Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304094 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4590 Dátum: 2013.11.11 21:34:54 »
Vegyes érzéseim vannak, mert engem is előztek már jobbról, amikor gyalogos miatt megálltam zebránál, és 20 centin múlt, hogy nem vasalta ki a szerencsétlent az az idióta, tehát értem, hogy mi a veszélye a zebrán előzésnek, de valamiért mégis meglepett, hogy a kikerülést egy kalap alá veszik vele, és hogy ezért hat pont jár. De ahogy nézem, már nagyon komolyan osztják a pontokat. Végül is ez nem baj, már itt a fórumon is hangot adtam annak, hogy a pénzbüntetés nem mindenkit tart vissza, úgyhogy jobban átgondolva nem olyan rossz dolog ez. A 10.000 forint pedig egy olyan összeg, amit egy autósnak azért tényleg illik kigazdálkodnia. Nálam működik a módszer, eddig csak a biztonságra figyeltem, mostantól megpróbálom a többi szabályt is betartani, még ha nagyon sokkal nem is értek egyet :)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4591 Dátum: 2013.11.11 21:44:38 »
Vegyes érzéseim vannak, mert engem is előztek már jobbról, amikor gyalogos miatt megálltam zebránál, és 20 centin múlt, hogy nem vasalta ki a szerencsétlent az az idióta, tehát értem, hogy mi a veszélye a zebrán előzésnek, de valamiért mégis meglepett, hogy a kikerülést egy kalap alá veszik vele, és hogy ezért hat pont jár. De ahogy nézem, már nagyon komolyan osztják a pontokat. Végül is ez nem baj, már itt a fórumon is hangot adtam annak, hogy a pénzbüntetés nem mindenkit tart vissza, úgyhogy jobban átgondolva nem olyan rossz dolog ez. A 10.000 forint pedig egy olyan összeg, amit egy autósnak azért tényleg illik kigazdálkodnia. Nálam működik a módszer, eddig csak a biztonságra figyeltem, mostantól megpróbálom a többi szabályt is betartani, még ha nagyon sokkal nem is értek egyet :)
Ott épp nem volt éberen figyelő szerv. Neked peched volt, de most egy vizsgakérdést ezzel kipipáltál, csak nem volt olcsó. Meg gondolom némi idő is elment vele.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4592 Dátum: 2013.11.11 21:54:04 »
Ott épp nem volt éberen figyelő szerv. Neked peched volt, de most egy vizsgakérdést ezzel kipipáltál, csak nem volt olcsó. Meg gondolom némi idő is elment vele.
Igen, felháborítóan lassan írják meg a papírt. Kb. negyed óra elment rá. A szabályok meg olyan gyakran változnak, hogy minden elismerésem annak, aki naprakész belőlük. Persze nem a zebrán előzésre gondolok, mert ott nyilván csak a büntetés mértéke változik, de hogy éppen mennyivel mehetek át a vasúti átjárón, az egy fogósabb kérdés.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4593 Dátum: 2013.11.11 21:57:02 »
vasúti átjárónál már nincs korlátozás asszem...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4594 Dátum: 2013.11.11 22:22:03 »
Ma jól megszívtam. Főúton mentem, és az előttem levő autó jobbra kanyarodott, de a kereszteződés előtt zebra van. Kikerültem a kanyarodó autót, a rendőrök pont arra jártak, és látták. 10 ropi + 6 pont. Állítólag ez is zebrán előzésnek számít.
Gyalogosok voltak a zebrán?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4595 Dátum: 2013.11.11 22:24:38 »
Vegyes érzéseim vannak, mert engem is előztek már jobbról, amikor gyalogos miatt megálltam zebránál, és 20 centin múlt, hogy nem vasalta ki a szerencsétlent az az idióta, tehát értem, hogy mi a veszélye a zebrán előzésnek, de valamiért mégis meglepett, hogy a kikerülést egy kalap alá veszik vele, és hogy ezért hat pont jár. De ahogy nézem, már nagyon komolyan osztják a pontokat. Végül is ez nem baj, már itt a fórumon is hangot adtam annak, hogy a pénzbüntetés nem mindenkit tart vissza, úgyhogy jobban átgondolva nem olyan rossz dolog ez. A 10.000 forint pedig egy olyan összeg, amit egy autósnak azért tényleg illik kigazdálkodnia. Nálam működik a módszer, eddig csak a biztonságra figyeltem, mostantól megpróbálom a többi szabályt is betartani, még ha nagyon sokkal nem is értek egyet :)
:clap: :hug:
Korrekt gondolatok, egyet értek. Vannak - sajnos - betarthatatlan, és vannak betartható szabályok. Bízom benne, hogy előbbieket lassacskán korrigálják, utóbbiakat, azonban érdemesebb betartani, végső soron ez mindenki érdeke.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4596 Dátum: 2013.11.11 22:33:28 »
Nem volt gyalogos szerintem 10km-es körben...
Valami mozgolódás már van a szabályok körül, bízom benne, hogy jó irányba változnak a dolgok.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4597 Dátum: 2013.11.12 00:19:49 »
Londonban voltam 5 hétig az Olimpia idején. Rengeteg tömeg volt a városban, hihetetlen ott a közlekedés. A belvárosban hajnali 3-kor is olyan a forgalom, mint Pesten a Deákon napközben.

