Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304276 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4620 Dátum: 2013.12.09 11:01:54 »
Értem köszi. Olvasgattam a neten, és nekem is úgy tűnt, hogy feloldja.

Igazából csak azért merült fel bennem kétely, mert logikusan belegondolva azért oldja fel az útkereszteződés bizonyos korlátozásokat, mivel aki az adott utcából kanyarodik rá a másik utcára, nem tudhatta, hogy mielőtt kikanyarodott, milyen korlátozás volt az adott utcán. És ez ugye egyirányú utca, tehát onnan ki nem jön senki, csak befelé megy a képen látható részen. :) De akkor a lényeg, hogy nem kell mindent logikusan szemlélni, feloldja, és kész :) köszönöm!
                                                                                                                                                   

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4621 Dátum: 2013.12.09 11:04:01 »
Gondolom azt a megállni és várakozni tilos tabellát a kereszteződés jobb beláthatósága érdekében biggyesztették oda.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4622 Dátum: 2013.12.09 11:33:51 »
Értem köszi. Olvasgattam a neten, és nekem is úgy tűnt, hogy feloldja.

Igazából csak azért merült fel bennem kétely, mert logikusan belegondolva azért oldja fel az útkereszteződés bizonyos korlátozásokat, mivel aki az adott utcából kanyarodik rá a másik utcára, nem tudhatta, hogy mielőtt kikanyarodott, milyen korlátozás volt az adott utcán. És ez ugye egyirányú utca, tehát onnan ki nem jön senki, csak befelé megy a képen látható részen. :) De akkor a lényeg, hogy nem kell mindent logikusan szemlélni, feloldja, és kész :) köszönöm!
Vezetés közben lehetetlen lenne végiggondolni, hogy ez most egy olyan utca, amelyik arra egyirányú, tehát, akkor ez a kereszteződés most csak x tábla hatályát oldja fel. Ezért van a szabály, hogy a kereszteződés - és az is mindegy, hogy melyik oldali - feloldja a tiltást.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4623 Dátum: 2013.12.09 23:51:04 »
Tehát a kérdésem annyi lenne csak, hogy így is feloldja-e az első képen szereplő megállni tilos táblát a második képen látható kis egyirányú utca is? Ergo parkolhatok-e ez után a kis utca után büntetlenül??
Igen. A megállni tilos tábla a következő útkereszteződésig érvényes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4624 Dátum: 2014.01.15 23:58:23 »
A minap egy érdekes szitum volt. M1-M7 közös szakaszán befelé, az egérúti leágazás előtt - itt tk. 4 sáv van, valaki legbelül haladhatott óra szerint olyan 95-tel, én meg annál egy kicsit gyorsabban, de két sávval kijjebb - a közöttünk lévő sáv üres volt. Ilyenkor ha elmegyek mellette, az minek számít, és szabályos-e?
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4625 Dátum: 2014.01.16 20:15:43 »
A minap egy érdekes szitum volt. M1-M7 közös szakaszán befelé, az egérúti leágazás előtt - itt tk. 4 sáv van, valaki legbelül haladhatott óra szerint olyan 95-tel, én meg annál egy kicsit gyorsabban, de két sávval kijjebb - a közöttünk lévő sáv üres volt. Ilyenkor ha elmegyek mellette, az minek számít, és szabályos-e?

Szabályos. Legalábbis Te szabályosan haladtál.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4626 Dátum: 2014.01.16 20:23:40 »
azt hallottam a rádióban nemrég,h ujra kell majd vizsgázni mindenkinek...kreszből.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4627 Dátum: 2014.01.16 20:37:07 »
Az biztos, hogy nagyon sok autósra ráférne a tananyag felfrissítése (pár új tábla is bekerült a köztudatba az elmúlt 1-2 évben), és hogy a vizsga/netán egyeseknek a tanfolyam díja is elég szépen hozna a konyhára.  :hmmmm:

Azért remélem nem lesz belőle semmi.  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4628 Dátum: 2014.01.16 20:45:00 »
Én személy szerint örülnék egy ilyen akciónak. Annyi fogalmatlan autóssal találkozok nap mint nap, hogy simán rájuk férne egy új oktatás/vizsgázás....
Néha én is keveredek olyan helyzetbe, hogy nem tudom pontosan mi is lenne a KRESZ szerinti helyes magatartás, és csak improvizálva tudom megoldani, szóval nekem se ártana egy frissítés.

Mondtam már régebben is szerintem, hogy az orvosi alkalmassági mellé simán lehetne KRESZ ismétlő vizsgát is tenni, egyrészt felfrissítés, másrészt az új szabályok megismerése miatt.

Szerintem a közlekedési kultúránk erényére válna egy ilyen "akció". Persze nem 10-20e Ft-os vizsgadíjakkal...  :no:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4629 Dátum: 2014.01.16 20:47:36 »
100bol99 ember elhasalna az fix.
Én is. :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4630 Dátum: 2014.01.16 20:53:23 »
Jó eséllyel én is. Pont ezért...  :yes:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4631 Dátum: 2014.01.16 21:29:09 »
Én személy szerint örülnék egy ilyen akciónak. Annyi fogalmatlan autóssal találkozok nap mint nap, hogy simán rájuk férne egy új oktatás/vizsgázás....
Néha én is keveredek olyan helyzetbe, hogy nem tudom pontosan mi is lenne a KRESZ szerinti helyes magatartás, és csak improvizálva tudom megoldani, szóval nekem se ártana egy frissítés.

Mondtam már régebben is szerintem, hogy az orvosi alkalmassági mellé simán lehetne KRESZ ismétlő vizsgát is tenni, egyrészt felfrissítés, másrészt az új szabályok megismerése miatt.

Szerintem a közlekedési kultúránk erényére válna egy ilyen "akció". Persze nem 10-20e Ft-os vizsgadíjakkal...  :no:
Elég lenne a notorius szabálytalankodókat kötelezni továbbképzésre :D

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4632 Dátum: 2014.01.16 21:41:39 »
Nem csak a szabálysértőkkel van a baj... Sokszor van, hogy pl egyenrangú utakról hajtok felsőbbrendűre, és az előttem haladó ott is minden utcánál meg akarja adni a jobbkezet. Vagy egyenrangú kereszteződésbe behajtva fingja sincs, hogy elsőbbsége van, csak állunk, és várunk a csodára....
Vagy a körforgalomba indexelve behajtó, akinek esze ágában sincs az első kihajtón kimenni...

És ezek csak a veszélytelen, de bosszantó apróságok. Legalább ennyi, de inkább több helyzetben veszélyes is tud lenni a kresz nem ismerete/figyelmen kívül hagyása...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4633 Dátum: 2014.01.16 22:01:46 »
Teljesen igazad van.
Az is jó lenne ha rendszeresen közzétennének teszteket, kihegyezve az újdonságokra.
Akár itt is lehetne valami ilyen topik ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4634 Dátum: 2014.01.17 05:26:48 »

Akár itt is lehetne valami ilyen topik ;)

Hiszen ebbe írogatsz...  :1eye: :flowers: :yes: ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.