas állapoban. Itt a probléma azon van, hogy mindenkire másképp hat, és ugye ténlyeg gond lenne, ha piásan valaki vezetne.

Na de kerékpárról beszélünk kérem, és kerékpárútról, tehát nem autók között.. Kerékpárúton miért ne mehetnék kicsit piásan? főleg, ha egyenesen tudok menni.
Éppen azért mert mindenkire másként hat (testsúly, nem, felsőoktatásban eltöltött évek, családi állapot ... :D), meg kell határozni egy mértéket, ami mindenkire érvényes. Ez jelen pillanatban nulla, köszönd annak, aki már egy pohár sörtől fejreáll :)
Persze be lehetne vezetni az amcsi módszert, hogy ott táncikálsz az út mellett, de nem ez van :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4758 Dátum: 2014.06.17 12:34:56 »
Attól, hogy fogyasztott valaki alkoholt, még lehet vezetésre alkalmas állapotban, szerintem meg nem üti egymást. Nem kampányolok a piás vezetés mellett, de tudjuk, hogy mindenkire másképp hat az alkohol. És bizonyos mennyiség fogyasztása mellett még bőven lehet vezetésre alkalmas állapoban. Itt a probléma azon van, hogy mindenkire másképp hat, és ugye ténlyeg gond lenne, ha piásan valaki vezetne.

Na de kerékpárról beszélünk kérem, és kerékpárútról, tehát nem autók között.. Kerékpárúton miért ne mehetnék kicsit piásan? főleg, ha egyenesen tudok menni.

A hsz első része nem tolerálható (0 tolerance!!)
Egyébként szerintem is hajthatod a drótszamarat, 0,25mg/L légalkohol értékig, az általad megjelölt (nem) főúton.
"A jogszabály mai napon (2014.VI.17.) hatályos állapota
(1) Járművet az vezethet, aki ......
b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá
c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.
(4)5 Az (1) bekezdés b) pontjában foglalt feltétel fennállása esetén - a főútvonalon kerékpározás esetét kivéve - a kerékpárosra nem kell alkalmazni az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott korlátozást."
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.17 13:05:38 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4759 Dátum: 2014.06.17 12:40:33 »
A hsz első része nem tolerálható (0 tolerance!!)
Egyébként szerintem is hajthatod a drótszamarat, 0,25mg/L légalkohol értékig, az általad megjelölt úton.
Kivéve ha az általa megjelölt út sinus görbe jellegű :D
Tény ha beszédül egy autó alá (mert mondjuk a meleg és az alkohol nem a legjobb kombó), nem az autóban fognak életveszélyben lenni (kivéve persze ha belerántják a kormányt a szembejövő kamionba), de legalább egy android app által számolt időt érdemes lenne várni :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.17 12:42:20 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4760 Dátum: 2014.06.17 12:54:39 »
Kerékpárúton miért ne mehetnék kicsit piásan? főleg, ha egyenesen tudok menni.

Mehetsz! Még full részegen is. Egy szabad országban szabad ember azt csinál amit szabad! De ha megállitanak, szonda, birság. Ennyi.

http://www.minimalmass.hu/az-ittas-kerekparozas-mertekei-es-buntetesi-tetelei/276
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.17 12:58:50 írta NyariG »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4761 Dátum: 2014.06.17 21:32:29 »
Attól, hogy fogyasztott valaki alkoholt, még lehet vezetésre alkalmas állapotban, szerintem meg nem üti egymást.
Az európai országok törvényhozóinak nagy többsége egyetért veled ebben a kérdésben. (Lásd: hány európai országban 0.0 a határérték - és hányban magasabb.) De a magyarok nem tartoznak közéjük.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4762 Dátum: 2014.06.17 22:11:58 »
Az európai országok törvényhozóinak nagy többsége egyetért veled ebben a kérdésben. (Lásd: hány európai országban 0.0 a határérték - és hányban magasabb.) De a magyarok nem tartoznak közéjük.
Mert az emberek azért isznak , hogy ártson, megérezzék, jó kedvük legyen ;)
Ha meg nem ártott meg neki , akkor minek ivott :hug:
(1986-óta egy kortyot sem ittam) :innocent:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4763 Dátum: 2014.06.17 22:12:58 »
(1986-óta egy kortyot sem ittam) :innocent:
Orvos látott már? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4764 Dátum: 2014.06.17 22:29:31 »
Orvos látott már? :D
Orvos javasolta, hogy igyak napi egy kis pohár vörösbort, le van írva!
De nem tartom be :tt2: (lehet hogy baj lesz belőle? :cry:)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4765 Dátum: 2014.06.17 23:00:25 »
Lehet igy is elni de minek?  :lol:

Hogy ON is legyek. A parom orvosi alkalmassagija lejar, de a jogsija csak 3 honap mulva. Ha csinal egy orvosit, akkor azzal (orvosi igazolas) es a fel-meddig lejart jogsival vezethet?



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4766 Dátum: 2014.06.18 07:31:30 »
Lehet igy is elni de minek?  :lol:

Hogy ON is legyek. A parom orvosi alkalmassagija lejar, de a jogsija csak 3 honap mulva. Ha csinal egy orvosit, akkor azzal (orvosi igazolas) es a fel-meddig lejart jogsival vezethet?

Ha lejár az orvosija, ami a jogsi hátulján olvasható a kategória mellett, akkor nem vezethet.  A jogosítvány elején lévő dátum azt jelzi,. hogy az okmány meddig használható kvázi személyi igazolványként.  A két funkció nem összekeverendő.

Tehát: ha lejárt az orvosi nem vezethet.  Kivéve, ha rendelkezik egy hosszabbításra való orvosi papírral, valamint az okmányiroda A/4-es papírjával, ami arról szól, hogy készül a jogsija.  Ezzel a két okmánnyal jogszerűen vezethet, amíg megjön az új jogsi. Egyébként nem. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4767 Dátum: 2014.06.18 07:46:41 »
Lehet igy is elni de minek?  :lol:


Elötte megittam a magamét [rohog]
Már rég  abszulut nem hiányzik.
Egyébként pár éve motorral megállított a rendőr, mondta hogy fújjam meg a szondát, megtettem, majd mondtam , hogy 20 éve nem ittam. Erre elejtette, de nem akarta, hogy megismételjem :lol:-csak hogy ON legyünk.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4768 Dátum: 2014.06.18 11:04:41 »
Ha lejár az orvosija, ami a jogsi hátulján olvasható a kategória mellett, akkor nem vezethet.  A jogosítvány elején lévő dátum azt jelzi,. hogy az okmány meddig használható kvázi személyi igazolványként.  A két funkció nem összekeverendő.

Tehát: ha lejárt az orvosi nem vezethet.  Kivéve, ha rendelkezik egy hosszabbításra való orvosi papírral, valamint az okmányiroda A/4-es papírjával, ami arról szól, hogy készül a jogsija.  Ezzel a két okmánnyal jogszerűen vezethet, amíg megjön az új jogsi. Egyébként nem.
Jó  hogy most szóbakerült, mert így ránéztem a jogsimra: februárban lejárt :(

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4769 Dátum: 2014.06.18 11:43:27 »
Jó  hogy most szóbakerült, mert így ránéztem a jogsimra: februárban lejárt :(

nekem 2019. ápr. 01. ig jó :)
 :clap: