Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304141 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4605 Dátum: 2013.11.12 13:23:45 »
Akkor rosszak a szabályok.
Ilyen vezetési morál, kultúra mellett nem csodálkozom a leírtakon.  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4606 Dátum: 2013.11.12 20:37:58 »
Akkor rosszak a szabályok.
Igen. Mégpedig Angliában ;) ... mert azért elég nonszensz elvárni, hogy pusztán a fényjelzés alapján mindenki kiszúrja időben, biztonságosan a mentőt/rendőrt/tűzoltót. Inkább bömböljön néha feleslegesen, mint hogy egyszer ne bömböljön, amikor ezen múlik, hogy észreveszik-e.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4607 Dátum: 2013.11.12 21:15:06 »
Igen. Mégpedig Angliában ;) ... mert azért elég nonszensz elvárni, hogy pusztán a fényjelzés alapján mindenki kiszúrja időben, biztonságosan a mentőt/rendőrt/tűzoltót. Inkább bömböljön néha feleslegesen, mint hogy egyszer ne bömböljön, amikor ezen múlik, hogy észreveszik-e.
A hangkürt nagyon zavaró (természetesen nem az autósokat zavarja, hanem a lakókat), és a hosszú egyenesekben szerintem gyakran teljesen felesleges. Legalábbis ha éppen nincs kit előzni, és nincs a közelben kereszteződés sem. A kereszteződésekben megértem, ha használják, de még úgy is meg kellene arról győződniük, hogy mindenki megadja nekik az elsőbbséget. Szerintem gyakran igenis élvezik, hogy vinnyoghatnak. Én is élvezném, ha én vinnyoghatnék.
Ha egyszer nem kapták meg az elsőbbséget, és emiatt balesetet szenvednek, akkor sem biztos, hogy a még hangosabb kürt a jó megoldás.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4608 Dátum: 2013.11.13 00:29:48 »
A hangkürt nagyon zavaró (természetesen nem az autósokat zavarja, hanem a lakókat), és a hosszú egyenesekben szerintem gyakran teljesen felesleges. Legalábbis ha éppen nincs kit előzni, és nincs a közelben kereszteződés sem. A kereszteződésekben megértem, ha használják, de még úgy is meg kellene arról győződniük, hogy mindenki megadja nekik az elsőbbséget. Szerintem gyakran igenis élvezik, hogy vinnyoghatnak. Én is élvezném, ha én vinnyoghatnék.
Ha egyszer nem kapták meg az elsőbbséget, és emiatt balesetet szenvednek, akkor sem biztos, hogy a még hangosabb kürt a jó megoldás.
Hanem micsoda?

Én biztosan nem élvezném, ha napi több órán át üvöltene fölöttem az a xar  :helpsmilie: ... nem irigylem őket ezért.

Amúgy persze, meg kell róla győződniük, hogy biztonságosan továbbmehetnek. Ez tiszta sor. De hidd el nekem, naponta látom a forgalomban a sok elszomorító példát arra, hogy sok autós mennyire lexarja őket... főleg a mentő, meg a sürgősségi betegellátó kocsikat. A tűzoltókat respektálják, mert azok ugye nagyobb autók  ::) ... a rendőröket meg nyilván, mert rendőrök.

De a mentősök dolga cseppet sem irigylésre méltó - és számomra elég meglepő már a tény is, hogy itt azon disputázunk, hogy a szirénázásukkal zavarják a lakókat. Igen, nyilván zavarják. De nincs jobb megoldás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4609 Dátum: 2013.11.13 08:30:44 »

Amúgy persze, meg kell róla győződniük, hogy biztonságosan továbbmehetnek. Ez tiszta sor.