Na ebben a forgalomban, a Londoni megkülönböztető jelzéssel ellátott járművek nem bömböltetik a szirénájukat ha kell, ha nem, hanem csak a fényeket használják. Minimalizálják a zajkeltést ahogy csak lehet, és tényleg csak akkor használják, amikor pl. kereszteződésen kell átmenni. Ha már túl vannak rajta, rögtön kikapcsolják.

Na ez az ami felháborító, hogy nálunk meg este 11:30-kor is, amikor a kispesi-lőrinci szakasz is teljesen üres, 120-al végig repeszt a mentőautó az Üllőin üvöltő szirénákkal, csak nem tudni miért. Cserébe de jó, hogy a társasházak összes kisbabája egyszerre sír fel álmából, ahogy elhajt az üvöltő kocsi.
Felháborító  ::) ? Muszáj így csinálniuk, mert csak akkor vonatkoznak rájuk az extra szabályok, ha megkülönböztető jelzéseiket használják.

Ők sem élvezik, hogy folyamatosan üvölt a fejük felett a sziréna - elhiheted.

Angliában, gondolom, eltérő szabályok lehetnek érvényben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4598 Dátum: 2013.11.12 00:22:54 »
Ma jól megszívtam. Főúton mentem, és az előttem levő autó jobbra kanyarodott, de a kereszteződés előtt zebra van. Kikerültem a kanyarodó autót, a rendőrök pont arra jártak, és látták. 10 ropi + 6 pont. Állítólag ez is zebrán előzésnek számít.
Mozgott a másik autó? Ha igen, akkor nem kikerülted, hanem megelőzted. Amíg mozgásban van a másik jármű, addig előzésnek minősül a dolog. Csak akkor kikerülés, ha áll. Ha viszont állt, mikor elmentél mellette, akkor tényleg nem megelőzted, hanem kikerülted - és ebben az esetben NEM volt igazuk a rendőröknek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4599 Dátum: 2013.11.12 00:24:43 »
Gyalogosok voltak a zebrán?
Ebből a szempontból nincs jelentősége.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4600 Dátum: 2013.11.12 00:26:36 »
...de hogy éppen mennyivel mehetek át a vasúti átjárón, az egy fogósabb kérdés.
2010 január 1 óta nincs konkrét sebességkorlátozás a vasúti átjáróban. Jelenleg a szabály csak annyit ír elő, hogy az átjárót "fokozott óvatossággal" kell megközelíteni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4601 Dátum: 2013.11.12 00:31:39 »
2010 január 1 óta nincs konkrét sebességkorlátozás a vasúti átjáróban. Jelenleg a szabály csak annyit ír elő, hogy az átjárót "fokozott óvatossággal" kell megközelíteni.

Amilyen állapotban van 1-2 átjáró, ott még a régi szabály szerinti 30 km/h is sok lenne...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4602 Dátum: 2013.11.12 06:48:59 »
2010 január 1 óta nincs konkrét sebességkorlátozás a vasúti átjáróban. Jelenleg a szabály csak annyit ír elő, hogy az átjárót "fokozott óvatossággal" kell megközelíteni.
abban a 2010es évben sokmindent elhagytunk szerencsére.
ha jólrémlik azév oktobertöl már izzókészlet sem volt kötelező!?
már csak az ablakfóliázásra vonatkozó szabályokat kéne eltörölni a ********* **********nak;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.12 06:54:15 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4603 Dátum: 2013.11.12 08:34:42 »
Felháborító  ::) ? Muszáj így csinálniuk, mert csak akkor vonatkoznak rájuk az extra szabályok, ha megkülönböztető jelzéseiket használják.

Ők sem élvezik, hogy folyamatosan üvölt a fejük felett a sziréna - elhiheted.

Angliában, gondolom, eltérő szabályok lehetnek érvényben.
Akkor rosszak a szabályok.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4604 Dátum: 2013.11.12 09:00:26 »
Amilyen állapotban van 1-2 átjáró, ott még a régi szabály szerinti 30 km/h is sok lenne...  :hmmmm:

Ezért kell fokozott óvatosság :) Nem a vonat miatt hanem a kocsid miatt!!!  [rohog]