Ez mit jelent? Ha fellököm vagy kimegyek elé és nekem jön attól még én vagyok a hibás nem?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4610 Dátum: 2013.11.13 08:58:02 »
Annyi birka ember van, hogy igenis, ordítson az a qrva sziréna! Ha mennie kell, mert valakinek segítségre van szüksége, akkor tegyen arról, hogy észre vegyék. Eszem ágában sincs haragudni rájuk emiatt, még akkor sem, ha a gyerek felébred rájuk. Majd visszaalszik...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4611 Dátum: 2013.11.13 09:07:43 »
Amúgy persze, meg kell róla győződniük, hogy biztonságosan továbbmehetnek. Ez tiszta sor. De hidd el nekem, naponta látom a forgalomban a sok elszomorító példát arra, hogy sok autós mennyire lexarja őket... főleg a mentő, meg a sürgősségi betegellátó kocsikat. A tűzoltókat respektálják, mert azok ugye nagyobb autók  ::) ... a rendőröket meg nyilván, mert rendőrök.

De a mentősök dolga cseppet sem irigylésre méltó - és számomra elég meglepő már a tény is, hogy itt azon disputázunk, hogy a szirénázásukkal zavarják a lakókat. Igen, nyilván zavarják. De nincs jobb megoldás.
Hát ha a normál hangkürtöt nem veszi észre valaki, akkor nem biztos, hogy egy hajókürt a jó megoldás. Nyilván vannak extrém balfaxok, akiknek nem kellene autót vezetniük. Biztos lehetne nekik csekket is küldeni, csak kellene kamera a mentőautóba.
Mondjuk én folyamatosan figyelek minden irányba, és eddig szerintem mindig észre is vettem a megkülönböztető jelzést használó járműveket függetlenül attól, hogy használták-e a hangkürtöt, vagy nem. Másrészt elég sokat vezettem régen hasonló sebességgel, mint egy mentő/rendőr, csak mindenféle megkülönböztető jelzés nélkül, és soha nem talált el senki (mondjuk nem is rongyoltam át a kereszteződéseken ész nélkül).

De tudom, hogy ez egy meddő vita, mert teljesen más az egyes emberek ingerküszöbe. Van, akit nagyon tud zavarni a hang, van aki pedig észre se veszi. Ugyanez van a harangozással is, ott is letépik annak a fejét, aki szóvá meri tenni, hogy reggel hatkor a város közepén kolompolnak tök feleslegesen. Vagy említhetném a kutyákat is, amik éjjel-nappal üvöltenek. Kultúráltabb országokban ezek a problémák nem léteznek, talán mert az emberek jobban figyelnek egymásra.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4612 Dátum: 2013.11.13 09:53:28 »
csak kellene kamera a mentőautóba.

Pár éve volt erről 1-2 cikk a neten, az egyik mentősofőr feltöltött néhány videót a bunkó, őket feltartó autósokról. Volt belőle felháborodás meg ejnye-bejnye, majd pár hét után "unalmas" lett a sztori, senki se foglalkozott vele többet.

A kamerát pedig csak el/kilopnák a mentőautókból, ahogy a GPS-eket is tették/teszik...  :no: :whistling: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4613 Dátum: 2013.11.13 20:05:50 »
Hát ha a normál hangkürtöt nem veszi észre valaki, akkor nem biztos, hogy egy hajókürt a jó megoldás. Nyilván vannak extrém balfaxok, akiknek nem kellene autót vezetniük. Biztos lehetne nekik csekket is küldeni, csak kellene kamera a mentőautóba.
Mondjuk én folyamatosan figyelek minden irányba, és eddig szerintem mindig észre is vettem a megkülönböztető jelzést használó járműveket függetlenül attól, hogy használták-e a hangkürtöt, vagy nem. Másrészt elég sokat vezettem régen hasonló sebességgel, mint egy mentő/rendőr, csak mindenféle megkülönböztető jelzés nélkül, és soha nem talált el senki (mondjuk nem is rongyoltam át a kereszteződéseken ész nélkül).

De tudom, hogy ez egy meddő vita, mert teljesen más az egyes emberek ingerküszöbe. Van, akit nagyon tud zavarni a hang, van aki pedig észre se veszi. Ugyanez van a harangozással is, ott is letépik annak a fejét, aki szóvá meri tenni, hogy reggel hatkor a város közepén kolompolnak tök feleslegesen. Vagy említhetném a kutyákat is, amik éjjel-nappal üvöltenek. Kultúráltabb országokban ezek a problémák nem léteznek, talán mert az emberek jobban figyelnek egymásra.

Ez így van! Sokkal célravezetőbb egy világítótorony kürtje. A sztem akkorát szól, hogy cabriót csinál egy Hummer-ből. :D  :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4614 Dátum: 2013.11.13 21:22:22 »
Pár éve volt erről 1-2 cikk a neten, az egyik mentősofőr feltöltött néhány videót a bunkó, őket feltartó autósokról. Volt belőle felháborodás meg ejnye-bejnye, majd pár hét után "unalmas" lett a sztori, senki se foglalkozott vele többet.

A kamerát pedig csak el/kilopnák a mentőautókból, ahogy a GPS-eket is tették/teszik...  :no: :whistling: :hmmmm:
A mentősöknek csak annyi elsőbbség jár amennyit megadnak , átengednek nekik. Amelyik ezt nem veszi tudomásul annak biztos a karambol. Legtöbben szívesen megadják, de ha valaki nem hallja(pl üvölt a hifije), nem veszi észre azt a mentősnek észre kell venni és annak tudatában menni.
Szerintem ez marha egyszerű- lehet, hogy a mentősofőrőknek  előtte motorosoknak kellene legyenek, akkor megértenék ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4615 Dátum: 2013.11.13 22:25:05 »
Ez mit jelent? Ha fellököm vagy kimegyek elé és nekem jön attól még én vagyok a hibás nem?
De. Viszont ha látja, hogy kimész eléje, és neked megy, akkor ő is hibás lesz. Tehát nem rongyolhat át vakon árkon-bokron, de ez logikus is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4616 Dátum: 2013.11.13 22:28:27 »
De tudom, hogy ez egy meddő vita, mert teljesen más az egyes emberek ingerküszöbe. Van, akit nagyon tud zavarni a hang, van aki pedig észre se veszi. Ugyanez van a harangozással is, ott is letépik annak a fejét, aki szóvá meri tenni, hogy reggel hatkor a város közepén kolompolnak tök feleslegesen. Vagy említhetném a kutyákat is, amik éjjel-nappal üvöltenek. Kultúráltabb országokban ezek a problémák nem léteznek, talán mert az emberek jobban figyelnek egymásra.
Kicsit fura, hogy egy kalap alá veszed a kutyaugatást a harangozással meg a szirénázással  ::) ... na ja, kulturált(abb) országokban valahogy tényleg meg tudják oldani, hogy a kutyák ne üvöltsenek egész éjszaka. De a harangok ott is szólnak, és ez nehogy már a kulturáltság valamiféle fokmérője legyen
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4617 Dátum: 2013.12.09 10:12:32 »
Sziasztok! Kérdésem lenne!


Ha ezen az első képen lévő utcába behajtok, aminek ugye itt az elején ez a megállni tilos tábla. Rögtön nézzetek el jobbra, a fehér kerítés után, a sárga kerítés előtt van egy kis utca. Itt készült a következő kép, egy egyirányú utca:


Erről a kis lehajtóról beszélek, ennél engem az zavar meg, hogy egyirányú, tehát nem tudom, hogy feloldja-e az első képen lévő megállni tilos táblát, szerintem egyébként igen, mert meg szoktak ez után az utca után állni néha.

Tehát a kérdésem annyi lenne csak, hogy így is feloldja-e az első képen szereplő megállni tilos táblát a második képen látható kis egyirányú utca is? Ergo parkolhatok-e ez után a kis utca után büntetlenül??
                                                                                                                                                   

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4618 Dátum: 2013.12.09 10:31:13 »
Amennyiben a megállni tilos tábla ismétlő jelleggel nincs kitéve a kis utca után (úgy látom, hogy nincs), akkor igen, büntetlenül parkolhatsz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4619 Dátum: 2013.12.09 10:55:58 »
Mivel nem magánút, a jobbra nyíló utca, parkolhatsz. Az, hogy mekkora, és milyen irányú, nem számít. Ha közforgalomra használható, akkor feloldja a korlátozásokat.
music